Dobronínské morytáty

Dobronínské morytáty https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321630/mid_dobroninske-morytaty-tLT-321630.jpg 4 333 88

Letopisy královské komory série

Na počátku adventu přijíždí Jiří Adam z Dobronína s pomocníky bakalářem Petrem a jeho ženou Rozárkou na svůj statek na Vysočině, kde hodlá během Vánoc odpočívat. Ale ihned po příjezdu ho vyhledá stařena, která byla kdysi jeho kojnou. Prosí o pomoc, protože se ztratil její vnuk. Jiří Adam z Dobronína záhy najde jeho mrtvé tělo v opuštěném mlýně. Před očima se mu začnou odvíjet vzpomínky, jako by se vracel do doby, kdy v Dobroníně vyrůstal. I když je advent a křesťané by měli očekávat narození Páně, dojde k dalším mordům a smrt hrozí i jemu. Naštěstí má své dva oddané pomocníky.... celý text

Vojslava
26.11.2017 4 z 5

Pěkná komorní adventní detektivka, samá krev na sněhu a rodinné tragédie... ale zcela jistě se pak po rozřešení případu hlavní hrdinové pěkně připravili na vánoce! Hezké čtení, přehledné a dostatečně napínavé!

Kecallka
21.11.2017 4 z 5

Nenáročné historické čtení, dobrá dějová zápletka, která nutila číst dál a dál. Již mám připravenou další knihu od tohoto autora :-)

DuncanIdaho
12.11.2017 5 z 5

Jde o pohodové čtení. Je zde popsán těžký život ve středověku, ale ne tak hrůzostrašně. V reálu byl asi mnohem tvrdší, než byl v knize popsán. Jako detektivka ze středověku to má nenáročný děj, který se dobře čte. Určitě přečtu od Vondrušky ještě něco.

NymphMaeve
08.11.2017 5 z 5

Pro mě jednoznačně nejlepší příběh ze série Letopisů. Celou knihu jsem zhltla jedním dechem, napnutá až do konce, kde mi překvapením spadla brada. Je zasazená do zimního času, což je pro mě ta nejkrásnější doba a navíc je i nynějšímu období blízká. Bohužel ukazuje na to, že nelze věřit ani lidem, které známe od dětství a i to, jak moc se mohou lidé změnit. Jiří Adam z Dobronína je zde už postarší, proto tato zjištění hůř nese a nechce se s nimi smířit. Navíc se zde dosti projevuje i inteligence Rozárky, jenž se zde více zapojí do vyšetřování a jejíž postava je mi hodně blízká. Jedna z nejpovedenějších knih od mistra Vondrušky.

KikiZ
08.11.2017

Pěkné. Typický Vondruška a i když u mě osobně vždycky vede Oldřich z Chlume, Ota a Diviš i pán z Dobronína, Petr a Rozárka mají určitě něco do sebe!

LuckaH2
11.10.2017 5 z 5

Mila historicka detektivka. Ano, take jsem tusila kdo za tim ma prsty, ano byly nektere dialogy "proste" nebo naivni. Ale to nemuze zkazit muj celkovy dojem z knizky, kde byly prekvapive momenty. Proste se mi to libilo, prostredi,kladne postavy,nekdy je takova kniha k navozeni pohodove nalady potreba. Urcite si neco dalsiho od autora prectu!

RHorse
02.10.2017 3 z 5

Pro mě to bylo první setkání s Vondruškou. Potěšilo mě zasazení knížky do oblasti, kde právě bydlí kamarád, který mi tu knížku půjčil. Je to takové milé počtění, ale hodně mi přišlo, že konverzace mezi postavama jsou hodně nucené a vykonstruované, což ubírá na plynulosti děje. Koneckonců i ten děj je takový hodně umělý. Připomělo mi to můj školní pokus o detektivku v mých patnácti letech, takže trošce nostalgie při čtení :-). Prý to je klasický autorův styl, tak jsem zvědavá, určitě si ještě nejakou knížku přečtu. Jako Poirot to není, což jsou jediné detektivky, s kterými můžu srovnávat, hlavního záporáka jsem odhadla daleko dřív, ale určitě stojí za přečtení.

Ramiel
26.09.2017 2 z 5

Zápletka vcelku snadno předvídatelná, chování postav v některých případech hodně naivní až nelogické. Je z mého pohledu škoda, když si jako čtenář uvědomím nějakou věc o "30 stran" dříve než ta stejná věc dojde Jiřímu Adamovi.

bgott
22.09.2017 3 z 5

Prostě Vondruška. Ale už jsem od něj četla lepší knihy.

Kraken84
18.09.2017 4 z 5

Zrovna jsem dočetl Nesba a tak se neubráním srovnání, ale Nesbo nemá šanci. Tato kniha se také odehrává v zimě, ale když se přiblížíte ke krbu, je to cítit. Zahřeje i krásně využitá čeština a díky ní jsem miloval knihu už od prvních řádků. Zápletka je také zamotaná( jména 16 století také nepomáhají-Jiří Adam z Dobrodína apod.) a závěr naprosto nečekaný, ani krev, mučení a pár mordů by Nesbovcům nechyběla.

Dandulka
27.08.2017 5 z 5

Opět a zase skvělá kniha! Těším se na další knihu. Perfektně si při čtení Vondruškových knih odpočinu!!!!!

aktijnov
25.08.2017 4 z 5

Opět příjemné, nenáročné prázdninové čtení.

Macek58
23.08.2017

Klasický Vondruška. Krásný čtení na dlouhé letní večery.

Danuše7
19.08.2017 4 z 5

I hodně blízcí lidé nás mohou překvapit. kniha se mi jako vždy líbila.

ewi
31.07.2017 3 z 5

krátka jednohubka, ale ničím ma nezaujala, na historickú detektivku na moj vkus až příliš flirtu ( rečí o sexu)...

vladislav6610
30.07.2017 5 z 5

Opět 5*

grapas
26.07.2017 3 z 5

čtev se samo. bohužel takové ploché

Iwíček
24.07.2017 5 z 5

Skvělá historická detektivka, jež mě hodně bavila. Autorův styl mě již dávno zaujal. S dalšími a dalšími knihami se vyvíjí a nijak neupadá.

Andrea81
07.07.2017 4 z 5

Příjemná oddychovka, skvělá na letní čtení.

Shardlake
03.07.2017 4 z 5

Opět krásné odpočinkové čtení a zajímavé rozuzlení na závěr.