Letopisy královské komory I

První svazek této řady nabízí tři příběhy. V prvním nazvaném Plzeňské mordy rozřeší Jiří Adam z Dobronína neobvyklý zločin, do něhož jsou zapletení nejvyšší představitelé královského města Plzně. V případu Nepohřbený rytíř musí objasnit podivnou smrt zemana, který opověděl nepřátelství svému mocnému sousedovi. Třetí Případ s alchymistou zavádí královského písaře do severních Čech, kde žije tajemný muž, který údajně objevil tajemství výroby zlata....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/89514/letopisy-kralovske-k-89514.jpg 4.4295

Letopisy královské komory (1.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Letopisy královské komory I

Standa24
25.11.2018

Příjemné oddychové čtení. Těším se, až si přečtu další díl ze série :-)

surikata246
27.10.2018

Vondruškovy knížky mám moc ráda a tyto příběhy mě bavily nejvíce.A vždy jsem se těšila na další pokračování.

Mirka2778
10.09.2018

Jak to shrnout? První příběh mě navnadil, druhý byl slabší a třetí odbytý.
Nicméně hlavní hrdinové jsou sympatičtí a tak jako oddychovku tuto knihu klidně doporučím i dalším čtenářům. A jistě se k této sérii i vrátím. Historická detektivka nejspíš není to moje top téma.

jindrich7442
30.08.2018

Po několika měsíční odmlce jsem opět sáhl po Vondruškově tvorbě. Trochu jsem se bál, že mi bude vadit renesanční doba, ve které se děj odehrává, ale musím říct , že mě příjemně překvapil. Možná má na tom podíl brak, který jsem četl před tím, ale s chutí otevírám další díl.

TaLu
23.07.2018

Mezi českými čtenáři budu zřejmě výjimkou, protože toto je pro mě první přečtená kniha od autora. A ještě šlo o přehmat. Chtěla jsem použít příběh do Čtenářské výzvy a sáhla omylem po jiné sérii. Své jméno jsem v knize tedy hledala marně, ale jinak jsem našla velmi příjemné, odpočinkové, letní čtení. Celkový rámec doby je autorem opravdu věrohodně vykreslen.
Sice nás teď nikdo nevydá katovi, aby na nás vykonal útrpné právo, ale žárlivost, hněv, lakota, závist - kdo by to neznal?
Uvědomila jsem si, že ani kruté tresty neodradili tenkrát zločince od jejich skutků a proto mají sympatické postavy románu stále plno práce s vyšetřováním.
Přeneseno do současnosti, by navrácení trestu smrti nepřineslo zřejmě žádný pokles zločinnosti.
Jsem ráda, že žiji tady a teď, ale výlet do minulosti se mi líbil.

kaja77
13.05.2018

Ten, kdo hledá odpočinkové a pozvolné čtení bez větších dramat může sáhnout po této knize.myslim, že bude spokojen

E_Lan
12.05.2018

Vcelku zábavné detektivní povídky zasazené do reálného historického prostředí. Dobře ubíhající vyprávění trochu osvětlí onu dobu, intriky a vztahy. Na druhé straně zas tak bravurní dílo to není.

SSTknihy
18.04.2018

Když se chci odreagovat u dobrého příběhu, pobavit se a ještě trochu podráždit mozkové závity, sáhnu s jistotou po knize pana Vondrušky. Po Oldřichovi z Chlumu jsem se přesunula k Jiřímu Adamovi z Dobronína a hned po první povídce vím, že to byla dobrá volba. Bavily mě jak detektivní příběhy, tak hlavní postavy. Navíc psáno velmi čtivě – než se člověk naděje, je u konce a už se těší na další díly!

tlllk
18.04.2018

Mám rád tohto autora, hlavne formu ktorou vykresluje historické reálie narozdiel od tak predimenzovanej televíznej produkcie. Samotný dej je jednoduchší, dobre čitateľný, no obávam sa, že tak za rok si už na zápletky moc nespomeniem. Ale tá posledná veta ma rozosmiala ...

"Řekněte mi,kolik blbců musí člověk v životě potkat,aby byl spasen?"

jaroiva
02.04.2018

Jo, jsou to pěkné příběhy, bakalář Petr je dobrý, ale panoš Ota je lepší, naštěstí mi zbývá ještě dočíst několik "Oldřichů z Chlumu", tak si ho ještě snad užiju.
Ale i Jiří Adam z Dobronína je příjemné čtení, budu pokračovat i v této sérii.

angelika29
12.02.2018

velmi čtivé příběhy

princesse
08.01.2018

Další moje zkušenost s panem Vondruškou a opět povedená. Tři povídky, které se skvěle četly.

harena
01.12.2017

Čtení Letopisů od pana Vondrušky je naprostá pohoda. Hlavní hrdinové, kteří vyšetřují vraždy, jsou příjemní a sympatičtí a pan Vondruška skvěle líčí tehdejší poměry i život a vztahy mezi poddanými a šlechtou. Lehce psaný, čtivý román.

helusa2
30.11.2017

Plzeňské mordy se mi líbily jednoznačně nejvíc. V dalších jsem se krapet ztrácela. Pohodové poslouchání ;-)

Karborund
28.07.2017

Určitě tato kniha patří k tomu slabšímu co napsal můj oblíbený autor

tomas3272
22.07.2017

Kniha se mi líbila. Je čtivá a skvěle plyne, tak, jak je u Vondruškových titulů zvykem. Jelikož jsem ale od zmíněného autora přečetl již několik knih, tak se mi nelíbí jedna věc, byť pravděpodobně malicherná. Jde o neustále opakující se slova jako suknice, jizba, atd. Možná je to jen mnou, ale myslím si, že by nebylo od věci využít nějaká ta synonyma.

kuky921
21.06.2017

Moc mě to nezaujalo, ke čtení jsem se musela přemáhat ... sice Vondrušku všude opěvují, ale můj šálek kávy to určitě není

MalatekD
20.06.2017

Prostřední povídka mne bavila trochu méně, ale to je snad otázkou v kusu. Jinak mám rád pana Vondrušku, jeho knížky jsou excelentním propojením mých dvou nejoblíbenějších žánrů, tedy historického románu a detektivky. Kniha je psaná velmi živým, zábavným stylem, přesně to, co od knížku podobného typu očekávám.

reader.007
16.06.2017

Zase jedna z knížek ke které mne přivedla audioverze, tentokrát ale jen úryvek, takže jsem chtěla vědět "jak to bude dál".
Čtení je to Vondruškovsky příjemné, děj odsýpá, zápletky všech příběhů jsou jednoduché, ale zajímavé, takže jen jeden maličký detail: i když jinak nemám problém s historickými (ne)přesnostmi, nějak se neumím smířit s tím, že by v 16. století někdo použil výraz "Dej si bacha!" :-)

EricNor
06.03.2017

Ten Vondruska je grafoman na ntou. Tolik knih napsanych a vesmes to nejsou zadna tintitka, ale pomerne objemne svazky. Psano perem lehkym, nicmene zapletky jsou logicke a promyslene, zedneho deus ex machina se nedockame. Do vlaku a do tramvaje idealni cteni.

petatzu
07.02.2017

Čtivé a vyloženě do děje vtahující. Ale postupně mi to přijde všechno si tak podobné. Moc ráda se však k této sérii budu vracet, je to lehčí čtení.

cialexa
03.01.2017

Trochu zdlouhavé čtení, na rozdíl od Oldřicha z Chlumu je ale chronologické, královský písař Adam z Dobronína s pomocníkem Petrem se Oldřichovi z Chlumu v pátrání a řešení případů vyrovnají.

Pl2899
08.12.2016

V knize nalezneme tři příjemné příběhy s detektivní zápletkou. Za těchto dlouhých zimních večerů se mi Letopisy královské komory četly dobře. Doporučuji.

cérka
02.12.2016

Skvělá kniha po jejímž prvním přečtení jsem se stala fanouškem pana Vondrušky. Jelikož tehdy ještě neexistovala Databáze knih, tak jsem si nebyla na 100% jistá zda je to ona a je :-). Přečetla jsem znovu a znovu s velkou chutí. Vůbec jsem se nenudila a dokonce si ani nebyla jistá jak to dopadne :-).

wooloong
28.06.2016

Pět hvězd za dokonalý popis "dobytí" Frymburka v příběhu Nepohřbený rytíř a za postavu hejtmana Samuela.

Luci136
17.06.2016

Ja to poslouchala jako audio knihu, musim uznat, ze ctena verze me laka vic, ale diky teto verzi se mi v praci krasne nekolik dni pracovalo, jelikoz jsou to krasne napsane pribehy. Jsou poutave, snadne, usmevne, naucne.
Proste super knizka a urcite si prectu ci poslechnu vice knizek od Pana Vondrusky ;-)

ivoiro
04.02.2016

Výborná kniha v jedinečném stylu tohoto spisovatele. Zajímavý pohled do naší minulosti. Po přečtení si každý uvědomí, že lidé se nemění. Dnešní hříchy jsou stejné jako ty před několika staletími.

PierRe Vesper
17.10.2015

Velmi čtivé..začnete a nejde přestat, dokud nevíte, kdo je vrah. A ne vždy je to zahradník. :-D

hancijar
11.08.2015

Kniha velice ctiva, moc se mi libila. Jen jsem si pri cteni Pripadu s alchymistou zpomela na kriminalku Miami, kdy zniceho nic mu najednou dojde, kdo je vrah...
Ale jinak 5 hvezdicek si urcite zaslouzi, a pokud je tahle kniha nejslabsi, tak se mam jeste na hodne co tesit.

Shardlake
14.06.2015

Plzeňské mordy

Příběh, kde Jiří Adam z Dobronína vezme do svých služeb bakaláře Petra Korce, syna plzeňského rychtáře a Rozárku, která původně pracovala v plzeňském hostinci jako nevěstka. Příběh vypráví o touze a moci mezi lidmi, kteří mají vést město Plzeň a jít tak ostatním lidem příkladem. Místo toho mezi sebou intrikují, uplácejí a nezastaví se ani před vraždami lidí, kteří jim stojí v cestě.

V příběhu o nepohřbeném rytíři díky zkušenostem bakaláře Petra z lékařských studií tento namíchá sedativum, které uspí celou posádku hradu až na jednoho. Všichni postižení to přežijí a ten co asi nic nejedl a nepil, tak hrad brání plyváním na dobyvatele.

Případ s alchymistou

Příběh o tom, jak se i člověk ve vyšších kruzích nechá napálit od šejdíře. Mistr Theobaldino navykládá členům Bratrstva sv. Eligia, že umí vyrábět zlato, v touze po zbohatnutí mu začnou podstrkovat peníze a slibují si od toho ještě větší zisky pro sebe. Jiří Adam z Dobronína jim dokáže, že se nechali napálit a peníze mu strkali za nic. Mistr Theobaldino nakonec umírá pro žárlivost ženy, která neunesla, že měl více milenek.

Všechny tři příběhy byly čtivé.