Dobronínské morytáty

Dobronínské morytáty https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321630/mid_dobroninske-morytaty-tLT-321630.jpg 4 333 88

Letopisy královské komory série

Na počátku adventu přijíždí Jiří Adam z Dobronína s pomocníky bakalářem Petrem a jeho ženou Rozárkou na svůj statek na Vysočině, kde hodlá během Vánoc odpočívat. Ale ihned po příjezdu ho vyhledá stařena, která byla kdysi jeho kojnou. Prosí o pomoc, protože se ztratil její vnuk. Jiří Adam z Dobronína záhy najde jeho mrtvé tělo v opuštěném mlýně. Před očima se mu začnou odvíjet vzpomínky, jako by se vracel do doby, kdy v Dobroníně vyrůstal. I když je advent a křesťané by měli očekávat narození Páně, dojde k dalším mordům a smrt hrozí i jemu. Naštěstí má své dva oddané pomocníky.... celý text

TeaPeter
13.02.2017 4 z 5

Byla to taková zimní jednohubka. Zápletka byla tentokrát dost průhledná a už někde před polovinou se začalo rýsovat co a jak se má. Ale to nevadilo, kniha mě stejně bavila.

Lenka4
13.02.2017 4 z 5

Detektivka příhodná pro čtení za zimních večerů. Tedy spíše za zimního večera, neboť odejít od rozečtené knihy jde těžko. Jen trochu udiví neobvyklá fyzická zdatnost některých postav.

Keddie
13.02.2017 5 z 5

Když už se blížil konec knihy a já si říkal, že vrahem nemůže být nikdo z představených postav, tu jsem prozřel a byl velice překvapen, jak to autor neskutečně zamotal.

RogiS
10.02.2017

Poklidný adventní čas zas tak poklidný nebyl, Jiří Adam přišel o řadu iluzí, nic nebylo jak se zdálo. Pan Vondruška našel zálibu v penězokazectví, poslední dvě knihy se stejným motivem... IMO je méně někdy více....

Ulala
04.02.2017 5 z 5

Letopisy královské komory jsou sice psané trochu nechronologicky, ale připadá mi, že zápletky jsou čím dál lépe propracované. Kniha se čte lehce, příjemně. Vřele doporučuji.

Selinute
04.02.2017 4 z 5

Tuto novinku jsem přečetal za jedno odpoledne. Jako vždy byla standartně dobrá a čtivá. S důvtipným pánem z Dobronína a jeho pomocníky Rozárkou a Petrem jsem se skvěle bavila a všem příznivcům pana Vondrušky ji můžu jen doporučit.

Zdenda20
03.02.2017 5 z 5

Zase musím jen obdivovat autora s neotřelým nápadem. Mě se kniha moc líbila a ani jsem netušil závěrečné rozuzlení. Doporučuji všem čtenářům nejen fandům pana Vondrušky. Krásně se kniha čte.

Modrina
01.02.2017 5 z 5

Advent to byl opravdu poněkud neklidný a rozuzlení zajímavé. Opět jsem si pochutnala. :)