Železná zkouška

Callum Hunt ví už odmalička, že pokud by se někdy zapletl s magií, znamenalo by to pro něj jediné – smrt. Jeho otec mu to ostatně nikdy nedovolí zapomenout. Když je Cal pozván k vstupním zkouškám do tajemné čarodějné školy jménem Magisterium, slíbí otci i sám sobě, že v testu dokonale propadne. Jenže Cal má naneštěstí magii v krvi, takže i přes veškerou snahu je spolu s dalšími dvěma žáky vybrán, aby studoval u největšího mága ze všech, mistra Rufuse. Cal zjišťuje, že magie je mnohem zábavnější, než si kdy uměl představit, a také skoro stejně tak nebezpečná. Ve škole si vedle nových přátel rychle udělá i nové nepřátele… Dvě nejlepší autorky současné fantasy pro mládež se spojily, aby napsaly nejúžasnější magické dobrodružství od dob Harry Pottera....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/210036/magisterium-zelezna-zkouska-QIQ-210036.jpg 4.2323

Magisterium / Magistérium (1.)

The Iron Trial (2014)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

Kniha Železná zkouška

yuria7037

Dobrá knížka, i když mi chvílí vadilo chování postav. Skvělý byly takový ty věty jako:,, Já nejsem nepřítel smrti, to ty!" nebo :,, Jeden vás zradí, jeden zemře a jeden...je už mrtvý." Na tom se vždycky s kamarádem úplně smějem, když to čteme tím dramatickým hlasem :D Rozhodně naprosto hodně originální. Obal ucházející, i když Tamara (pokud to měla být Tamara na tý ilustraci), vypadá nějak prošle...Doporučuju!

Paja_Reine

Ach! Ano! Když jsem po knize sahala s tím, že už ji konečně musím přečíst, vůbec by mě nenapadlo, že se mi bude líbit. Přiznávám, že je spíše pro mládež (což já pořád ještě jsem) a nese téma, jež je všude opakovaně, ale přesto Cassandra Clare s její kamarádkou Holly Black podala vynikající výkon. A já jsem spokojená!

DracoMalfoy

Gonna be honest. Měla jsem příliš velká očekávání. Největším mínusem knihy je pro mě její jazyk. Ten mi, tak nějak, zkazil požitek z knihy. Druhý díl ještě zkusím, ale moc velké šance tomu zase nedávám. 2.5*

luboskniha
19.09.2018

Kniha je spíše pro mládež než-li pro mou generaci, přesto jsem byl zvědavý a tak jsem si knihu koupil. A aby se neřeklo, koupil jsem si rovnou celou sérii. Kniha je docela čtivá. Občas mi postavy přišli hodně naivní a nepřestává mě udivovat, jak se další mladiství snadno dostávají do nebezpečí a skoro až k smrti :). Knihu jsem přečetl velmi rychle a i když moje sympatie nejsou na 100%, musel jsem si hned přečíst další díl. Na zkrácení dlouhé chvíle je Železná zkouška velice dobrá.

Saravana
12.07.2018

Byla to super kniha sice jsem se trochu ze zacatku nemohla začist ale potom to šlo rychle

Veruu95
24.06.2018

Skvělý kouzelnický svět! Trochu jsem se bála, jelikož ve svých 22 letech asi nejsem úplně cílový čtenář, ale mě to fakt nadchlo. Přečetla jsem celou knihu za večer, ani nevím, jak (čas rychle letí, když se člověk dobře baví :D). Konec mě překvapil, měla jsem svou teorii ohledně hlavního hrdiny, ale tohle jsem nečekala a přesně tohle mám v knihách ráda, když dokáží překvapit.

Teď se trochu prospím a hurá na druhý díl! :D

Nikiny
19.06.2018

Zase nová série o kouzelnickém světě? Proč ne :). Sice kvalit Harryho Pottera tato kniha nedosahuje, ale to neznamená, že nebaví! Protože tento svět vážně zbožňuji, vůbec jsem se nebránila začíst se do obdobného příběhu s lehce odlišným osudem hlavního hrdiny (zatím se odlišnosti dočkal jen konec první knihy, ale nemůžu říct, že by mi to kupodivu nějak vadilo). Spíš se těším na další díl, který začnu číst, hned jak bude prostor. I když už nejsem náctiletý čtenář, pořád mě tento svět kouzel a dobrodružství fascinuje a asi už nikdy ani nepřestane!

paja5
09.05.2018

Ačkoliv je kniha poměrně zajímavá svým nápadem, hodně mi připomíná Harryho Pottera... možná to je jen můj pocit, ale co se týče prvního dílu, hodnotím ho třemi hvězdami a čekám co se vyklube z dalšího. :D