Mráz

Mráz https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233093/bmid_mraz-G7y-233093.jpg 4 3012 737

Martin Servaz série

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schopností k vyřešení děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Glacé , 2011

hanzmb
13.02.2022 5 z 5

Když nepočítám Grangého, tak všechny zajímavé detektivky z Francie napsali cizinci. To jsem samozřejmě ještě neznal Miniera. Tahle kniha nemá žádnou chybu a doufám, že to vydrží po celou sérii. Už postava detektiva, který jak sám říká není žádný Harry, vás musí zaujmout. Nevzpomínám si, kdy jsem si tak užíval "nehrdinského" hrdinu. Na druhou stranu stojí v kontrastu příběh psycholožky, čerstvě zaměstnané v ústavu s nejtvrdšími úchylnými zločinci.

martinkaLLL
07.02.2022 2 z 5

Základ je tam dobrý, ale té omáčky okolo, to už mně přišlo opravdu moc. Musela jsem to dočíst a to jen proto, že jsem byla zvědavá co na té knize všichni mají. Stejně jsem to nezjistila. Hlavní hrdina je jak Semír z Kobry 11 (absolutně nesmrtelný).

JAnlauf
30.01.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Příběh obsahuje spoustu klišé, ale celkově je to pěkně namíchané a má to skutečně mrazivou atmosféru. Francouzi to zkrátka umí. Zároveň je to první a podle mě nejlepší část série, každý další díl je pak vždy o něco slabší, ale i tak stojí za přečtení.

ElikaS
25.01.2022 4 z 5

Minier je další z autorů detektivek, kterému jsem se rozhodla dát šanci a jsem s ním celkem spokojená a určitě se k němu vrátím.
Příběh se má temnou a ponurou atmosféru, kterou umocňuje prostředí psychiatrické léčebny pro nejhorší zločince. Celé to do sebe krásně zapadá a když se k tomu přidá audioknižní zpracování, tak je to vůbec dokonalé. Pan Žák knihu načetl tak nějak monotónně, ponuře, že jsem si na začátku říkala, že tohle asi ne, ale postupem času jsem si ten přednes zamilovala, protože se dokonale hodil k atmosféře knížky.
Postavy jsem zajímavé, Martin má zajímavé myšlenky a celkem jsem si ho oblíbila, ale je dobře doplňován i dalšími postavami. Co oceňuji, je že i přes velké množství postav, jsou všechny dobře zapamatovatelné. Autor je představuje, tak že jsem s postavami neválčila a pamatovala si je. Docela dlouho mi trvalo než jsem odhalila, kdo je vrah, což také oceňuji.
Co bych knize vytkla je rozvláčnost v některých pasážích. Občas bych ji trochu zkrátila.

keiko33
24.01.2022 3 z 5

Moja prvá kniha od autora. Nebolo to zle, Len žiadne terno. Proste taký priemer. Po prečítaní knihy, prvé čo ma napadlo bolo, že má kniha trochu sklamala a pritom mala fakt veľký potenciál. Už len vymyslieť vraha ako je Julian a tu psychiatrickú liečebnú, niekde osamote v horách. Prvých 200 strán išlo strašne pomaly, potom to už išlo celkom fajn. Servaz ako detektív ujde, no trochu ho autor precenil. Na jednej strane je chorý a má horúčku, no zvláda naháňať vraha. Ako celok to bol chaos. Na konci by všetko malo do seba zapadať, no tu niektoré vysvetlenia nedávajú vôbec zmysel, respektíve sú málo uveritelne. Na celom dojme mi tiež ubral slovenský preklad. Ten bol hrozný. Ak by som sa k autorovi vrátila, tak len v češtine. Za mňa tak 3,5*

stanislav.janac
24.01.2022 5 z 5

Vynikající setkání s Minierem a Servazem. Větší počet stran nevadil, thriler má napětí, že i dlouhé kapitoly jsou přečteny rychle.

Maciiik
20.01.2022 5 z 5

Mé první setkání s panem Minierem, mým novým oblíbeným autorem. Tohle mě moc bavilo - prostředí, postavy i děj. Pěkně to odsýpalo, zápletka dobře propracovaná, autor je vždy o krok napřed - už si myslím že to mám, a najednou je všecko jinak :) Moc se těším na další knihy!

slečna.k
18.01.2022 2 z 5

Na této knize se mi nejvíc líbila atmosféra a postava sériového vraha Juliana Hirtmanna. Příběh sám o sobě byl taky dobře vymyšlený, vyšetřovatelé sympatičtí, takže celkově knihu hodnotím dobře. Bohužel jsem si přečetla ještě dva další díly a tam šla úroveň i mé hodnocení (v případě Tmy, dokonce rapidně) dolů. Číst další knihy autora již považuji za ztrátu času.

rlupinek
17.01.2022 4 z 5

Dobrá kniha, dobrý příběh, prostředí zimních hor s psychiatrickou léčebnou - toť vskutku mrazivé prostředí. Myslím ale, že motiv hříchů minulosti se vyskytuje v detektivkách poměrně často. Co mě ale osobně opravdu vadí, to jsou otevřené konce a nevyřešené všechny otázky, takže bude nutné otevřít další autorovu knihu.

Timkim
15.01.2022 2 z 5

Čekal jsem to lepší. Odposlechnuté, ale už přednes byl strašný. Stále skoro šeptem, monotónní, žádné emoce...2/3 knihy takřka o ničem, stále se placaní na místě a zbytečně protahování. Navíc ta latina a e-maily....když do toho přičtu spoustu pouček o politice, zřízení, hierarchii.....bylo to nudné. Konec dobrý, ale ten to nezachránil. Už ne.

Vilma232
09.01.2022 5 z 5

Naposloucháno. Moc dobré! Napínavý příběh z Pyrenejí a výborně načteno. Určitě si přečtu či poslechnu i další poračování.

chrudas
06.01.2022 5 z 5

Velmi povedený příběh, říkala jsem si kolik v té knize je asi vraždiček nebo zbytečně omáčky, když má tolik stran. Ale nebylo to přehlcené ani žádné zbytečnosti, bylo to prostě úžasné moc se těším na další příběhy.

faba
05.01.2022 4 z 5

Audiokniha. Čte Jiří Žák. Jeho „monotónní" četba a přednes této knihy tomu dal takovou dávku napětí, za kterou by se nemusel stydět ani King.
Kolegové zapomeňte na Chrise Cartera, to jsou knížky pro předškoláky na dobrou noc. Co se tady dělo...?! Jestli i ostatní knihy z pera tohoto autora budou aspoň z 80% podobné, tak je u mě v oblíbených.
Nemá cenu nic popisovat, když to skvěle učinila ve svém komentáři „mysce" níže. Jdu shánět další díl!

p.s.: tu jednu hvězdu si schovám, možná ji použiji.

mysce
05.01.2022 5 z 5

Minier mě doslova „přimrazil“ v křesle a dal mi k přemýšlení pořádně temný příběh. Od prvních stránek vzbuzuje čtenářovu zvědavost zajímavá osobnost detektiva Martina Servaze, kterého jsem okamžitě zařadila mezi své oblíbence.
Vysoko v horách nacházíme ústav chorých mozků natolik vyšinutých, že je pro všechny lepší, když je od civilizace odděluje sníh, mráz a značné převýšení. Ovšem brzy přichází první šok, vražda koně, kdy za a) kůň patří důležitému chlapíkovi a za b) brutální provedení svědčí o skutečném šílenci.
Poté začíná přibývat záhadných, impozantně inscenovaných a neobyčejně krutě provedených vražd. Vyšetřování se košatí mnoha směry a tak doporučuji číst s neutuchající pozorností, abychom neztratili nit. Venku mrzne, až praští, zuří sněhové bouře a městečko Saint Martin, kde se příběh odehrává, rozhodně není tak běloskvoucí jako sníh, co ho obklopuje. S napětím čekáme, jaký další kostlivec vyskočí ze skříní jeho ctihodných občanů.
I když se nakonec podaří odhalit pachatele, ukazuje se, že to zdaleka nestačí a nedá mi spát, co přinesou další Servazovy příběhy.

jarin58
03.01.2022 5 z 5

No teda,atmosféra hor v zimě,psychiatrická léčebna se svými nekalými praktikami a dávno opuštěný dětský tábor pro nemajetné.K tomu mrtvola koně a další mrtví lidé.Opět vynikající kniha z pera tohoto mistra thrillerů.

Zakovskaja
11.12.2021

Z téhle knihy jsem měla chvílemi až husí kůži, ale Martin Servaz mě dostal a chci číst další knížky o něm. Ačkoliv má kniha celkem dost stran, přečtěte ji velmi rychle. Příběh z prostředí psychiatrickébo ústavu a lyžařského střediska byl za mě velmi povedený.

rafan65
03.12.2021 5 z 5

Musím říct, že se mi Mráz četl skvěle. První příběh o Martinovi Servazovi mne naprosto dostal. Přečteno za pár dní nemohl jsem se odtrhnout. Opravdu nemám co dodat prostě super.

Stephanie92
29.11.2021 4 z 5

Chtěla bych říct, že jsem takhle obsáhlou knihu nikdy nečetla. Kniha která má 624 stran.
Je pravda, že mi byla doporučena v knihovně, já bych si ji asi sama dobrovolně nevybrala.
Ale nakonec mohu říct, že mě ke konci ztrhla natolik, že jsem si opravdu hledala ten volný čas, abych si aspoň něco dalšího mohla přečíst.
Nechci nic prozrazovat, ale v knize najdete snad vše. Zajímavé jak, vše bylo nakonec propletené a dávalo vše smysl. Kdyz čtu knihu a něco se stane, vždycky si zkusím tipnout, kdo to tak mohl být. Tentokrat jsem se tedy poradně spletla, jediného koho jsem odhalila byl komplic. A to taky na druhý pokus. Ale …..
Jediné co, tak byla kniha zbytečně detailní k nepodstatným věcem, co by se dalo říct dvěma slovy, bylo na dvě strany. Toť můj názor. Proto začátek byl trochu nudný, než přišla pořádná zápletka.

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

První knížka od autora, kterou jsem četl a už teď se těším na pokračování. Určitě doporučuji.

shelma
26.11.2021 5 z 5

Perfektní příběh, sympatický detektiv a překvapivý konec. Tak a teď už se jenom pustit do dalšího dílu...