Nové šance

Nové šance https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524538/bmid_nove-sance-652e89f40a8a7.jpg 4 180 35

Láska z Green Valley série

< 5. díl

Zamilovaná na druhém konci světa. Když Leonie uvízne v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, má za sebou perný den. Zahraniční praxe v pivovaru řemeslného piva vybouchla. Naprosto zoufalá si vylije srdce před šarmantním barmanem Samem, protože bez práce jí nezbývá nic jiného, než se vrátit domů do Německa. Mezi oběma dojde ke žhavému polibku, ale potom se Sam najednou stáhne. Další den se chce Leonie ucházet o práci chůvy a naprosto nečekaně stojí proti Samovi: Ten je otcem malé Mayi... Bušení srdce, velké sny a pocit, že jste doma: To je zamilovaná série Green Valley od Lilly Lucas.... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Red

New Chances , 2021

Books_by_Dee
20.02.2024 4 z 5

IG: books_by_dee

Na návrat do Green Valley se vždycky těším a na další díl jsem se těšila už od přečtení čtvrtého díly, který naznačoval, že svůj příběh v dalším díle bude mít právě svobodný tatík Samuel a taky že měl, ale přesto že hodnotím 4 , musím taky vyjádřit své zklamání, protože jsem od příběhu čekala prostě víc, ale protože prostě Green Valley a autorku miluju, tak s větším odstupem si ty 4 přesto zaslouží, protože prostě průměrný to zase nebylo. Ale bylo to jiný....

V tomhle díle si malou zastávku před cestou do Denveru udělá němka Leonie, která do USA přijíždí na praxi do pivavoru. Pivovar však lehne popelem, a tak si zoufá, že se bude muset vrátit zpět domů. Na své zastávce ve Skalistých horách potkává barmana Samuela a mezi nimi dojde k vášnivému polibku, který Samuel najednou utne. Osud nechtěl, aby se Leonie vracela domů a druhý den si najde ve městě práci chůvy – jen netuší, že otcem dítka je právě Samuel.

Lilly Lucas umí psát krásné romantické příběhy, ale tenhle si mě získal asi spíš svými tropes, kdy já svobodné tatíky a chůvy prostě miluju, ale tady to bylo takový meah fajn. Mělo to své světlé momenty, ale někdy mě tam chybělo víc energie a závěr mě přišel až zbytečně uspěchaný. Je to čtivé, ne že ne, jen prostě vnitřně cítím, že jsem chtěla něco víc.

Dela90
20.02.2024 5 z 5

Návrat do Green Valley byl jedinečný. Až je mi smutno z toho, že je konec.

Setkáváme se zde s Leonií, která je sládek a přijela do Ameriky, aby tu měla praxi. Bohužel, její sen se náhle rozplyne, když pivovar vyhoří. Náhodou se ocitne v malebném městečku Green Valley a onoho večera potká v baru Sama, ti dva se přitahují jako magnet.

Když naprosto nečekaně dostane nabídku práce, sice jako chůva. Ale dobře placenou práci, rozhodne se zůstat. Jaké je to překvapení, když otcem maličké není nikdo jiný než sexy barman Sam.

Já se hned zamilovala, jak do Leonie, Sama a v neposlední řadě i do Mayi. Setkáváme se zde i s páry z předešlých knih. Což celý příběh příjemně osvěžuje a dokresluje.

Musím říct, že povolání Leonie mě dosti překvapilo. Sládek? Ale jako ona fakt válela. A já měla nejednou u čtení této knihy chuť na pivo. :D

Sam byl sympoš a působil jako dokonalý táta, jeho láska k vaření, dokonalost. Ještě teď se mi sbíhají sliny ohledně toho menu, co spolu ti dva vymysleli.

Mezi Samem a Leonie to jiskřilo. Líbilo se mi, jak se Leonie starala o Mayu, ale i jak se Sam staral o Leonie, když byla nemocná.

Naposledy jsem takhle hltala Nové začátky, opravdu si mě Nové šance získaly, nebýt toho uspěchaného konce. Dle mého tomu chyběl nějaký krásný epilog, jako zakončení celé série. To je asi jediné co bych celému příběhu vytkla.

Bylo to romantické, kulinářské, plné přátelství a lásky. Ach, bude se mi opravdu stýskat. Děkuji autorce za tak skvělou sérii, jako byla tahle. Doufám, že u nás vyjdou i další autorčiny knihy.

Já tedy podle poděkování autorky usoudila, že se jedná o poslední díl. Ale na Goodreads to vypadá, že jsou tam ještě další dva. Tak jak to tedy je?

kristy.books
18.02.2024 4 z 5

Na návrat do Green Valley sa vždy veľmi teším a ani tentokrát ma autorka nesklamala. Nové šance síce nie sú mojim naj dielom z celej série, ale ich čítanie som si užila, zhltla som ich za pár hodín.

Leonie bola pivovarníčka, čo je pre ženu pomerne netradičné povolanie, aspoň v knihách som sa s ním (myslím) doteraz nestretla. Bolo to také príjemné spestrenie, aj keď je mi trochu ľúto, že sme tu z nej práce nemali viac, rada by som ju videla ,,v akcii". Bola to priateľská a dobrosrdečná mladá žena, nebolo ťažké si ju obľúbiť.

Sama sme stretli už v predchádzajúcich častiach, kedy na mňa pôsobil ako veľký sympaťák a tešila som sa, že teraz sa o tomto slobodnom oteckovi dozviem viac. So svojou dcérkou mal veľmi pekný vzťah a urobili by pre ňu prvé i posledné. Bol to taktiež veľmi šikovný kuchár, neustále vyváral samé dobroty, až som tiež zostala hladná.

Títo dvaja si padli do oka už pri prvom stretnutí a ich vzájomná príťažlivosť bola citeľná. Celé situácia medzi nimi však bola dosť komplikovaná. Leonie cez Green Valley len prechádzala a jej čas tu bol obmedzený. Sam zasa musel v prvom rade myslieť na svoju dcérku, preto skôr túžil po vzťahu, ktorý má nejakú perspektívu do budúcnosti. Dlho váhali, či majú poslúchnuť hlavu, alebo srdce.

Samozrejme, nechýbali tu ani naši starí známi z predchádzajúcich častí. Vždy ma poteší, keď sa s nimi opäť stretneme a vidím, ako sa im darí po určitom časovom odstupe.

Určitú výhradu by som mala ku koncu, na mňa bol taký moc rýchly. Chýbal mi tu epilóg, ktorý by ukázal, ako Leonie a Sam vyriešili celú situáciu. Snáď o nich ešte budeme počuť v ďalších častiach a ja tak dostanem odpovede na svoje otázky.

Mamberi
18.02.2024 5 z 5

Za mě asi nejlepší díl z celé série. Akorát mě mrzí ten otevřený konec. Ale třeba se dozvíme více v další knize, která se chystá...:-)

veronika4937
18.02.2024 5 z 5

Lilly Lucas umí psát neskutečně čtivě a nejinak tomu je i u toho dílu. Obvykle mi i u většiny knížek chvíli trvá, než se začtu, ale tady vždycky příběh hltám už od prvních stránek. Návrat do Green Valley jsem si neskutečně užila. Tenhle díl u mě zabodoval o to víc, že Leonie je profesionální sládek a pivo se tam často řeší, a Sam je prvotřídní kuchař. To je prostě kombo, které chcete :-). Jediné, co mě tentokrát zklamalo a musím kvůli tomu půl hvězdičky strhnout, byl samotný konec. Ten byl jak z rychlíku. Sice je zřejmé, kam se vše ubírá, ale stejně mi tam aspoň pár stránek navíc chybělo.

Banni37
17.02.2024 5 z 5

Obdivuji autorku za to, jak úžasné prostředí pro čtenáře vytvořila. To je takové pohlazení po duši vrátit se do Green Valley za starými známými :)) Tak snad zase brzy naviděnou!

badliar_id
17.02.2024 5 z 5

Pouhé dva dny mi trvalo tenhle skvost přečíst. Tak moc dobrá knížka to byla!! Tahle série je vážně boží. Leonie se Samem si mě okamžitě získali a ta jejich chemie byla BOMBÉZNÍ!! Maya byla zlatíčko, hned jsem si jí zamilovala.
Čtvrtý díl pro mě bude stále na prvním místě, protože Annie a Cole byli prostě něco skvělého, ale Leonie a Sam jsou hned za nimi. Vlastně je dohání
.. Bye-bye Green Valley, budeš mi chybět.. !!

0197
13.02.2024 5 z 5

Na další díl jsem se samozřejmě těšila. Jsem ráda, že tímto to nekončí a před koncem loňského roku v Německu vyšel ještě šestý díl, tak snad se brzy dočkáme překladu.

Leonie přijela na praxi do pivovaru, ale její plány doslova lehly popelem. Ta její záliba v řemeslném pivu mě bavila. Dokázala se o tom pořádně rozkecat. Konečně žena, co má ráda pivo :-).

Sam byl sympaťák. K tomu svobodný otec, což mu ještě přidalo na atraktivitě. Navíc rád a výborně vařil. Tu jeho tajnou surovinu do guacamole jsem zkusila a dobrý :-).

Padli si do oka téměř hned. Sam už nechtěl žádný flirt. Hledal něco stálého, myslel na dcerku a Leonie tam byla jen dočasně. Bránil se tomu statečně :-). Četlo se to stejně jako předchozí díly samo, rychle a najednou byl konec. A opět hodně zrychlený konec. Což mě fakt štve. Nechybělo pár decentně popsaných vášnivějších chvilek, ale fakt jenom zlehka na pár odstavců :-).

Celá série je pro mě srdcovka. Nejvíce se mi líbili Nové začátky a pak hned v těsném závěsu následuje tento. I když už je to nějaká doba, co jsem začátky četla a možná by se pořadí upravilo, kdybych se konečně dostala k rereadingu.

Mám jen jedinou výtku a to, že by neuškodilo některé věci více rozepsat a jít do hloubky. Až na postavy ze třetího dílu se tu v celkem větší míře objevili všechny předchozí páry, což mi udělalo radost.

monika0181
12.02.2024 4 z 5

Opět krásný romantický příběh. Ovšem z celé série mi přijde nejslabší. Čekala jsem víc emocí.
Toto mi přijde jednoduché, ploché, bez čehokoli výrazného.
Ani zápletka nebyl nějak extra zásadní.
Přišlo mi jako by autorce došel dech.
Ve srovnání z přechozími díly to bylo bez dynamiky. Nebylo to špatné, ale ten drive a zaujetí, co jsem měla v předchozích příbězích, se nedostavily.
Ale pokud by to bylo jako samostatná kniha, hodnotím kladně, proto dávám v celkovém hodnocení i více hvězd.

keiko33
10.02.2024 5 z 5

Ďalší milý príbeh v krásnom prostredí. Sam bol také zlatíčko ohľadom Mayi. Bol dokonalý otec. Akurát mi chýbal nejaký epilóg. Alebo dlhší koniec.

pogmanka
10.02.2024 5 z 5

Tak to za mě byl skvělý díl. Obě postavy jsem si hned zamilovala a i Mayu. Moc se mi to líbilo, zase návrat do klidného městečka. Celá tahle série se mi moc líbila a určitě se k ní časem zase vrátím. Jsem ráda, že to autorka napsala. Děkuji za krásnou a milou sérii.

MaláKnihomolka
10.02.2024 5 z 5

Leonie je sládek, jež si jde za svým snem a tím je to, že chce vařit řemeslné pivo. Její otec s tím bohužel není zajedno, což Leonii přivede na praxi v zahraničí, která se jí bohužel nečekaně pokazí. Ocitá se tak v Green Valley, kde potká Sama, mladého barmana, jemuž si postěžuje na svůj příšerný den. Dojde k polibku, který však Sam z nějakého důvodu utne. Leonie však nemá čas nad tím přemýšlet, jelikož se teď bude muset vrátit do Německa.
Jenže co když má osud jiné plány?

Tohle byl krásný návrat do Green Valley, které mi už teď, několik hodin po dočtení, chybí. Upřímně doufám, že autorka bude psát další podobnou sérii.

Sama jsem si oblíbila již v předchozím dílu. Potetovaný, sympatický barman a také skvělý otec malé holčičky jménem Maya. Leonie, jež se zde nově objeví, se mi také líbila, taková fajn holka, s neotřelou (u ženy) zálibou v řemeslném pivě a prací sládka, s níž jsem se v knize setkala poprvé. Ačkoliv o pivě moc nevím, jelikož ho nepiju, tak mě tohle zakomponování tady bavilo. Navíc to doplňovalo Samovu lásku k vaření a už to je asi známka, že ti dva se navzájem doplňovali. Měli jasnou chemii už od začátku a s postupem času se to jen víc a víc ukazovalo.

Stejně tak mi chyběla příroda Skalistých hor a postavy z předchozích dílů. Opět se setkáte s Ryanem, Lenou, Izzy, Willem.. no prostě všemi, jež už známe. Navíc série neztratila ani u tohoto dílu na čtivosti, takže budete mít přečteno během chvíle.

Jedinou výtku bych měla ke konci, kde mi přišlo, že tam něco chybí, že je to najednou takové narychlo useknuté. I tak ale jsou Nové šance velká konkurence prvního dílu Nové začátky.

4,9/5

Za poskytnutí knihy k recenzi v rámci spolupráce děkuju Knihy Dobrovský.

lena.o.knihach
10.02.2024 3 z 5

Tohle nebyl návrat do Green Valley, jaký jsem si představovala. Nejspíš to byla hodně dlouhá pauza od předchozího dílu a za tu dobu jsem stihla přečíst lepší romantické knihy, jinak si neumím vysvětlit, proč jsem z Nových šancí takhle zklamaná.

Barmana Sama nemusím představovat. Je to sympaťák, který sám vychovává dceru Mayu. Když Leonie prošvihne autobus, nezabloudí nikam jinam než do známého sportbaru, kde si padne do oka s obsluhou. Další den Leonie kývne na práci chůvy jedné malé holčičky, jenže netuší, že s tatínkem se již zná.

Do Skalistých hor jsem se vážně těšila a na partu oblíbených přátel jakbysmet. Jenže vztahu mezi hlavními postavami jsem vůbec nevěřila. Nebyl tam žádný vývoj, když se to téměř všechno semlelo hned na začátku.

Je to napsané vážně čtivě, to se nijak nezměnilo a utíká to stejně rychle jako zbytek série. Jenže mi vůbec nesedla romantická linka a konec mi přišel dost useknutý.

#spoluprace @knihydobrovsky

Šárka88
01.02.2024 5 z 5

Uff, tak tohle bylo počteníčko, pátý díl a jeden z těch nej, co jsem četla. Příběh z Green Valley neskutečně plynul, jako voda. Sice mi trochu místy lezla Leonie na nerv, tak se Samem se to vše vylepšilo. Opravdu i mně na konci utekla slza z oka, i když jsem čekala něco úplně jiného. Doporučuji, určitě to stojí za přečtení.

valika0302
31.01.2024 5 z 5

Knižné mestečko Green Valley a jeho obyvateľov som si neskutočne zamilovala. Pripomína mi to domov, preto keď čítam knihy tejto série, nachádzam pokoj, mier a pocit nekonečnej radosti.

Knihy sú romantické, ale v takom štýle, že sa budete zamilovane usmievať od ucha k uchu pri "incidentoch" do ktorých sa hlavné postavy dostanú. Je to presne taká typická nemecká romantika s intímnymi a hlbokými chvíľkami, no erotiku tám nenájdeme, ale ani tam popravde nechýba.

Nové šance nám prinášajú novú a doposiaľ nepoznanú ženskú hlavnú postavu Leonie, ktorá sa do Green Valley dostane nádodou, pretože pôvodne plánovala prísť z Nemecka na stáž do Denveru. Všetko, čo sa dá sa pokazí a tak útočište nájde práve v tomto mestečku, dokonca v dome Sama, s ktorým deň predtým zažila "fling" v bare.

Viete si preto predstaviť to prekvapenie na oboch stranách, keď v dôsledku okolností sa stretnú na "pohovore" na stráženie Samovej dcérky Mayi.

Musím priznať, že táto časť sa mi páčila asi najmenej. Chýbali mi tam určité veci, najmä možno trošku viac interakcie medzi Mayou a Leonie, pretože počas celého čítania som mala pocit, ako keby ju strážila 5 minút denne. Tiež koniec celkom nedokončený, nič sa vlastne nevyriešilo a čitateľ nevie, ako nakoniec vzťah medzi Samom a Leonie dopadne. Nehovoriac o tom, že posledná tretina knihy bola už podľa mňa uponáhľaná.

Odporúčam, ale nie je to úplných 5 hviezdičiek (možno tak 4,5).

Lilly Lucas
německá, 1987