Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5053 1174

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

kofina
28.02.2017 4 z 5

Tahle kniha je takový důkaz toho, že i v jednoduchých příbězích ze života je něco zajímavého, co stojí za to číst. Za mě jedna z těch rozhodně lepších oddechovek! :)

1casper
27.02.2017 5 z 5

Knihu jsem dostala k vánocům, a jsem ráda. Líbila se mi, je pěkně čtivá, oddychová, super na dovolenou. Taková kronika dvou rodin od vedle....Nic hlubšího v ní není. Četla se mi dobře, jen toho sexu a sprostých slov tam bylo zbytečně moc. I tak doporučuji.

regulax
23.02.2017 5 z 5

Erotický galimatyáš napříč několika generací!

lexulka
21.02.2017 5 z 5

Jedna z nejlepsich knizek, kterou jsem posledni dobou a jednim dechem cetla

kusma
19.02.2017 5 z 5

Čtivá, milá kniha. Při čtení jsem se usmívala, občas byla i dojatá. Ráda si přečtu i další autorovy knihy.
Jediná nevýhoda byla, že jsem se styděla ji číst v metru. Vždy, když v knize narážím na erotickou pasáž a jsem v MHD, mám v tu chvíli pocit, že mi všichni čtou přes rameno a já červenám. A u této knihy bych prostě za celou cestu neměla šanci mít obvyklou barvu obličeje :)

Ivulik7
18.02.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla a bylo to úžasné. Celé mě to neskutečně vtáhlo do děje a klidně bych četla další pokračování nové generace.Za mě jedna z nejlepších knih, které mám přečtené. I když jsem ji vzala do ruky z důvodu, že si konečně oddechnu o detektivek, zjistila jsem, že zas tak oddechová není. Má v sobě hodně hlubokých a vážných témat. Přiznám se, že tato kniha mě přinutila se zamyslet nad životem.

tatjana1737
18.02.2017 3 z 5

Líbí se mi styl Hartlova psaní, ale méně už téma, o kterém píše. Pokud má někdo vztahové problémy či krizi středního věku, může být Malý pražský erotikon dosti depresivní četbou. Nejvíc jsem proto fandila Adéle, která sice dle anotace na přebalu působila nejzoufaleji, nakonec byl pro mě ale její příběh tím nejšťastnějším. Někdo si zde stěžoval, že kniha postrádá zásadní zvrat, ale i o tom život je, o skrytých konfliktech, které nevybují do obrovské katastrofy, ale stejně mohou citelně zasáhnout.

ewi
18.02.2017 3 z 5

skutocne nenarocna oddychovka, u ktorej uz po tyzdni si z deja moc nepamatam ...ale napisana velmi ctivo. Bavit som sa u nej ale velmi nepobavila ... dost nechapem popularitu knihy...

Terča
18.02.2017

Knihu jsem nečetla s žádným velkým očekáváním. A to bylo asi dobře.
Kniha pro mě postrádá zápletku. Asi ve tři-čtvrtině knihy jsem si říkala, co by se ještě mohlo stát. Ale ono se nestalo nic. Kniha mě začala spíše nudit. Příběh se táhl stále dál.
Líbila se mi ale autorova práce se slovy a jazykem. Uměl vždy dobře a vtipně popsat situace jednotlivých postav.
Kvalitnější oddechovka.

vekune
15.02.2017 1 z 5

Tak toto bylo utrpení. Zápletka nikde, děj nikde, postavy ze začátku aspoň trochu zajímavé, postupem však nezajímavé, nudné. Nikdo, koho by člověk mohl mít rád. Autor pak už jen popisoval pár lidí a jejich "exklusivní" problémy, ale tak strašně nezajímavě. Eh. Jedna hvězda za..vlastně ani nevím, ale už jsem ji dala.

Peršanka
15.02.2017 odpad!

Čekala jsem úplně jinou ligu :(

JaKa1974
14.02.2017 5 z 5

Kniha plná legrace, ale i k zamyšlení. Kniha plná životních osudů, zvratů. Snad ani není možné,aby se to mohlo všechno stát za jeden život. Děkuji moc za tuto knihu. Doufám, že se dostanu i k dalším knihám autora.

Katchee
13.02.2017 4 z 5

Pan Hartl mě prostě hrozně baví! Jeho psaní je takové lehké, čtivé a zároveň Vás to tak pohltí, že Vás okolí nevidí jinak než s nosem zabořeným v knize :) 4 hvězdičky dávám z toho důvodu, že mě Okamžiky štěstí pohltily o něco víc.

janinca
10.02.2017 4 z 5

Nic hlubokého, ale rozhodně čtivé....

joannc
10.02.2017 5 z 5

Milé, odpočinkové čtení bez složitější zápletky, ale o to víc jednotlivé pasáže pobaví, překvapí, či dojmou. Tuto knihu jsem si velmi užila a rozhodně si přečtu i další knihy od pana Hartla.

Nixa
10.02.2017 5 z 5

Kniha je pro nenáročného čtenáře nebo pro někoho kdo si chce u čtení jen tak odpočinout. A i když jde v knize jen o sex a o to ,,kdo s kým" , tak se mi příběh moc líbil.

Chytuš
09.02.2017 4 z 5

Knížka je úžasně čtivá. Ze začátku jsem se od ní nemohla vůbec odtrhnout a četla jsem při každé možné příležitosti. Ale co bylo zpočátku svěží a neotřelé se s přibývajícími stránkami stávalo nudnější a vyčpělé. Bohužel. Zkrátka toho sexu už bylo fakt moc. Vynecháním některých sexuálních scén by vůbec nebylo na škodu, protože by pak víc vynikl příběh, který se mi líbil. Nevím, kam třeba mělo příběh posunout líčení o tom, co si myslí fenka, když vábí psa a co si myslí pes, který se přes plot kouká na tu stejnou hárající fenu. O holubech snad už radši ani nemluvě. Autor má zkrátka dost bujnou fantazii, ale není se čemu divit, když pochází z kraje, kde se zadku říká tak, jak se mu tam říká, že :-)

klara225
07.02.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka. Bylo velice zajímavé sledovat život dvou sousedících rodin se vzájemnými vztahovými propletenci. V průběhu čtení vystřídáte několik druhů emocí. Kniha Vás pobaví, ale i rozesmutní, občas je to napínavé, překvapivé, ale i poučné. Během týdne čtení postavy zestárly o 40 let a tak s nimi prožijete zrychleně polovinu jejich života. I když to bylo spíš oddechové čtení, největší dojem ve mě zanechal ten proud času a když se po přečtení knížky vrátíte zpět k první straně, přivodí vám pocit nostalgie, až je to mírně nepříjemné :D Všem moc doporučuji !

Nika_holo
06.02.2017

Nic náročného. Ideální kniha pokud marodite a nemůžete se tolik soustředit. Místy zajímavé zápletky, místy nuda. Není to kniha, kterou bych nutně musela mit v knihovně.

alef
06.02.2017 4 z 5

Víte, co se mi při četbě téhle knížky honilo nejčastěji hlavou, tedy kromě toho, že jsem se dobře bavila? Docela často jsem při čtení přemýšlela, jak bych reagovala, být v kůži protagonistů tohoto příběhu :-). Většinou asi úplně jinak :.-), ale to nic nemění na tom, že pan Hartl sestavil zajímavou kroniku života dvou rodin žijících v sousedství, že sestavil (dost komplikovaně) propletený kaleidoskop vztahů, který byl přitom ale uvěřitelný (a to navzdory tomu, že se v něm autor snažil zachytit snad všechno, s čím bychom se mohli setkat :-) ... od lesbického vztahu ... až po obsedantně kompulsivní poruchu, od bouřlivé puberty až po pornografii :-) ), uvěřitelný byl proto, že byl poskládaný s vtipem a nadhledem ze střípků mnoha životů nás všech :-). Takže já si tenhle příběh, plný erotiky, lásky, touhy, (a občas i různých životních katastrof, které provázel smutek a třeba pocity bezmoci), ... prostě příběh plný spousty emocí (které jsem prožívala spolu s hrdiny, protože jsou to emoce, které prožíváme všichni :-) ), užila, bavil mě a zpříjemnil mi jeden víkend :-).