Možná jednou

Možná jednou https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337291/bmid_mozna-jednou-SR1-337291.jpg 4 1760 464

Maybe Someday série

Sydney žila v dokonalém světě – dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Maybe Someday , 2014

Peace
20.11.2017 4 z 5

"Život v průměrnosti je promarněným životem."

Další z řady oddechových a sladkých příběhů. Velké plus vidím v propojení hudby s knihou, to je moc milé oživení. Také se mi líbilo věrohodné popsání sluchového postižení.

xSimaix
14.11.2017 5 z 5

Nádhera. Nemám slov.
Nemohu uvěřit, že jsem došla na konec cesty Ridge a Sydney. Cítím se rozpolceně, jelikož jsem si přála dojít k jejich šťastnému konci, no zároveň jsem tam dojít nechtěla, abych se s nimi nemusela loučit.
Všechny postavy v knize mi přirostly k srdci za nesmírně krátkou dobu. Zbožňuji je, do jednoho, hlavní dva hrdiny obzvlášť.
Příběh, který vypadá tak "tuctově", tak jednoduše a přece jen je nádherný a osvěžující. Něco, co je mnoha lidmi bráno jako špatné (milovat dvě osoby) je zde prezentováno jako krásné. Místo toho, aby se člověk na Ridge zlobil, miluje ho. Ve knize je ukázáno tolik oddanosti, tolik boje se sebou samým, tolik boje s city, které hlavní postavy prožívají...Coleen to vše napsala krásně, živě, emocionálně a za to se jí klaním.
Ke knize patří i vlastní "playlist" a mohu říci, že to nasadilo celému emocionálnímu zážitku z knihy korunu. Číst si texty poskládané hlavními hrdiny a poslouchat do toho tu píseň doopravdy zážitek neuvěřitelně posílilo. Sama jsem si připadala, jako bych vedle nich seděla a prožívala jejich emoce a pocity vkládané do hudby spolu s nimi (samotné písně jsou také vážně krásné a rozhodně se k nim budu vracet i mimo knihy).
Po přečtení knihy se má člověk chuť zamyslet a opět začít o trochu více věřit na šťastné konce v tomto prohnilém světě...
DOPORUČUJI! ♥

MMacicekk
06.11.2017 5 z 5

Úžasně silná kniha plná krásných myšlenek a nádherných hudebních textů. Jelikož se jedná o romantickou knihu, je každému čtenáři hned na začátku jasné, kterým směrem se kniha bude ubírat a k jakému spěje konci. Hrdinové tady budou muset překonat hned několik překážek a cesta přes ně nebude vůbec jednoduchá. Kladně hodnotím střídání vypravěčů, čímž nám kniha ukazuje zápletku z více rozměrů. Sydney byla holka od rány (a to doslova), i když na můj vkus i dost ubrečená a celkově se v knize prolijí potoky slz. Mě tedy neukápla ani jedna, ač situace k tomu kolikrát směřovaly. Čím to bylo, netuším :-) Na druhou stranu jsem si v knize užila i dost srandy a bavily mě vtípky, které si spolubydlící na sebe vymýšleli. Knize dávám plný počet hvězdiček a doporučuji všem romantickým duším.

Tejezka
01.11.2017 5 z 5

Opět skvělý, silný příběh od mé oblíbené spisovatelky. Sice si myslím, že, knížku Bez naděje už ničím nepřekoná. To je prostě TOP č.1.
Je neskutečné, jak jsou její příběhy čtivé. Pokaždé mám problémy odtrhnout se od čtení. Prostě to nejde. Doporučuji.

Culie
30.10.2017 4 z 5

Už je to pár dní, co jsem tuto knížku dočetla a pořád se k ní v mysli vracím. Písničky se mi tak moc zalíbily, že je pořád poslouchám a i příběh mě velmi zaujal. I když bylo od začátku předvídatelné jak knížka dopadne, tak ta cesta k tomu očekávanému konci se mi velmi líbila a chvilkami dost překvapovala. U knížky jsem se dost nasmála, poučila, byla jsem v šoku a i má ženská duše se dočkala romantických vyznání. Určitě si ráda knížku jednou zase přečtu.

Schu
27.10.2017 5 z 5

Nečekala jsem, že mě knížka takhle chytne, ale nakonec jsem ji nemohla přestat číst. Nádherný příběh, úžasný konec. Doporučuji. Určitě si přečtu i další knihy od autorky.

sonča94
22.10.2017 5 z 5

Od autorky Collen Hooverové jsem četla už několik knih. A jako ty přechozí, i tuhle hodnotím kladně. Kniha mě moc bavila, byla napínavá a nejvíce se mi líbily ty písničky k tomu. Hodně dobrý nápad.

Nixa
18.10.2017 5 z 5

Rozhodně jsem nečekala, že se mi tahle kniha bude tak líbit. Opravdu nádherný příběh o lásce. A to spojení s hudbou? Skvělý nápad, protože tak se mi příběh zaryl ještě více do paměti. Tohle bylo první setkání s autorkou, ale určitě ne poslední. Pokud hledáte nenáročnou, ale přesto krásnou oddechovku, určitě po téhle knize sáhněte.

ThePeace135
17.10.2017 4 z 5

Knihy tohoto typu, tedy žánr young adult a podobné, mě moc neberou a proto se podobným sekcím povětšinou vyhýbám... Potřebovala jsem si ale trochu "odpočinout" a tak mi nějaká "youngadultovka" přišla jako dobrá volba. Jednou možná mě zaujalo především propojením s hudbou. Hudba je nedílnou součástí mého života a je i nedílnou součástí této knihy. Obsahuje totiž originální soundtrack, který si při čtení můžete pouštět a navodit si tak autentickou atmosféru. Pravda, děj je sice tuctový - zakázaná láska, kdy se pořád dokola ona i on snaží odolávat, celý děj se až na pár výjimek odehrává mezi zdmi jednoho bytu a ten soundtrack mě taky až tak moc nenadchnul (výjimkou je stejnojmenný song Maybe Someday), ale zcela to splnilo svůj účel. Krásně si u toho člověk odpočine, příběh je takový milý, dobře se to čte, místy je to záživnější místy méně. Každopádně se mi líbí originální nápad s hudbou i to, že hlavní hrdina - muzikant - je vlastně neslyšící, protože to, jak autorka popisuje, jak dokáže vnímat hudbu a "slyšet" něčí zpěv bylo dokonalé.

Tery702
15.10.2017 5 z 5

Tuhle autorku mám opravdu ráda a myslím si, že tenhle příběh ve mě určitě něco zanechal :) Doporučuji k přečtení!!!

Michaela91
12.10.2017 3 z 5

No já nevím, dlouho jsem po přečtení přemýšlela jak tuhle knihu hodnotit. Rozhodně je za mě asi nejslabší co jsem od autorky četla. Čekala jsem spád. přišlo mi, že se kniha točí pořád kolem jedné věci a nic nového se neděje. Konec už jsem se nutila číst, protože nerada nechávám knihu nedočtenou. Ten byl na ,¨můj vkus hodně přeslazený.

Papina1256
09.10.2017 3 z 5

Kniha velmi čtivá, ale občas velmi zbytečně dlouhé plácání na jednom místě.

boxas
07.10.2017 3 z 5

Moderní verze Červené knihovny. Dobře řemeslně zvládnuto, tím pádem se to také dobře čte, ale to je vše. Neuvěřitelné charaktery, lehce předvídatelný děj, stejně jako přeslazený závěr. Jediným plus je propojení s hudbou.

Zama
06.10.2017 5 z 5

Colleen Hooverová je moje nejoblíbenější spisovatelka. Četla jsem od ní Bez naděje, Ztracená naděje, Život jedna báseň. A všechny knihy byli dokonalé! ♥ Přečtené během chviličky. Od jejích knih se nemůžu nikdy odtrhnout. Určitě doporučuji! ♥

Nikyna8
02.10.2017 5 z 5

Jedním slovem nádherné.

hlina
01.10.2017 4 z 5

Dobře napsaná romantika.

Anezimm
01.10.2017 5 z 5

Chválím za úžasný nápad propojit hudbu s příběhem. Celou dobu jsem si myslela, ze nejsem na romantické knihy, ale tahle mě vážně pohltila. Má v sobě něco víc..

JannieH
28.09.2017 5 z 5

Nemám slov... krásný a dojemný příběh, který byl doplněný hudbou a ta tomu dodala kouzlo.

telileov
27.09.2017 5 z 5

Znáte ten pocit, kdy si po dočtení knížky uvědomíte, jak moc jste ji potřebovali? Zrovna v tu chvíli, zrovna tahle přesná slova, zrovna ty pocity. Po takových okamžicích vždy cítím obrovskou vděčnost k autorce, že mi ta slova dala. Protože jsem je fakt potřebovala číst.

Tétéčko
27.09.2017 4 z 5

Pro mne moc emocionální, ale i tak velmi čtivé. Propojení s písničkami jsem už zažila u knížky Bleděmodře pruhovaný, kde bylo součástí knihy CD. A písničky i příběh je taky skvělý. Už by měl někdo vymyslet, aby se ve čtečce rovnou spustila na příslušném místě hudba :-).