Prastarý meč

Prastarý meč https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289399/bmid_prastary-mec-aE1-289399.jpg 5 508 95

Magnus Chase byl vždy problémové dítě. Po té, co jeho matka záhadně zemřela, žil sám v ulicích Bostnu, přežíval díky svému důvtipu a držel se vždy o krok napřed před policií a soudci. Jednou ho najde jeho strýc, kterého sotva zná a o kterém jeho matka tvrdila, že je nebezpečný. Strýc Randolph mu však poví neuvěřitelné tajemství: Magnus je syn Norského boha. Vikingské mýty jsou pravdivé. Bohové Asgardu se připravují na válku. Trolové, obři a ještě horší nestvůry se rozplývají nad soudným dnem. Aby zabránil Ragnaroku, musí Magnus prohledat všech Devět Světů a najít zbraň, která je ztracená už několik tisíc let. Když je napaden ohnivým obrem a musí si vybrat mezi vlastním bezpečím a životy stovek nevinných lidí, udělá Magnus fatální rozhodnutí. Někdy, aby člověk mohl začít nový život, musí zemřít...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Magnus Chase and the Gods of Asgard - The Sword of Summer , 2015

Vevo
02.06.2019 5 z 5

Doporučuji všemi deseti! Miluji severskou mytologii a v moderním pojetí Ricka Riordana, je příběh Magnuse Chase naprosto geniální. Těším se na pokračování!

PhoebePollard
29.05.2019 4 z 5

Kniha ucházející, ale už to prostě není ono. Strýčkovi Rickovi už prostě dochází nějaké originální nápady, které bych dokázala přečíst bez toho, abych knihu prokládala dalšími sériemi.

Spojenc
29.05.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila avšak né zas nějak výrazně, kdyby jsem ji četla tak před 6 lety (teď je mi 18) tak by to byla pro mě úplná topovka. Ale v mém věku už nadšení povadlo… to ale neznamená, že nemám chuť si přečíst další díly.

Sarajana
28.05.2019 5 z 5

Velmi pěkný oddechový příběh. Zajímavý průběh výpravy a překvapivý konec.

Annkag
27.05.2019 5 z 5

Kniha,ktorá má u mňa jednoznačne plný počet.
Vtipné hlášky,typu...,,Letel na nás dvanásťtonový balvan s nápisom:S LÁSKOU VAŠE PATRO 63.
Skvele zakompovaná severská mytológia do 21.storočia.Postavy,ktoré vám nedajú spať a bohovia,kzorý sú tak bohovský prevíti.Nenudila som sa ani na jednej stránke.
Ja len doporučujem a teším sa na ďalší diel.

Viki0
13.04.2019 5 z 5

Po dlouhé době konečně zase kniha, která mě bavila od začátku do konce. Styl autorova psaní mi vyhovoval. Nevím proč, ale trošku mi to připomínalo styl Darrena Shana, to je ale jen můj názor.
Všechny postavy jsou skvěle popsané, vybudujete si k nim vztah a děj prožíváte s nimi. Humor v knize mi sedl.

Andi
28.03.2019 2 z 5

Dala jsem tomu šanci. Zbytečně. Zhruba kolem sté stránky jsem to zavřela. Nevím, asi jsem na to moc stará. Přesto dám pár hvězdiček - a to za hlášky a čtivost.

Lenka.Vílka
18.03.2019 4 z 5

Už mi dávno není -náct, takže příběhy o hrdinech tohohle věku koušu vážně špatně. A taky jsem si už o Percym říkala, jestli na to nejsem moc stará. Ale je pravda, že jsem viděla alespoň první film. A jelikož to tady všichni vychvalovali, tak jsem si řekla, proč ne. A půjčila jsem si sérii, kterou taky jeden kulihlášek moc chválil a zároveň to byla série zatím ne o tolik dílech (nedej, kdyby se mi to zalíbilo, takže další nová série?!). Tady mě kniha dostala od první kapitoly. Autorovi jsem se původně bránila i z dalšího důvodu. Propojení jeho sérií. To je potom moc knih a já už mám rozečtených sérií na můj vkus až až. Takže po zjištění, že bohové Ásgardu nejsou propojení s ničím, ulevilo se mi a do knihy jsem se pustila.

Prastarý meč. Vtipné a napínavé čtení. Prostě takové lážo když potřebuje vypnout. Přestože to je taková bichle (opticky...ne stránkami a písmena jsou taky velká, takže pro mě ideální). Rychle to uteče, ale čím víc jsem  měla v sobě stránek, nemohla jsem se zabavit dojmu, jestli jsem se nepřejedla. Dějově jsem se bavila. Jenom...něco tam trčelo jako bolavej palec a já nepřišla na to, co to bylo. Že by v příštím díle?

Moje první kniha od autora přinesla neskutečné překvapení. Je to dobrá kniha, Magnus je fakt super a celé čtení bylo fakt příjemné. Přesto si raději dám s autorem pauzu. Další díl až za chvíli.

Terva
01.03.2019 5 z 5

Kapitola 1 - Neskákejte ze střech!

NEVRHEJTE SE POD AUTA
a nepodpalujte se.
Tam, kde já, stejně neskončíte!

OBSAH KOMENTÁŘE:

1 Neskákejte ze střech.
2 Dobré ráno! Dneska zemřeš.
3 Existuje Bůh smíchu?
4 Čas Malých ochutnávek.
5 Psychoanalyzuju kozu. (47)
6 Nezrazujte meče. (Doba citátů)
7 Nebudeš káleti na hlavu Umění.
8 Se vším smradem, nebo nic. (Zase jeden citát)
9 Slovníček
10 Teď měly následovat magické runy
11 Tak jo, ještě jeden (citát)

Kapitola 2 - Dobré ráno! Dneska zemřeš......(smíchy)

NO A PAK JSEM UMŘEL. KONEC.
Magnus Chase, bostonský bezdomovec, zemře. (to není spoiler) Stane se z něho einherj, najde si po smrti kamarády a vyráží společně najít prastarý meč nazvaný Sumarbrander. (a dojde ke změně jména) To ještě netuší, co je ten meč zač. Magnus si pak někdy říká, že by mu bez toho meče možná bylo líp a nebolely by ho uši. On to není jen takový meč, je to pěkný....kus ocele skutý trpaslíky....a kdykoliv ho Chase použije umírá s ním. (někdy i smíchy)

Kapitola 3 - Existuje Bůh smíchu?.....

UŽ DLOUHO MĚ NEZACHVÁTILA KNIHA TAK RYCHLE, jako ta O bozích Asgardu.
Sice jsem v první chvilce čtení úplně ignoroval názvy kapitol hned na začátku knihy, ale asi u druhé kapitoly (možná třetí) jsem to vzdal.......a...... vrátil se na začátek. Pěkně jsem si názvy kapitol proštudoval, některé názvy jsem si dokonce přečetl vícekrát. (hlavně mě fascinoval název kapitoly 47) A nejen tento. No a pak jsem se celou knihu těšil na vybrané kapitoly a cestou k nim jsem horečně přemýšlel, o čem že to vlastně ty kapitoly budou. Že se cestou budu chlámat a pochcávat jako Bůh smíchu a chcaní (ani nevím, zda takový existuje), to už byl jen takový velký (mokrý) bonus.

Kapitola 4 - Čas Malých ochutnávek.....

PŘEJEL JSEM POHLEDEM POLICE: mí oblíbení autoři fantasy a hororů z dob, kdy jsem.......byl mladší – Stephen King, Darren Shan, Neal Shusterman, Michael Grant, Joe Hill. Mé oblíbené komiksy – Scott Pilgrim, Sandman, Strážci, Sága. A spousta knížek, které jsem si chtěl přečíst v ….knihovně. (Tip pro bezdomovce: veřejné knihovny jsou bezpečná útočiště vybavená záchody. A málokdy odtamtud někoho vyhodí, pokud si čte, moc nesmrdí a nevyvádí)

Kapitola 5 - Psychoanalyzuju kozu.....

KROM HRDINŮ Z DEVATENÁCTÉHO PATRA jsou nejlepšími postavami v tomto příběhu Otis a Marvin. Dvě „osobnosti“ které bych mohl analyzovat jako Jing a Jang. Otis, klaďas optimista, který miluje depresivní příběhy, je akční, do všeho hrr a kvůli srandě se klidně nechá i …..sežrat. Marvin, jeho opak, pesimista, který se rád drží vzadu, moc nevystrkuje růžky a bojí se, …..že ho někdo sežere. Oba jsou velmi sympatičtí a je s nimi sranda. Škoda, že je večer sežerou. (To nebyl spoiler, to byl osud)

Kapitola 6 - Nezrazujte meče.....

ANO JE ČAS DÁT SI NĚJAKÝ CITÁTEK:
Při rozhovoru s meči se nepozná, kdy si dělají legraci. Nevidíte žádný výraz ve tváři. Ani tvář.

Kapitola 7 - Nebudeš káleti na hlavu Uměni.....

TĚŽKO ŘÍCI, KDE UMĚNÍ KONČÍ A KDE ZAČÍNÁ. U Thora je to problém. Marvel nám z něho udělal usměvavého, milého, čistého blondýna s velkým …..kladivem. (nejsem si jistý, zda má modré oči) Rick Riordan ho vidí trochu jinak. Thor je děsivější, brunátnější a kleje. (A prdí) A ztratil Mjölnir. Vlastně Thoř – pardon Thor už toho ztratil víc. Ale to nikomu neříkejte, je to tajné. No a v druhém příběhu je nutné to kla...(vy víte co)...najít. Jinak bude ještě větší průser. Po přečtení této knihy si snad ani větší průser nedokážu představit. Jo, jasně ragnarök, ale ten je snad ještě dal...jo a ták, hm, tak asi ne.

Kapitola 8 - Se vším smradem, nebo nic.....

TAK JO, UŽ NEBUDU PRUDIT. Ještě jeden citátek a jdeme na druhý příběh. (ale na komentář druhého příběhu si ještě budete muset chvilku počkat) Vybral jsem velké množství citátů a vložil je do ….Valhali. (Můj profil – Oblíbení – Citáty)
…..Navíc tu byla sauna, horký bazének, průchozí šatna, průchozí sprcha a průchozí záchod. (S tím posledním si dělám legraci, ale vážně to byl exkluzivní trůn, hodný velevážených mrtvých)

Kapitola 9 – Slovníček

EINHERJ(OVÉ) – velcí hrdinové, kteří statečně zemřeli na Zemi (MIDGARD), vojáci Ódinovy věčné armády, trénují ve Valhale na ragnarök. Kdy se ti nejstatečnější z nich přidají k Ódinovi proti Lokimu a obrům v bitvě na konci světa.
LOKI – bůh špatnosti, magie a lsti
MJÖLNIR – Thorovo kladivo
ÓDIN - „Všeotec“ a vládce bohů. Bůh války a smrti. (ale i poezie a moudrosti)
RAGNARÖK – den zkázy v bitvě na konci světa
SUMARBANDER – Meč létá! (pardon – Meč léta)
THOR – bůh hromu, syn Ódinův (také Bůh prdů)
VALHALA - ráj válečníků v Ódinových službách
ZÖRCHCAN – Bůh smíchu a chcaní

Kapitola 10 – Teď měly následovat magické runy

POŘADÍ POUŽITÝCH MAGICKÝCH RUN NEDÁM. Některé znaky jsem nenašel ani na Japonské klávesnici a Keltsko-Vikingskou klávesnici jsem nikde nesehnal. (ani ve starožitnictví)

Kapitola 11 – Tak jo, ještě jeden (sjedem)

JSEM HLADOV PO CITÁTECH:
Doufám, že nás nechají najíst, než nás zase zabijí. Umírám hlady.

Barik05
11.12.2018 5 z 5

Super, čtivé, zajímavý děj, a neuvěřitelně vtipné. Doporučuji na sto procent přečtěte.

Hanča84
23.11.2018 5 z 5

Severská mytologie patří k mým nejoblíbenějším a v Rickově podání z toho nemohlo vzniknout nic jiného, než naprosto úžasná, čtivá a velmi vtipná knížka :D

Nedoporučuji to ovšem číst v noci, párkrát jsem měla velký problém s tím, abych nevzbudila celý barák xD

pipa36
17.11.2018 4 z 5

Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, ale... Od Percyho Jacksona žádná změna - stejná šablona, zajeté koleje "divnýho týpka", který se dostane mezi bohy, tentokrát do Valhaly. Já vím, že prvoplánový nápad asi byl naši dnešní mládež seznámit vcelku nenásilnou formou s různými božstvy (řecké, římské, egyptské, severské...), ale fakt je to na jedno brdo.
Jisté kouzlo to ale má (nápad nechat hlavního hrdinu zemřít a hned to "vykecat" ve druhé větě se mi fakt líbil), ale ten zbytek...
Nic nového a přesto napínavé, takže dávám horší tak 3,5*.

Miska2001
12.11.2018 5 z 5

Myslím, že stačí přečíst jeden jediný díl z nějaké série od Ricka Riordana a řeknete si: "Jo, tak tohle je teda bomba. Já chci další díl!"

Zuzaček22
06.09.2018 5 z 5

Miluju Percyho takže jsem měla docela dilema jestli skusit přečíst od Ricka něco s jiným hrdinou,ale byla jsem mile překvapená, jak mě hned kniha doslova pohltila. Magnus mě fakt baví. Kniha byla napínavá pořád se něco dělo a prostě jí nešlo odložit.

Tess666
29.07.2018 5 z 5

myslím, že Rick mě bude bavit pořád ... kombinace jeho psaní a severské mytologie je naprosto dokonalá ...

Market116
02.07.2018 5 z 5

Další skvělý příběh z úžasně vytvořeného světa Ricka Riordana. Opravdu mě nikdy nezklame, naopak mě víc a víc překvapuje. Nikdy nebudu litovat toho, když jsem tehdy sáhla po Percym Jacksonovi, který to vše odstartoval. Není nic, co bych vytkla...Magnuse a jeho kamarády spolu s bohy Ásgardu jsem si hned zamilovala. A teď rychle na další díl.

Ree
16.06.2018 4 z 5

Prastarý meč byl fajn. Vlastně jsem ani nečekala nic jiného, přece jenom to napsal Rick. A ten je v oblasti vtipu a sarkasmu naladěn na stejnou vlnu jako já, takže mi jeho knížky opravdu sedí. Přesto se to nemohlo vyrovnat prvním dvěma sériím. Už jenom proto, že jsem si natolik oblíbila Percyho a Annabeth, že mi tady prostě chyběli. A to jsem si oblíbila většinu postav, které se objevily - ať už šlo o správňáckou valkýru Sam, o nesourodou dvojku jak z Pána prstenů Blitze a Heartha nebo Magnusovy kamarády z 19. patra.
Asi nejvíc mi překáželo samo božstvo. Zatímco řečtí (a trochu i římští) bohové mě zajímali už od dětství, ti severští mi úplně nesedli (a, sakra, nemůžu si je představit jinak než jako Hemswortha, Hiddlestona a Hopkinse!). Doufám, že mě v druhém díle zaujmou více. A pokud ne, tak věřím, že to zachrání Jack, protože ten je skvělý, a pak by se taky mohl vrátit Thor s Otisem. Protože Otis...!!!

Vzhledem k tomu, že mě první část moc nebavila a druhá nebyla až tak skvělá, aby to zachránila, dala bych knize něco málo přes tři a půl hvězdy...

Dani3
04.06.2018 4 z 5

S Magnusem jsem se dobře bavila. Hodně to připomíná Percyho Jacksona, ale přece jen je to o něco lepší čtení. Hlavní hrdina byl vtipný a hlavně nebyl tak "natvrdlý" jako Percy.
Konec byl skvělý. Jsem zvědavá, co si pro nás Loki nachystal do dalšího dílu.

Dexira
11.03.2018 5 z 5

Určitě vynikající kniha kterou doporučuji přečíst. Pořád se tam něco děje a nudit vás určitě nebude.

MirijamFrankl
10.02.2018

Prima knížka, neskutečně čtivá a vtipná. Magnusův svět byl líbivý, navíc postavy jako z masa a kostí se krásně hodily k motivu přátelství, který dominoval celé knize. Musím ocenit i kvalitu jazyka a hlavně závěrečnou bojovou scénu, i když na ty, jak už vím ze ságy Percy Jackson, má pan autor nadání.