Aga

Aga https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493238/bmid_aga-LoO-493238.jpg 5 411 83

Legie série

Nejobávanější členka vesmírné lodi Kraksna byla unesena. Kapitán Moravec vyráží na záchrannou misi, která je podle zbytku posádky nejpitomějším nápadem od … no, posádka Kraksny má za sebou hodně pitomých nápadů, ale tenhle rozhodně patří mezi pět největších. Enlilové mezitím začnou pořádat na Kraksnu hon a šmejdit po celém vesmíru, aby dostali její posádku i technologii pradávné civilizace rutašů. Což pořád nic není proti tomu, co Moravce čeká při záchraně Agy. Kolik ocasů bude muset přesekat, než získá zpátky ještěrku, která netouží po ničem jiném, než mu vyrvat páteř z těla? Vítejte ve vesmíru, kde poslední nadějí lidstva na záchranu okupované planety je nákladní loď Kraksna a její svébytná posádka, vesmíru Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, který je temný, krutý i zábavný, jak jen to cenzura nakladatele dovolí.... celý text

DaNDee
08.09.2022 2 z 5

(SPOILER) »"Ale učíme se," namítl Bohdan.«
JO!
Měl jsem, co dělat, aby mi při téhle zmínce neukápla slza.

Ještě v takové příhodné odpočinkové kapitole...

Už bych málem zapomněl, že tahle série umí člověka i zahřát u srdce.
Kdo ví, třeba se z toho ještě něco vyklube : )

Já už vím, co mi na knize totiž chybí. Prolínání s retrospektivním vzpomínáním Moravce na nějaké pozemské mise, na kterých byli s Bohdanem před invazí za starých dobrých časů. Mohl by to být Afgánistán, Rusko, cokoliv.

Stěžoval jsem si, že předchozí knihy to není ono, hrůzu nahánějící vesmír, protože v nich chybí smrt postav. V této knize umírá hned několik: Agy bratr, Nataša a nejvyšší kněžka Sarcham. A to v nás ještě čerstvě leží smrt Tanečníka. Myslím, že podprahově se vám čtenářům tato kniha četla dobře, protože se ocitáme zpátky ze světa superhrdinů v nehostinném smrtelném vesmíru.

Prostředek knihy mi přijde hluchý. Tradičně posledních 20 stran je nejnabitějších, že jim odpouštím i to přelévající se tempo- při finální bitce s Mi-Osem (kde by to mohlo být delší), stejně tak Františku jako když zpomaluješ děj při jeskynním dialogu Agy s Moravcem. Není kam spěchat, když je konečně čas se poznat. Proč je ta hodina rozjímání shrnuta jen 2 souvětími? Navíc si to vysloveně říká o to, že se nám Aga konečně otevírá až před svou poslední bitvou. Něco jako Zlatonka - „Otevírám se až na konci.“

Ještě mi přijde, že čím dál víc čtu knihu, tak:
1) tím víc mi Aga přijde jako Schwarzenegger v Terminátorovi 2 snažící se pochopit lidi.
2) tím víc by mě zajímalo, jestli Kotleta četl Budoucnost od Glukhovskyho, protože ta ocelová planeta je úplně jak z toho.
3) mi ty palseky přijdou jako zakňaktyly z Hvězdné brány. Jedna rána omráčí, dvě rány zabijí = paralela se specielním smrtícím palsekem.
4) možná se už jen všechny sci-fi začínají sami sobě podobat : DDD

Takže, long story short - 1 hvězdička za Bohdana, 1 hvězdička za bor-fu a poslední stránky plné smysluplné nabité střílečky.
A teď už pojďme na Pána hor! ; )

* * *
Jinak, můj první dojem, ale vypadal takhle: Ještě jsem děj sice nečetl, ale - Aga s kozičkama na zadní obálce knihy? Tak nezbláznili jste se?! Jakoby už ten korzet na přední nestačil... Tak nyní už je to vážení opravdu brak..

NemmamSlov
07.09.2022 5 z 5

"Ruce vzhůru, gatě dolů, sráči."

Najlepší diel série. Je pravda, že mi v príbehu chýbal zvyšok posádky, no autor sa mohol venovať viac Moravcovi a Age.
Moravec cestuje na planétu, kde nečakane skončí v bojovej aréne, ktorá funguje ako Rímske Koloseum. Gladiátorské zápasy sú na život a na smrť, takže krvi nebude málo, aj keď tej ľudskej moc nepotečie. Ďaľšie velké plus knihy, čo značí aj meno knihy, do príbehu sa vracia Aga. V minulej časti chýbala, no tu sa dozvedáme o jej rase a hlavne o jej úlohe v boji proti nepriateľom. Teším sa na ďaľšiu časť od pani Sněgoňovej.

JerryDexter
26.08.2022 4 z 5

Posádka Kraksny je rozdělena, ale děj nabírá na obrátkách. Kapitán Bouchač je na to tentokrát sám. Nicméně vrací se Prsatá Naty... Zatím asi nejlepší díl.

tomas0851
21.08.2022 5 z 5

AGA - pátý díl série Legie

Tak jak už někteří z Vás předeslali, počkej si na AGU, bude se Ti líbit, tak hlásím, že líbila. A moc.
Po šokujícím konci dílu čtvrtého vstupujeme do pátého s očekáváním, co bude.
A že se toho zase děje.
Posádka se nám rozděluje a každá jde plnit svůj úkol.
Ač název svádí, není AGA tak úplně o A ZE. Samozřejmě se dozvíme podrobnosti o ní a jejím lidu , ale hlavně je to o vztahu mezi hloupým masem a chanou.
Čím víc knih mám za sebou, tím víc se mi série líbí. Nejen jak se rozvíjí děj, ale to jak jakoby autoři dospívají.
Tento díl je opět plný akce, napětí a zvratů, ale také nadneseně řečeno romantiky.
Za mne hodně dobrý

kure91
19.08.2022 5 z 5

Hodnocení jsem si musel nechat v hlavě trošku uzrát, protože, jak se ukazuje, tak se tentokrát opět o něco posuneme dále v ději a boji proti Enlilům. Do toho se opět příjemně namixuje další odhalování tajemné rutašské technologie a mystéria kolem této starodávné rasy (osobně by mě dosti zajímalo, kam s nimi plánují autoři nakonec dokráčet, zda půjde jen o pomyslné deux ex-machina pro levelování členů posádky Vzdorující nebo bude něco víc...).
Pokud jde o děj samotné knížky, tak se tady dozvíme dost informací o Aze a "ještěrkách" obecně, zjistzíme, co je kor-fa a že se toho autor nebojí nám ukáže rituálem bor-fa. Z dosud vydaných knih v sérii hodnotím jako jednu z nejlepších.

Madla81
11.08.2022 5 z 5

Já tuhle sérii prostě miluju! Každý díl je žánrově trošku jiný, ale každý z příběhů do sebe postupně zapadá jako dílek skládačky a já se nemůžu dočkat velkolepého finále, kde to lord Mrdák a kapitán Bouchač natřou všem švestkám či jinému nepřátelskému mimozemskému ovoci. I kdyby to měla být samice hrbáče kapského :-)
Miluju ten trošku dětinský humor, hlášky ostré jako dech Dády Patrasové za volantem, akční řežbu (doufám, že se tohohle epochálního spektáklu ujme Netlix, protože souboj v aréně a mezidruhový sex prostě potřebuju vidět v HD kvalitě :-) ).
Každopádně ačkoliv tento díl nepostrádá nic z akce a vtipu, přišla mi pátá část série jaksi hlubší a zamyšlenější, což nemá být kritka, ale blbě napsaná pochvala. Mě se to střídání stylů prostě strašně moc líbí. Hned po dočtení Agy jsem se vrhla na Pána hor, protože jsem prostě potřebovala vědět, jak to dopadlo se záchranou Amandy. A nutně potřebuju další díl, nejlépe ihned :-)

Covenant
08.08.2022 4 z 5

Mysli na Vrabčáka ... Prostě lepší vrabec v hrsti... No asi takhle. Tenhle díl byl super, přesto se mi předchozí líbil víc. Zde byla skvělá aréna (vděčné téma, používané v mnoha příbězích) a ten mindfuck ke konci (i když šlo o takový ten trapný humor "amerického koláče" stejně to zabralo). Ale tím je v podstatě obsaženo vše. Předchozí díl je pro mně zatím nepřekonaný, ale bavil jsem se. Akční scény, skvěle napsané. Moravec non-stop hláškující, pobavil už jen tím, že věděl, že má držet hubu, ale nedalo mu to. Co se týče Agy, tak si nejsem jistý, jak na ní nahlížet. Přijde mi, že si trochu protiřečí a nevypadá, že by to dělala schválně. Ale copak já znám tenhle druh a vím jak smýšlejí? No, teď už vlastně docela jo. Ale když se muž pořádně nevyzná v ženách, jak se v nich má vyznat, když mají navíc šupiny, ocas a řadu ostrých zubů, že?

Radesan
02.08.2022 4 z 5

Stačilo si po práci sednout do čajovny nebo na jedno a kniha se četla sama. Nerad bych se u každé novější Kotletovi knihy opakoval, ale padesát stran o popisu zbraní a střílení nahradily děj a emoce. Dalších 40 stran sexu nahradil opět děj a pouhých 10 stran sexu, který se ale tak hodí do děje a tak mne pobavil, že jsem se u vodní dýmky málem udusil a u piva málem utopil ( což je vlastně dobře :D ).

Měl jsem chuť jít do knihkupectví a hned koupit další díl, ale chvíli si od Legie odpočinu, nicméně.....posádku jsem si svým způsobem oblíbil už jen proto, že je vidět jejich vývoj ve vztazích, jde cítit tlak, který je na ně kladen a občas musí udělat rozhodnutí, které rozhodně není k smíchu.... a to se mi líbí.

Za mne jde o skvělé pokračování.

Ajinka126
02.08.2022 1 z 5

Na základě čeho to nabralo takové hodnocení? Autorovi nemohu odpustit ten sexistický tón. Co to jako je "ukázala mi svoji ......". Ocenila bych varování, že nejde o dobré sci-fi, ale jen špatné porno. Humor na mě také nefungoval. Je to takový ten boomerský, u kterého cítím pocity trapnosti. Velké zklamání.

slawa.cap
20.07.2022 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu.
Co si budem vykládat, je to stejná pecka jako obvykle. K tomu není víc co napsat. Trochu mi tu chyběl zbytek týmu a většina příběhu je vlastně bez Agy, což je trochu paradox. To, k čemu došlo mezi hlavními hrdiny, jsem očekával už delší dobu.

Pasadenka
18.07.2022 5 z 5

Jo, tady je to docela nezapomenutelná knížka, která si žádá o přečtení znovu. :) Konečně se stalo to, co se mělo stát a milostné tango a hučící napětí protrhlo hráz úzkoprsosti a nandalo nám pořádnou nadílku lásky!!! Výborné!

onyx84
16.07.2022 5 z 5

Chyběl mi tam zbytek sebranky, ale zase skvělý...Aga,myslím celkově jako postava,mě fakt baví...

duben
15.07.2022 5 z 5

Tahle kniha se povedla a konečně jsem si další díl Legie pořádně užil. Tak akorát dávkování humoru a akce. Po zklamání z Rudého vrabčáka tenhle díl napravil reputaci :)

markinho962
15.07.2022 4 z 5

No nebyl to nejlepší díl,ale i přes naprosto nudný začátek,kdy jsem si říkal jestli to nedali psát někomu třetímu, to byla jízda. Mohlo dojít sice k oživení života v aréně,tam si mohl autor víc hrát, ale výsledek byl nakonec fajnový.

LenkaWal
12.07.2022 5 z 5

Série začíná postrádat humor a nabírá na vážnosti, ale kvalitně neklesá. Tahle patří k těm lepším a i když jsem se bála jednoho momentu, který tu lidi níže už vyspoilerovali, tak to nebylo tak hrozné. Rozdělení posádky se mi už tolik nelíbilo, protože mi ostatní chybí. A příštím díle mi zase budou chybět tihle dva. Ale už se těším, až se na další vrhnu. Snažím si je šetřit.

Lenny33
11.07.2022 5 z 5

S kvalitou knih Františka Kotlety je to evidentně jak na horské dráze a tato kniha patří mezi ty zdařilé. Tuto sérii začínám víc a víc milovat a toto byl jeden z nejlepších dílů. Děj působil promyšleně, kompaktně a velmi jsem ocenila pár hlubších myšlenek a pocitů ze strany hlavního hrdiny. Aga si jen utvrdila pozici mé nejoblíbenější postavy této série.

dr.romca
11.07.2022 4 z 5

Opět skvělé čtení, jen mi tam moc chybí zbytek posádky Kraksny. Snad proto dávám o jednu hvězdičku méně.

stanislav0373
10.07.2022 5 z 5

Při čtení Agy jsem si připadal, jako když se dívám na akční filmy 80. a 90. let, takže úderné hlášky, parádní akce, zvláštní sexuální scény a megatuny zábavy. Jo, tyhle věci mám rád... A to je to, co Kotleta umí.

"Otočila se a odešla. Prostě tak. V klidu si odešla. Po tom všem.
"Já to mrdám," zaklel jsem, jako bych opravoval lakatoš, a sedl si na zem.
Vážně bych někdy rád, aby věci kolem mě začaly alespoň na chvíli dávat smysl."

jan8470
06.07.2022 5 z 5

Aga- navazuje přímo na Rudého vrabčáka. Rozhodně skvělé čtení- dozvíme se mnohem víc o Chanech. Ve finále je to mnohem vážnější příběh, než by se dalo čekat, ale rozhodně nepostrádá akci a humor.

Terva
04.07.2022 5 z 5

„V každém davu
se vždycky najde někdo,
kdo netuší, o co jde, a řve:
„Mrdat!“
nebo „Ukaž kozy!““

„V jedné předaleké galaxii“.

S Legií se to má tak, že „jednou jsi nahoře, jednou dole“. (ve vesmíru je to ještě horší, tam nevíte, jakým směrem) Aga je rozhodně hodně nahoře. Syrové, akční, srandovní, s trochou sexu a hodně krve. A vlastně už ani nevím, co o tomto příběhu více napsat. Nic mě tam nevadilo, všechno to mělo řád. Na konci dokonce i náznak vyšších možností a dalších cílů. Potyčka s archeology, získané schopnosti Kapitána Bouchače alias Moravce, nepřekvapující sex, ale naznačující další možnosti, které vás nenechají na pochybách, že je mistr Kotleta schopen jít ještě dále (nebo hlouběji?), ...u těch emzáků člověk nikdy neví.

Malá ochutnávka:
Karskému komandu velela Sekáček. Šlo o jednu z nejdrsnějších karských vyšetřovatelek. Přesto ale nesplnila svůj rozkaz a místo nařízené popravy nás zachránila. Měl jsem takové ženy rád – tvrdé, drsné, ale přemýšlející nad tím, co dělají a proč. Civilní karský oděv, jejž měla na sobě ona i tři členky jejího komanda, připomínal kabát, který jsem nosil na Jednotykadlákovu památku. Zdálo se, že se v něm necítila zrovna nejlépe. Nejspíš to byl dar od tanečníků petragunu.

Na konci tohoto příběhu je vystínováno pokračování, které napsala Kristýna Sněgoňová. No, přečetl jsem si pár komentářů a moc to lidi nechválej. Tak že se toho trochu bojím. Navíc, „Pán hor“, jako fakt? Kdo dá vesmírné lítačce takový název? Trochu mi to připomíná názvy ze série JFK (John Francis Kovář). Po chvilce rozvažování další knihu zatím odkládám, protože si chci zanechat dobrý pocit z Agy. Tohle je zatím nejlepší příběh ze série Legie. A já doufám, že přijdou ještě lepší nebo alespoň na stejné úrovni. František Kotleta za toto dílo dostává deset půlek plnohodnotných Hetešáků.
( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ )

Citát: Znovu a znovu mi dochází, jak je vesmír obrovský a pro nás lidi neznámý a nebezpečný.