Letopisy královské komory I

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První svazek této řady nabízí tři příběhy. V prvním nazvaném Plzeňské mordy rozřeší Jiří Adam z Dobronína neobvyklý zločin, do něhož jsou zapletení nejvyšší představitelé královského města Plzně. V případu Nepohřbený rytíř musí objasnit podivnou smrt zemana, který opověděl nepřátelství svému mocnému sousedovi. Třetí Případ s alchymistou zavádí královského písaře do severních Čech, kde žije tajemný muž, který údajně objevil tajemství výroby zlata....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/89514/letopisy-kralovske-k-89514.jpg 4.4332
Série

Letopisy královské komory 1.

Žánr
Detektivky, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (52)

Kniha Letopisy královské komory I

Přidat komentář
trudoš
23. října

Ačkoli jsou pro mě pitavalské etudy Jiřího Adama z Dobronína dobově mnohem méně zajímavé, než ty Oldřicha z Chlumu, přesto mi přišly o chlup zábavnější. Hlavně díky tomu, že tunajší hrdina se snaží sám aktivně pátrat a nenechává všechnu práci na poskocích. Pořád je to ale bezelstně naivní, což hrozně shazuje autenticitu historických kulis - lépe řečeno, skeptičtější čtenář, jako já, si jen tak nezvykne na lehkomyslnou atmosféru evokující televizní pohádky a už vůbec ne na autorovu tendenci dělat z pokleslých řemesel důstojné činnosti.
Dějově jsem si už ovšem zvykl, co od Vlastimila Vondrušky čekat, takže mně opakující se motivy tentokrát nevadily. Jen je fakt, že víc než na pointách stojí vyprávění na budujících se vztazích kolem písaře královské komory. Ale abych zas neupíral právo na tvůrčí inovaci, závěr Nepohřbeného rytíře mě upřímně rozesmál. Každopádně, ta jeho vykřičníková obsese je peklo, v tomhle ohledu by si odpovědný redaktor měl dupnout a alespoň devadesát procent vyškrtat.

Pavelpi
11. října

Oldřicha z Chlumu mám přečteného celého,tak jsem se pustil do Adama z Dobronína.Musím říct,že dobré.Je to již modernější doba ( dokonce v prvním díle se na Oldřicha odvolává).A tak jsem rád,že se to autorovi povedlo.Minimálně proto,že mám zase co číst.

oka3408
27. září

Není co dodat,knihy pana Vondrušky jsou pohlazení po duši

Martinates
25. června

Příjemné nenáročné čtení, ideální na odreagování :-) .

zdenaR
23. května

Velice příjemné, napínavé a poutavé čtení.
Po Oldřichovi z Chlumu mě nyní baví Jiří Adam s bakalářem Petrem a Rozárkou.
Těším se na další díly.

Gábina231
19. března

Oddychovka pro ty, co mají rádi historické prostředí... nenadchne, ani neurazí...

baty
13. března

Knihy od pana Vondrušky mám moc ráda. Těším se, až si přečtu další díl.

Standa24
25.11.2018

Příjemné oddychové čtení. Těším se, až si přečtu další díl ze série :-)

1