Tma

Tma https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300102/bmid_tma-MZk-300102.jpg 4 1939 450

Martin Servaz série

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? Co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

N'éteins pas la lumière , 2014

Kamienkova33
11.04.2017 5 z 5

Tomuto sa povie psychothriller, výborný príbeh, zápletka, zvraty, wow.

mulder
03.04.2017 5 z 5

Moje třetí kniha tohoto autora a opět spokojenost. A že má 600 stran mi vůbec nevadilo, protože styl psaní mi seděl, nenudil jsem se, škoda jen, že jsem musel spát.

26e
02.04.2017 2 z 5

Toto fakt nie je moja "šálka kávy" ... pre mňa absolútne nepochopiteľné konanie postáv, niekedy som si až hovorila - to akože fakt?! :))) ... k žiadnej som si nevedela vybudovať akýkoľvek vzťah , zbytočne zdlhavé a hlavne predimenzované .... Niektorí ľudia potrebujú čo najviac bizarnosti a akčnosti na to, aby ich niečo zaujalo, ale ja od kníh očakávam trochu niečo iné ... Minier vie pracovať s jazykom v rámci metafor, opisov, ale ako celok to pre mňa nemá žiadnu výpovednú hodnotu a emóciu, ani ma to nedokázalo adekvátne zabaviť a zaradí sa pre mňa medzi autorov, ktorých si prečítam a po pár hodinách už ani neviem o čom to bolo

JezinkaJ
01.04.2017 4 z 5

Moc se mi to libilo. Min krve a hodne napeti, ocenuji. Sikana je strasna vec
Konec, pravda, mohl byt trochu jiny, ale beru i tenhle a tesim se na dalsiho Servaze.

HMirka55
27.03.2017 4 z 5

Trochu přehnané, pro mne nejlepší Kruh.

dalia1769
27.03.2017 2 z 5

Po výborných prvních dvou dílech byl pro mne tento zklamáním a nebýt součástí série, asi bych knihu odložila nedočtenou. Takto jsem pořád čekala, že se tam přece jen začne vyskytovat Martin Servaz, jeho kolegové a ostatní postavy z předchozích dílů a dočkáme se nějakého detektivního vyšetřování, případně pokračování příběhu Hirtmanna, Marianne a dalších. To se ovšem v jisté omezené míře stane až v samotném závěru knihy, který můj dosavadní dojem přece jen trochu vylepšil, i když i z něj mám rozporuplné pocity. Celkově spíše depresivní psychothriller než krimi, což by mi samo o sobě až tolik nevadilo, ale zde mi ty postavy nějak vůbec nesedly, nenašla jsem si tam nikoho, s kým bych opravdu sympatizovala, postavy v průběhu děje až příliš rychle a radikálně mění své postoje a obecně téma šikany a ponižování nepatří k námětům, které bych při četbě vyhledávala. Snad se příští díl opět vrátí do původních kolejí...

pavlinka0250
26.03.2017 5 z 5

Tma byla pro mě z celé série nejlepší. Stránky lítaly jedna za druhou, všechny povinnosti šly stranou, protože tohle jsem prostě musela rychle dočíst. Jednoznačně bomba !!!!!

Warden
26.03.2017 odpad!

Nedočteno. Musel jsem odložit, protože něco tak neskutečně blbého a pitomého, jsem v rukách dlouho neměl. Ke všemu to Minier táááááááák natahujeeeeeeeeeeeeee, že je to až nečitelné. Navíc zápletka s Hirtmanem už je vyloženě trapná a nudná. Další knihu od tohoto autora ani omylem.

perpe2a
26.03.2017 3 z 5

Poslední díl z trilogie mě popravdě trochu zklamal. Děj se táhnul a ani obsahově u mě zdaleka nedosáhnul atraktivity prvních dvou dílů. Bohužel.

Fixa08
15.03.2017 5 z 5

Uff, jo bylo to fakt dobrý, podle mě z celé série je nejlepší Mráz, ale tohle je skoro stejně dobré! Dávám za 5*, nejde jinak a už se moc těším na Zkurvenej příběh!!

ollinka1989
14.03.2017 5 z 5

Pro me nejlepsi dil ze serie. Ctu cestou do prace a z prace a o pauze...obcas trochu doma, kdyz je cas. Hltala jsem kazde slovo a za tri dny bylo precteno. Super.

Láďa92
11.03.2017 5 z 5

Další skvělá kniha od Miniera, přečteno jedním dechem :)

Laura99
10.03.2017 5 z 5

Mám přečteny všechny tři. Těším se na další, čekám na Hirtmana.... Doporučuji.

Dalexa
07.03.2017 5 z 5

Včera jsem dočetla po dvoudenním maratónu, kdy jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Jednoduše byl to mazec. Takhle napjatá už jsem u knížky dlouho nebyla.

Nestorkea
05.03.2017 4 z 5

Zezačátku jsem si říkala, že mě tahle kniha nijak neokouzlila, ale po první třetině to přišlo. A závěr, o tom ani nemluvím. Úžasný čtenářský zážitek! Jediné mínus bych dala za to, že mě v noci budil pocit, že na mě někdo kouká :-)

Lemurka
02.03.2017 5 z 5

Tato kniha byla sice čtivá a napínavá, ale jiná než předchozí dvě, moc mi do té serie nezapadla. Konec bych čekala jiný.

Vlak7
02.03.2017 3 z 5

Psycho, téma mi vůbec nedělalo dobře, kdybych si knihu nekoupila, ale mela půjčenou, zrejme ji nedočtu. Nejvic se mi libil 1. dil.

H.V.
01.03.2017

Přečetla jsem všechny tři opravdu v rekordním čase. První asi nejlepší super!!! Úžasná knížka.
I druhá se četla dobře, myslím, že všechny jsou velmi dobré, u třetí jsem byla lehce zklamaná....No nakonec i ji jsem zhltla velmi rychle, ale jak je tu už zmíněno z jiných komentářů, něco tomu chybělo...

SimonaP
28.02.2017 4 z 5

Úžasná knížka, přečtená za tři dny. Nejlepší z celé trilogie. Dočítala jsem v noci, nešlo prostě přestat.

triana
26.02.2017 4 z 5

Přečteny všechny tři díly, všechny velmi velmi čtivé... ale - první dva úžasné, v tomto posledním jakoby mi něco chybělo... Hirtman, více Martina Servaze? Neumím to přesně pojmenovat, ale přechozím dílům jsem dala 5 hvězd bez jediného zaváhání, u této knihy mi to vychází méně...