Lev, čarodějnice a skříň

Lev, čarodějnice a skříň https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2270/bmid_letopisy-narnie-lev-carodejnice-a-s-dQN-2270.jpg 4 3123 343

Letopisy Narnie série

Sourozenci Petr, Zuzana, Lucie a Edmund jsou hlavními postavami slavného fantasy bestselleru C. S. Lewise, bestselleru, v němž se střetne dobro a zlo ve světě obrů, trpaslíků a dalších bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Lion, the Witch and the Wardrobe , 1950

Lady Upiris
30.11.-0001

nesouhlasím s poředím.. tahle kniha je ze série druhá!

Saruman
30.11.-0001 4 z 5

Narnie nemá vymezené hranice věků, ale zaujme snad každého, kdo miluje fantasy. Že by to bylo především pro holky, se mi taky rozhodně nezdá – je to někde na rozmezí. Sic je pravda, že s přibývajícím věkem nadšení rychle opadá, ale pokud ji nenecháte na poličce ladem, každé její další přečtení vás potěší.

Sojkicz
30.11.-0001 4 z 5

Povedená pohádka s cílovou skupinou především dívek ve věku 10-18 let. S vyšším věkem nebo opačným pohlavím kouzlo knihy postupně vyprchává, úplně o něj však nepřijde nikdy. C. S. Lewis přidal fantasy žánru další dimenzi, díky které budou Letopisy Narnie vždy patřit mezi velice důležité, a doufám že ještě dlouho čtené knihy. Toto je jeden z povedenějších dílů.