Lovkyně

Lovkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455131/mid_lovkyne-JC1-455131.jpeg 5 340 95

Válečný korespondent Ian Graham se spolu se svým kolegou vydává na lov válečných zločinců, kterým se podařilo uprchnout před spravedlností. Postupně zacílí na bývalou nacistku Lorelei Vogtovou, jíž se přezdívalo Lovkyně. Nina Marková vyrůstala na Sibiři. Když její země vstoupila do války, stala se pilotkou ženského leteckého oddílu. Jednoho dne je však její letoun sestřelen. Setkává se s Lovkyní a stává se jediným svědkem, který se s touto nacistkou střetl a přežil. Sedmnáctiletá Jordan McBrideová z Bostonu, navzdory společnosti i vlastní rodině, touží stát se fotografkou. Když si její otec přivede domů snoubenku, pocítí zvláštní neklid. Rozhodne se tedy zapátrat v ženině minulosti…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

The Huntress , 2019

lenka31
12.06.2021 4 z 5

Tři lidé se společně vydávají po stopách Lovkyně, která jim nedá spát. Líbilo se mi vylíčení příběhu Niny - členky letectva Rudé armády. Autorka výstižně vystihla válečné i poválečné období a osudy všech lidí v příběhu. Trošku mě překvapil závěr knihy, její rychlý spád (v podstatě v posledních 60 stranách došlo k úplnému vyřešení). Ale i tak knihu doporučuji.

Jenny46
23.05.2021 5 z 5

Moc děkuji autorce za krásné tři večery - tři vypravěči - tři různé pohledy mají jedno společné tajemství - pátrání po uprchlé nacistce a postupně všechno dává dohromady smysl...
Pohled na druhou světovou válku, silné ženské postavy - pilotky, i když příběh na první pohled se zdá klidný, odhalí všechno zlo. Opět krásný historický román - čtivý

tami1
13.05.2021 5 z 5

Strhující historický román!

Nebudete jej schopni odložit. Osudy Iana - lovce nacistů, Niny - divoké pilotky ze Sibiře a Jordan - nadějné mladé fotografky, se spojí při lovu na jednu bývalou nacistku. Nečekejte žádná velká překvapení, od začátku je jasné kdo je kdo. Nejdůležitější je ten vývoj, cesta, kterou si všichni musí projít a rozhodnutí, jakou cenu jsou ochotni zaplatit.

Šánka
20.04.2021 5 z 5

Alicina síť byl skvělý román, Lovkyně se mu ale směle vyrovná a dokonce v počtu stran ještě předčí :-). Pokud by vás ale od čtení této knihy měla odrazovat její tloušťka, věřte, že se čte velmi dobře a děj je opravdu poutavý.
Anotace je tentokrát docela výstižná, příběh je vyprávěný ze tří pohledů ve více časových rovinách, které se postupně posplétají do dějově bohatého obrazu. Dostáváme se v něm od Bajkalu, přes válečnou Evropu až do poválečného Bostonu.
Nina, Ian, Tony a Jordan jsou hlavní protagonisté tohoto historického románu a všechny spojuje jedna postava - Lovkyně.
Hon za pomstou, odplatou nebo spravedlností? Přečtěte si.....

broskev28
05.04.2021 5 z 5

Je to opravdu čtivá, zajímavá a netypická kniha o druhé světové válce a především o bezprostředně následujících letech. Ačkoli konec je hollywoodský, jak mnozí upozorňují, vlastní děj rozhodně ne.
Podle mého názoru nelze americké autorce vytknout ani přílišnou korektnost, naopak - děj se odehrává v Evropě, v tehdejším Sovětském svazu a v Americe a troufnu si tvrdit, že autorka nešetří nikoho. Kritiku Stalina, jeho režimu a barbarské země jako takové samozřejmě předpokládáme, ale protižidovské smýšlení běžných Američanů, správně dávkované obavy z "komoušů" a ignorování nacistických imigrantů jsem rozhodně nečekala.
Historik by určitě našel nedostatky, o tom nepochybuju, ale já jako průměrná čtenářka jsem velmi spokojená. Postavy jsou skvělé, jazyk i překlad Lenky Faltejskové mě mile překvapil, a na rozdíl od klasických romantických příběhů sáhne po této knize i ten, kdo se zajímá třeba o válečnou historii. Věřím, že nebude zklamán, podobně jako jsem nebyla já.
Alicina síť také nebyla špatná, ale teprve téhle knize dávám plné hodnocení, především proto, že příběh byl pro mě mnohem čtivější a reálnější. Ženské stíhací pluky totiž opravdu v sovětském válečném letectvu existovaly, mnoho postav odpovídá historickým předlohám, takže pro mne určitě zajímavé čtení. Zatímco strohá fakta bych asi brzy z hlavy vypustila, příběh Niny, Jeleny, Galji a major Beršanské ("ke strojům, dámy!") si budu ještě dlouho pamatovat, podobně jako překvapivé coca colové pilulky . . .
A to jsem se ještě nezmínila dětství rodiny Markovových u Dědka. Širokaja ruskaja duša tak, jak ji známe i neznáme. Autorka má můj velký obdiv!

"Nina zaváhala. Co vůbec ví o Anglii kromě toho, že je plná mlhy a kapitalistů?
"Anglie," přemlouval ji Seb. "Nejzápadnější místo v Evropě. Navíc máme Piccadilly. Egyptské křídlo v Britském muzeu. Rybu s hranolky - kdo ji neochutnal, jako by nežil, Nino. Žádný Komsomol, žádné gulagy, žádné kolektivní byty. Milý koktavý král, který neholduje masovým popravám. Výrazné polepšení oproti Sovětskému svazu, to mi věř, a můžeš tam být doma. Stačí se jenom schovat a vydržet spolu."

Szilvia1
30.03.2021 5 z 5

Super knížka.Alicina sít je taky super knížka.

zdendula31
29.03.2021 5 z 5

Líbila se mi moc i když Alicina síť byla pro mě o moc lepší.
Styl psaní u Lovkyně mi připomínal červenou knihovnu.
Příběh super.

Katania
26.03.2021 5 z 5

Úžasná kniha! Zajímavý a poutavý příběh. I když na tento typ knih nejsem, opravdu jsem si čtení užila!

Zuknihomol
04.03.2021 5 z 5

Výjimečná kniha! Originální pohled na válečné téma z netradičních úhlů pohledu hlavních protagonistů. Pokud hledáte knížku, kterou nepustíte z ruky, tak honba za obávanou die Jägerin bude pro vás určitě trefou do černého :)

DelMar
25.02.2021 5 z 5

Vyborne!!! Tam neni co dodat :)

VenPokorna
18.02.2021 3 z 5

Ačkoli má kniha velmi zajímavý námět, neočekávala jsem, že mě až takto nadchne. Zhltla jsem ji za víkend a plánuji si přečíst další knihy od této autorky.

LilianaFalcon
14.02.2021 5 z 5

Opět velmi chytlavé. Několik zajímavých rovin, které se všechny propojují. A opět obdiv k odvážným ženám. Bojovnicím.

sioux
11.02.2021 2 z 5

Nedočteno, zdánlivě zajímavý námět, ale nudné a ploché zpracování. Navíc je to taková ta americká korektní literatura, kdy si autorka dává pozor, aby nenapsala něco nevhodného. Pro mě zklamání.

SilviiM
09.02.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Opět napínavý příběh Paní spisovatelky.

Mandlevest
06.02.2021 5 z 5

Ne, že by mi kniha nedala zabrat, přece jen skoro 600 stran je, i pro čtenářské matadory, docela nálož. Ale! Musím říct, že si je opravdu užijete. Komu se líbila Alicina síť a už ví, jakým vypravěčským stylem tato výborná autorka píše, že se u jejich knih nejen bavíte, ale i přemýšlíte, bude si knížku maximálně užívat. Tři hlavní hrdinové, které osud svede na společnou cestu, která je místy napínavá, místy dojemně smutná, místy optimisticky nadějeplná, ale hlavně nesmírně čtivá. Souhlasím absolutně s komentářem níže, že nečekáte na dramatický závěr, v podstatě není až tak důležitý, ale ta cesta, zdánlivě nesourodé trojice silných hrdinů , to je to, co Vás ke knížce naprosto připoutá. Inteligentní, hutná četba, u které budete otáčet stránky rychleji a rychleji, zejména příběh Niny mě vzal opravdu u srdce. Maximální spokojenost, maximální hodnocení. A obálka je také top. Takže už posílám jen velké doporučení.

Sofonisba
02.02.2021 5 z 5

Čte se jedním dechem. Moc se nevyspíte, dokud se nedostanete na konec, protože si stále říkáte - ještě tuhle kapitolu, pak ještě jednu, a ještě jednu... Velmi zajímavé téma, napínavý děj a pohnuté osudy hlavních hrdinů. Doporučuji :D

Alena1957
31.01.2021

Kniha se vyborne cetla , děj napínavý, i když má 600 stránek vřele doporučuji.

Falda
29.01.2021 5 z 5

Tato kniha není krásná pouze obalem, ale i uvnitř. Prolínání dějů, postav a časů bylo perfektní.

astra3
24.01.2021 5 z 5

Zajímavý, napínavý příběh. Doporučuji.

Lucie89
20.01.2021 5 z 5

Knížka mě moc bavila. Od autorky jsem již četla Alicinu síť (*) a byla jsem stejně spokojená. ☺️

(*) Pro ty, kdo četli i tuhle knížku...tak v Lovkyni najdete malinkaté překvapení ????