Láska a kerosin

Láska a kerosin https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516242/bmid_laska-a-kerosin-Ln4-516242.jpeg 4 168 36

Rodina je mým prokletím. Otec a bratr mi dělali ze života peklo a matčina předčasná smrt mi pořád nedá spát. Ale teď, když je i můj bratr Donovan mrtvý, můžu konečně na minulost zapomenout. Poslední, co mě s ní spojuje, je dům, který jsem zdědil – a který jsem chtěl vypálit do základů. Objevila se ale překážka – Anneliese Nielsenová, Donovanova snoubenka. Prodej domu je její jediná šance, jak získat zpátky alespoň něco z toho, o co ve vztahu s mým bratrem přišla. Uzavřeli jsme tedy dohodu. Dům společně zrenovujeme a prodáme – jinak skončí v plamenech. Čím víc času ale v domě trávíme, tím větší je riziko, že vyjde najevo jeho strašlivá historie. A ještě nebezpečnější je to, že jsem se do Anneliese nejspíš zamiloval…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Love and Kerosene , 2022

Radka1727
24.06.2023 4 z 5

Zajímavý příběh, oba hrdinové si nesou břímě z minulosti, jehož stín spolu překročí. Po dlouhé době nepřeslazený epilog....

MAU256
16.06.2023 4 z 5

Anneliese, byla oklamána, zrazena, podvedena a ztratila vše. Zůstal jí jen dům, který se rozhodla opravit, prodat a za peníze, které by prodejem získala začít nanovo žít. Jenže to jí překazí nečekaný návrat Lachlana, o kterém vůbec nevěděla, je to bratr jejího zemřelého snoubence, a žádá o to, co je podle práva jeho - dům. Už se nikdy nechtěl vracet a dům chce nechat spálit a srovnat se zemí, jenže narazí na nečekanou překážku - Anneliese. Nakonec se domluví na kompromisu a zde začíná jejich příběh.

Knížka se mi moc líbila, byla nenáročná, krásně čtivá, romantická, se samozřejmě krásným epilogem. Kdo zná díla této autorky, určitě doporučuji přečtení i této knížky.

Než stihne cokoliv dalšího, políbím ji. Obejmu ji, líbám ji a tisku ji k sobě. Moje žena. Moje nenarozené dítě. Celý můj zatracený svět. Všechno, co chci, všechno, co potřebuji, všechno, co mám, je právě teď tady, v mém náručí. A nikdy to nepustím.

Pitbullka
10.06.2023 4 z 5

Romantická oddechovka na dvě odpoledne. Velice dobře se příběh četl, jen mohly být některé věci v příběhu víc vysvětlené.

werunka488
08.06.2023 5 z 5

Za mě moc dobře napsaná kniha.nejvíce mě zaujala obálka knihy. Od této spisovatelky jsem četla první knihu. A mohu jenom říct že super.
Ten děj mě úplně vtáhl a nemohla jsem se odhrnout.
Anneliese a Lachlan ty se k sobě hodily, a ty příběhy které vyprávěl byly boží stejně jako epilog.
Takže mohu doporučit.

Jita160
06.06.2023 4 z 5

Milý příběh ,taková klasika k odreagování.
Anneliese ,ktere se zabije snoubenc se rozhodne že zachová a zrekonstruuje dům v které měli v plánu bydlet.
Bratr zesnulého snoubence Lachlan, který je mu neskutečně podobný se náhle objeví a jeho jediné přání je dům v kterém vyrost spálit na popel.
Každý z nich touží po něčem jiném ale přeze všechno co si oba v minulosti prožili je to k sobě táhne.
Epilog byl třešnička na dortu.

Ešína
30.05.2023 5 z 5

Ze začátku a hlavně díky obálce jsem byla trochu skeptická. Nakonec úplně zbytečně. Kniha byla trochu jiná, než jsem u tohoto žánru čekala ale i když bylo jasné jak to dopadne, bylo tam i pár těch nečekaných zvratů. Sečteno podtrženo : kniha se mi líbila. A nejvíc Lachlanovi příběhy a ten epilog.

havrmoni
29.05.2023 5 z 5

Líbilo se mi to. Postavy i příběh. Taková správná oddechovka od všedních dní. Mám ráda knihy této autorky.

Jenny46
29.05.2023 4 z 5

Potřebovala jsem trochu změnu a obálka vyhrála, autorku neznám první kniha a nejsem zklamaná.
Zhltla jsem knihu na jeden zátah, i když příběh byl předvídatelný, ale nebyl špatný.
Sympatické postavy - Anneliese byla bojovnice, Lachlan uzavřený, ale srdce na pravém místě. Moc jsem jim fandila...

georginaa
25.05.2023 5 z 5

Láska a kerosin (petrolej, nebo palivo pro proudové motory) trochu jsem nepochopila ten název, ale autorka určitě k tomu měla jiný důvod než co to původně znamená. Nicméně příběh byl předvídatelný, ale zábavný. Donovan skrýval svůj pravý život, stále se přetvařoval, lhal, i když byl pohledný a mohl mít krásný život, nějak nedokázal žít ten svůj. Když umřel po tragické nehodě, nechal svou snoubenku bez prostředků a se starým zchátralým domem. Aby se ji nějak vrátili peníze, které ji vzal, začala dům opravovat, že ho později prodá a odjede. Jenže to netušila, že Donovan měl bratra, kterého zatajil a veškerý majetek přechází na něj. Lachnan byl touto skutečností překvapen, chtěl ten barák spálit na uhel a už se v tomto městě neukazovat. Spálit minulost a neohlížet se zpět. Jenže jak to tak bývá, nic nejde podle plánu a on se musel přizpůsobit Anneliese a najít společnou řeč. To co se dělo poté, vám nechám k přečtení a vřele doporučuji.

MamaKnihomolka
24.05.2023 3 z 5

Nejvíc to bolí od někoho komu jste věřili a zanechává to ve vás následky klidně celý život.
Tak bych charakterizovala tuto knihu.
Obálka si mě naprosto ziskala (takovéhle typy já můžu ]:)
Originální byla i zajímavá slova na začátku každé kapitoly (,která jsem v životě neslyšela) a která vždy popsala danou kapitolu.

Na tuto knihu jsem se těšila. Anotace slibuje podle mě dost dobrý příběh, ale autorce se to podle mě povedlo tak na půl.
Ač autorka vytvořila dvě skvělé a zajímavé postavy s pokřivenou minulostí, příběhu něco chybělo. Ať už je to nějaká větší chemie mezi postavami nebo zvrat. Vlastně čtete, čtete a ne že by se nic nedělo, postavy si k sobě nachází cestu, sblížují se, ale to je tak nějak všechno.
Lachtan se mi líbil. V jádru skvělý chlap s drsným vzhledem a těžkou minulostí. Na Anneliese jsem si musela chvilku zvykat, ale cestu si ke mě taky nakonec našla.

Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila. Jen mě mrzí, že mě nevystřelila z ponožek, protože potenciál měla. Bohužel se mi nezaryla pod kůži, tudíž na ní chtě nechtě za pár týdnů zapomenu. :(

Je to příběh o lžích, přetvářce, křivdě, naději a nových začátcích.

kristy.books
24.05.2023 4 z 5

S knihami tejto autorky je to u mňa ako na hojdačke - jedna sa mi páči, druhá ma až tak neosloví. Túto jej novinku by som zaradila do prvej skupiny, dokonca by som povedala, že to bola jedna z najlepších kníh, ktoré som od nej doteraz čítala. Zaujala ma zápletka (i obálka), čítanie som si užívala, stránky mi rýchlo ubiehali pod prstami.

Anneliese bola jednou z tých postáv, z ktorých vyžaruje pozitívna energia. Bola to priateľská, dobrosrdečná mladá žena s celkom podrezaným jazykom, ktorá chvíľu neposedela na mieste. Práve prežívala náročné obdobie, v posledných mesiacoch nastalo v jej živote viacero zmien, s ktorými sa stále vyrovnávala. Jej bývalého snúbenca by som najradšej nakopala do zadku (keby už nebolo neskoro). Páčilo sa mi jej netradičné povolanie, s niečím podobným som sa ešte nestretla.

Lachlan bol skôr jej opak - tichý, uzavretý a samotársky. Keď si ho však človek získal, ukázal mu svoju druhú stránku. Pod maskou potetovaného svalovca sa ukrýval citlivý muž milujúci písanie a vymýšľanie príbehov. Bol v tom naozaj dobrý, jeho príbehy ma bavili. Už ako dieťa to v živote nemal jednoduché, to, čo mu vyviedol brat, bolo fakt hnusné, až mi kvôli nemu puklo srdce. Jeho minulosť sa na ňom dosť podpísala, preto si väčšinu ľudí držal ďaleko od seba a pred problémami utekal.

Romantická linka v štýle od nepriateľstva k láske sa vyvíjala pomaly, čo mi sadlo, keďže túto kombináciu mám veľmi rada. Užívala som si ich postupné spoznávanie a zbližovanie počas prerábky domu.

Obľúbila som si aj vedľajšie postavy, napríklad kamarátku Anneliese z antikvariátu, Lachlanovho najlepšieho kamaráta či jeho "druhú" mamu.

knihomolkaJani
23.05.2023 4 z 5

Tento příběh je krásný, smutný a místy naivní.. Ale jako celek to prostě sedí!
- hvězdička jde dolu kvůli slabé zápletce..
Dočkáte se tu #slowburn a #hatetolove romantiky.
"Vím, že bych neměla uzavírat smlouvy s ďáblem, ale jsem zvědavá."
V této knize se mi moc líbila hra se slovy, protože hlavní hrdina Lachlan má slova jako svou vášeň.. S tím souvisejí i kapitoly a to, že každá začíná nějakým zajímavým slovem. Knize to přidalo na zajímavém vzhledu i obsahu - opravdu skvělá práce!!
Obě hlavní postavy si zde procházejí svými problémy a nepříjemnými okamžiky, ale to vše z nich dělá osobnosti.. "Buď je blázen, nebo génius, nebo děsivě nebezpečná kombinace obojího."
Příběh je z větší části předvídatelný, ale bylo tu i pár situací, které mě zaskočily..
Do děje se zde dostanete okamžitě a i když to není napětím protkané, bude se Vám to líbit.. Mé romantické srdíčko to uspokojilo.
"KALON - Krása, která jde až pod kůži..... Svět potřebuje více kalon"
Knihu jsem četla v rámci #spoluprace

Ketfl
20.05.2023 3 z 5

S touto autorkou je to jak na houpačce. Někdy je její kniha celkem dobrá, někdy je to celkem dost velká bída. U této knihy jsem byla na vážkách, jak ji vůbec ohodnotit. Tematicky kniha nebyla úplně špatná, dokonce i prvek v podobě zvláštních a netypických slov mi přišel opravdu zajímavý. Ale jinak to celé prostě nějak nesedělo. Mezi ústřední dvojicí byla absolutně nulová chemie, takže ač měly obě hlavní postavy docela zajímavé životní příběhy, tak to působilo celé strašně nemastně neslaně a vůbec mě o tom nebavilo číst. Nehledě na to, že v knize je hromada chyb. To taky knize nepřidalo. Celkově tedy mohu říct, že kniha je spíše slabší průměr. Rozhodně mi nezůstane v hlavě a už vůbec se nechystám si ji do budoucna číst znovu.
Hodnotím 2,5/5

nina3905
18.05.2023 5 z 5

Smutno-krásny romantický príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí našli cestu k sebe.

lusitta05
15.05.2023 5 z 5

Pre mňa skvelé, krásny, potetovaný chlap s ťažkou minulosťou a detstvom a ja som hotová. Presne ako ušité pre mňa. Ešte ten sladký záver, nemám čo vytknúť a zostáva vo mne príjemný pocit z tohto príbehu.

evineckY
11.05.2023 5 z 5

Dávejte si pozor na to, co si přejete, mohlo by se vám to vyplnit !!!

ANNELIESE: Dneska jsem čistě z nudy listovala touhle
knihou a narazila jsem na slovo, o kterém jsem si myslela,
že by se ti mohlo líbit, tak ti ho posílám. Znamená to někdo,
kdo skrývá bolest za úsměvem.