Majonéza k snídani

Majonéza k snídani https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477043/bmid_majoneza-k-snidani-YVg-477043.jpg 4 776 156

Láska není příčinou vztahů, ale jejich důsledkem Nový samostatný román Markéty Lukáškové. Se svou prvotinou Losos v kaluži objela republiku v rámci divadelního projektu Listování a napsala podle ní scénář, který nyní čeká na filmové zpracování. Po Lososovi následovaly knihy Panda v nesnázích, InTyMně a Vlaštovka v bublině. Skrze své tituly se Markéta snaží šířit osvětu o vnímání psychických problémů. Ema měla s emocemi vždycky problém. Místo, aby je prožívala, raději je pitvá a sama si drží odstup i nadhled. Nejvíc ze všeho chce analyzovat lásku. Co je vlastně zač a proč třeba jejím rodičům zmizela? Proč zůstává tichá babička s despotickým dědou? Proč si její nejlepší kamarád nepřizná, kam ho táhne jeho srdce? Některé věci ale pochopíte jen tak, že se do nich namočíte, a proto se sama pustí do vztahového experimentu – na své první lásce.... celý text

vekkr
11.05.2023 4 z 5

Audiokniha.Líbilo se mi to.Bavilo mě to.Běžný život,běžné vztahy a přitom poutavé a chytlavé.

janyska13
10.05.2023 5 z 5

Opět skvělý příběh o normálním životě normálních lidí, s kapkou pandemie. Nevím čím to je, ale já se v každé knize autorky v něčem najdu.

Marki019
27.04.2023 5 z 5

Zajímavý příběh mladé holky a rodinného tabu. O čem všem se prostě v rodině nemluví.

bosorka78
16.04.2023 5 z 5

Moc pěkně napsaná kniha. Jsem trochu starší než hlavní hrdinka,ale vyprávění její pohledu na věc a různé situace mě moc bavily. Rozkrývání osudů její rodiny a jejich proč bylo velmi pěkně zpracované. První kniha od autorky a určitě zkusím i další.

Janík61
12.04.2023 4 z 5

Moje první kniha od autorky a nezklamala. Je to čtivé, knížka se mě líbila.

Terezka_U
26.03.2023 4 z 5

Téma lásky zpracované z několika pohledů a spojené do celistvého příběhu díky vyprávění Emy. Je to netradičně pojatá knížka, která je úžasně čtivá. Přišla jsem si pro pěkný příběh a odešla jsem i s mnoha zajímavými myšlenkami. Těším se na další díla autorky.

cherubinka
18.03.2023 2 z 5

Autorku jsem neznala. Byla mi doporučena paní knihovnicí, když jsem nevěděla co číst a co zkusit. Prý je populární a napsala nmuz pár knih, tohle je novinka.
Upřímně, ze začátku jsem byla dost skeptická. Moc mě to nebavilo. Pak jsem se začetla, mělo to trochu spád ale... Má autorka to nebude. Celkově to hodnotím jako "Lanczová pro dospělé". :-)

Vivetkav
03.03.2023 2 z 5

Má myslím 4 kniha od autorky a na to, že je již i namluvená v audio verzi mě překvapilo, že předchozí pro mě měli větší spád .. byla zajímavá ..nadchlo mě že hlavní hrdinka v knize chce psát knihu, která se bude jmenovat Majoneza k snídani ..velmi pěkné i to téma o lásce a příběhu rodiny, ale nějak mi to k ní nesedělo jako kdybych jí to nevěřila, že jí to zajímá. Nicméně měli by jsme si jít také do historie svých rodičů a prarodičů jaké měli lásky..tohle bylo vylmi zajímavé.

terkahrud
02.03.2023 1 z 5

Na knizku jsem se moc tesila. Obalka je nadherna a tak jsem knihu chtela mit. Do knizky jsem se ale nedokazala zacist a velmi me zklamal popis hlavni hrdinky. Pusobilo to na me jako velke klise.

Christeene
25.02.2023 3 z 5

Neni to uplne spatne, ale je to takove nedodelane. Asi jako bramborovy salat bez majonezy, porad je to bramborovy salat, ale neni to ono. Az jsem nekdy mela pocit, jako by knihu psali dva lide-chvilemi to bylo dobre a chvilemi vysroubovane do vysin cen v Parizske.

Hobo
12.02.2023 5 z 5

Pátá přečtená kniha od M. Lukáškové, takže - málo platné - oblíbená autorka.

BarboraSalome
11.02.2023 2 z 5

Moje druhá přečtená kniha od Markéty Lukáškové. Zatímco kniha Vlaštovka v bublině mi přišla zajímavě napsaná (výhled do neradostné budoucnosti), tak Majonéza k snídani rozhodně ne. Plytký děj, nesympatická hlavní hrdinka a příběh nemastný neslaný. Bohužel.

veriszv
27.01.2023 3 z 5

Majonéza k snídani bylo moje první setkání s Markétou Lukáškovou a byla jsem mile překvapená.
Téma mezilidských vztahů je nesmrtelné. Ač je hlavní postavou mladinká Ema, za jejím příběhem se schovávají, podle mě mnohem zajímavější, příběhy všech členů její rodiny. Ty postupně odkrýváme, když se ve svém malém projektu Ema snaží zjistit, co je to láska.
Příběh je to spíš jednodušší, nicméně autorka umí tak skvěle pracovat s jazykem a pojmenovávat věci kolem nás, že se čte moc příjemně.
Zkrátka, fajn oddechovka napsaná s lehkostí, není náročná, ale najdete v ní spoustu zajímavých myšlenek.

EvaHonsová
26.01.2023 5 z 5

"Láska není příčinou vztahů, ale jejich důsledkem". Eva zjišťuje od svých nejbližších, jak poznali svou lásku, kde se láska po čase vytrácí? Zajímavý motiv knihy. Velmi čtivě rozpracováno. Jen tak dál.

Termaap
05.01.2023 5 z 5

Markéta Lukášková… po přečtení její prvotiny “LOSOS V KALUŽI” už bude navždy mou srdcovou autorkou. Nečekala jsem, že mi nějaká kniha může takovým způsobem pomoci vyrovnat se se smrtí milované babičky.

“MAJONÉZA K SNÍDANI” je poslední knihou, kterou jsem od Markéty ještě nečetla a musím říct, že spokojenost je v tomto případě slabé slovo. Když jsem ji poprvé vzala do rukou, bylo to s myšlenkou, že si přečtu pár stran. Po dvou hodinách čtení mi došlo, že se můj plán trochu zvrhnul:).

Zajímavé je zasazení děje do období covidové pandemie; myslím, že je to můj vůbec první knižní příběh, který se v něm odehrává. Bavilo mě sledovat vývoj Eminých vztahů se členy její rodiny, stejně tak s Janem a Adamem. Když si to tak celé znovu připomínám, vlastně mě moc mrzí, že už mám dočteno.

Doufám, že se brzy dočkáme autorčiných dalších knih, stejně tak jako filmového zpracování Lososa v kaluži. Do té doby budu věnovat svou pozornost Markétiným podcastům (ty jsou mimochodem také velmi podařené).

Pindrushee
05.01.2023 4 z 5

Autorka píše velmi čtivě, knihu jsem přelouskala za jedno marodící odpoledne a nemohla jsem se odtrhnout. Její styl je jako její Podcasty. Je zábavná a veselá, má boží hlášky a přitom chytne za srdce.

Zujaja
04.01.2023 5 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale pak mě děj vtáhl. Nakonec takové pěkné, zajímavé a vlastně i zamotané čtení.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Asi mám další oblíbenou českou autorku! Postavu Emy a Jana jsem si moc oblíbila, ikdyž byla kniha ke konci smutná a přiměla mě k zamyšlení, že vlastně o své rodině taky asi vím velmi málo. Perfektně čtivá kniha, slupla jsem ji jako malinu.

Maky78
30.12.2022 4 z 5

Dějově mě kniha vtáhla.
Propojení s covidem se jeví velmi čtivě.
Postavy jsou uvěřitelně napsané, minulost ovlivnila ´lásku’

Madi
20.12.2022 3 z 5

Oproti Pandě docela zklamání, aspoň co se děje týče. Vůbec mě nebavil Jan, přišel mi hrozně ufňukaný a ta jejich pauza co se přátelství týče...to si to sakra nemohli vyříkat hned??
Nejzajímavější mi přišly ty návraty do minulosti, hlavně příběhy jejích prarodičů. Za ně dávám hvězdičku navíc. Hlavně za to, že v některých věcech jsem až nepříjemně poznávala svůj život a dětství