Lev, čarodějnice a skříň

Lev, čarodějnice a skříň https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2270/bmid_letopisy-narnie-lev-carodejnice-a-s-dQN-2270.jpg 4 3125 343

Letopisy Narnie série

Sourozenci Petr, Zuzana, Lucie a Edmund jsou hlavními postavami slavného fantasy bestselleru C. S. Lewise, bestselleru, v němž se střetne dobro a zlo ve světě obrů, trpaslíků a dalších bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Lion, the Witch and the Wardrobe , 1950

wikiniki
19.04.2014 5 z 5

Opravdu krásná kniha. Děj se mi moc líbí. Nejvíce jsem si oblíbila Lucinku, je to opravdu milá a chytrá holčička. Jsem ráda, že je tento díl i zfilmovaný. Oproti jiným zfilmovaným knihám mi příjde, že v tomto případě, není film o nic ochuzen, ale naopak je v něm i něco navíc a myslím si, že to nebyla špatná volba.

Orisstan
09.04.2014 4 z 5

Přečteno za jedno odpoledne, asi chyba.
Přečteno po shlédnutí filmu, asi další chyba.

I když je to pěkná kniha plná ilustrací a s dobrým příběhem, moc mě neoslovila. Narnie nabízí mnohem lepší díly.

S filmem bych nesrovnával.

luthien
26.03.2014 5 z 5

Zkouším lézt do skříně a ono pořád nic :( Miluju Narnii :D

dennie3
21.03.2014 3 z 5

Hezky napsaný příběh pro děti, v písmenkách se vznáší kouzelné nadpřirozeno.

eletrika03
06.03.2014 2 z 5

Dobrá kniha a dobrý film.

DaKy2003
17.01.2014 5 z 5

Další pokračování mé oblíbené řady.Stále platí to samé-vlak......

knížečka2002
21.12.2013 5 z 5

Skvělá knížka. Četla jsem jí a opravdu moc mě bavila.

Varvara
21.12.2013

Knihu mi přinesla kamarádka, když zjistila, že jsem ji nečetla; nečekala jsem, že to bude až taková pohádka. Proto nehodnotím, nejsem už v cílové věkové kategorii, dospělýma očima to na mě bylo hodně stručné.

Alisce
17.12.2013 5 z 5

Asi ve 4. třídě jsem byla v kině na filmu. Nějak mě to neoslovilo, ale teď čím dál víc vyhledávám fantasy a rozhodla jsem se začíst číst sérii Letopisy Narnie a jsem nadšená. Příběh je sice celkem krátký, ale je napsán poutavě a celkově se mi ten nápad se skříní velice líbí. Je to krásný útěk z reality.

alimrix
15.09.2013

líbí se mi ztotožnitelné charaktery postav i roztomilá představa, že skříň je cestou do jiného světa

puplik
12.09.2013 3 z 5

Filmové zpracování bylo slabší,ale kniha je vynikající :)

Wiqqux
07.09.2013 3 z 5

Kedysi ma to bralo, ale dnes už nie...

MesLivres
05.09.2013 3 z 5

Kniha je opravdu hodně dětská a napsaná až příliš jednoduchým stylem. Připomněla mi ale dětství, kdy byly příběhy z Narnie mým oblíbeným seriálem. Před dalším dílem si ale musím dál pauzu, během které přečtu něco "dospělejšího".

Mishwaa
29.08.2013 4 z 5

Možná jsem divná, ale z knihy jsem bůhvíjak odvařená nebyla. Nepopírám, že je to pěkný příběh, ale v mém žebříčku např. na Harryho Pottera zdaleka nemá. Sice se to poměrně hezky čte, ale hlubší dojem to ve mně nezanechalo. A to mi věřte, že knihy kritizuju nerada, ale bohužel jsem byla kapánek zklamaná.
4/5

petrisca
20.08.2013 4 z 5

Předchozí díl byl lepší, ale tahle kniha se mi také líbila ale nikdy jsem neviděla film takže mě to ani nevadilo si to přečíst protože všichni říkali jaký je to úžasný :)

sabanka
15.08.2013 4 z 5

Knížky Narnie mě nudí čím dál tím více ten první díl se ještě dal,ale jinak tenhle díl nezáživný :(

pink_ivy
08.08.2013 4 z 5

Potom co jsem přečetla tuhle knížku, neustále jsem lezla do skříně a zkoušela, jestli to nevede do nějáké země, kde by ze mě mohla být královna. Mám tuhle knížku z celé série nejradši, i když co mě na celé sérii vadí nejvíc je ten náboženský kontext.

Megi67
06.08.2013 5 z 5

Předchozí díl se mi líbil více, ale myslím, že to bude hlavně tím, že jsem několikrát předtím viděla film a prostě jsem čekala, že se to teď stane tak a tak a tudíž to pro mne nebylo žádné překvapení.

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

aaale dalo sa i ked film ma bavil iac... toto už na mna i v tom veku bolo trocha moc detské..

Belatris
21.07.2013 1 z 5

Tolkienův Pán prstenů mě uhranul, kdežto Lewisova Narnie mě nechala chladnou. Mluvící zvířátka obecně nemusím, existence Santy v Narnii mě rozesmála a skutečnost, že hrdiny celé série jsou děti, které natolik milují své rodiče, že jsou schopné se desítky let "flákat" v pohádkové zemi a kralovat tam a na rodiče si vůbec nevzpomenout (jistě, ve "skutečném světě" uběhla sotva minuta a nikdo je tam nepostrádá, ale ony by měly postrádat).
Na to, že mají knihy o Narnii obsahovat křesťanské učení, mi vyznívají dost nehezky ohledně hodnot a logiky dění ve světě. Aslan je sice fešák, ale při čtení se u mě střídaly vesměs dvě reakce: nuda a nehezký smích.