Lovec draků

Lovec draků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3256/bmid_lovec-draku-2rT-3256.jpg 5 2345 433

Strhující drama ze současného Afghanistánu. Autor, kalifornský lékař, inspirován vlastními vzpomínkami, vypráví příběh osudových zvratů, jimiž jeho hrdina Amír prochází od dětství na cestě k dospělému zmoudření nejprve za mírových posledních let afghánské monarchie a poté za sovětské válečné okupace, na útěku z vlasti a při hledání nového života v emigraci. Události těžko pochopitelné krutosti i bezmezné oddanosti a očistné lásky se v tomto bravurně napsaném románu střídají bez sentimentu, bez jediného zbytečného slova. Svou opravdovostí zasáhl čtenáře ve čtyřiceti zemích světa a v milionových nákladech stále zůstává hlavní literární událostí knižních žebříčků. Román byl rovněž zfilmován režisérem Marcem Forsterem v roce 2007...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Rozmluvy

The Kite Runner , 2003

DadulaZ
30.04.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem četla díky čtenářské výzvě.
Je to příběh plný bolestných emocí. Kniha mě úplně vtáhla do děje, zažila jsem díky ní strach i smutek. Nedalo se ve čtení přestat. Rozhodně bych děj nechtěla zažít. Knihu doporučuji.

a.k
30.04.2019 5 z 5

Neskutečně silný příběh afgánského chlapce Amíra, kterému se podařilo ve mně vzbudit tolik protichůdných emocí. Nenáviděla jsem ho, nechápala, litovala, povzbuzovala, soucítila jsem s ním a měla ho i ráda.
Doporučuji.

zdenaR
26.04.2019 4 z 5

Moje první kniha od autora (a po přečtení dalších si myslím, že nejlepší).
Syrové, emotivní, bolestné - dech beroucí příběh ze světa, kde bychom opravdu nechtěli žít.
Knihu jsem četla před několika lety a dodnes ve mně pocitově doznívá, i když děj už mi téměř zmizel.
Doporučuji tuto i ostatní knihy od autora.

Crozz
16.04.2019 4 z 5

Krásný příběh.

eliska2669
09.04.2019 4 z 5

Hezký. Moc mě už pak nezajímala ta americká část, a obecně nesnáším, když se traumata schovávají a nikdo nic neříká nahlas a do konce života si to drží pod pokličkou a je z toho v depresi. Ačkoli uznávám, že to byly fakt hrozný věci, pořád když se s ním ten kamarád snažil začít zase bavit, tak nechápu co měl za problém...

Aerine
01.04.2019 5 z 5

Jedna z nejdojemnějších a nejsmutnějších knih. Je o křehkosti dětství a zároveň o dětské prohnanosti, o přátelství, které dokáže překonat sociální rozdíly, ale ne žárlivost, o dětském strachu, který je silnější než náklonnost, o tragédiích, které dokážou zamíchat lidskými osudy, o lásce, která musí vykoupit staré křivdy, o spravedlnosti světa, která nám ukazuje, že vše zlé musí být vykoupeno a vše dobré může být odměněno a že naděje umírá poslední. Děkuji za krásný čtenářský zážitek.

ANDY28
20.03.2019 5 z 5

miluji knížky od pana Hosseini

Banny_L
18.03.2019 5 z 5

Ten příběh ve mne pořád ještě žije..a myšlenky se toulají okolo něj.. Jen více takových knih!

david9690
08.03.2019 5 z 5

Uff. Tak tohle byla fakt síla. Kniha naprosto úžasná, pohltilo mě to a pořád o osudech jednotlivých hrdinů musím přemýšlet. Velmi emcoionálně vybroušený příběh, spisovatelův styl je velmi čtivý a v několika pasážích jsem byl opravdu dojatý. Měl jsem předtím spoustu předsudků vůči Afganistánu a jeho lidu, po přečtení knihy jsem mohl získat úplně jinou perspektivu a pohled na tuto pro mě totálně neznámou zemi a její ubohé těžce zkoušené obyvatele. Jsem nadšený touto knihou a určitě si rád od tohoto autora přečtu něco dalšího.

Vakalik
05.03.2019 4 z 5

Jak píše Hosseini už vím z první knihy, kterou jsem od něj četla. Tady nepřekvapil. Přijde mi to podobný příběh. Nic nového, nic nápaditého. Četla jsem tuto knihu poměrně dlouho. Neurazí, nenadchne.

Janadvorackova
01.03.2019 1 z 5

Nedočetla jsem. Autorův styl mě nenadchnul, nebavil, neustálé opakování též ne.
A to jsem si hrozně chtěla přečíst něco od východního autora.
Možná špatná volba knihy.

Hani77
18.02.2019 4 z 5

V první třetině knihy bylo několik krásných myšlenek. Přesto na rozdíl od většiny čtenářů nedávám plný počet, protože ten konec se mi zdál překombinovaný. Mně osobně by se více líbilo, kdyby byl román ukončen ke konci předposlední kapitoly. Jinak se mi román líbil a nemůžu říci, že bych preferovala některou část před jinými, i když zhruba v 1/3 jsem si řekla, že chování hlavního hrdiny je vlastně strašné a že se mi ani nechce číst dále, ale pak jsem byla ráda, že jsem pokračovala. Rozuzlení bylo úžasné, jen se mi nelíbil ten úplný závěr. Byla bych raději, kdyby vše pokračovalo v duchu "setkání u mešity".

VladiKlaisner
10.02.2019 5 z 5

Je už to pár let co mi knihu doporučila kolegyně, ležela v mém seznamu a já se k ní dostala až nyní.

Fantastické vyprávění o afgáncích, Afganistánu, tradicích, zvycích které jsou nám Evropanům tak cizí. Příběh chlapce od krásného dětství, přes zradu, výčitky, pokus o vykoupení jsem četla jedním dechem. Slzy střídaly úsměv, ale slz bylo víc.

petrarka72
06.02.2019 5 z 5

Silný dramatický příběh, v němž nic není náhoda a přitom nic není osud. Afghánistán od osmdesátek po počátek nového tisíciletí, kýbl sraček (jinak to napsat nelze) od Rusů po Tálibán, hledání identity a domova, splácení viny... Vše srozumitelné a náhle pochopitelné, nikoli však přijatelné. Ano, jak píše Tomáš Šebek - "děti do války nepatří"...

adelinka
20.01.2019 5 z 5

Skvelá kniha, skvelý príbeh. Až mi bolo aj Amira ľúto, niekedy sme taký bezmocný a nevieme ako sa správne zachovať. Bolo mi ľúto za Hasanom, že sa im osobne už cesty neskrížili, ale asi je naozaj všetko tak ako má byť. Knihu som "hltala".

Kacheenk
15.01.2019 2 z 5

Přečetla jsem začátkem, tak nějak až k dějovému zvratu a musela jsem to prostě zavřít. Ta kniha za to nemůže, ale já jsem to nějak nemohla rozdýchat. Tohle čtení není nic pro mě.

p.pavlina
13.01.2019 5 z 5

Krásný ale velmi smutný příběh. Knihu vřele doporučuji k přečtení. Čtivě napsané a napínavé do samotného konce.

RHorse
13.01.2019 5 z 5

Úžasná kniha! Výborně napsaná, smutná, ale přesto pozitivní. Vůbec jsem nevěděla o čem kniha je, doporučila mi ji známá, a děj a vše mi vyrazilo dech! Jen, když jsem zjistila, že se jedná o příběh z Afganistánu, tak jsem čekala, že se dozvím trochu víc o politické situaci. Ale i tak, skvělé! Doporučuji číst doma, brečela jsem jak želva skoro po celou dobu.

Boby17
09.01.2019 5 z 5

Opravdu moc pěkná knížka. Příběh dvou afghánských kluků, jejich rodin, města, rodné země a uprchlíků ve státech blízkých i vzdálených. Příběh slušňáka a bojovníka, příběh studu a výčitek z osobního selhání i neokázalého přátelství až za hrob. A to všechno se prolíná s tvrdým osudem Afghanistánu, kde už nic není jako dřív a asi si na posun k lepšímu ještě několik generací bude muset počkat.

A ještě dva pěkné citáty:
Na světě je jen jeden hřích. Jenom jeden. A to je krádež. Každý jiný hřích je jen jiný druh krádeže.
Je moudřejší trápit se pravdou než se utěšovat lží.

eliska8413
02.01.2019 4 z 5

Kniha o tak hlubokém přátelství které hory přenáší. Opět stejna doba a místo ale tentokrát jiná ekonomická třída Afghánců. Tento příběh je až téměř autorova autobiografie a já prostě nechci věřit tomu že se na světě dejou takoveto věci. Že nikdo proti tomu nic nedělá (nesvede) a existuje skupina lidi, které je to jedno hlavně když to zůstane tam kde to je.