Lev, čarodějnice a skříň

Lev, čarodějnice a skříň https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29484/bmid_lev-carodejnice-a-skrin-OvQ-29484.jpg 4 3123 343

Letopisy Narnie série

První díl sedmidílné fantasy Letopisy Narnie. Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte do země zázraků a kouzel. Sledujte příběh sourozenců Petra, Zuzany, Edmunda a Lucie v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

The Lion, the Witch and the Wardrobe , 1950

P-man
11.08.2016

No krásná kniha to je! Plná fantasy a sci-fi, mluvících zvířat a zlých čarodějnic...moc pěkný a poutavý příběh spíše pro mladší čtenáře :-)

buccaneerka
01.08.2016 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň je chronologicky druhým dílem, ale byl napsán (i zfilmován) jako první. Tento díl je možná až příliš průhlednou křesťanskou alegorií. Od hříchu člověka, přes odpuštění skrze smrt Aslana až k Jeho vzkříšení je pro každého, kdo někdy slyšel něco z Bible, snadné odhadnout, co bude následovat.

Odpověď pro any333: Ano, je to Digory :-)

any333
25.07.2016 5 z 5

Asi nejznámější díl této série, s průchodnou skříní, zákeřnou ledovou čarodějnicí a moudrým tajemným Aslanem.
Bylo mi ho na konci líto, jak se nechal připoutat ke Kamennému stolu.
A ten profesor, není to náhodou Digory z Čarodějova synovce?

Leenah
24.07.2016 5 z 5

Krásná fantasy kniha, která potěší i dospělé, protože ukrývá spoustu hlubších věcí než jen smyšlený svět.

vendy.b.
14.07.2016 5 z 5

Tenhle díl mi přirostl k srdci asi nejvíc.

JackieDecker
30.06.2016 2 z 5

Co se mých knižních zklamání týče má tato kniha jednoznačné prvenství. Po shlédnutí filmu jsem si říkala: "To si musím přečíst!" protože kniha je přeci "VŽDYCKY" lepší než film, no ne? A když film byl tak skvělý, tak kniha ho musí překonat :D:D:D Sama sobě se teď vysmívám za tu naivitu. Abych četla sérii od začátku, začala jsem čarodějových synovcem. Budiž, to docela šlo. Ale Lev, čarodějnice a skříň? Nejen, že se charaktery od filmu významně lišily, ještě zdaleka nebyly tak prokreslené. Vlastně vůbec. Z knihy přímo čišelo že je psaná pro děti pod 12 let, protože nikoho vyššího věku už to prostě nemůže oslovit. Ale budiž. Brala jsem to jako knihu pro děti a ponížila své čtenářské vědomí na co nejnižší úroveň. Ani tak mě ale kniha neuchvátila a nenabídla mi nic nového, protože se ukázalo že film prakticky přesně kopíroval děj knihy. I přesto zklamání kterého se mi dostalo jsem byla odhodlaná dočíst ji až do konce. Už proto, že jsem chtěla vědět, co Aslan řekl Edmundovi na kopci před tím, než se bratr vrátil k sourozencům. A co se nakonec ukázalo?
... *chvilka napětí* ha, ha, ha... :D
V knize stálo, že co Aslan řekl Edmundovi se NIKDY - NIKDO nedozvěděl!
To jako vážně stěžejní moment celého příběhu zůstane utajený? To jediné zajímavé na celém příběhu se nedozvím? :D:D:D ještě dnes, když si na to vzpomenu se mi chce zoufalstvím brečet. Přiznávám, že další knihy z Letopisů Narnie už jsem číst ani nezkoušela a asi ani nikdy nezkusím, protože po tomhle, nemám již sílu se o ně pokoušet...

DenisePartridge
05.06.2016 5 z 5

Jednoznačně nejlepší kniha z celé série! Petr, Zuzana, Edmund a Lucie jsou prostě klasika :)

Michal1999
28.05.2016 5 z 5

Tahle knížka mě opravdu nadchla. Jedna z nejkrásnějších, co jsem kdy četl.

Andina123
19.05.2016 4 z 5

Viděla jsem samozdřejmě i film a musím říct, že se to v nějakých částech poměrně dost liší. Třeba jak byli u Bobrů:
Měli je překvapit vlci (podle filmu), ale v knížce je, že vlky očekávali a odešli dřív než vlci dorazili. Nebo:
Podle filmu měli jít podzemní chodbou, ale v knize šli normálně venkem.

AnykaLovesBooks
12.05.2016 5 z 5

Po pár letech jsem si to četla znovu, a nelituji. Klasický příběh, známý většině lidem. Nádherná knížka.

Liliana2006
03.05.2016 5 z 5

letopisi narnie jsou dobré

Soalive.nat
14.04.2016 4 z 5

Už je to asi 10 let, co jsem knihu četla, ale pořád si pamatuju ten pocit, který ve mně kniha zanechala - okouzlení.

Faji
04.04.2016 5 z 5

Mrzí mě, že jsem na knihu nenarazil, když jsem byl ještě malé dítě. Zážitek by byl ještě větší a možná bych zkoušel lézt do skříně a pátrat po světě podobném, jako je Narnie!

wiix
28.03.2016 5 z 5

Veľmi príjemné dielo, rovnako pre dospelých ako pre deti, plné obrazov a metafor.

helusa2
26.02.2016 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film, pak četla. Obojí je fajn, byla jsem příjemně překvapená.

lucyka16
16.02.2016 4 z 5

Nejlepší kniha z této série. Film je taky úžasný.

ElisR1
11.02.2016 4 z 5

Kniha byla milým překvapením, vzhledem k tomu, že se mi Čarodějův synovec moc nelíbil.

Liliana2006
08.02.2016 5 z 5

super knížka super film

ditul
07.02.2016 5 z 5

Nádherný příběh, který se čte jedním dechcem...

rencovav
07.02.2016 4 z 5

Příběh téhle knížky mám ráda v knižní i ve filmové podobě. Další díly už nejsou tak sympatické, ale ten první vždycky bude stát za to. :)