Les mytág

Les mytág https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14508/mid_les-mytag-QxK-14508.jpg 4 734 156

Les mytág série

Tajemství Ryhopského lesa se pro George Huxleye stává posedlostí vedoucí až na pokraj šílenství. Podivné úkazy, které ho pronásledují, ho přivádějí k poznání, že poslední zbytek prvotního lesa je obýván tvory, v jejichž existenci už dlouho nikdo nevěří, a postavami z prastarých mýtů. Nyní je Huxley mrtvý a jeho životní práci přebírají jeho synové. Co před nimi Les mytág skrývá? Les mytág je nebezpečný svět, mnohem podivnější než cokoli, co si dokážou představit…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Polaris

Mythago Wood , 1984

Denitek
14.04.2014 5 z 5

Výborný čtenářský zážitek!!! Spisovatel mě dokázal obklopit fantasy světem, že jsem přestala rozlišovat jestli žiju v knize nebo v současnosti. Příběh skvělý, ale víc mě ohromila atmosféra a to jak kniha dokáže čtenáře obklopit šustěním listí tajemného lesa

Ladys
13.03.2014 5 z 5

Atmosféra lesa plného mytág je tak hustá, že by člověk uvěřil a do lesa snad ani raději nechodil. Hutná záležitost. Mám i další pokračování

Jossie
04.02.2014 5 z 5

Neuvěřitelná atmosféra, temná, strašidelná, depresivní. Autorova fantazie nezná hranic.

Rainy
01.02.2014 5 z 5

K Robertu Holdstockovi jsem se vrátil asi po 16 letech...tehdy jsem na sebe nechal působit kouzlo povídek z Lesa kostí.
Proto jsem se na hutnou atmosféru Lesa mytág moc těšil.
Jak již zde bylo několikrát řečeno, nejsou to ani tak charaktery či popis postav, které vás zaujmou, ale aura...aura temného Ryhopského lesa je podmanivá...

MorriconeTheGod
25.10.2013 5 z 5

Atmosféra, atmosféra a zase atmosféra. Ta by se dala krájet. Sugestivní a v tomhle smyslu úžasné dílo, které vám navždy přivodí zvláštní pocity, pokud si na ni vzpomenete. Na co však asi dlouho vzpomínat nebudete, to jsou postavy, zápletka a takové ty ostatní věci (ale to rozhodně neznamená, že by byly špatné, odfláklé nebo tak, jen se ztratí ve stínu), mě osobně tohle nevadí a zásadní je pro mě v knize právě atmosféra, takže jsem byl nadšený, a pokud jste stejného ražení, budete také. Pro milovníky mytologie, pověstí, jungiány, ale i fanoušky neotřelých a jedinečných temných fantasy příběhu rozhodně dar z nebes!

Ronin Roujin
12.06.2013 5 z 5

Jedinou malou chybkou knihy obálka, se kterou si někdo moc práce nedal. Ale pak už to jsou samá pozitiva a sociální jistoty.
Autor mistrně vybalancoval několik ingrediencí, které pak spolu tvoří velice lahodný pokrm. Smíchal Zlatou ratolest a Junga dlouze podusil, tím zalil fantasy odehrávající se v padesátých letech minulého století a mírně dochutil exotickou love story.
Ač se to může zdát divoké, nevznikla žádná babicovina ale opravdu pěkně vypečený příběh. Přelouskal jsem jej víceméně během jednoho víkendu.

hrach
07.05.2013 5 z 5

S odstupom času by som dej knihy zrejme nevedel prerozprávať rozvinutejšie ako niekoľkými vetami. Napriek tomu celkový dojem hučí neutíchajúcou ozvenou veľmi dlho. Sugestívne prostredie, obrazy bezčasých mýtov, ktoré presahujú pravekom až k druhej svetovej vojne. Vlhko, šero, vôňa tlejúceho lístia, hniloby i stále sa rodiaceho nového života, skrútené korene a šľahúne zvesené k zeme. Autorovo písanie má nesmiernu silu v hĺbke popisov prostredia i postáv. Nápad je brilantný a originálny. Napriek tomu, že sa mi kniha čítala hrozne pomaly, bolo mi ľúto, keď skončila.

Danafantom
24.01.2013

Tato knížka mě neoslovila. Vědecky pojatý deník otce, to byla ta poslední kapka, která mě odradila od dalšího čtení. Mám raději prosluněné knihy (zvlášť teď v zimě) a tato na mě působila ponuře a neutěšeně.

TakySimona
26.09.2012 4 z 5

Další jednoznačný důkaz, že dílo přerůstající rigidní pravidla žánru mohou docenit i čtenáři, kteří jsou uvnitř komunity greenhorny. Potvrzuje tvůrčí potenciál lidské pozornosti a neodpáratelnost generací našich dávných předků i ještě-aspoň-na-chvíli současníků.
Velmi úlevné i pro ty cosi teprve hledají své místo v rodině, světě a čase vůbec. Přidávám si k soukromým pokladům pro opakované navracení se.

Ikkju
18.02.2012 5 z 5

Hodně zvláštní čtení. Postavy z dob od doby ledové po středověk jsou ale daleko zajímavější a živější než věčně se opakujíci stereotip okoukaný v Tolkienovkách... Čtením knížky jsem porušil svojí zásadu nečíst knižní řady... a teď budu muset shánět další díly ... :/

RocketKing
31.10.2011 4 z 5

Napínavý a tajemný příběh. Pravé dobrodružství se vším všudy. Jen to vysvětlení jak funguje les a co v něm doopravdy žije mne trošičku zklamalo. Ale to je jen drobný kaz na jinak perfektní knize. Někomu jinému to nemusí vůbec vadit. Bez obav bych knihu řadil mezi ostatní dobrodružné klasiky jako Ztracený svět, Cesta do středu Země a Ostrov pokladů, i když je místy o něco drsnější.

Neoxin
05.10.2011 5 z 5

Skvělá kniha... plná magie lesa, strhujícího příběhu a úžasně vykreslených postav.

Vojta
14.07.2011 5 z 5

Velice strhující kniha, která zároveň do žánru fantasy přináší něco nového. Bylo by hrozně jednoduché napsat knihu o tajemném lesu, kde žijí elfové, trpaslíci a jiné postavy typické pro žánr fantasy. Ale Holdstock udělal všechno jinak a tím mě velice potěšil. Je sice pravda, že mám rád knihy typu Zaklínač nebo Pán prstenů, ale čeho je moc, toho je příliš. Jediné, co mě při čtení rozčilovalo bylo to, že některé pasáže byly příliš nejasné, taže jsem je musel číst třeba dvakrát. Ovšem kdyby v kouzelném lese bylo všechno pochopitelné, nebyl by to kouzelný les.

Jamal
24.01.2011 4 z 5

Klasické a přitom originální

Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

Mystické věci, ukrývající se ve skulinách současnosti je téma, které mě hodně oslovuje. Ryhopský les se nachází v dnešní Anglii a má zvláštní vlastnosti. Uvnitř je mnohem větší, než zvnějšku a není snadné se do něj dostat. Žijí v něm Mytága, zhmotnění mýtů od těch nejstarších až po dnešek.
Tahle kniha je nejlepší z celé série.

Alix
30.11.-0001 3 z 5

Mám ráda fantasy, ale toto mne velice zklamalo. Dávám tři za zajímavý nápad, ale jinak to byla fakt nuda.