Aga

Aga https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493238/bmid_aga-LoO-493238.jpg 5 411 83

Legie série

Nejobávanější členka vesmírné lodi Kraksna byla unesena. Kapitán Moravec vyráží na záchrannou misi, která je podle zbytku posádky nejpitomějším nápadem od … no, posádka Kraksny má za sebou hodně pitomých nápadů, ale tenhle rozhodně patří mezi pět největších. Enlilové mezitím začnou pořádat na Kraksnu hon a šmejdit po celém vesmíru, aby dostali její posádku i technologii pradávné civilizace rutašů. Což pořád nic není proti tomu, co Moravce čeká při záchraně Agy. Kolik ocasů bude muset přesekat, než získá zpátky ještěrku, která netouží po ničem jiném, než mu vyrvat páteř z těla? Vítejte ve vesmíru, kde poslední nadějí lidstva na záchranu okupované planety je nákladní loď Kraksna a její svébytná posádka, vesmíru Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, který je temný, krutý i zábavný, jak jen to cenzura nakladatele dovolí.... celý text

markyticka
04.07.2022 5 z 5

Velmi povedený díl, od čtení se nešlo odtrhnout, příběh se nám pěkně posunul, stejně jako hranice možného ve vesmíru.

Merlin_CZ
04.07.2022 5 z 5

pořád pecka. Kapitán Bouchač a Lord Mrdák brázdí vesmírem a dělají to co umí nejlíp - bordel :D
všechny díly mě bavily, narážky super, vtipy také ...
jen malý spoiler : že existuje Kor-Fa už víte, ale víte že existuje Bor-Fa :? a kapitán Bouchač s Agou si to Bor-Fa hezky užili :)

kuruteku
30.06.2022 5 z 5

S každým dílem víc a víc. Kapitán Bouchač už sází na mezidruhovost a zrada na přátelích (Jednotykadlákovi i Aze) se neodpouští. Vynikající nápad s deníkem Diany Krasiński se neomrzí, zvlášť když Moravec v sobě objeví rutašskou technologii - mít na své straně technologickou převahu se počítá. A něco je i na tom, jak si autoři práci dělí a předávají - od navazujících linií po mimoběžné. Bohužel petragun vymizel, ale společenství chanů má také něco do sebe - něco mezi Indiana Jonesem a mezihvězdnou střílečkou. Už se těším na další díl.

John6900
26.06.2022 5 z 5

Tohle prostě pořád baví. A o to by tu mělo jít především.

biki
25.06.2022 5 z 5

Pro mne zatím nejlepší díl série. Myslím, že vůbec nebylo na škodu, že se převážná část děje soustředila pouze na dva členy posádky Kraksny. Děj tak na mně působil kompaktněji, rozhodně jsme nebyli ochuzeni o obvyklé hlášky, naprosto bizarní průserové situace a excelentní bojové akce. Bonusem bylo bližší seznámení se světem chanů a ovšem závěr - ten jsem v Moravcově případě vůbec ale vůbec nečekala. Ovšem ta poslední věta ...

renefer
23.06.2022 3 z 5

No tak já nevím, tenhle díl byl asi nejslabší z celé série. Nejdřív mi tam chyběla Aga a její "zabiju tě maso" a pak jí tam zase bylo moc, moc jí to mluvilo a završení jejího vztahu k Moravcovi, uffff... přišlo mi lepší, když moc nemluvila a jen házela trefné urážky a výhružky. Taky mi chyběl Gerasim, Vodička, profesorka... Prostě si myslím, že LEGIE má grády jen pokud je celá posádka pohromadě, protože se vzájemně skvěle doplňují. Dám si své růžové kafe a budu doufat, že poslední věta celé knihy nebyla myšlena vážně.

lassse
21.06.2022 4 z 5

Vypněte mozek, pohodlně se usaďte, vyžeňte své milé a nechte se unášet čirou kotletovskou akcí napěchovanou hláškami a "romantickými" texty. Voilà!

Tubuss
16.06.2022 3 z 5

Jak se mi celá série líbí, tak tahle kniha mi přijde nejslabší a to už jsem četl i Pána Hor. Začátek slabší, střed super, ale konec divný, navíc mi přijde, že se ta série začíná zbytečně natahovat. 4/6

rimar
13.06.2022 5 z 5

Jo jo a ještě jednou jo. Každý díl téhle série je lepší a lepší. Z těch prvních jsem byl trochu rozpačitý a říkal jsem si wtf co ti má jako být ale minulý díl už mně začalo bavit a tenhle díl byl super. Nechci spojlerovat tak jen některé věci se tušit daly některé moc ne ale celkově super čtení.

Marry123
13.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Už jsem úplně zapomněla jak ten Kotleta dokáže psát. Za jeden den schroupnuto, od toho se prostě nedalo odtrhnout :D a o to lépe, že už mám doma i Pána hor a můžu zvesela pokračovat dál. Každopádně, opět úžasné ilustrace na konci, vzhledem k velkému počtu emzáků v téhle sérii jsem za ně fakt ráda :D
A teď k samotné Aze, a upozorňuji že budou SPOILERY.
Zbožňuju Moravcův humor i to jak se skoro pokaždý dokáže dostat do nějakýho průseru, takže mi bylo od první chvíle jasný, že hned jak se poprvé objevil v aréně tak tam i skončí, i když jsem netušila jak přesně se tam dostane :D Byla to zase jízda od začátku až do konce, ale halóóó... Konec a bor-fa? Jako vážně? Věřila jsem že si dokážu představit fakt všechno ale toto... Aga a Moravec? Neeee nebo jooo já vlastně ani nevim ale moje představivost vybouchla :D :D Bylo to skvělý, Aga mi od začátku vcelku přirostla k srdci a tímhle dílem jsme se o ní dozvěděli vcelku dost, což bylo moc fajn...

PetrCepek
12.06.2022 5 z 5

Nedělní prosluněné odpoledne u rybníka, deka, točené pivo a pátý díl série Legie. Úžasná kombinace, protože Aga je moje nejoblíbenější postava z Kraksny. Abych nespoileroval: Všechno skvělé a stránky 269-273 o překvapivém finále bor-fy jsem vyloženě prochechtal.

Racek213
09.06.2022 2 z 5

No, až do té zoofilie to fakt jelo, docela dobrý nápady a vůbec. No jo, co se to stalo? Ten konec a ta láska tam mi úplně vzala chuť číst dál. Asi tomu nerozumím či co. To víte, my obyčejní, i když tolerantní heteráci to dnes máme těžký.
Do tý chvíle za 5. Další ... no, odpad. Von ten konec tam tak nějak byl zařazen, no, řekněme z výchovných důvodů, což ... Takže 3. Doufám že to další díl spraví.

Aneladgam95
08.06.2022 5 z 5

To zas byla jízda. Super, jen tak dál. Ještěže je další díl už na cestě.

21olaf
06.06.2022 5 z 5

Takle kotletovina byla bezvadně "naklepaná". Souhlasím s většinou - za 100 bodů.

hnusák
01.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Asi opravdu zatím nejlepší díl série, docela jsem se nad hláškami Moravce pobavil, ale někdy bych ho vzal po hlavě ještěrčí lebkou. Ta kopulace mezi ním a Chanou, to je tedy maso. Na plný počet hvězd to ale není.

tlllk
01.06.2022 5 z 5

Toto sadlo, za mňa zatiaľ najlepší diel série. Akcia strieda akciu, hlášky nemajú chybu a dokonca to všetko zapadá do vyššieho princípu bez potreby niečo pracne vysvetlovať. A že tam bolo trochu sexu, halooó, na obálke je jašterica s kozami, čo ste čakali ? Svadbu ?

Ládja
30.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Jestli jsem Rudému vrabčákovi dal hvězdy čtyři, tak zde s klidným srdcem nemůžu. Agou jsem tak nějak proplul. Úsměv se mi na tváři objevil tak asi dvakrát, což je na tento styl literatury pro mě málo - nebo mám prostě rád jiný humor, opět srovnáno s vrabčákem. I když se v ději opět trochu posuneme, je to zároveň takové přešlapování. Z Moravce se stává terminátor - pořád jsem tak trochu věřil, že to zůstane při zemi, ale ono ne...uvidíme v dalších dílech.
Zároveň mi přijde škoda posledních cca deseti stránek. Je tam materiálu, že by se kniha dala prodloužit aspoň o padesát stránek, ale najednou jen pár řádků hvězdička * pár řádků a celý děj utečete během chvilky. A přitom boj v aréně(opakující se) je pořád dopodrobna rozebírán. Přijde mi, že autoři mají z nakladatelství jasně daný počet stránek a nedej bože, aby se náhodou o pár překročilo. Stejný pocit jsem měl i u Šprtů...
Za mě jen tak tak 3*...každopádně se těším na další díl, to zas jo...

FraGyver
30.05.2022 5 z 5

Jak to už u této série bývá dobrým zvykem, jediným problémem je, že je moc krátká. :) František zde každopádně překročil ten jediný most, o kterém jsem myslel - nebo spíš doufal - že jej nikdy nepřekročí. Asi jsem to měl čekat.
Jinak se jedná o snad už standardizovanou dávku akce, napětí, zvratů, vtipů a prohloubení lore. Proč měnit recept, který tak dobře funguje.
Opět nám přibývá několik věcí, které by měly hrát velkou roli v dalších dílech. Jelikož ne ihned v tom dalším, Kristýniným, který se odehrává simultánně s tímto, dá se předpokládat, že si Franta opět připravuje půdu pro sebe. Úplně poslední věta pak vyznívá vyloženě zlověstně. :)

Maud22
30.05.2022 5 z 5

Zatímco samoučící bojový program Gertruda prorokuje destrukci lodě za velení kapitána Bouchače s pravděpodobností až 99%, ten se nedá odradit, neboť čest mu velí vyrazit na záchranou akci. Ano, vypadá to, že ještěřice Aga byla unesena. Krasna s Gerasimem a Vodičkou se vydává najít Amandu a kapitán Moravec letí ve vytuněném modulu Jednorožec hledat Agu. Pátrání ho zavede na Ocelovou planetu, kde se setká s Natašou a osud (ztělesněný mafií a Gildou hledačů a majitelem "gladiátorské" arény) ho svede i s Agou. Aga je nucena řešit dilema, zda zachránit Moravcův život, aby jej následně mohla zabít, nebo jej zabít rovnou a získat cennou sošku. Dilema má překvapivé řešení. Space opera pokračuje v rychlém tempu, dobrodružství a dějové zvraty nás nenechají oddechnout. Je to psáno v mém oblíbeném stylu, kdy jde o smrtelně vážné věci a přitom je to vtipné a zároveň to nepostrádá patos, na každém kroku lehce shazovaný. Jo, to chci! A chci další pokračování, obzvlášť, když je naznačeno, že na palubě Kraksny už nebude nic jako dřív. :-)

mallamut
30.05.2022 5 z 5

Super tahle seriie zatím neztrácí dech, ať už je 6.červen a další díl ve schránce.