Aga

Aga https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493238/bmid_aga-LoO-493238.jpg 5 411 83

Legie série

Nejobávanější členka vesmírné lodi Kraksna byla unesena. Kapitán Moravec vyráží na záchrannou misi, která je podle zbytku posádky nejpitomějším nápadem od … no, posádka Kraksny má za sebou hodně pitomých nápadů, ale tenhle rozhodně patří mezi pět největších. Enlilové mezitím začnou pořádat na Kraksnu hon a šmejdit po celém vesmíru, aby dostali její posádku i technologii pradávné civilizace rutašů. Což pořád nic není proti tomu, co Moravce čeká při záchraně Agy. Kolik ocasů bude muset přesekat, než získá zpátky ještěrku, která netouží po ničem jiném, než mu vyrvat páteř z těla? Vítejte ve vesmíru, kde poslední nadějí lidstva na záchranu okupované planety je nákladní loď Kraksna a její svébytná posádka, vesmíru Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, který je temný, krutý i zábavný, jak jen to cenzura nakladatele dovolí.... celý text

Marketplace
29.01.2023 5 z 5

Aga je super. Je to zase dobrá Kotletovka se spoustou akce a hlášek.

PetrJK
10.01.2023 5 z 5

Hodně vtipné hlášky

midloch
06.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Asi nejlepší z doposud čtených dílů. Krom Moravce a Agy se tu ostatní členové posádky nevyskytují, ale to vůbec nevadí. Aga hraje prim a Moravec ji zdatně sekunduje. A stejně jako v soap opeře, tak i ve space opeře jde i o vztahy, takže se nakonec dočkáme i mezidruhového bor-fa.

Xslyepov
04.01.2023 4 z 5

Tohle byl konecne navrat k puvodni naslapnute serii. Vtipne hlasky a spousta akce. Aga exceluje. Konec je dost uspechany a nekomu muze chybet zbytek posadky.

panPatejl
03.01.2023 3 z 5

Malé oživení změnou kulis i týmu. Bohužel to ale moc nezachránil. Díly od Krystýny jsou znatelně lepší. Čte to po sobě Kyštleta vůbec nebo to píše na první dobrou?
Na 3 hvězdy to dotáhnul jen díky interraciálnímu zoofilnímu pornookénku.

tygřík2
29.12.2022 5 z 5

Kdysi jsem vytvořila několik ozdůbek naší domácnosti. Návštěva je okomentovala slovy: "Hele, celá řada ptákovin!" Tahle věta mi neustále tane na mysli, když čtu Legii. Pro tento díl to platí dvojnásob a také se dvojnásob bavím.

sidini
26.12.2022 5 z 5

Aga - silná, neústupná, zásadová – s posádkou Kraksny cestuje vesmírem jen proto, aby mohla kapitánu Moravcovi zachránit život a pak jej sama zabít. Aga ale nyní zmizí. Byla unesena, nebo odešla dobrovolně? Členové posádky si rozdělují úkoly a vydávají se samostatné mise. V tomto díle můžeme být u toho, jak se kapitán Moravec vydává hledat Agu, která se mu už nějak dostala pod kůži. Nečeká jej nic jiného, než akce, akce, akce a velká rozhodnutí. Dalo by se říct, že životní. Tenhle díl je perfektní a hlášky opět perla za perlou.

hanzmb
15.12.2022 5 z 5

Po minulém díle jsem nechtěl být sameček na Planetě tisíců světel. Ale asi bych to risknul v porovnání s možnosti vyhrát bor-fa. Tenhle díl se prakticky oprostil od nějakých technických zázraků a vesmírných bitev. Tak nějak se poemzáčtil (adekvátní k polidštil). Taková emzácká varianta gladiátorů. Ale rozhodně nic neztratil na čtivosti. Je zajímavé, jak se autor vyhnul Amandě, zavedené do děje svou kolegyní. Jen se mu mihla na začátku minulého dílu. Teď dochází ke střídání, takže se určitě zase objeví. Zajímalo by mě, zda poslední věta je domluvená nebo to je schválnost nahozená k potrápení Sněgonové.

Belanna
11.12.2022 5 z 5

Aga se mi z celé série líbila zatím nejvíce.
Nejen, že jsem si u ní skvěle odpočinula, ale chvílemi se opravdu smála na celé kolo.

PierRe Vesper
10.12.2022 5 z 5

Nemůžu si pomoc, ale díly pod kterými je podepsán Kotleta mě baví o dost více.
U popisu Nataši-běhny jsem se smál na celé kolo.
Taky se Frantovy knihy čtou úplně samy, co den, to jedna kniha, prostě se od nich nemůžete odtrhnout a chcete vědět, koho Moravec zase zhlásí, nebo na koho vystrčí Gerasim prdel.

JaniisB
29.11.2022 5 z 5

Tento díl se mi líbil velmi mě překvapilo kolik různých jmen se do knihy dostalo

Hakate
18.11.2022 5 z 5

1. Díl se mi velmi líbil. Po 2-3 dílu jsem chtěla sérii odložit a už k ní nevrátit, 4. dilu jsem dala ještě šanci, neboť už byl zase z pera Kotlety. A teď je další díl za mnou, tentokrát v doprovodu Martina Stránského.
Martin posune celou knihu o level výš, ostatně tak jako každé jeho namluvené audio.
V průběhu této série jsem došla k závěru, že díly psané Kristynou jsou více než brak a celou sérii kazí. Kotleta se snaží úroveň posunout zas o trochu výš, což se mu celkem daří. Díly psané Kotletou jsou vtipné, akční, humorné. Tak jako tento díl, který je příjemnou oddechovkou, který považuji za nejlepší z celé série.

Dandulka
13.11.2022 5 z 5

Opět skvělý koncert vtipů a ostravštiny! Rychlost a spád příběhu - to je celý Kotleta! I sci-fi příběh se dá napsat vtipně a s nadsázkou!

olga8832
10.11.2022 5 z 5

Tak to byla parrrááda. Děj, vtip, akce... A tento díl je zas o kus výš, než předchozí. Sic je tu jen část posádky, ale Aga je skvělá a konečně víme, jak to s ní je. Rutašsky vylepšený Moravec a jeho hlášky. A fakt mě baví ten děj. Díky
Doplním, že sérii poslouchám načtenou Martinem Stránským a je to boží ;-)

Polinius
05.11.2022 4 z 5

Konečně pořádný mimozemský sex.
Nebylo to špatné, ale nechtěl bych na tuhle knihu psát referát.
Tohle je pravá braková literatura a měla by se zásadně číst jen pod lavicí v obalu vyrobeném z Lea.

Johny_H.
16.10.2022 5 z 5

Naprostá paráda daleko lepší nežli předchozí díl. Zatím je tento spolu s třetím dle mého nejpovedenější pak Amanda, Operace a Rudý vrabčák až na posledním. Stejně jsou všechny díly na parádních 5/5. Doufám že se budou držet jednoduššího a přesto zajímavého děje jako je tady. Rudý vrabčák byl trochu moc překombinovaný.

Gerdik
10.10.2022 5 z 5

Po přečetní je pro Aga zatím absolutní vrchol série. Pro mě osobně, poprvé trochu nepředvídatelný děj s pořádnou akcí v arénách a prohloubení lore rutašů (i celého vesmíru), kteří byli trochu v pozadí minulých knih. A finále mě totálně rozsekalo, to jsem vážně nečekal. Mám trochu ohledně pokračování, protože tady byla laťka nasazena hooodně vysoko. Jediný problém mám k tomu, že v první knize bylo psáno, že každá kniha bude mít vlastní děj a bude jedno jestli jste předchozí knihy četli nebo ne. Tady se navazuje na Rudého Vrabčáka a pokud jste jej nečetli, tak se na začátku hned ztratíte, protože nevíte co se stalo. Tady už se jede trochu osobnější linka Agy a kapitána Moravce a jede trochu i více na city. Tohle je MUST HAVE a zaslouží si skoro nejvyšší hodnocení 95%. Jde vidět, že tedy si Kotleta všechno krásně pohlídal a vše do sebe zapadá a odsýpá jak švýcarské hodinky. A jestli někdo říká, že je to brak (možná že je ale neskutečně dobře se čte) tak to nečtěte.

robin9739
05.10.2022 4 z 5

Aga pokračuje v akčním trendu. Hlášky a mrtví emzáci tu létají vzduchem v jednom kuse (noo.. u emzáků se nejspíš jedná o více než jeden kus ) a hlavní dvojice Moravec a Aga jsou drsnější než šmirgl papír a zábavnější než kdykoliv předtím. Agu hodnotím jako jeden z nejlepších dílů z této šílené vesmírné série

saman001
16.09.2022 5 z 5

Vždycky, když čtu Kotletu, vzpomenu si na Belmonďáka a památnou větu z filmu Muž z Acapulca: "Je tam krev, sex a násilí, to se bude líbit." Ve spojení s Kotletovými fórky se nejen líbí, ale řežu se smíchy. Fakt by mě zajímalo, kam na ty nápady chodí:-) A fakt už mě nas...štvou komentáře o tom, že je to brak. No je, ale skvělej. Když se nad tím musíte pohoršovat, tak to prostě nečtěte, a ne že to slíznete za jedno odpoledne, ukrutně se pobavíte a pak tady pokrytecky kvílíte jako fuj, co jsem to přečetl, to jsem si ale pokazil dignitas:-)))))))))

Tazz1
10.09.2022 5 z 5

Asi nej kniha série. Tedy zatím, nevím jaké budou ty další. Přečteno prakticky na jeden zátah.