Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou

Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84477/letopisy-kralovske-komory-i-84477.jpg 4 569 107

První svazek této řady nabízí tři příběhy. V prvním nazvaném Plzeňské mordy rozřeší Jiří Adam z Dobronína neobvyklý zločin, do něhož jsou zapletení nejvyšší představitelé královského města Plzně. V případu Nepohřbený rytíř musí objasnit podivnou smrt zemana, který opověděl nepřátelství svému mocnému sousedovi. Třetí Případ s alchymistou zavádí královského písaře do severních Čech, kde žije tajemný muž, který údajně objevil tajemství výroby zlata.... celý text

DuncanIdaho
19.12.2021 4 z 5

Dobrá kniha s třemi krátkými a nesložitými příběhy. Případy jsou mírně zamotané, což čtení knihy zatraktivňuje. Jen náhlé vyřešení královským písařem je trochu podivuhodné.

Corso
01.09.2021 3 z 5

Mordy vypocute ako AUdio. Celkom sa to dalo. TAky klasicky pribeh vrazdy a korupcie zasadeny do neskoreho stredoveku/rannej renesancie.

Vesmich
12.06.2021 4 z 5

Slyšela jsem jako audioknihu, která je pojatá jako rozhlasová hra. Z obou hlavních autorových "detektivů" - renesančního a románské-gotického, je mi tento přeci jen o něco bližší, stejně jako ta jeho celá družina a způsoby.

Dada077
16.02.2021 5 z 5

vypočula som si Plzeňské mordy ako kvalitne spracovanú audio verziu, už takmer ako rozhlasovú hru, aké si pamätám z detstva. Postavy výborné, zápletka dobrá, u mňa plný počet

tittanie
02.11.2020

Příjemné detektivní příběhy. Jenom mi trošku vadila podobnost s Oldřichem z Chlumu a panošem Otou. Hlavně gesta a vlastně i chování Oty a Petra mi přišlo podobné.

Jarka_rybář
13.10.2020 5 z 5

Parádní kniha s velmi sympatickými hrdiny. Zvláště Pán z Dobronína je fajn.

Jaruš7
28.09.2020 5 z 5

Případ s alchymistou - to byli vždy ti s jistým cílem.
Zháňka po krásném Vlachovi, který v srdcích žen jiskru zažehl a v panstvu naději na bohatství podnítil, se jeví záhada zajímavou i pro královského písaře. A tak je třeba vyšetřovat i způsobem tkz. inkognito, jen přetrpět panské manýry v afektovanosti. ( Hra s kroužky mě dostala, asi jak Rozárku).
Citace:"Lehké řemeslo by se mělo trestat. Jedině co by opravdu pomohlo, pozvat miškaře."
"Když může církev pranýřovat obžerství a pijanství, proč by nemohla být hříchem přemíra práce? Práce je brána do pekel."

V klasickém stylu autora je audiokniha potěšením.

čef
20.09.2020 5 z 5

Standardně dobré, dozvídáme se, jak se pan písař z Dobronína sešel s Petrem a Rozárkou, průvodci mnoha dalších dílů, a bylo to místy docela akční. Nechci se opakovat a tak raději končím s doporučením a přáním příjemné četby.

jehanys
17.09.2020 1 z 5

Knihy pana Vondrušky mám rád, ale poprvé jsem nedočetl. Snad se někdy k této sérii vrátím.

Kitty
17.09.2020 4 z 5

Jako audio na cesty i na kolo.

CAM
30.07.2020 5 z 5

Krásná historická detektivka. Dobře se čte, taková pohodovka.

Páájinka
01.07.2020 4 z 5

Oddechovka. To, na co jsem zvyklá. Hezky se to čte.

Ava365
16.06.2020 5 z 5

Tentokrát Jiří Adam z Dobronína. Všechny Vondruškovy detektivky jsou si podobné, ale i tak se skvěle čtou. Mají vše, co má správná detektivka mít. Navíc jsou psány vytříbeným stylem a hodny obdivu jsou i autorovy znalosti historie.

davas
09.06.2020 4 z 5

Velmi příjemné čtení, stylem nezaměnitelným a hlavně mne to bavilo číst.A o to jde...

m_martina
01.06.2020 5 z 5

Tuto knihu mi před několika lety darovala moje starší sestra a já jsem tenkrát autora ještě vůbec neznala. Knihu jsem si přečetla a moc se mi líbila. A od té doby jsem panu Vondruškovi zachovala věrnost.

simviki
29.04.2020 2 z 5

Klasický, Vondruška, jak jsem ho objevila a jak ho mám ráda. Detektivka zasazena do časů dávno minulých

trudoš
23.10.2019 3 z 5

Ačkoli jsou pro mě pitavalské etudy Jiřího Adama z Dobronína dobově mnohem méně zajímavé, než ty Oldřicha z Chlumu, přesto mi přišly o chlup zábavnější. Hlavně díky tomu, že tunajší hrdina se snaží sám aktivně pátrat a nenechává všechnu práci na poskocích. Pořád je to ale bezelstně naivní, což hrozně shazuje autenticitu historických kulis - lépe řečeno, skeptičtější čtenář, jako já, si jen tak nezvykne na lehkomyslnou atmosféru evokující televizní pohádky a už vůbec ne na autorovu tendenci dělat z pokleslých řemesel důstojné činnosti.
Dějově jsem si už ovšem zvykl, co od Vlastimila Vondrušky čekat, takže mně opakující se motivy tentokrát nevadily. Jen je fakt, že víc než na pointách stojí vyprávění na budujících se vztazích kolem písaře královské komory. Ale abych zas neupíral právo na tvůrčí inovaci, závěr Nepohřbeného rytíře mě upřímně rozesmál. Každopádně, ta jeho vykřičníková obsese je peklo, v tomhle ohledu by si odpovědný redaktor měl dupnout a alespoň devadesát procent vyškrtat.

Pavelpi
11.10.2019 5 z 5

Oldřicha z Chlumu mám přečteného celého,tak jsem se pustil do Adama z Dobronína.Musím říct,že dobré.Je to již modernější doba ( dokonce v prvním díle se na Oldřicha odvolává).A tak jsem rád,že se to autorovi povedlo.Minimálně proto,že mám zase co číst.

oka3408
27.09.2019 5 z 5

Není co dodat,knihy pana Vondrušky jsou pohlazení po duši

Martinates
25.06.2019 4 z 5

Příjemné nenáročné čtení, ideální na odreagování :-) .