Dobronínské morytáty

Dobronínské morytáty https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321630/mid_dobroninske-morytaty-tLT-321630.jpg 4 333 88

Letopisy královské komory série

Na počátku adventu přijíždí Jiří Adam z Dobronína s pomocníky bakalářem Petrem a jeho ženou Rozárkou na svůj statek na Vysočině, kde hodlá během Vánoc odpočívat. Ale ihned po příjezdu ho vyhledá stařena, která byla kdysi jeho kojnou. Prosí o pomoc, protože se ztratil její vnuk. Jiří Adam z Dobronína záhy najde jeho mrtvé tělo v opuštěném mlýně. Před očima se mu začnou odvíjet vzpomínky, jako by se vracel do doby, kdy v Dobroníně vyrůstal. I když je advent a křesťané by měli očekávat narození Páně, dojde k dalším mordům a smrt hrozí i jemu. Naštěstí má své dva oddané pomocníky.... celý text

Jolina
03.07.2017 3 z 5

Tradiční Vondruška, nic překvapivého - možná až na to vyřešení, kdy jsem opravdu nečekala, že pachatelem je ten, kdo byl...oddychovka:-D

Marthas
24.06.2017 3 z 5

I když mám knížky z této série velmi ráda, zdá se mi, že též trpí nešvarem autora z posledních dob, spousta "hříšných myšlenek", násilí ale slabší zápletky a charaktery postav, na kterých vám prostě něco nesedí.
Tuto sérii jsem měla radši pro její výjimečnost ve tvorbě autora, nebylo tam stejně jako ve Fiorele, tolik násilí, přesto byla nápaditá a měla spád. Teď však se mi poslední dobou zdá, že pan Vondruška už nerozvažuje pro koho je kniha určena, zda pro děti nebo dospělé a do které série patří, prostě ji nějak napíše a napíše jí bohužel podle šablony Oldřicha z Chlumu.
Jedinečnost a rozdíly v jednotlivých sériích se stírají, což rozhodně není dobře ani pro jednu sérii a brzy to pocítí i autor sám...

Lili2
20.06.2017

Nelíbilo se mně to. Obal knihy nádherný, skoro až tajemný, popis obsahu knihy taky lákající, proto jsem po knize šáhla, nicméně mně to nakonec slohově ani obsahově nesedlo. Vůbec si nepřipadám jako uprostřed renesance, ale jako někde mezi něčím a dnešní dobou. Jako jednu z mála knih za můj život jsem i tuto nakonec nedočetla. Jenom posledních pár stránek, abych zjistila, kdo toho Michala nakonec zabil, ale ani z toho jsem nebyla chytrá. Myslím, že lidé v tehdejší době měli jiné starosti, než se skovávat v komíně jako ta stará kojná. Ještě že ji mám půjčenou z knihovny, jinak by to byly oknem vyhozený peníze. Škoda......................

astroweb
31.05.2017 4 z 5

Jednou za čas si historickou detektivku Vondruškovu dopřeji. Více se mi ale líbí jeho historické epopeje.

Beruska18
28.05.2017 3 z 5

Má prvni kniha od tohoto autora a musim říct, že to bylo příjemné, pohodov é čtení ... detektivka bez zbytečného protahování děje s překvapivým rozuzlenim.

HCh
21.05.2017 5 z 5

Příjemná, oddechová detektivka, která se dobře čte.

orinka3
21.05.2017 4 z 5

Příjemné oddechové čtení bez zbytečných ukrutností a nerváků. A co se rozuzlení týče? Pod svícnem je tma;)

wooloong
13.05.2017 4 z 5

Taková chutná literární svačinka na dva večery. Podobné téma se sice objevilo v Oldřichovi z Chlumu, ale nevadilo to. Dost překvapivý až neuvěřitelný byl ovšem hlavní padouch.

zazvorka
01.05.2017 4 z 5

Měla jsem obavy z toho, jaká knížka bude - poslední dobou se mi zdálo, že příběhy začínají být šité horkou jehlou a jejich kvalita pokulhává za Vondruškovým standardem. Nebo už jsou to má příliš velká očekávání? Ale tahle nezklamala, tak jsem si o víkendu hezky početla.

Alex.rrr
28.04.2017 5 z 5

Tento příběh se velice povedl. Od začátku napínavý děj a nebylo relativně hned jasné, kdo za případem stojí. Velmi pěkně se četlo. Zajímavé rozuzlení.

cérka
23.04.2017 5 z 5

Tak tento příběh se panu Vondruškovi opravdu povedl. Přečteno s velkou chutí za dva večery. Už se těším na další :-)

ivoiro
21.04.2017 5 z 5

Za mne patří knize jednoznačně plný počet bodů. Příběh ubíhá a čtenáře vtáhne rychle do sebe.

rlupinek
20.04.2017 4 z 5

Pěkná, pohodová, místy napínavá historická detektivka s mými oblíbenými hrdiny, avšak s poměrně nevěrohodným koncem, resp. pochybná postava největšího zloducha... Pro mě však příjemné čtení ostatně jako u všech knih pana Vondrušky.

ReziEngli
27.03.2017 5 z 5

Skvělá historická detektivka. A to mi nikdy předtím historické knihy moc nesedly, ale tahle je naprosto bravurní. Rozhodně doporučuji. :)

vincek1
20.03.2017 5 z 5

Souhlasím s čef a těžko bych něco dodal.

čef
18.03.2017 5 z 5

Oddechové čtení na několik málo hodin o, z jiných, takto výborných knížek, známé trojici vyšetřovatelů. Pěkně zasazeno do reálií 16.století, kdy právo bylo prosazováno hlavně zbraněmi a oprátkou. Příběh je jednoduchý avšak se záhadou, která zajistí napětí až do úplného konce tak jak to má v detektivkách jistě vždy býti.

Pucik13
17.03.2017 4 z 5

Letopisy mám ráda - příjemná detektivní oddychovka v historických kulisách. Ani tentokrát nezklamalo.

mala49
10.03.2017 3 z 5

Kniha na zimní večer, nebo třeba k vodě. Ale ano, na ty kdysi vydávané Letopisy už tyhle knížky nemají, ale číst se to dá.
A na pana Adama poněkud nezvykle akčnější.

elizabeth_ba
10.03.2017 3 z 5

Moje úplně první e-kniha, za tištěné a vázané knihy tohoto druhu jsem se rozhodla už další peníze nevyhazovat a dobře jsem udělala. Co se týče každodenního života té doby, moc pěkné. Jinak ale průměrná detektivka (i ve srovnání s ostatními Vondruškovými, ať už z této série s Jiřím Adamem nebo z té "souběžné" s Oldřichem z Chlumu) s těžko uvěřitelným (leč alespoň neotřelým, více k tomu nemohu napsat, neboť bych vytvořila určitě spoiler) rozuzlením, několika celkem zbytečnými postavami a odbočkami v ději a dočkali jsme se i několika obvyklých autorových klišé. Ale četlo se to dobře (a rychle), takže pokud se právě po tuto dobu rozhodnete vypnout mozek a dát mu na chvíli odpočinout, budete spokojeni.

kuruteku
19.02.2017 2 z 5

Čte se to dobře. Ale co v hlavě zůstane? Začínám se bát, že Vondruška bude brzy převálcován jinými autory zaměřenými na historii.