Lev, čarodějnice a skříň

Lev, čarodějnice a skříň https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29484/bmid_lev-carodejnice-a-skrin-OvQ-29484.jpg 4 3126 343

Letopisy Narnie série

První díl sedmidílné fantasy Letopisy Narnie. Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte do země zázraků a kouzel. Sledujte příběh sourozenců Petra, Zuzany, Edmunda a Lucie v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

The Lion, the Witch and the Wardrobe , 1950

Lessana
21.08.2019 5 z 5

Skvelé pokračovanie, ktoré nijako nezaostáva za prvým dielom - ani pútavým a napínavým príbehom (pravdovravnej uverili, zradca sa napokon pokajal a bolo mu odpustené, nevinný sa obetoval, čím sa pozdvihol ešte vyššie, zlo bolo porazené a nastal mier), ani víťazným dobrom s pomocou Aslana, samozrejme. Digoryho a Polly síce nestretneme, ale myslím, že Peter, Edmund, Zuzana a Lucia sú rovnako milými spoločníkmi po výletoch v Narnii, kde sa opäť s radosťou vydávam... :).

Jarmila97
02.08.2019 5 z 5

Krásna knizka myslela jsem si jak je dlouha nakonec za den přečtena už se moc těším na další díl

smudlajs
30.07.2019 4 z 5

Úžasná pohádka, která nenudí ani dospělé. Občas je potřeba přečíst si nějakou oddechovku, ve které dobro vždy zvítězí nad zlem. Jednou ji určitě budu předčítat svým dětem.

Tereziee
30.07.2019 4 z 5

Krásná jednohubka, kterou přečtete za pár chvilek. I když je knížka určená spíše dětem, dospělého neurazí. Jediné co bych ocenila, by bylo víc popisů, detailů apod. U knihy pro děti je to ale zbytečné. Určitě se ráda pustím do dalších dílů.

SuperSojka
21.07.2019 4 z 5

V mládí jsem tuto knihu prošvihla, tak si to vynahrazuji při čtení s novou generací. Kniha je napsaná tak, že zaujme už šestiletého a zároveň neurazí ani jeho rodiče, což je pro mě ideál. Nedá se ovšem čekat Tolkienova propracovanost.

PhoebePollard
19.05.2019 5 z 5

Nejlepší díl, bez debat. Popisy jsou někdy trochu rozvláčné a Aslanovu povhu jednoduše nechápu, ale stejně... tahle kniha je prostě boží! A úžasná a skvělá!

Pitíčko114
26.04.2019 5 z 5

Bylo to trochu strašidelní a akční. Ta skříň byla nejlepší!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

VendelinkaC
13.04.2019 4 z 5

Narnii jsem brala jako čtenářský rest, který musím dohnat. A dojem... Je to... milé. Je to prostě pohádka. Jsou to tenoučké knížky, které člověk přečte raz dva, popisy jsou jednoduché, strohé. Jednou si ji ráda přečtu s dcerou, ale mě už to neoslnilo.

minadolejsi
09.03.2019 5 z 5

Kniha mého dětství. Není moc knih z dětství, ke kterým bych se ráda vracela, ale Lewis píše tak skvělým způsobem, že to prostě nejde nevrátit se ♥

StihOMam
21.02.2019 4 z 5

Prijemna pohadka na cestovani salinou nebo uvolneni pred spanim. Nutno dodat uvolneni tak jedno, maximalne dve. Pribeh je vypraven okouzlujicim zpusobem a slupnete ho ke kave. Vezmete i vy svoje deti na dobrodruznou vypravu plnou kouzel, ocekavani i odvahy.

Renda779
14.02.2019 3 z 5

Kniha mého dětstvíííííí

Netopyr07
04.02.2019 5 z 5

Musím říci, přátelé, že mě Lucinčini sourozenci pěkně štvali. Takhle rubat nejmladšího z rodiny a říkat mu, že lže, místo aby se třeba radovali z jeho bujné fantazie :-) Kniha se četla svižně. Boj mezi dobrem a zlem. Krásný popis jara :-)

ElleNora
02.02.2019 5 z 5

Čekala jsem, že v knize toho bude mnohem víc než ve filmu, ale spletla jsem se. Na druhou stranu jsem již dlouho nezažila film, který by natolik kopíroval knihu, což je samozřejmě úžasné.
Bylo to rychlé čtení, do kterého jsem se okamžitě začetla. Líbí se mi, že autor nevykresluje děti pořád v nejlepším světle, přece jenom každý má své chyby. Ke knize se bude i nadále ráda vracet, to vím jistě.

Katoka2008
28.01.2019 5 z 5

Líbí se mi, co je skryto za tímto příběhem.

Denča23
03.01.2019 5 z 5

Krásné napsaná kniha s napínavým originálním příběhem. Doporučuji přečíst všechny knihy ze série :)

BlazingHeart
27.12.2018 3 z 5

Po dlouhé době a několika shlédnutí filmové adaptace jsem přečetla i knihu. Co k tomu říct... Čekala jsem něco víc. V knize není ani o drobek víc než ve filmu, který knihu možná i předčil.
Pro děti to musí být kouzelné, je to i poměrně krátké a plynulé, stále se něco děje, tudíž pro ne moc aktivní mladé čtenáře to je určitě skvělé.
Mě osobně nesedl vypravěč a také jsem byla překvapená, jak je kniha krátká.
Také jsem se musela občas chytit za hlavu (Santa Claus, jako fakt?! Nebo Petrův boj s mečem... Co k tomu dodat.)
Bohužel, neměla jsem mít taková očekávání. Snad ty ostatní příběhy budou lepší.

Za mě průměrná kniha.

Ivka14
19.12.2018 4 z 5

Viděla jsem film a tak jsem sáhla po knize. Velice se mi líbil styl psaní a to, že jsem si všechny oblíbila je snad jasné. Dost mě potěšilo, že to bylo snad úplně stejné jak film. Doporučuji

Mitculka
14.12.2018 4 z 5

Rereading. A bylo to super. Zase krásný svět, je to rychle přečtené (já jsem to v podstatě měla za pár jízd šalinou). Kouzelný, jednoduše vyprávěný příběh, taková příjemná oddechovka, která člověka trochu vrátí do dětských let. :-) Tohle se dá říct asi o každém díle Narnie, pokud bych měla říct něco konkrétně k tomuhle, moc se mi líbila ta atmosféra, magičtí tvorové, hlavně pana Tumna jsem měla vždycky ráda. A Aslan působí prostě majestátně. :-)

Haloon
03.12.2018 5 z 5

I při psaní tohoto, asi nejslavnějšího dílu o Narnii, autor zřejmě často pokukoval do vedle ležící Bible.
Vytvořil krásný příběh o strašidelné Ledové královně, moudrém lvím vzoru a pohádkovém dobrodružství čtyř malých dětí. Učiněná óda na fantazii, která se oprávněně zapsala do dějin.

Broučice
27.11.2018 5 z 5

Kniha je o 4 dětech které zažijí v tomto díle hodně neobvyklých dobrodružství. Všechny postavy jsem si oblíbila, krom čarodějnice, ale ze všeho nejvíc mám ráda Aslana.