Lehké fantastično (limitovaná sběratelská edice)

Lehké fantastično (limitovaná sběratelská edice) https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459385/bmid_lehke-fantasticno-limitovana-sberat-JFP-459385.jpg 4 2538 2538

Druhý díl limitované sběratelské edice Úžasná zeměplocha. Zeměplocha se řítí k nevyhnutelné srážce se škodolibou rudou hvězdou a zachránit ji může pouze jediný člověk – neschopný a zbabělý čaroděj, který byl naposledy spatřen v okamžiku, kdy přepadl přes okraj světa…

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Light Fantastic , 1986

Mako123123
17.08.2013 4 z 5

Tak ako i u predchádzajúcej časti-/Barva kouzel/ , tak i toto hodnotím ako celkom dobre. Čiastočne až príliž šialené ale..... Ono to má v podstate v tom aj tú výhodu- tak veľkú fantáziu to rozvíja až je to niekedy otravné ale zároveň ma to akymsi spôsobom pohltí a zaujme . Ťažko to vysvetlit.... Jednoducho je to úplne iný svet . DOSLOVA. Takze zase- 4/5 a idem na /Magický prazdroj/.

Verrrunka
12.08.2013 3 z 5

Skvělý díl Zeměplochy, jsem nadšená, klidně mohl být delší!! :-)

Jennkie
10.07.2013 5 z 5

Skvěle vtipné i akční zakončení čtivého příběhu... dokud se pohihňávám při čtení, nemusím se bát, že by mě Pratchett omrzel :) Neustále mě rozesmívají všechny ty vtipné paradoxy a průpovídky, kterými autor provází celý děj, nemluvě o replikách a ději samotném typu "tohle všechno je děsně moc složité a závažné, že o tom napíšu celý odstavec... ale stejně je to všechno nanic, protože se tím nikdo neřídí" :D

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

Uplynuly dva dny a já už dočetla pokračování dobrodružství Mrakoplaše, Dvoukvítka a jeho truhly, tentokrát ale již v doprovodu jiného Hrdiny (Barbar Cohen mne pobavil :-D) a dalších společníků či spíše společnic.
Terry pokračoval v rozjeté krasojízdě a já se prakticky celý čas až do závěru knihy musela minimálně posměšně šklebit nad tím, s jakou ironií a lehkostí dokáže popsat zážitky několika postaviček aniž by sklouzli k nepříjemné bizarnosti. Ale klasicky nejlepší pasáže se týkaly Smrtě, když ho, chudáka, mágové přivolali z oslavy nebo když se ho a jeho společníky pokoušel Dvoukvítek naučit karetní hru.
Je sice pravda, že konec mne malinko překvapil a trochu pro mne zůstal otevřený (jelikož nevím, zda se Mrakoplaš objeví později), tak přece byl promyšlený do nejmenšího detailu a já jsem nadšena.
Takže se jdu vrhnout na další knížku :)

P.S. "Obrázková skříňka" by se mi občas hodila taky! :-D

Sklenička
17.06.2013 5 z 5

Skvělé narážky Perníkovou chaloupku, Trolly, trpaslíky, mluvící stromy... Opět úřadovalo Zavazadlo a tentokrát i choutky velké A´Tuin.

taurusek
08.05.2013 4 z 5

Před přečtením Lehkého fantastična doporučuji přečíst nejprve první díl (Barva kouzel) jinak to mám stejně jako u předešlého dílu - střídavě oblačno.

yueh24
08.05.2013 5 z 5

Klasická Zeměplocha s Mrakoplašem v hlavní roli. Díly s Mrakoplašem patří k mým nejoblíbenějším. Tenhle díl Zeměplochy nemá chybu.

Sisi11
18.03.2013 5 z 5

Velice krásné pokračování dobrodružství mamlase Mrakoplaše a jeho přítele Dvoukvítka. Tuhle dvojici opravdu žeru! Kniha je protkána vtipy a opravdu skvělými situacemi, kdy jsem se zasmála od srdce.

Claire
15.03.2013 4 z 5

Úžasně promyšlený svět, postavy, děj, ale nějak se ztrácím v myšlenkách autora, což je strašná škoda... nicméně i přesto jsem si knihu oblíbila a doufám, že v následujícím dílu už budu zvyklá na zmatenost nebo tam vůbec nebude :)

frYdom
02.03.2013 3 z 5

Tempo Barev kouzel se nepodařilo udržet a posledních zrhuba 50 stran neskutěčně splývá. Vlastně i ten Pratchettův humor mě v Lehkém fantastičnu začal lízt na nervy i přesto, že mě v Barvě kouzel neskutečně bavil. Ale ještě mu dám šansi s Čaroprávností.

Phoenix16.cz
03.01.2013 3 z 5

Už z Barvy kouzel jsem nebyla příliš nadšená a dvojka můj názor na pratchettovky taky moc nezměnila. Sice jsem se tady dočkala konce, který mi v jedničce chyběl, ale přesto kvalitativně stavím obě knihy na stejnou úroveň. Opět jsem se musela prokousávat spletí rádoby vtipných hlášek, v nichž se sporý děj téměř ztrácí.

Gerret
05.12.2012 4 z 5

O něco lepší než Barva kouzel, hlavně příběh mi přišel ucelenější a dalo se v něm lépe orientovat, ale k plnému počtu mi tam stále něco schází, sám nedokážu říct co přesně to je. Každopádně postavy Mrakoplaše a Dvoukvítka jsem si po těch dvou knihách hodně oblíbil. Takže doufám, že s se nimi ještě setkám v některých dalších dílech. Hodnocení 85%.

MesLivres
31.08.2012 4 z 5

Četla jsem hned po prvním díle a pořád jsem se dobře bavila. Dvoukvítek je správná postavička:)

Lady_Ef
22.08.2012 3 z 5

Miluji celou Zeměplochu, takže mě tento díl trochu (hodně) zklamal. Chystám se na další díl, a tak doufám, že svou pověst obnoví.

vhumanik
12.05.2012 5 z 5

Mrakoplaš a Dvoukvítek jsou prostě borci, které nelze nesledovat...

kniholka
31.12.2011 5 z 5

Kdo by nechtěl vědět, jak to s Mrakoplašem a Dvoukvítkem dopadne?

Peťanka
27.12.2011 5 z 5

Kdo by si neoblíbil ty upovídané postavičky? :) Skvělé pokračování.

Azizi
17.10.2011 5 z 5

Pokračovanie Barvy kouzel, lahôdka. Odporúčam všetkými desiatimi! Tak ako niekto vyrastal na Karlovi Mayovi, Julesovi Verneovi, neskôr Troch Pátračoch a Harrym Potterovi, tak ja som niekde medzi tým vyrastala na Mrakoplašovi, Dvoukvítkovi a Zavazadle. Odvtedy má pre mňa literatúra, ktorá je vtipná (ale ozaj VTIPNÁ, takým tým svojským britským inteligentným humorom, ktorý vás chytí a viac nepustí) vyššiu cenu než akákoľvek iná.

tsal
05.06.2011 3 z 5

Číst další, nečíst další? Lehké fantastično mě rozesmálo dokonce dvakrát a četlo se mi lépe než Barva kouzel, ale stále mi tam něco chybí.

pet-kyval
30.04.2011 3 z 5

[039/11] (ebook) Rozhodně to bylo lepší, než ‘Barva kouzel‘. I když Dvoukvítek, tak nějak přišel o schopnost nerozumět místnímu dialektu, tempo se mírně zpomalilo. Autor nejspíše zjistil, že jeho svět bude mít do budoucnosti velký úspěch a pro popsání celého světa si usmyslel napsat nekonečnou telenovelu o fantastičnu. Nedokázal se ubránit stále stejně neoriginálním situacím, které se snažil prošpikovat absurdním humorem a tím získat právě trochu té originality.

(SPOILER?) Vůbec se mi nelíbilo téměř finální vystoupání na věž, kde jakýsi druhořadý “bídák“ listuje knížkou pro pohonění vlastního ega, které se řídí tím primitivním a naprosto kýčovitým pravidlem, že, co směřuje po schodech nahoru, musí také krutým pádem dolů. A tak nemusíte číst posledních X stran, protože už předem víte, že konec knihy bude takový jaký bude..

S ohledem na humor zase žádný zázrak, ale uvědomuji si ten posun a odlehčenost. Hlavní postava mi ani tentokrát nepřirostla k srdci a kdybych náhodou o jeho další existenci byla zpravena jen a pouze prostřednictvím parte s fotkou jeho skonu, vůbec by mi to nevadilo. To už mě více zaujal malý šotek v "kouzelné škatuli" a částečně perverzní vztah obětní panny se starou hromadou seschlých steroidů, než jeden hloupý mág, který se dohaduje se svou hlavou o naprostých blbostech.

Jinak Smrť mě zklamal. Vždy když jsem zahlédla CAPS LOCK doufala jsem v nemalý zázrak, ale zase nic. Při tom to je až neuvěřitelně originální charakter a v prvním dílu měl úžasný potenciál. Měla jsem tendence smát se jeho vtipům a gestům. Kdyby měl obličejové svalstvo tak možná i grimasám. Ale text a autor mě nedokázali dostat do bodu zlomu dělící humor od průměrného vypravěčského příběhu a tak o to větší bylo mé zklamání, že jsem to neviděla ani tentokrát. Ne, nerozesmál mě a snad na mě i působil o něco více ochable, až sklesle. Možná ztratil šťávu a šmrnc.

Teď tedy čekám na příští díl, kdy mě to konečně rozesměje, protože zatím, zatím se mi to opravdu ještě nestalo. Tuším a čichám nějakou čertovinu, snad dokonce průs... průšvih, ale s tím teď zhola nic nenadělám. Vybízím tedy Zeměplochu: ,Zkus mě přesvědčit o svých, alespoň mírně nadprůměrných kvalitách, protože to, že úžasná ve skutečnosti nejsi, vím už od prvního dílu.'