Lovkyně

Lovkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455131/mid_lovkyne-JC1-455131.jpeg 5 340 95

Válečný korespondent Ian Graham se spolu se svým kolegou vydává na lov válečných zločinců, kterým se podařilo uprchnout před spravedlností. Postupně zacílí na bývalou nacistku Lorelei Vogtovou, jíž se přezdívalo Lovkyně. Nina Marková vyrůstala na Sibiři. Když její země vstoupila do války, stala se pilotkou ženského leteckého oddílu. Jednoho dne je však její letoun sestřelen. Setkává se s Lovkyní a stává se jediným svědkem, který se s touto nacistkou střetl a přežil. Sedmnáctiletá Jordan McBrideová z Bostonu, navzdory společnosti i vlastní rodině, touží stát se fotografkou. Když si její otec přivede domů snoubenku, pocítí zvláštní neklid. Rozhodne se tedy zapátrat v ženině minulosti…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

The Huntress , 2019

kaja77
17.01.2022 5 z 5

Skvělé čtení. Velmi se mi libí, jak spisovatelka do svých knih vplétá reálné historické postavy a události. Celá ta ruská dějová linka, ty "Nachthexen", ženský pluk v čele s Marinou Raskovou a jeho vznik, to vše bylo skutečné. Bezvadné rozšíření obzorů. Moc doporučuji

papeha
11.01.2022 5 z 5

Také se musím přidat k velmi dobrým hodnocením. Mám ráda knihy, které se skládají z několika příběhů a ty se poté spojí v jeden. Bavily mě absolutně odlišné charaktery i různé životy, které hlavní postavy žily. Doporučuji těm, kteří rádi skládají příběh postupně z pohledu více postav.

adelazelenkova
27.12.2021 5 z 5

Musím se přidat k pozitivním hodnocením na tuto knihu! Opravdu jedna z nejlepších, která se mi během roku dostala do rukou. I když je kniha vyprávěna třemi postavami, příběh je propojený a neustále přináší nové informace. Kniha mě vtáhla od prvních stránek. Neustále se chcete dozvídat pravdu, jste napnutí co přinese další stránka. Moc se mi líbila romantická vsuvka Jordan. Tu postavu jsem si oblíbila hned na začátku a čím více jsem poznávala další, tím více jsem si příběh oblíbila. Musím ale přiznat, že do poloviny knihy mě moc nebavil příběh Niny, ačkoli byl velmi zajímavý. Raději jsem zůstávala v přítomnosti :). Moc doporučuji těm, kteří chtějí historické téma propojit s milostným příběhem.

Carol1122
18.12.2021 4 z 5

Hned co jsem přečetla poslední slovo, zaklapla knihu a moje myšlenky se automaticky přesunuly sem na tuto stránku, aby zde zanechaly komentář a hodnocení knihy, konečně jsem vydechla. Musím říct jediné - Kate Quinn je neskutečně talentovaná. Tak bravůrní a mistrovskou zápletku dokáže vymyslet jen ona. Když spojím úžasný historický román s detektivkou z prostředí ww2, je to bomba. Zpočátku sama musím říct, že jsem byla zmatená z postav, nevěděla jsem, jak se mohou jejich osudy proplést, zvlášť když autorka kombinuje více příběhů postav a retrospektivní pohled. I tak je kniha bravůrně a čtivě napsaná a vývoj příběhu doslova vygradoval mistrovsky. Znáte ten pocit, kdy se snažíte luštit hádanku, ale až na konci všechno krásně zapadá do sebe? Přesně toto je případ příběhu o Lovkyni. A já doopravdy byla nadšená.

L.Helena
28.10.2021 4 z 5

Zajímavý příběh, knížka se mi moc dobře četla, přestože jsem myslela, že napětí bude víc vygradováno. Možná by kniha byla ještě zajímavější, kdyby některé kapitoly byly i z pohledu Lovkyně.

lištička123
09.10.2021 5 z 5

Skvělá knížka, která se čte sama.

ANDY28
05.10.2021 5 z 5

bomba!!! autorka bravurně líčí každý detail a já jen hltala stránku za stránkou. Ach a já lítala s holkama taky!!!

harena
27.09.2021 5 z 5

Nádherný příběh, skvěle napsaný, který mě vtáhl do děje a který jsem četla jedním dechem. Velkolepý román, obsáhlý dějově i co do počtu stránek.!!! Dojemný, krutý i romantický příběh, který se odehrává ve dvou časových rovinách, nepříliš od sebe vzdálených. Zamilovala jsem si všechny hlavní hrdiny, pilotku bombardéru Ninu za Sovětského Svazu, lovce uprchlých fašistů Iana Grahama a jeho přítele i mladou dívku Jordan z Bostonu. Cestičky osudu je svedou všechny dohromady a mají společný cíl. Neodložitelné!!! Těžko říct, jestli se mi líbila víc Alicina síť nebo Lovkyně, Kate Quinn je moje oblíbená autorka a opravdu výborná vypravěčka.
"Nesmíme zapomínat, protože nemelou jen boží mlýny. I čas je mlýn, ohromný a lhostejný, a nemilosrdně se valí vpřed. Lidé zapomínají a riskují tak, že se budeme neustále vracet zpátky v bludném kruhu. .....Nové masakry. Nové zrůdy."

ydnac
20.09.2021 5 z 5

VÝBORNÁ KNIHA :-)

Bývalá nacistka Lorelei Vogtová přezdívaná Lovkyně začíná nový život.
Vdá se a doufá, že její minulost zůstane minulostí.
Její činy ovšem rozhodně nejsou zapomenuty. Z lovkyně se stává kořist.
Po jejích stopách jde válečný korespondent Ian Graham se svým kolegou Tonym.
Přidává se k nim Grahamova manželka Nina (bývalá pilotka se spoustou tajemství), která jako jediná přežila setkání s Lovkyní a dokáže ji bezpečně poznat.
Do příběhu zasahuje i Jordan - mladá, chytrá dívka za jejíhož otce se Lovkyně provdala. Jejím velkým přáním je být profesionální fotografkou a jejímu bystrému oku dívajícímu se skrz foťák jen tak něco neunikne.
Dokáže zachytit různé výrazy tváře a také v nich číst...
Vyprávění se střídá z pohledu Iana, Niny a Jordan. Bavila mě jak minulost Niny, tak přítomnost Jordan a krásné propojení s Ianem a Tonym.
Zamilovala jsem si je všechny :-)
Kniha mě moc bavila, děj byl napínavý, zajímavý, velice čtivý a těch 600 stran bylo opravdu velice málo :-)
MOC DOPORUČUJI !!!

Jiparis
20.09.2021 5 z 5

Skvěle napsané, poutavé a uvěřitelné. Líbilo se mi prolínání naprosto odlišných životů Niny a Iana, odhodlání Jordan, dělat to co má ráda i milostné propletence, které byly místy hodně netradiční.

bábuška
05.09.2021 5 z 5

První kniha která se mi od této autorky dostala do ruky. Dlouho jsem ji odsunovala, ale nakonec mně tolik upoutala, že mi bylo líto že už končí. Nejmilejší postavou byla Nina, snad protože to byla taková nezkrotná divoška, nevzdělaná ale s dobrým srdcem, statečná, z divoké Tajgy se dostala přes útrapy druhé světové války až do Anglie a dál s lovci válečných zločinců až do Ameriky. Za srdce mně chytila malá Ruth a její vrozená láska k hudbě a obava o její osud v rukou hledané nacistky. Mimo této vražedkyně byly všechny osoby krásně vykreslené, mladinká Jordan se svými sny, i její přátelé Ian a Tony. Kniha byla velice krásně napsaná, dala bych i hvězdičku šestou.

Marika Vanova
04.09.2021 5 z 5

Lovkyně je super kniha, fiha, teď jsem dočetla a chci ještě, těch 600 stran bylo nějak moc málo. Kate Quinn je úžasná autorka. Knihy jako tato a Alicina síť jsou o velmi těžkých tématech, ale podány tak brilantně a často vtipně, že se musíte smát. Doporučuji.

Roux
17.08.2021 5 z 5

Mé sváteční přání se vyplnilo a dostala jsem tuhle knížku. Už když jsem četla anotaci, bylo mi jasné, že ji nutně musím mít v knihovně, kde zaujme své čestné místo.

Velice čtivé, kniha která mi vytrhla trn z paty a kterou jsem dokázala během velmi krátké doby přečíst. Nebude překvapením, že mou nejoblíbenější postavou byla Nina. Miluju příběhy z Ruska a silné ženské postavy. A to Nina dokonale splňovala.
Trošku mě mrzí, že všichni pátrají po Lovkyni, ovšem v podstatě o ní toho až tak moc nezjistíte. Nebylo by na škodu zahrnout do příběhu daleko víc její život. Ty drobné útržky mi zkrátka nestačily.

Každopádně, knihu velice ráda doporučuji a určitě si ráda přečtu další od autorky.

hrosulik
17.08.2021 5 z 5

Knihu mohu jen a jen doporučit.
Přečetla jsem jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout.

petula22
05.08.2021 5 z 5

Moje prvotina od autorky. Velmi čtivě popsaný příběh, rozdělený do kapitol, které jsou vyprávěné očima jednotlivých postav. Byť ma kniha téměř 600 stran, děj rychle utíká a najednou jste na konci. Skvělá knížka.

žany.kdovi
22.07.2021 4 z 5

Velmi čtivě napsaný příběh o hledání nacistické "lovkyně"..za mě, ale mohl být daleko víc napínavější. Nicméně jsem si čtení užívala, zejména ty části, v kterých vystupovala Nina, velmi svérázná pilotka Rudé armády.

kusma
13.07.2021 4 z 5

Čtivě napsaný příběh. Líbila se mi hlavně první část a příběh Niny. Druhá část byla hlavně o "muchlování" (v knize byl tento pro mne v kontextu nevhodný pojem 2x použit), tam se to i trochu zaseklo. Závěr byl zase velmi dobrý, ale napnutá jsem moc nebyla. Celkově lepší průměr.

janik6969
07.07.2021 5 z 5

dobře napsaný příběh dvou z hlavních hrdinek - Jordan a Niny. Nic není uspěchané, přesto to není nudné. Příjemně se příběhy prolínají aby se v závěru spojily. I když se jedná o dvě časové linky, jsem ráda, že jejich rozmezí je pouze pár let. Velice hodnotím závěr, který také není zbrklý, jak bývá u jiných spisovatelů obvyklé. Sečteno a podrženo, vřele doporučuji, a vůbec se nelekejte rozsáhlosti díla, méně by bylo na škodu.

axi81
27.06.2021 4 z 5

Dobré to bylo! :) Jediné, co po přečtení postrádám, je nějaká konkrétnější historie Lovkyně, motiv…její životní příběh…

Pikalenka
17.06.2021 5 z 5

Ta kniha mě naprosto odrovnala. Strhující příběhy hlavních postav dokonale propletené v hlavní linku knihy. Kniha je velmi čtivá, jen těžko se od ní odtrhnete. Vlastně nevím, co víc k ní dodat snad jen to, že ji doporučuji na potkání!