Matka v krizi

Matka v krizi https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22291/bmid_matka-v-krizi-HKm-22291.jpg 4 466 79

Matka série

Říká se, že mateřská láska, je ten zvláštní příjemný pocit, který žena vnímá, když všechny její děti spí. Simona Monyová zastává názor, že mateřská láska je naopak věrným odrazem toho, co jsme ochotné pro děti udělat, obětovat i vydržet, když jsou vzhůru. Matka v krizi je jen začátek! Volné pokračování Vás čeká v připravované knize Matka v koncích.... celý text

trdlo1
25.10.2014 4 z 5

Pohodová knížka. Každá z nás se tam určitě najde. :-)

Ladys
02.10.2014 3 z 5

Dobře se to čte, vlastně jsem to "zhltnul" na dva zátahy, ale taková skepse, co teče pomalu
z každé stránky, je na jednoho moc. Ale uznávám, že nejsem žena samoživitelka.
A několik postřehů autorky mě opět donutilo k zamyšlení nad sebou samým

grittli
29.09.2014 5 z 5

Čtivá, oddychová knížka. Monyovky mám ráda. Knížka je útlá a vtipně psaná, takže se čte jedním dechem.

knihamouder
16.09.2014 5 z 5

Myslím si, že každá z nás si našla v této knize to své :-) skvělý humor.

IvcaK98
12.06.2014

Do knížky jsem se pustila kvůli povinné četbě, kdy jsem si měla vybrat něco ze současné české literatury. Volby rozhodně nelituji, Monyová píše svižně a vtipně, ale nemůžete se divit, že se jednoduše nedokážu vcítít do trojnásobné matky, která zažívá trable pro mě tolik vzdálené. Možná, že až budu starší a blíže věkové kategorii, pro kterou je kniha určená, vrátím se k ní a užiju si ji desetkrát víc :-)

Petrapetronela
31.12.2013 5 z 5

Určitě doporučuji přečíst ;o) Jakožto matka 4letého syna a druhého potomka na cestě jsem se s hlavní hrdinkou dost sžila a s každou přečtenou stránkou si představila náš chod domácnosti a říkala si vždycky může být hůř;o) Je to sice humoristicky napsáno,ale spoustu úryvků je tam k zamyšlení...Mě se do paměti vryla rozhovor,kdy hrdince manžel vysvětluje, Že domov je tam,kde se člověk cítí bezpečně a hlavně šťastně,nikoliv kde je naklizeno a jeden na druhého nemají čas...Na což se v dnešní době hodně zapomíná.

Alzbetta
17.10.2013 5 z 5

Monyovky mám přečtené skoro všechny,ale tato patří k těm nejlepším.Líbí se mi její humor.U jejích knih si člověk odpočine a zasměje.

danae1515
22.09.2013

Dostala jsem ji od dětí k narozeninám. Taky jsem se smála. Která taková nejsme???

studentice
30.07.2013 4 z 5

Autorka popisuje peripetie maminek s krásným nadhledem. Při čtení jsem se v metru musela několikrat smát a to se mi moc často nestává:). I když sama matka nejsem, tak mě knížka bavila. Ze stránek na člověka dýchá její láska k dětem a pozitivní přístup. Určitě tohle nebyla jediná knížka, kterou si od autorky přečtu..

VladkaBU
25.07.2013 5 z 5

typicky nestíhající matka :-)

Michaela91
17.05.2013 4 z 5

Četlo se to samo, za jeden den. Podohová knížka u které si odpočinete.

DariDerek
28.04.2013 5 z 5

Lehnout na břicho, číst si a opalovat se...oddychová knížka, člověk se začte a skončí s poslední stránkou ... :-)

mariva
21.12.2012 5 z 5

Útlá knížečka se přečte jedním dechem. I když příběh je dost smutný (a s vědomím ještě smutnějšího konce autorčina života), je psán s humorem a nadsázkou. Myslím, že špatné komentáře jsou většinou od bezdětných čtenářek. Jako matka dvou už dospělých synů jsem si ráda s humorem připomněla jejich dětství i atmosféru doby, o které autorka píše. Už se těším na druhý díl, který na mě čeká u postele.

Zuzvil
09.10.2012 3 z 5

Knížka humorně popisuje, jak si jedna žena neplánovaně "zavaří" v životě a na celý život...Dobře a rychle se četla, ale určitě ji v budoucnu nebudu nikterak vyhledávat...Každopádně knížka se autorce povedla, zachytila opravdu dle mého realitu a pocity matek samoživitelek, které jsou často velmi náročné, dovedla do toho zakomponovat i humor, který je na druhou stranu potřebný. Je to taková příjemná jednohubka ke čtení.

Alca007
22.04.2012 4 z 5

čtivé a veselé vyprávění.
Knížka se mi líbila. Je malá, vhodná i do MHD aby nám to uteklo.

jasmína
12.02.2012

I tento díl mamce v její knihovně nechybí :) a myslím, že je moc ráda.... a já taky.

pajunček
05.01.2012 3 z 5

Útlá knížečka, která se přečte jedním dechem místo časopisu. Je vtipně napsaná, ale už zítra si nevzpomenete, o čem byla. Jak se říká neurazí, ale ani nenadchne.

asam
03.11.2011 4 z 5

Když jsem to četla s vědomím, jaký osud spisovatelku potkal, tak mi moc do smíchu nebylo. Možná už v té době kdy to psala / jsou v tom prvky autobiografie/ bylo něco neobvyklého, co vedlo k takovému hroznému konci.

Trina1
12.03.2011 3 z 5

Tak jsem čekala knížku sice plnou starostí s rodinou, ale psanou s humorem a místo toho jsem měla v ruce knížku plnou skepse. Sice čtivá, ale ten příběh mě nebavil. Bylo to stále dokola - jen samé nářky - tak to mě fakt odradilo od přečtení druhého dílu.

rodiče děti humor

Simona Monyová (p)
česká, 1967 - 2011
2011  76%Srdceboly
2003  82%Tchyně a uzený...
2006  76%Sebemilenec
2005  81%Krotitelka snů
2011  77%Citová divočina

Kniha Matka v krizi je v