Lovec draků

Lovec draků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3256/bmid_lovec-draku-2rT-3256.jpg 5 2345 433

Strhující drama ze současného Afghanistánu. Autor, kalifornský lékař, inspirován vlastními vzpomínkami, vypráví příběh osudových zvratů, jimiž jeho hrdina Amír prochází od dětství na cestě k dospělému zmoudření nejprve za mírových posledních let afghánské monarchie a poté za sovětské válečné okupace, na útěku z vlasti a při hledání nového života v emigraci. Události těžko pochopitelné krutosti i bezmezné oddanosti a očistné lásky se v tomto bravurně napsaném románu střídají bez sentimentu, bez jediného zbytečného slova. Svou opravdovostí zasáhl čtenáře ve čtyřiceti zemích světa a v milionových nákladech stále zůstává hlavní literární událostí knižních žebříčků. Román byl rovněž zfilmován režisérem Marcem Forsterem v roce 2007...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Rozmluvy

The Kite Runner , 2003

Kate72
30.09.2019 5 z 5

Krásná kniha, plná citů, přátelství i smutku. Člověk má stažené hrdlo po celou dobu co knížku čte. Doporučuji všem.

martina7276
25.09.2019 4 z 5

Zajimavy nahled do zivota v Afghanistanu. I kdyz to neni ustrednim motivem, musim priznat, ze v mych ocich tak nejak polidstila muslimy...

Mona-Lisa
23.09.2019 5 z 5

O přátelství v předvečer války. V zemi, ve které lpí na tradici a hrdosti ale zároveň nejsou po staletí schopni domluvit se a nevyvražďovat se navzájem. Lovec draků je napsaný tak skvěle, že hrůzy a krutosti zde popsané jsou vzápětí vyváženy pasážemi o naději, takže člověk se až tak nemusí stydět za svůj živočišný druh. Do jaké míry jde o autobiografii v mých očích ztrácí na důležitosti s přečtením poslední stránky. Protože tehdy člověku dojde, že četl především příběh o přátelství, osudových chybách a jak je nejtěžší odpustit sám sobě.

JezinkaJ
11.09.2019 3 z 5

Slušný potenciál. U takových knih nečekám a nechci americký happyend. Četla jsem s vědomím, že skutečnost, musí být nepopsatelná.
I tak skoda trochu zmarněného vyprávění, já čekala syrový příběh až do konce.
Ach ta nenaplněná očekávání.

Pechule
07.09.2019 3 z 5

Rozhodně nechci shazovat kvalitu této knihy, ale mně se četla chvílemi hodně těžko, chvílemi jsem ji hltala.

Aghatte
28.08.2019 5 z 5

Nemohla jsem ani spát, když jsem to dočetla. A vše ve jménu Alláha...
Vždy na mě dopadne ohromná tíha, když čtu knihy s podobnou tématikou, a cítím nesmírnou pokoru, vděk a .... Jsem prostě přešťastná, že já a mé děti žijeme v této době a v naší zemi.

zuzana4291
24.08.2019 5 z 5

Neuvěřitelný, poutavý, smutný příběh. Kniha dokáže čtenáře velmi rychle v táhnout do děje a nepustit. Nedokážu ani slovy popsat, jak emotivní tato kniha je.

MilanCFC
23.08.2019 5 z 5

Sice bylo od půlky knihy poměrně jasné, jak to dopadne, ale o to tu přece nešlo. To není detektivka, kde hledáme a hádáme vraha. Amír jako kluk mi byl těžce nesympatický a Hasanův osud mě opravdu zasáhl, jako se to dlouho nikomu v knize nepovedlo. Několikrát to tu padlo a souhlasím s tím - silné.
A zajímalo by mě, do jaké míry je to autobiografické, protože podobností s autorovým životopisem je poměrně dost.

mataj
17.08.2019 5 z 5

Neuvěřitelná kniha, určitě si ji budu ještě dlouho pamatovat. Kniha o přátelství, vině i odpuštění, o tom jak se žilo a žije v Afghánistánu. Doporučuji k přečtení...

Adab
11.08.2019

Neskutečně silná kniha.

decouble
08.08.2019 4 z 5

Hosseini je další z řady moderních autorů, kteří ve své knize reflektují vlastní sečtělost a lásku k literatuře. Jako podobné romány sdílí typické klady a zápory. Ke kladům patří čtivost, přesný popis atmosféry, kde se odehrává děj (neustále zmiňuje vůně a chutě přítomného jídla - v průběhu knihy dost možná dostanete chuť na afghánské jídlo) a schopnost popsat do hloubky pocity hlavního hrdiny. Zápory jsou občasné sklouzávání k drobným klišé - jako když některé postavy prožívají smutnou událost, náhle se zatáhne obloha a začne pršet (je to až jaksi filmový postup na dokreslení nálady scény). Anebo k větším klišé jako je velký twist na začátku třetí třetiny knihy. Naštěstí se k této velké pointě dobereme postupně skrze celou řadu docela jasných náznaků. Trošku se mi taky zdálo, že zábavnost čtení postupně klesá, jak se postupuje od první třetiny k poslední. Dost možná protože první popisuje nesmírně živě atmosféru předválečného Afghánistánu (a jeho společnosti) a třetí se po relativně napínavém úvodu utápí v pocitových pasážích.

Medasek
04.08.2019 1 z 5

Kniha byla ze začátku hodně nudná. Začalo mě to bavit, až od doby kdy se přestěhovali do Ameriky. Hlavní hrdina knihy Amír mi přišel jako rozmazlený, namyšlený zbabělec. Takřka po celou dobu knihy, kdykoliv se dostal do nějakého konfliktu, tak za sebe nechal bojovat někoho jiného. Knihou jsem se prokousávala opravdu těžko. Určitě jí nebudu číst znova.

Elfinka_
08.07.2019 5 z 5

Kniha mě do života neskutečně obohatila, nenacházím další vhodná slova.

Suzynka29
08.07.2019 1 z 5

Četla jsem kvůli vyzve ale nedicetla. Nemůžu říct ze by to bylo spatne, ale tohle jsem fakt nedavala už od samého začátku.

radim2172
30.06.2019 5 z 5

Naprosto výjimečná kniha.

skrape
30.06.2019 4 z 5

Silný příběh. V některých momentech na mě působil nejpravděpodobně, přesto rozhodně stojí za přečtení.

Bauriska
10.06.2019 5 z 5

Autor má neskutečné nadání. Výborný, skvostně napsaný příběh. Mé první bližší setkání s Afghánistánem.

Hellboy
07.06.2019 3 z 5

Hrozně ubrečená záležitost :( Mám rád smutné příběhy, ale nemám rád, když autor moc tlačí na pilu a snaží se čtenáře dojmout za každou cenu. A také nejsem úplně fanoušek osudových příběhů, kde do sebe všechny události dokonale zapadají - právě jako tady. Jinak afghánské reálie potěšily.

Adamson
30.05.2019 4 z 5

Tak dneska dočteno. Musím říct, že se to četlo moc hezky a příběh je to nádherný. Bohužel ten konec mě trochu zklamal a byl na mě až moc uplakaný. Autor se snažil fakt hodně hrát na citovou stránku a vytasil všechny dostupné zbraně, bohužel to u mě trochu vedlo k citovému otupení.

soupik2012
15.05.2019 5 z 5

Na začátku mi dost vadilo, že ten "hajzl" bude hlavním hrdinou, jenž nám bude celý příběh vyprávět. Ale tato kniha je především o odpouštění a schopnosti napravovat své vlastní chyby. Kniha je plná: bolestí, smutku, pochopení, emocí, ale také radosti. Nádherný román ke kterému se budu určitě vracet. Audioknihu čte velmi dobře pan Martin Sláma.