Tma

Tma https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300102/bmid_tma-MZk-300102.jpg 4 1939 450

Martin Servaz série

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? Co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

N'éteins pas la lumière , 2014

Dumicek
26.02.2018 5 z 5

Já vždycky než napíšu hodnocení, tak už to je víc jak měsíc co mám tu knihu dočtenou..nějak nestíhám :D za mě rozhodně nejlepší kniha v této sérii. Bože to bylo úplně super a dech beroucí! Luxusně napsané a propracované dílo! Tenhle styl byl pro mě mnohem lepší než jen klasická vražda a následné vyšetřování. Když tohle zažijete, tak je jasné, že Vás to naprosto zničí a je jen na Vás jak se zvládnete s takovou situací vypořádat a tady to je naprosto dokonalé! No Minier tady byl naprosto excelentní a jsem zvědavá na další knihu.

lenysek69
26.02.2018 5 z 5

Poslední díl trilogie - stejně strhující jako dva předešlé příběhy. Tento díl byl pro mě trochu děsivý a jelikož jsem knihu četla, když jsem byla doma sama, přiznávám se, že jsem se občas fakt bála. Příběh opět naprosto skvělý a nečekaný závěr. Jelikož jsem se do Christine opravdu vžila, tak jsem tuto knihu asi prožívala nejvíc. Doporučuji!! :-)

seva77
24.02.2018 5 z 5

Naprosto super, četla jsem jedním dechem.

Sandruše
23.02.2018 5 z 5

Přísahám, že jsem si u té opery málem cvrkla strachy...
Jeden z nejlepších thrillerů, co jsem měla tu čest číst.

jana0378
19.02.2018 3 z 5

Po předchozích dvou dílech poměrně zklamání. První dvě třetiny knihy strašně roztahané, kdy už jsem si říkala, proč to čtu, jako chápu, že chtěl autor vylíčit, jak je to pro oběť strašné a psychicky náročné, ale to jsem pochopila už po první třetině, nemělo to spád. Místy hodně přitažené za vlasy, kdy z bodu nikdo mi nevěří, se najednou dostaneme do bodu všichni mi věří a všechno vychází. Poslední třetina knihy úžasná, tam už se to rozjelo, bylo to akční a mělo to spád, takže jsem ráda, že jsem neodložila a dočetla. Bohužel se linka hlavního vyšetřovatele nikam neposunula, přijde mi to takové natahované, aby se vytřískalo co nejvíc z dalšího dílu, případně i více pokračování. Tak jsem zvědavá, co bude následovat.

Makii
08.02.2018 4 z 5

Jednoduše skvělá! Nemohla jsem se odtrhnout, musela jsem pořád číst dál a dál! Konečně byl major Servaz trochu upozaděn a my jsme tak neustále nemuseli číst o tom, jak se potí, co ho bolí a čeho se momentálně bojí. Všechno bylo dobré, až do jednoho okamžiku už skoro v závěru... :-/ A pak to bylo už takové.. Prostě Minier si tu překombinovanost neodpustí no. Jinak by to bylo za 5*. Taky jsem ráda, že nás ušetřil před Zieglerovou a před neustálými předpověďmi počasí. Opravdu zatím nejlepší z trilogie ;)

monika2299
08.02.2018 5 z 5

Ze vsech tri knih tato byla nejlepsi. Nemohla jsem se od ni utrhnout, precetla jsem ji behem tydne.Kniha ma napinavy dej a jen a jen doporucuji. Za me super

evin84
25.01.2018 5 z 5

Tak to byla bomba. Pro me nejlepsi kniha,kterou jsem cetla.Mela spad,napeti proste vse co jsem ocekavala.

Jaruš7
24.01.2018 5 z 5

Tahle vzrušující série je z francouzského prostředí.
Autor má v sobě nutkání vypsat se z pocitů, které by neměly zapadnout do lhostejnosti, jeho knižní forma je zdařile šokující, tudíž utkví v mysli s jistým avízem.
Psychomanipulace je dalším chapadlem chobotnice zločinu.
O co se zdá doba horší, o to víc jsou fascinující v literární formě příběhy o ní.
Jako předchozí díly, dovede i tento díl, takříkajíc zapeklitě uhranout.
Načtená Jiřím Žákem, opět s zážitkovým efektem.

katka9574
16.01.2018 5 z 5

Za mě nejlepší díl (zatím) trilogie! Strašně se těším na Noc :-)

makhushka
15.01.2018 5 z 5

Naprosto geniální. Myslím,že více dodávat nemusím.

Ildi
06.01.2018 5 z 5

Super, táto kniha sa mi páčila, veľmi a vraha ...no neuhádla som :)

mandari
02.01.2018 5 z 5

Tak toto bylo super. Podle mě zatím nejlepší díl této série. Brutální, totálně zamotané a skvělé čtení, od kterého se nedá odtrhnout!

MarianP
28.12.2017 4 z 5

Tma je dobrá kniha, vidieť, že autor je vypísaný, zručný, jeho knihy sú naozaj pútavé a čtivé aj keď hrúbka knihy môže niekoho odradiť. Tma je z "trilógie" mráz, kruh a tma asi najslabšia ( vec vkusu), pretože mne osobne v nej absentovalo trochu viac pátrania, detektívky, chýbla mi taká mrazivá a mysteriózna atmosféra ako napríklad z Mrázu, kde nás autor zaviedol do psychiatrickej liečebne. Tma je však takisto dosť zaujímavá, nenechá čitateľa odložiť knihu a zaoberá sa manipulátorstvom a tým, čo dokáže osoba konajúca z posledných síl vykonať. Kniha je zameraná na psychiku a na nátlak dominantných ľudí, preto možno nie je ani vhodná pre slabšie povahy. Strach sa dá nahnať príšerami, brutálnymi vraždami atmosférou ale aj psychickým nátlakom, z ktorého mrazí až do špiku kostí presne ako v tejto knihe...

Marfiel
25.12.2017 3 z 5

Trochu rozporuplné pocity. Dvě třetiny knihy parádní jízda. Například noční scéna s hledáním psa, nebo sugestivně vylíčený zážitek Christine z vazební věznice... brr. Má to děj, má to tempo a je tam ústřední motiv.... A pak se příběh najednou zlomí a Minier začne vršit jednu nelogičnost na druhou. A ten závěr, prostě tomu nevěřím...

MonikaV
14.12.2017 5 z 5

Za mě plný počet bodů, nejlepší z celé trilogie. Napínavé, děj běžel jak po másle. Doporučuji!

katerina.p.
29.11.2017 2 z 5

Subjektivně mi tenhle příběh nesedl. Mimo to mě zklamalo, že se téměř nikam neposunula linka s Martinem Servazem, a taky že mi to nápadně připomínalo tak dvě až tři jiné knihy

Lolila
29.11.2017 4 z 5

Výborne napísaná kniha! Síce niekedy som mala pocit, že je to trochu prehnané, prekombinované a neuveriteľné, ale nevadí. Hneď ako začnete čítať, kniha vás už nepustí. Minier vie navodiť atmosféru. A záver prekvapil.

Evice666
08.11.2017 5 z 5

Perfektní kniha! Děj byl až do konce napínavý. Jedna z hlavních postav -Christinne- mi byla velice sympatická. Informace srozumitelně uspořádané.
Do knihy se mi nejprve vůbec nechtělo, ale teď si budu muset půjčit i další knihy autora. Nemůžu, než dát pět hvězdiček.

Sofós
07.11.2017 5 z 5

Můj názor na tuto knihu se v průběhu čtení vyvíjel. Mám ráda, když má kniha spád a toto mi zpočátku chybělo. Ale pak to začalo... Autor přitvrdil a atmosféra začala houstnout. Chvílemi jsem ani nedýchala. Poslední třetina byla tak ďábelská, že zkrátka nešlo přestat číst. Takže závěr? Skvělá, skvělá, skvělá!!!