Ďáblova čísla

Ďáblova čísla https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484501/bmid_dablova-cisla-xXJ-484501.jpg 4 219 54

Letopisy královské komory série

Během úřední cesty Jiřího Adama z Dobronína dojde ve Dvoře Králové k několika vraždám. Protože jednou z obětí je příslušník rodu Valdštejnů, který vede spory s majitelem vrchlabského panství, musí se tím královský písař zabývat. Jenže záhy se ukáže, že všechny ty mordy vypadají jako ďáblovo dílo, neboť jsou označené číslem šelmy 666. Situace je o to složitější, že se radnice snaží téhle okolnosti využít a strhnout na sebe moc ve městě. Zavádí restrikce a nutí měšťany, aby zvýšenou zbožností bojovali proti zlu. Některé z těch, kteří nevěří v působení ďábla, obviní z účasti na satanově díle a chystá okázalé popravy. Jde o závod s časem, kdy již nejde ani tak o spravedlnost, jako o boj s fanatismem a lidskou hloupostí.... celý text

Česneksmedem
09.07.2022 4 z 5

Pokud jde o sérii Jiřího Adama z Dobronína, jsem už předem smířen s tím, že to asi nebude až tak zábavné a úsměvné jako série s Oldřichem z Chlumu. Přesto se to četlo dobře. Zaujala hlavně postava Krvavé Janičky, která měla temperament s výbušností chlorečnanu draselného.

akinomV
05.07.2022 4 z 5

Tohle je mé první setkání s Jiřím Adamem z Dobronína a i když asi dávám přednost Odřichovi z Chlumu, tak i tato postava není špatná. Příběh byl svižný a zápletka zajímavá. Takže ani tuto sérii nevynechám :-)

Lena79
29.06.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila, snadno se četla. Odpočinula jsem si u ní. Autora mám ráda a příběhy pana z Dobronína ráda vyhledávám.

Modrina
20.06.2022 5 z 5

Autor sype z rukávu jednu knížku za druhou, takže ne všechny jsou literárním výkvětem. Ale tahle se mi hodně líbila. V reálu by sice pana z Dobronína už dávno dala inkvizice upálit, ale kdo by neměl rád pohádky. :) Rozhodně doporučuji k přečtení.

vladislav6610
10.06.2022 4 z 5

Mám raději pozdější případy Jiřího Adama z Dobronína a jeho pomocníků, ale jinak kniha splnila má očekávání.

kuruteku
10.06.2022 4 z 5

Klasický dobrý standard. Propletené osudy, malinko náhody, jídlo, pití, život - konec středověku s Jiřím Adamem z Dobronína. Hezký se četlo od půlky, kdy už to začalo směřovat k rozuzlení. A naštěstí na inkvizici nedošlo.

martin9929
30.05.2022 5 z 5

Zajímavý příběh, který částečně připomíná dnešní dobu.

Pepasch1
28.05.2022 5 z 5

Krásné přenesení dnešní doby do 16. století. Vládnout pomocí strachu, zákazy vycházení, zavřené hospody atd... A vládci jsou stejní hajzlíci jako dnes.

TeaPeter
24.05.2022 4 z 5

Velmi dobře vymyšlený příběh. Jen jednu slabinu bych tam viděl - kamenické práce bývají velmi hlučné a je s podivem, že si jich nikdo nevšiml. Jinak městská rada byla vážně pěkná sebranka - to se tedy opravdu sešlo :)

kolacky
24.05.2022 5 z 5

Za prvé, v anotaci je chybka, bakalář Petr se v knížce ani náhodou neobjeví, pan z Dobronína vyšetřuje s pomocí vrchlabského správce a jeho syna.
Za druhé, pan Vondruška jedná mazaně, vrací se v ději na počátek páně Adamovy kariéry.
Za třetí, příběh je hodně povedený, dobře vymyšlený a s uspokojivým koncem.

Le Chat
15.05.2022 5 z 5

Nejnovější případ Jiřího Adama z Dobronína jsem si užila, za mne se autorovi rozhodně povedl. Uděluji 5 hvězdiček a budu se těšit na příští díl.

Ulala
14.05.2022 4 z 5

Jediné co mně u pana Vondrušky štve, že je děj na přeskáčku. Při opakovaném čtení Letopisů budu muset poskládat knihy ne podle data vydání, ale chronologicky dle děje. Jinak je to opět klasická oddechovka, trochu logiky, trochu nostalgie, trochu sexu a především poukázání na (za prominutím) lidskou blbost a zneužívání moci. Líbilo se mi.

jurass1976
12.05.2022 4 z 5

Strašné komplikované....

RogiS
11.05.2022

(SPOILER) Zakoupeno jako e-kniha.
Musím přiznat, že pan Vondruška mě tentokrát příjemně překvapil. Příběh se odehrává před Plzeňskými mordy a Mistr nepoužívá obvyklá klišé, kterými vyplňuje místo ve svých jiných románech (tajná znamení nevěstek, lehké ženy zvané haldecké atp) Jakkoliv jsem se při četbě nemohl dostat do tempa, - přečíst prvních pár stránek jsem četl po odstavcích asi týden, od jisté chvíle jsem se od knihy již neodtrhl.
A jakkoliv na pachatele začalo ukazovat vše již od prvních stránek - prakticky co se poprvé objevil v ději - své napětí kniha měla.