Lev, čarodějnice a skříň

Lev, čarodějnice a skříň https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2270/bmid_letopisy-narnie-lev-carodejnice-a-s-dQN-2270.jpg 4 3131 343

Letopisy Narnie série

Sourozenci Petr, Zuzana, Lucie a Edmund jsou hlavními postavami slavného fantasy bestselleru C. S. Lewise, bestselleru, v němž se střetne dobro a zlo ve světě obrů, trpaslíků a dalších bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Lion, the Witch and the Wardrobe , 1950

Lady_Ef
23.08.2012 4 z 5

Přestože jsem sérii nedočetla celou (protože mi další díly přišly horší a horší), tak se mi Narnie velmi líbila. A tento díl asi nejvíce z těch (asi 4), které jsem přečetla.

Eneo
02.08.2012 4 z 5

Tahle série má obrovský potenciál.

shevchenko
17.07.2012 4 z 5

Pro mě nejlepší kniha z celé serie o Narnii. Také filmové zprcování je kvalitně vypracované.

Zuzvil
26.06.2012 3 z 5

Velmi milá, příjemná a čtivá fantasy knížka pro děti a mládež, nečekaně jsem ji opět četla až jako dospělá. První díl této heptalogie mě zaujal jak prostředím, do kterého je knížka "položena", tak hlavními postavami, které nejsou jen z říše lidí, ale i z říše zvířat. Pro dětskou fantazii podle mě báječný průvodce, pro nás dospěláky už je to kapánek horší, ale za přečtení rozhodně stojí.

Dandulka
21.05.2012 5 z 5

Co se týká filmů, obsahují zhruba polovinu děje, já mám raději knihy. Narnie je pohodové čtení na léto na deku někde u vody!!!!

laydee
12.05.2012 4 z 5

Tuhle knížku jsem přečetla za pár hodin, ponořila jsem se do ní až jsem najednou byla na konci. Téma se mi líbilo, miluju fantasy, ale ty další díly, mi nějak nesedly, nevím proč.

Selekcaje
07.04.2012 5 z 5

Filmy moc ráda nemam, ale knížky se mi líbí:) Všechny:)

HonzaF
13.03.2012 3 z 5

Dnes bych to už asi nečetl, ale jako malému se mi to celkem líbilo. Děj je zajímavý, napínavý, jen škoda, že jsem se s žádnou postavou nezžil.

Calzedonka
18.02.2012 5 z 5

Pro mě nejlepší díl z celé série. Začínala jsem ji číst, pro mě jako neznámou knihu, a zhltla jsem ji za jeden den. Čímž se u mě stala jako první a zatím jedinou knihou, kterou jsem opravdu a doslova přečetla jedním dechem.

reykjavik
07.02.2012 5 z 5

Skvělá kniha se skvělým dějem i postavami.
Pro chvilky, kdy nebudete vědět co dělat, určitě přečíst.

Brozik
05.02.2012 4 z 5

Poznal jsem knihu a pak i film. Musím říct, že jako vždy kniha byla lepší než film. První díl z celé série je bezkonkurenčně nejvíce nadupadý a nejvíce čtivý.

mis22
22.01.2012

Moc pěkná knížka, ale vypadá to, jakoby byla napsána podle filmu a ne naopak:D.

escritor
08.01.2012 3 z 5

Pěkná hra s fantazií a novými tajemnými světy. Jenom logika toho zkorumpovaného kluka mě dost vytáčela :-)

elis007
01.01.2012 5 z 5

Vážně skvělá knížka,jedna z mojich oblíbených.

Wolf_1
29.12.2011 4 z 5

Krásné čtení, kniha jak dělaná pro dětskou četbu.

Rachel
27.12.2011 5 z 5

Souhlasím s tím, že je to plné křesťanské symboliky, koneckonců proto to napsal. :) Ale jako malé dítě ateistických rodičů mě to nijak nepoznamenalo, takže bych to knížce nevyčítala. Když jsem je nedávno při stěhování vytáhla ze zadní poličky knihovny a četla znovu, taky mi ta křesťanská symbolika přišla děsně okatá, ale jako dítě jsem to tam prostě neviděla a vnímala jen pohádkový příběh.

PS: Lev čarodějnice a skříň je vážně první díl. Čarodějův synovec se sice odehrává dřív, ale napsán byl asi o několik let později, autor asi věděl proč ho zařadil jako 6. ( říká se tomu flashback :)).

lady
07.12.2011 5 z 5

Skvělá kniha,Narnie je skvělá.

RouZuše =P
27.11.2011 5 z 5

◄úžasná knížka =)) ... a film je taky božskej! =)

JaneTrestry
17.11.2011 5 z 5

Tak musím říci, že jsem Tím uchvácená, prostě nááádherné :) knížka se mi líbí rozhodně víc než film :)

Prectiknihu
09.11.2011 5 z 5

Taky hezká knížka je Letopisy Narnie a čarodějův synovec tu by si měl určitě přečíst každý,kdo má rád i ostatní Letopisy Narnie.