Poslední bitva

Poslední bitva https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76798/mid_posledni-bitva-x3e-76798.jpg 4 1493 137

Letopisy Narnie série

< 7. díl

Narnie… kde lež plodí strach… kde oddanost prochází těžkou zkouškou… kde se všechny naděje zdají ztracené… V posledních dne své existence Narnie prožívá nejtěžší boj – nikoli proti útočníku zvenčí, ale proti nepříteli z vlastních řad. V zemi se rozmáhají lži a faleš a pouze král spolu s hrstkou oddaných může zabránit zničení všeho, co je jim tak drahé v krásné a tajuplné zemi Narnii.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

The Last Battle , 1956

spackova.p
09.07.2015 5 z 5

Pro mě jednoznačně nejlepší kniha celé série! Krásný příběh...

Akjadzord
28.03.2015 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto dokonalé ♥. Ten konec se (podle mě) k této sérii hodí.

Raven_Black
15.03.2015 5 z 5

Moc se mi tahle knížka líbila. I když se nezdá, kniha má hlubokou myšlenku. Skvělý konec pro skvělou sérii.

darthvader77
23.02.2015 odpad!

Aneb dokonalá ukázka, jak jednou knihou zničit celou sérii. V jednu chvíli se tu efektně řeže a najednou mávne se kouzelnou hůlkou či co a všechno je vlastně v pohodě, mrtvé postavy užívají atd... Četl jsem všechny Lewisovi knihy jako malý a už tehdy se mi konec nelíbil. A je to obrovská škoda, protože série, která měla nespornou literární hodnotu byla degradována na naivní pohádku bez špetky kouzla. Uznávám, že může jít o autorský záměr, jenž ovšem je spíš ke škodě než k užitku.

Makrela Liška
22.01.2015 4 z 5

Bez přemýšlení nad alegoriemi jež příběh ukrývá sem tento díl zhltla za jedno dopoledne s knihou v posteli. Mezi všemi vyčnívá svou beznadějí a temností, kterou neopustil ani na konec, poněvadž zůstala Zuzana, kterou čekala víc než trpká odplata za její ztrátu víry.
Po Koni a jeho chlapci šlo o díl, který mě nejvíc strhnul. Snad proto, že nebyl vyprávěn tak pozitivně a opřekot jako díly předchozí. Silná tečka na závěr jež pro mě celou sérii zvedla o kousek výš.

Mikeira
04.01.2015 5 z 5

Neskutečně silné, a po "Čarodějův synovec" můj druhý nejoblíbenější díl této série. Kdo nečetl, dělá chybu. A nenechte se odradit zdánlivou "pohádkovostí", má to daleko hlubší myšlenku a opravdu stojí za to.

Kyta
26.12.2014 5 z 5

Kdybych Letopisy Narnie měla popsat jedním slovem, bylo by to slovo... DOKONALÉ!
Zakončení série bylo opravdu nečekané; smutné, dojemné, ale KRÁSNÉ! Myslím, že na tuhle sérii jen tak nezapomenu. Jak bych taky mohla? Je to neobyčejná série, která se stala součástí mnoha dětských srdcí, a která je zkrátka jedinečná! Právem se stala světovým bestsellerem!

Po těch sedmi dílech se mi ani nechce věřit, že je konec... Já ale Narnii ještě zdaleka neopouštím! S radostí a se zájmem se ráda vrátím do toho kouzelného a výjimečného světa! A určitě nebudu sama, že? :)

warca
19.11.2014 5 z 5

Krásné! Na konci knihy jsem se málem rozbrečela, protože jsem v tom viděla náš skutečný svět

fons
19.08.2014 5 z 5

Bez zbytečných slov a debat se jedná o vrchol celé ságy!

Jen zmíním, že jsem cíťa a poslední stránku jsem musel sušit fénem...

Fortuna
28.06.2014 5 z 5

Před Lewisem opravdu smekám.. A já doufala, doufám a doufat budu, že můj konec bude alespoň podobný jako dětí Pevensiových.

Lodja
02.06.2014 4 z 5

To s tím opičákem a oslem mi přijde jako "alegorie jako sviňa" a já jsem zrovna na ně poměrně ulítlá, protože dokáží sdělit, co by normálním jazykem asi ani nešlo.
Co mě osobně dost mrzí, je to, že ze Zuzky se stala ta slečna dospělá, protože to bylo nejoblíbenější postava a to nejste štěstím bez sebe, když vám z ní udělají tohle. Jinak ale krásný konec. Osobně doufám, že se mnou to dopadne stejně...

luthien
26.03.2014 5 z 5

Co napsat za komentář? Nádherné zakončení všech letopisů. Jako všechny díly v sobě obsahuje hluboké myšlenky, které jsou tady ještě patrnější, než u ostatních dílů.

Terhalta
17.03.2014

No teda... to mi zase jednou někdo vyrazil dech... Nejsem si úplně jistá, jestli jsem naštvaná nebo nadšená - ale to je prostě pocit, který po dočtení skvělé knihy člověk mívá...

(Možná SPOILER) - Sarkastická tečka pro ty, kteří už dočetli: Uvědomujete si, co se právě stalo Zuzaně?

Alisce
04.03.2014 5 z 5

Tak pěkné zakončení série jsem nečekala. Bylo nádherné to ohlédnutí za celou sérií - návrat hrdinů. Určitě se jednou k sérii zase vrátím, protože je to srdeční záležitost. Alespoň chvilku uteču do tak krásného světa.

DaKy2003
17.01.2014 5 z 5

Tohle je to nejlepší, co pan C.S.Lewis dokázal.

Pollyanne71
03.01.2014

Tento díl byl jako všechny předešlé úžasný - bylo smutné si uvědomit, že to končí a zavřít knížku s tím, že už není pokračování. Ale co se dalo dělat, když příběh skončil sice smutně, ale zároveň krásně? A ruku na srdce - už by nebylo o čem dál psát.

puplik
12.09.2013 3 z 5

Dřívější knihy byli lepší ..

Phoenix16.cz
06.09.2013 3 z 5

Je fajn, když autor ví, že už to stačilo. Sedm knih na slušnou sérii je tak akorát. U Poslední bitvy je téměř celou dobu patrné, že jde o poslední závěrečný příběh. Podle toho se odvíjí samotný děj a úplný závěr knihy je příjemné zavzpomínání na hlavní hrdiny předchozích dobrodružství.

lukazsss
02.09.2013 5 z 5

Nádherná tečka za krásnou Narnií :)

Fortuna
10.08.2013 5 z 5

Krásná knížka. Konec mě překvapil, čekala jsem něco jiného. Doporučuji všem.