Jičínské pole mrtvých

Jičínské pole mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363266/mid_jicinske-pole-mrtvych-1jm-363266.png 4 280 69

Letopisy královské komory série

Za městem Jičínem na cestě k Zebínu je ohrazená louka, na níž se od pradávna pohřbívaly oběti morových epidemií, ale také popravení zločinci, sebevrazi a kacíři. Jednoho dne se na této louce objeví mrtvé tělo velíšského lesmistra. Je přivázaný ke stromu, má rozpárané břicho a na čele krví namalované satanské znamení. Majitel panství Mikuláš Trčka z Lípy se pokusí zločin utajit, protože se bojí, aby ho nezačala vyšetřovat utrakvistická konzistoř. Jeden z jeho strýců však na něj vznese žalobu, a tak je celá záležitost projednávána v královské komoře. Tehdy se na Jiřího Adama z Dobronína obrátí Mikulášova manželka Johanka ze Šelmberka, aby se pokusil celou záležitost objasnit. I když to nespadá do jeho pravomoci, vyhoví jí, neboť ji měl za svobodna rád. Sotva však dorazí do Jičína, dojde k další vraždě.... celý text

Márinka
19.06.2018 4 z 5

Pohodovka na dva dny. Více od profesionálně deformované trenérky paměti ve zdejších recenzích :)

Ulala
02.06.2018 4 z 5

Opět souhlasím s předchozími čtenáři. Skvělá oddechovka. Jiří Adam z Dobronína vyjde vstříc své bývalé lásce a pustí se do vyšetřování. Zápletka zajímavá, noví náhodní pomocníci pana z Dobronína pojatí s humorem a špetkou nadsázky. Každý konec kapitoly navádí k tomu, aby jste začali číst dál - bude tam něco dalšího, co povede k rozuzlení záhady ? A pokaždé je.

pilka316
01.06.2018 odpad!

Pan Vondruška je zručný řemeslník, měl by si uvědomit,že méně bývá obvykle více.
Jeho historické romány beru, přestože se v nich vyskytují faktické chyby, ale detektivky už ne! Možná na odpoledne k vodě.

BaNaMa
31.05.2018 5 z 5

Pan Vondruška nezklama, skvělý příběh. Kniha přečtena za 2 dny.

martin9929
28.05.2018 5 z 5

Opět příběh který nezklamal.

Lenka4
27.05.2018 4 z 5

Oceňuji, že pan Vondruška i tentokrát našel originální námět a prostředí.

Mabie
22.05.2018 5 z 5

Vlastimil Vondruška mě zase nezklamal.

Zdenda20
22.05.2018 5 z 5

Opět moc pěkně napsaná kniha. Příběh má děj a zároveň je pěkně popisovaná doba intrik v našich dějinách. Postava pana Adama není James Bond, ale má víc
přitažlivosti jako vyšetřovatel královské komory. Mohu jen doporučit ostatním.

Modrina
14.05.2018 5 z 5

Jako obvykle - vynikající oddechovka. Příběh mě vtáhl a nepustil, já jsem spokojená. :)