Mráz

Mráz https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233093/bmid_mraz-G7y-233093.jpg 4 3024 3024

Martin Servaz série

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schopností k vyřešení děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Glacé , 2011

kaci_bunny
16.01.2016 5 z 5

Velmi poutavý a zajímavý příběh. Přesto, že mi tento žánr není vůbec blízký, knížku jsem chvílemi doslova hltala a nemohla se odtrhnout. Netradiční příběh, nečekané zvraty, prostě super :)

martina.san
14.01.2016 5 z 5

Veliké překvapení! Na začátku jsem si říkala, taková bichle o mrtvém koni?! O ejhle, naprosto skvělý příběh, který jsem přehltala v rekordním čase, nešlo to jinak. Vynikající, vřele doporučuji a už se těším na další díl.

TomášH1
13.01.2016 5 z 5

Ještě jsem knihu nehodnotil, ale u této prostě musím.
Kniha mě vtáhla do děje a po 624 stranách mě vyplivla osvěženého skvělým a velmi mrazivým čtením. Název naprosto odpovídá obsahu. Obsahu, který mrazí, je napínavý, je temný a velmi čtivý. Celý děj této knihy je zasazen do kulis Francouzských Pyrenejí, které to napětí ještě více podtrhují.
Nutno říct, že stejně jako cokoliv co jest stvořené člověkem, ani tato kniha není bez chyby. Hlavní hrdina major Martin Servaz se v průběhu děje mění z "poručíka Kolomba" na jakéhosi terminátora, který přežije snad všechno.
To, že některé načaté detaily nebyli zodpovězeny mi až tak nevadilo. Každý požírač detektivních románů nechť si vytvoří své teorie a konspirace. Například onen Švýcarský "pošuk" zůstal dle mého názoru nevysvětlen, poněvadž s ním má náš pan autor jistě nějaké úmysly v budoucnu.
Na to, že se jedná o autorovu prvotinu, je kniha velmi vyspělá a já se těším na následující díl s názvem Kruh.

kuba3954
12.01.2016 3 z 5

Dobrá kniha (resp. 3/4), napínavý příběh, který postupně graduje až má čtenář pocit, že zbývajících 200 stran musí přečíst ihned....bohužel se spisovatel nedržel známého "v nejlepším přestat". Příliš akce a vlastně ani hlavní padouch nebyl dopaden. Dále čtenář se nedozví jak dopadl komplic z ústavu. Způsob jakým na konci knihy hlavní hrdina vyřeší dceřin "problém" se mi vůbec nelíbil a zkazil mi pohled na něj. K epilogu snad jen jedna otázka, proč se téměř všichni autoři snaží hlavního hrdinu na konci příběhu s někým spárovat...úplně zbytečně...přeci tuto knihu jsem si nevybral protože "mám rád dobré konce".
60%, přestože jsem si dlouho myslel, že to je kniha na 5 hvězd.

bagel
12.01.2016 4 z 5

Kniha je napínavá, prostředí velice působivé. ale zklamal mě příliš akční konec. Počet stran je lehce zavádějící kvůli větším okrajům a řádkování.

Dumicek
09.01.2016 5 z 5

Pro mě teda naprostá pecka! Kniha mě vtáhla do děje a nepustila. Prostředí naprosto super...Pyreneje,zima, ústav pro psychicky nemocné, to vše dodávalo knize tu správnou atmosféru...příběh napsaný taky velice dobře, Servaz se mi jako detektiv zamlouvá a to že když už jsem si myslela,že vím kdo je vrahem, tak mě autor překvapil, že je to úplně někdo jiný, někdo do koho bych to ani neřekla. Zamotané a prostě dokonalé. Těším se na další díl Kruh....

Ajuszka
03.01.2016 5 z 5

Naprosto dokonala knizka! Chystam se ke koupi dalsiho dilu a urcite tohoto spisovatele radim mezi sve top!

pajaja73
03.01.2016 3 z 5

Tak nevím... Jsem tuctovej konzument všech krimi, takzvaných i netakzvaných "thrillerů", nemám problém s jakoukoli beletrií, ale... ale tady vážně nevím, kudy sofistikovaně na hodnocení autora, resp knihy. Tak chronologicky a poctivě. Na to, jak je kniha objemná, jsem ji přelouskal velmi rychle,- tři dny. První hvězdička. Za prostředí, a úžasný rozjezd knihy /asi tak do půlky/ druhá hvězdička. Třetí je vždy pro kohokoli kdo cokoli píše či čte. Konec plusů, bohužel. Z komorního tajemného thrilleru se na konci stane... no, tuctová bondovka o nesmrtelném klaďákovi, který přežije hned třikrát během pár hodin.... ne, to už bych prozrazoval děj. Co neprozradím je to, kam se poděl novodobý "MUDr Lecter"? Btw byl vůbec vinen vším, za co byl zavřený? Kdo napadl policistu v táboře? Proč se dějem stále omílá vražda bezdomovce, když s příběhem samotným nemá pranic společného a o výsledku se stejně nedovíme... stejně jako ne-přítomnost a ne-důležitost dcery oného Bonda... Shrnuto : Půlka knihy průměrně napínavá i čtivá. Konec, vzhledem k objemnosti knihy, zbytečně uspěchaný, přeplácaný, dobro vítězí nad zlem a klaďas je nesmrtelný... a tak by tomu mělo být vždy, v pohádkách... :)

fruitbueno
29.12.2015 5 z 5

To byla jízda! Minier napsal knihu, kterou doslova zhltáte. Ze standardní zápletky (série podivných a nechutných vražd) vytvořil nevídaně šikovné čtení se sympatickými postavami, přesahem do jejich minulosti a hlavně se mu to povedlo opravdu výtečně. Střídání jednotlivých rovin příběhu mi začalo vadit až v závěru, protože jedno druhé brzdilo. Ale velká spokojenost. Tuto sérii budu sledovat i dál.

astroweb
18.12.2015 5 z 5

Velmi příjemné překvapení, přečetl jsem na doporučení známého a rozhodně nelituji. Připomíná mi to styl Petera Maye.

LucieOr
11.12.2015 5 z 5

Na detektivky moc nejsem,ale tuto knihu jsem přečetla naráz.Přestože rozuzlení je jasné víceméně hned, zápletky mě bavily a zajímal mě příběh, ne jen konec.Dokonce mě i bavilo,jak autor ve snaze zamaskovat očividné, začal na konci překombinovávat.

konicekbily
02.12.2015 5 z 5

Na prvotinu autora rozhodně poutavý napínavý příběh. Doširoka pojatý příběh s polootevřeným a možná i trochu nadbytečně komplikovaným koncem bude mít zajisté pokračování. Kruh určitě stojí za přečtení.

Enigmatic
29.11.2015 4 z 5

Svižně psaná detektivka, která se čte opravdu rychle (i díky přehlednému řádkování textu). Poutavý a napínavý děj mě až nápadně připomínal film "Purpurové řeky". Možná je to typický charakter francouzské krimithrilleru. Rozuzlení na můj vkus překombinované, ale jinak se mi kniha opravdu líbila a dobře četla. Další příběh Martina Servaze (KRUH) si jistě časem přečtu.

marlowe
26.11.2015 4 z 5

Opravdu výborná detektivka (se skvěle rozehranými vztahy), která by si zasloužila plný počet hvězd – nebýt několika škobrtnutí, jdoucích proti logice – a potom toho nešťastného "předimenzovaného" závěru!
Škoda…
Minier zkrátka, ve snaze napsat "co nejmrazivější thriller", dal přednost vnější atraktivnosti před selskou logikou – a scény, při nichž "v žilách tuhne krev" dostaly přednost před méně atraktivní snahou o uvěřitelnost…
80%.

Alča I.
23.11.2015 5 z 5

Moc pěkné, přečteno během pár dnů. Doporučuji

Artep25
20.11.2015 4 z 5

Já jsem nečekala mnoho a tak mně kniha příjemně překvapila .Výborně rozehraný děj .Na to kolik možností mohl autor využít k vylepšení zápletky a kam to mohl nasměrovat ,tak mne konec také malino zklamal .Nicméně určitě super mrazivá atmosféra .V každém případě přečtu si i další knihu .

knihomol 61
19.11.2015

Než byl odhalen vrah,byla knížka super,napínavá, měla spád,i když se někomu mohly vybavit nějaké nepřesnosti,ale po přečtení jsem nepochopila,proč tam byl příběh s bezdomovcem a jakou úlohu hrála ta léčebna.No řekla bych ,zbytečně komplikované a přitom nemuselo.Zvolené téma zajímavé,průběh také, úplně bych knížku nezavrhovala.Je to i s chybami zase něco jiného ,než od seveřanů.Ovšem na Nesboa to nemá..

Oksalakka
18.11.2015 2 z 5

Učebnicový případ, jak zazdít solidně se rozvíjející příběh debilní pointou. Kdybych knížku dočetl do strany 420 a zapomněl ve vlaku, měl bych z ní dobrý pocit ještě teď. Bohužel se tak nestalo ... :(

peedbook
27.10.2015 5 z 5

Výborné --- teším sa na pokračovanie ....

mila6953
18.10.2015

kniha byla skvělá,výborně napsaná a těším se na pokračování.