Lev, čarodějnice a skříň

Lev, čarodějnice a skříň https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29484/bmid_lev-carodejnice-a-skrin-OvQ-29484.jpg 4 3126 343

Letopisy Narnie série

První díl sedmidílné fantasy Letopisy Narnie. Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte do země zázraků a kouzel. Sledujte příběh sourozenců Petra, Zuzany, Edmunda a Lucie v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

The Lion, the Witch and the Wardrobe , 1950

marketa.ul
04.02.2018 5 z 5

Četla jsem ji nyní poprvé, ve svých téměř dvaceti letech, a musím říct, že se mi moc líbila. Krásná pohádka ideální pro odreagování. Určitě se vrhnu na pokračování.

lenamor
29.01.2018 5 z 5

Krásná pohádková knížka, vhodná pro děti i dospělé. Napínavý děj a úžasná představivost autora. Jednoznačně stojí za to přečíst.

Šípenka
22.01.2018 5 z 5

Venku vytrvale a hustě sněží. Kráčím zimní setmělou krajinou, stromy září pod lampou, třpytí se v odrazech světla.V tom okamžiku zatoužím znovu si přečíst příběh z Narnie. Ani nechápu proč. Až při otevření knihy, na prvních stránkách, zahlédnu ilustraci Renaty Fučíkové. Lucinka stojí pod lampou v zasněženém lese a zve mě k ponoření do příběhu, k prožití zimy s příslibem jara. Díky Orbis pictus za tato vydání.
Zajímavostí je, že inspirací k příběhu se staly i evakuované děti, které si Lewis s paní Mooreovou vzali na začátku války do svého domu na okraji Oxfordu. Lewis se k příběhu vrátil až po válce v roce 1949 a knížka vyšla v roce 1950.

MOu598
18.01.2018 5 z 5

Četla jsem několikrát. Pěkné, i film.

Lokina
17.01.2018 5 z 5

Nehledali jste náhodou, když jste byli malí ve své skříni cestu do jiného světa? Ne? Já ano. A mohu tomu poděkovat, této krásné knížce s čistě ryzím příběhem o čtyřech sourozencích, kteří musí bojovat proti Bílé čarodějnici, aby zachránili nevinnou Narnii před jejími temnými kouzly. Aslan byl opět moudrým rádcem a jeho ponaučení a rady se stávaly nadějí v těch nejtěžších chvílích.
Lev, čarodějnici a skříň jsem viděla i jako filmové zpracování. A to se mě moc líbilo.

slaska77
21.12.2017 5 z 5

Čteme s dětmi, o to kouzelnější to je. Udělejte to pro svoje děti (jednou) také. Skvělé, už se těšíme na další díly. A po přečtení jsme viděli i film a až na pár drobností perfektně sedí, filmaři se drželi knihy úžasně a mohu obojí jen doporučit!

Mat_bery
09.11.2017 4 z 5

Knihu jsem právě dočetl podruhé. Dříve jsem to četl jako dítě a velmi mě to nadchlo. Teď jsem o něco starší a knížka je opravdu kouzelná, ale děti to vnímají mnohem jinak.

Christianne.K
07.11.2017 3 z 5

Čekala jsem trochu víc. Možná, že kdybych si tuto knihu přečetla jako mladší tak bych byla bych nadšená:). Vždycky když jsem čekala, že se to víc rozvede nic. Docela mě první díl zklamal...

Karolll.ppp
06.11.2017 4 z 5

Prostě nostalgická věc :)

tereija
06.11.2017 5 z 5

Zapomněla jsem na tuto knihu. No, a teď jsem se bála, že jsem už moc stará na to, abych si ji přečetla...nejsem.

andreapistkova
10.10.2017 3 z 5

Spíše příběh pro děti. Není to celkově špatný příběh, ale zřejmě jsem ho měla číst dřív.

verca65
07.10.2017 4 z 5

K téhle knížce jsem se dostala náhodou. Kamarádka mi říkala, že je to pěkná kniha. Když jsem ji četla vzpomněla jsem si, že jsem viděla i film.

Peťulka3
22.09.2017 5 z 5

Hezké, víc k tomu asi nemám co dodat.

kacenka7206
27.08.2017 3 z 5

Celá série Letopisy Narnie jsem měla číst asi už dávno. Jelikož mě to úplně minulo, když jsem byla dítě, tak jsem si to chtěla přečíst aspoň teď. Příběh byl krásný, ale na mě už moc dětinské. Stejně doufám, že to budu číst svým dětem.

tsal
23.08.2017 5 z 5

Harry Potter ke mně přišel později, než by měl, ale ne o moc. Kronika rodu Spiderwicků mé dětství a hovězí léta minula úplně, ale vlastně mi to ani moc nevadí. Ovšem Letopisy Narnie… ty jsem měla poprvé číst jako dítě. Obzvláště první díl na nás dýchá takovou dávkou fantazie a odkrývá počátky světa tak rozsáhlého a kouzelného, až se nemohu zbavit pocitu, že mě má dospělácká fantazie o něco ochuzuje. Jako dítě bych byla nadšená, zalezla do skříně a odmítala vylézt, dokud to nepůjde druhou stranou. Teď nezbývá než si povzdychnout a jít zase do práce.

Lva, čarodějnici a skříň pak z celé série prozatím hodnotím jako nejlepší a nemyslím si, že se po dočtení posledních dvou dílů něco změní. Jako každý začátek, i tento se drží jednoduchosti. Otevírá, nabízí, ale nikam netlačí, jen ukazuje možnosti. Je to příběh o dobrodružství několika dětí s pohádkovou pointou, že dobro zvítězí a zlo je po zásluze potrestáno. Hrdinové na konci vyjdou lepší, než jak vešli na začátku, pravda je nejstabilnější měnou a prastarou magii nelze obejít chvilkovým překroucením faktů. Před očima nám ožívají tvorové z legend, zvířata promlouvají a vše kolem nás má duši a může začít tančit. Kdo chce vidět kouzla, nechť otevře tuto knihu.

NaiTenshi
13.08.2017 5 z 5

Knížku jsem dostala darem od skautského vedoucího, když jsem ji našla na půdě. Půlku té výpravy jsem se ulívala z programu, místo toho jsem si na půdě četla dobrodružství Lucinky a jejích sourozenců. O rok později jsem si ji vzala do školy na čtenářské dílničky. Mám s ní spojeno hodně zážitků a možná proto k ní mám tak silný vztah. :)

trynitrix
03.08.2017 4 z 5

Taková dětská klasika, rychle se to četlo, mělo to spád film mi přišel snad delší :-D
A Edmund mi lezl na nervy jak v knize tak ve filmu blbec :-D

vampiru
30.07.2017 4 z 5

Film rád nemám, ale kniha byla záživná. Přestože film jsem viděl už hodněkrát, nic jsem si z něj nevzal, zatímco v knize jsem hrozně neměl rád Edmunda a každá postava měla svůj charakter a vše co se stalo, ovlivnilo mnoho dalších věcí. Kniha byla velmi dobře napsaná, narozdíl od filmu, který mě moc nebavil.

HYPNOS88
18.07.2017 4 z 5

Lucinka je nejlepší ! :)

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Nádhera, nadčasová kniha. Doporučuji.