Lev, čarodějnice a skříň

Lev, čarodějnice a skříň https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29484/bmid_lev-carodejnice-a-skrin-OvQ-29484.jpg 4 3127 343

Letopisy Narnie série

První díl sedmidílné fantasy Letopisy Narnie. Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte do země zázraků a kouzel. Sledujte příběh sourozenců Petra, Zuzany, Edmunda a Lucie v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

The Lion, the Witch and the Wardrobe , 1950

DuncanIdaho
01.07.2017 4 z 5

Děj je dosti přímočarý bez zbytečných odboček, které by jen zdržovaly. Je to napsané původně pro děti, ale jako lehkou oddychovku to mohou číst i dospělí fanoušci fantasy literatury. Návrat do našeho světa se mi líbí, dává to šanci novým možnostem pokračování. Jen bych tam nedával tu předcházející část o dalších mnoha letech pobytu hlavních hrdinů v Narnii. To, že se z dospělosti vrátí do dětských let, mi připadá nedomyšlené. Trochu to připomíná zakřivování časoprostoru od Einsteina.

kej7my
10.05.2017 5 z 5

moc pěkný příběh. Měla jsem to štěstí, že jsem knížku četla dřív než vyšel na světlo světa film stejného názvu. Dodnes si pamatuju, jak jsem z něj byla zklamaná. na knížku rozhodně nemá!

Wiss
26.04.2017 4 z 5

Moc pěkně napsaný příběh. Stáhla jsem si audio a poslouchalo se to náramně :-) Barvité, napínavé, super popis děje i okolí. Doporučuji

MorriconeTheGod
14.04.2017 2 z 5

V podstatě jako pohádka by to bylo i fajn, co mě ale neskutečně sere, je ten úchylný závěr. Děti se po letech v Narnii během okamžiku vrátí zpátky do svých těl a času před vstupem do skříně. Likvidace a naprostá devalvace předchozího děje a vývoje postav činí celou knihu vlastně absolutně zbytečnou - nehledě na odpornost představy, že bych se měl z dospělého člověka vrátit do dětského těla a muset vše prožívat znovu.

stopni
10.04.2017 4 z 5

Velmi pěkný příběh pro děti, které zažívají mnohá dobrodružství v kouzelném světě Narnie. Pro všechny malé čtenáře vřele doporučuji.

ptacicek
22.03.2017 5 z 5

Při hodnocení knihy mě nenapadá nic, co bych jí vytkla. Kniha je úžasně napsaná, čte se sama. Líbí se mi, že je kniha relativně krátká a děj není zbytečně natahovaný. O to líp se to čte.

jiri8930
05.03.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější vydání letopisů Narnie. Koupil jsem tenkrát asi dvě nebo tři a už nemám nic. Jedna knížka stála 30 korun a celá série tedy 210. Za vydání Orbis Pictus bych dal třeba tisícovku. Nádherná grafika a krásnej Laisin Překlad. Laisi se na to fakt se svou dětinskostí hodí. Veronika Volhejnová sice poezii, která tam taky je, přeložila mnohem vznešeněji a dovedněji, ale ostatní text od Laisi dejchne tou dětskou prostotou a vždyť je to dětskej příběh. Orbis Pictus už není. Ale co kdyby jiný nakladatelství udělalo jejich reedici i s těma krásnejma grafikama? Návrat domů to pak udělal takový kýčovitý. Taky jsem jich pár koupil a rozpůjčoval, ale chtěl bych tem OP. Totiž chtěl bych to s těma krásnejma grafikama.

Pítrs005
26.02.2017 5 z 5

Letopisy Narnie Lev čarodějnice a skříň se mi hodně moc líbil patří to mezi moje oblíbené knihy prostě mám moc ráda fantasy knihy.

zuzelsa
09.02.2017 5 z 5

Tenhle díl se mi hodně líbí jen mě mrzí že film který byl podle toho natočen není moc podobný knize.

DUNIKO
08.02.2017 3 z 5

Přišlo mi že nejdřív byl natočen film a pak napsána knížka.Nebylo v knížce nic navíc.

Sárče
05.02.2017 5 z 5

Mě se také líbily obě verze. Krásné.

dominika2585
26.01.2017 4 z 5

V tomto případě u mě neplatí, že kniha je lepší než film. Filmové zpracování Narnie mám velmi ráda, a proto jsem se rozhodla přečíst si také knižní verzi. První díl Čarodějův synovec mě bavil hlavně proto, že jsem nevěděla co mě při čtení bude čekat, ovšem u druhého dílu jsem byla trochu ovlivněna filmem. Myslím, že některé pasáže v knize by se daly vykreslit trochu lépe a některé scény a události mi přišly hrozně rychlé a na scéně se objevily jakoby z ničeho nic. Nicméně, jak knižní tak filmový příběh se mi líbil - každý v něčem jiném - a moc se těším co přinese další díl :)

Kelen30
19.01.2017 5 z 5

Rozhodně jsem si naše čtyři hlavní hrdiny oblíbila a ráda budu číst všechny jejich další dobrodružství.To, co se stalo na konci, mě opravdu překvapilo,myslela jsem si, že to skončí jinak.

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

Krásný díl, který doplnil spoustu informací.
Určitě doporučuji.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná a velice čtivá série. která mne, na základce, bohužel neoslovila natolik, jako ostatní fantasy. Nicméně, teď, když vím i křesťanské pozadí, hodlám jí dát novou šanci.

laepus
24.11.2016 3 z 5

Při všem tom humbuku, který kolem toho kdysi díky filmovému zpracování byl, jsem si to rozhodl přečíst. Vím, že nejsem určenou cílovkou, přece jen jsem ale čekal trochu víc. Líbí se mi zasazení do válečných let i časové nesrovnalosti života na zemi a za skříní. Ale to je bohužel asi tak všechno. Všem fanouškům Narnie se omlouvám, ale fakt nemůžu dát víc.

JLČ
16.11.2016 5 z 5

Výborná, atmosferická a alegorická pohádka. Skvělé skici charakterů postav.

fajka
01.11.2016 5 z 5

Hezká knížka. Krajina se mi líbila. Tahle knížka mi přišla hezká stejně jako první díl. Do téhle knížky jsem se začetla a přečetla jsem to i celkem rychle. Vždycky jak tam bylo, že čarodějnice někoho zkameněla, tak jsem byla smutná. Tuhle knížku vám doporučuji!

Barsa
28.10.2016

Hned od prvního dílu jsme z krajiny Narnie byla nadšená. Přečetla jsem všechny a viděla i všechny filmové zpracování

Ajrad1981
26.10.2016 4 z 5

Je to pohádka. A když to zkusím hodnotit pohledem řekněme osmiletého dítěte, tak hodně dobrá pohádka.