Lehké fantastično (limitovaná sběratelská edice)

Lehké fantastično (limitovaná sběratelská edice) https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459385/bmid_lehke-fantasticno-limitovana-sberat-JFP-459385.jpg 4 2529 208

Druhý díl limitované sběratelské edice Úžasná zeměplocha. Zeměplocha se řítí k nevyhnutelné srážce se škodolibou rudou hvězdou a zachránit ji může pouze jediný člověk – neschopný a zbabělý čaroděj, který byl naposledy spatřen v okamžiku, kdy přepadl přes okraj světa…

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Light Fantastic , 1986

kedalch
21.03.2011 5 z 5

Knihy Terryho Pratchetta opravily můj pochroumaný názor na scifi/fantasy. Jsou pro mě úsměvným protipólem ponurých příběhů pana Tolkiena. Díky panu Kantůrkovi za mistrovský překlad a výborné načtení na CD.

valda
07.03.2011 5 z 5

Kniha přímo navazuje na předchozí Barvu Kouzel. Opět se v ní setkáme s partou Mrakoplaš, Dvoukvítek a Zavazadlo. K nim se přidají přestárlý barbar Cohen, obětní panna Bethan a trpasličí zlatník Bezbrada. Přátelé navštíví Smrťovu říši, tajemné hory plné trolů, druidské kamenné počítače, temného mága Trémona, nebo sektu hvězdonošů. Poprvé se zde také objeví opičí knihovník. Kniha je hodně podobná prvnímu dílu a bavil jsem se u ní stejně dobře.

Livien
31.12.2010 5 z 5

Terryho Pratchetta zbožňuju, stejně jako jeho knihy. Pokud tahle slova nestačí, tak snad ještě doporučuji všem, kteří se rádi smějí :))

Dell
29.12.2010 4 z 5

V podání překladatele se to úžasně poslouchá. Nejvíc si mě získalo ZAVAZADLO.
Knihy tohoto žánru moc nečtu, příběhy ze Zeměplochy jsou pro mě takovými hezkými pohádkami nejen na dobrou noc.

pistalka
23.11.2010 5 z 5

Lehké fantastično plynule navazuje na předešlou Barvu kouzel. Opět se setkáváme s okouzlujícím Mrakoplašem, jehož pud sebezáchovy i talent dostávat se do malérů je stejně okouzlující jako zavazadlo, které na stovce malých nožiček pronásleduje prvního zeměplošského turistu Dvoukvítka. Nádherně vtipné fantasy, skláním se před panem Pratchettem.

Selhan
30.11.-0001 5 z 5

Tohle byla má úplně první Zeměplocha. Dodnes si pamatuji, že jsem ji našel na záchodě (místo podivným řízením osudu pro pratchettovky příznačné). Bylo mi snad deset. A dodnes si pamatuji, že jsem na tom záchodě seděl čtyři hodiny.

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

Druhá mrakoplašovka :) Mám na ni úžasné vzpomínky. Stejně jako na Dvoukvítka (a pojí štěnice) a Zavazadlo :D

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Bázlivý mág Mrakoplaš, turista Dvoukvítek, Zavazadlo, barbar Cohen a dívka Bethan, se musí pokusit zachránit Zeměplochu, protože na nebi se objevila zlověstná rudá hvězda. A zvětšuje se.

Zeměplocha humor Mrakoplaš zfilmováno mágové Dvoukvítek Zavazadlo

Terry Pratchett