Mstitel z Jenštejna

Mstitel z Jenštejna https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410515/bmid_mstitel-z-jenstejna-QvH-410515.jpg 4 231 231

Letopisy královské komory série

Jiří Adam z Dobronína se na vyjížďce před pražskými hradbami setká s Václavem Hrzánem z Harasova, který nedávno koupil hrad Jenštejn. Ten se mu svěří s neurčitými obavami. Následujícího dne je zavražděn jeho bratr, a to přímo v budově Královské komory. Vyšetřením neslýchaného zneuctění královského úřadu je pověřen Jiří Adam z Dobronína. Zatímco ho pražský purkrabí nutí, aby pátral na Pražském hradě, zdá se, že stopy vedou spíše do okolí Jenštejna.... celý text

vladislav6610
11.01.2020 4 z 5

Tentokráte delší cesta k rozluštění případu.

Lucienka
09.01.2020 4 z 5

Čekala jsem odlehčené historické čtení pana Vondrušky a překvapivě jsem se do děje zamotala a končilo pro mě nečekaným závěrem, což se mi u VV většinou neděje, takže lze jen doporučit.

Radka2564
04.01.2020 3 z 5

Knihu mám právě rozečtenou a mám trošku problem. V díle Se obronínské Morytáty je pomocník Petr Korec již ženatý pán a Rozárka počestná vdaná paní a v tomto díle- teprve čekají na dovolení k svatbě od svého pána?
Nevím nevím...

Kobzíci
01.01.2020 4 z 5

Klasická oddechová knížka.

atomharley
31.12.2019 5 z 5

Popravdě moc nechápu negativní recenze. Je pravda že já moc na detektivky nejsem, ale tahle byla super. Nebylo v ní moc postav (takže si má chabá paměť nemůže stěžovat) a zároveň byla hezky zamotaná. Knihu jsem přečetl asi za 3 dny takže bude úplně super třeba někam na dovolenou. Hodně zajímavý byl i logický a "selský" pohled Rozárky a zároveň zkušenost Adama. Kniha se četla skoro sama. Fakt paráda. Já asi nemám co vytknout.

Modrina
27.12.2019 4 z 5

Taková vondruškovská klasika - nic objevného, ale četla se poměrně splavně. Takže já jsem vcelku spokojená. :)

Lenka4
26.12.2019 2 z 5

Tento příběh se moc nepovedl. Je plný spletitých spekulací a dedukcí, chybí mu však napětí a dramatická akce. Navíc vše, co týká zlatovlasé krásné panny, působí dost nedůvěryhodně. Zdá se, že i mistr pera se někdy upíše.

čef
25.12.2019 5 z 5

Opět jsem se s radostí ponořil do světa Vlastimila Vondrušky- světa nekomplikovaného práva, přítulných žen, logických úvah a vynalézavých pátračů. V této knize řádí Jiří Adam z Dobronína v době krále Ferdinanda, kde všici kradnú, ale platí za to hrdlem. Ještěže mám teď k dispozici další nálož podobných knih stejného autora a už se na ně samozřejmě hodně těším!

Carmen13
04.12.2019 4 z 5

Musím přiznat, že tento díl mě zase až tak nechytil.

Ulala
01.12.2019 4 z 5

Letopisy královské komory se vyvíjejí docela zajímavě. Zatím jsem ale nepřišla na autorův systém výběru příběhu. Osobně bych raději přivítala chronologický postup, ale i tak se to dá. Příjemné, lehké čtení.

Pavelpi
29.11.2019 5 z 5

Celkem dobře napsáno.Jen těch různých intrik bylo trochu moc.Pokud to je pravda,tak to tenkrát muselo u nás pěkně vypadat.Nakonec ale Adam z Dobronína všechno zvládne a vyřeší s pomocí Rozárky a Petra.

babystar
18.11.2019 5 z 5

Myslím, že docela povedená detektivka (možná tím, že jsem si od pana Vondrušky dala na delší čas oddych). Spousta intrik královských úředníků, vraždy nepohodlných svědků, "selský rozum" služebné Rozárky a rozhled písaře Jiřího Adama z Dobronína, to je záruka napětí i dobré zábavy. Čte se jedním dechem. Musím se ale přiznat, že mě hlavní pachatel a způsob provedení vraždy napadl už hned na začátku.

Česneksmedem
16.11.2019 3 z 5

Dovolím si knihy pana Vondrušky přirovnat k řízkům. V tomhle bylo i šťavnaté maso a okolo trojobal. Možná těch obalů bylo tentokráte ještě více. A i když máte řízky rádi je potřeba občas udělat změnu a použít česnek nebo třeba udělat nadívaný řízek. Tento byl celkem dobrý, ale prostě takový obyčejný. Mám tím samozřejmě na mysli ty jeho řízky. Takže abych přešel opět ke knihám, v porovnání třeba s Právem první noci je třeba na hodnocení ubrat. Tož tak.

Kerberos
13.11.2019 4 z 5

Na příběhy Adama z Dobronína se vždy těším a možná víc než na Oldřicha a Otu,ale tentokrát se mi to zdálo trochu ošizené.Tak snad příště.

zazvorka
09.11.2019 3 z 5

Od pana Vondrušky jsem byla za starších časů zvyklá na více. Nyní mám dojem, že se zaměřil na kvantitu. Chrlí toho tolik, že snad ani není v jeho silách se s knížkou pomazlit a nechat ji dozrát. Čtu novinky ze setrvačnosti, když si chci opravdu užít, vracím se ke starším knihám. Škoda.

hanzmb
08.11.2019 4 z 5

Autor se vrací tímto příběhem zpětně do doby asi rok po prvním případu v Plzni. Nevím, jestli to byla ta nejlepší varianta. Jak jsem byl nadšený tím oživením vyšetřovací party v Jičínském poli, tak tady mám pocit zklamání. Stejně jako u Znojma v paralelní sérii s Oldřichem. Je to hlavně detektivka, s minimem dobových realit a bez nosného příběhu. Řemeslo perfektní, ale do dokonalosti, na jakou jsem u autora zvyklý, tady něco chybí.

Misyckax
07.11.2019 5 z 5

Nemohla jsem se dočkat novinky. Tak jako vždy. Kniha skvělá!

Myllan
05.11.2019 2 z 5

Mám rád příběhy pana Vondrušky, ale tento mi nějak nesedl :(