Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/bmid_maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4 5053 1174

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový.... celý text

mariva
04.04.2017 4 z 5

Hartlovy knížky můžu a docela dobře se u nich bavím. Z této se mi líbila hlavně první polovina z období, které už asi spousta čtenářů nepamatuje. Docela realisticky vystihl, jaká byla tehdy doba, jak dokázala STB ničit lidské životy.

kerstyn
03.04.2017 5 z 5

Ale jo. Ze všech knih Patrika Hartla mě tahle alespoň bavila. Líbilo se mi postupné prolínání ze 70. let až do současnosti.

perpe2a
03.04.2017 5 z 5

Já dávám 5 hvězdiček, mě se kniha líbila a skvěle jsem se u ní bavila a odpočinula si. Byla prostě ze života a pokud už máte něco odžito, je to přesně oddechovka pro vás. Hned jsem si pořídila Okamžiky štěstí a uvažuji také o první autorově knize. Rozhodně ANO, tohle si pro dobrou náladu přečtěte.

Lumíček
02.04.2017 3 z 5

Nebylo to spatne cteni, ale uplne unesena jsem take nebyla. Dej pekne ubiha a porad se neco deje. Nicmene kdyby kniha mela o 200 stran mene, vubec by mi to nevadilo. Prislo mi to nakonec takove jednotvarne, vzdy to zachrani nejaka necekana situace a takto se to opakuje. Jednou nahore, jednou dole (vlastne to vystihuje knihu z vice pohledu ;))

Manyna
29.03.2017 4 z 5

Časosběrný snímek o životě (lásce, vztazích, tajemstvích, ústupcích, přátelství, intimních životech...) dvou sousedních rodin. Kniha věrohodně splňuje, co slíbila... je vtipná, čtivá, dojemná, vulgární, chlípná a zkrátka naprosto skvělá.

bzung
27.03.2017 4 z 5

Vtipné a inteligentní. Příběh výborně ubíhá, jako by ho psal sám život, a všechny postavy baví. Do čtyř pětin jde o geniální počtení. Jen poslední část trochu ztrácí dech. Autor má své postavy rád, a dopřál jim happyend jak z mexické telenovely :)

francouz
25.03.2017 4 z 5

Musím říci, že styl psaní patrika Hartla mě dost překvapil. Je to velmi čtivě a pohodové, nechybí tomu jiskra, humor a samozřejmě naše denodenní slasti a starosti. Ano většina z nás bude dělat, že nikdy nesnila o Švédské trojce nebo nepošilhávala po sousedce, ale opak je pravdou. Ano to je kniha z našeho života, kdy se často pachtíme za něčím, co opravdu nepotřebujeme a naopak sníme o něčem co se zdá být nedostižné, a ono si o to stačí říci.
Do toho všeho ještě perfektně zapadá doba, která ač chceme nebo ne nás opravdu poznamenala, a bude ještě dlouho trvat, než její následky z nás vyprchají. Ale to hlavní je určitě lidství, živočišnost a spousta emocí, ano autor to často opepřil slušným výrazivem, ale kdo z nás si nešel zapíchat...
Takže k výraznému autorovu smíchu musím nyní přidat i velmi slušné spisovatelské nadání, bylo to opravdu zábavné, což jsem úplně nečekal.

hrabalikoval
20.03.2017 4 z 5

Tahle kniha mě stejně jako provní kniha autora totálně dostala. Milostré příběhy napsané vtipně a tak je v reálném životě potkáváme (ne nežiju v tom, že každej každýho podvádí). Jednu hvězdičku dávám dolů za to, že knížka možná mohla mít o 100 stran míň, ale na druhou stranu, vždy když jsem začínala mít pocit, že mě přestává bavit, došlo něco co ten příběh zase nakopl. Odpočinková kniha, kterou jsem si určitě nepřečetla naposled.

karel0684
19.03.2017 4 z 5

Tuhle knihu jsme koupil manželce, která u ní docela trpěla. Tak jsem se k ní po půl roce dostal i já a nechápu. Četlo se mi to výborně. Kniha je napsaná lehce a to popisuje nelehké lidské osudy dvou generací.

ajasin
16.03.2017 4 z 5

Určitě minimálně o třídu lepší než prvotina. Ještě, že jsem si knihy nepřečetla v opačném pořadí. To bych asi byla z " Prvoka" trochu zklamaná. Takhle jsem si užila obě a těším se na další.

slyvuska
15.03.2017 4 z 5

no... prvotina byla o drobek lepší, ale jinak super. Pobavila jsem se, v některých postavách jsem se i trochu viděla. Jen možná trochu moc velký happyend.

hancass
15.03.2017 5 z 5

Pan Hartl prostě umí! Umí pracovat s emcemi. Povedená kniha ze života, která mě na týden doslova pohltila.

VercaV
14.03.2017 5 z 5

Prosím! Ať napíše další a další knihy. Tato kniha je v pořadí druhá, kterou jsem od něj četla a vždy sem se strašně těšila až ji zase otevřu a budu pokračovat. Výborná kniha, jedinečný příběh, velmi čtivá a chytlavá. Jediné co mě mátlo tak byly postavy a kdo co je, kdo co dělá atd. ale časem sem se zorientovala. Výborná kniha a doporučuji ji.

Ctv
12.03.2017 4 z 5

Patrik Hartl je jeden z autorů, který má v mojí knihovně své místo. Jeho knihy se mi dobře čtou, dokáže dobře propojovat a zamotávat osudy jednotlivých postav. Čtení nijak psychicky náročné, ale mě baví.

Bomah
11.03.2017 2 z 5

Přečetla jsem, ale úplně nesdílím nadšení. Kniha nebyla špatná, ale spíše průměrná. Pokud ji nepřečtete o nic nepříjdete.

nakedangel
07.03.2017 5 z 5

Povedené!

ajla5
07.03.2017 3 z 5

Pěkné, ale nezopakuji si ji.

bábuška
03.03.2017 4 z 5

Tato knížka mi byl vřele doporučována a tak jsem ji otevírala s jistými rozpaky, protože vím, že autor nešetří peprnými vyrazy, které se mně hodně nelíbí. Byla jsem ale velice překvapená, děj knížky mě zaujal, příběh, který se mohl klidně stát komukoliv z nás, nehledě na věk. Hezky jsem si početla.

rossi77
03.03.2017 5 z 5

Už jsem se takhle dlouho u knížky nepobavil ,... prostě ze života.

beveron
03.03.2017 5 z 5

nádherná kniha. ano je čtivá, čte se rychle, sexem a peprnýma výrazama opravdu nešetří, ale v pozadí je i něco jiného.. já v ní prostě vidím víc...