Lady Fuckingham

Lady Fuckingham https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64485/bmid_lady-fuckingham-jT7-64485.jpg 3 2054 416

Slavná krátká erotická novela Lady Fuckingham, jejíž autorství se připisuje irskému spisovateli Oscaru Wildovi, popisuje životní příběh Beatrice, dívky založení spíše nymfomanického. Poprvé navnaděna vyprávěním zvídavé přítelkyně Alice, které se brzkého erotického probuzení dostalo od zmužilého komorníka, Beatrice neváhá a vydává se objevovat erotické taje s Aliciným bratrem Frederickem. Jelikož po ochutnání slastí je pro ni nemožno přestat, postupuje hlouběji a zakusuje potěšení rozmanitého druhu mimo jiné se zúčastňuje orgií tajného Amorózního kroužku, svádí služebné, uzavírá manželství se zhýralým lordem Crim-Conem a nakonec předává své nabyté nepřeberné znalosti dalším nezkušeným.... celý text

Literatura světová Novely Erotika
Vydáno: , Dybbuk

Lady Pokingham

pufina
19.03.2012 3 z 5

Čtenář by si měl trochu představit, jak pobořující to muselo být v tehdejší době (protože hodnotit to z dnešního pohledu by opravdu stálo vážně za mnohem nižší hodnocení, ale nebudu sprostá). Autoři (a tedy nechápu, proč je to dáno k Wildeovi) mají opravdu pestrý sprostý slovník. Ze začátku mě kniha bavila, zápletka byla zajímavá (u některých částí jsem se slušně nasmála), ale postupně mě to přestávalo bavit a přišlo mi to silně nudné a trapné. Nicméně i tak je kniha docela dobrý průměr..

Rawen616
13.01.2012 3 z 5

Normální porno, čte se to docela fajnově. Ideální pro ženy řekl bych.

Verrrunka
23.12.2011 2 z 5

V dnešní době by to bylo jen laciné porno, uznávám, že v 19. století to mohl být zázrak. Hvězdičku navíc dávám jen pro dobu, ve které to bylo napsané.

Ezechiel Rishko
14.10.2011 2 z 5

Bohužel, všechny indicie vedou k tomu, že knihu opravdu napsal Wilde. Neměl bych proti ní námitek, vždyť kvůli podobným textům se naše společnost v proměnách století zbavila zbytečné prudérnosti....V 18. století však D. A. F. de Sade položil základy libertinismu a já si nejsem úplně jistý, jestli to byl od Oscara dobrý tah; navázat na transgresi pornografického románu je možné, neměl by se však zcela kopírovat! :)

smetyl
27.06.2011 3 z 5

Nikdo mi asi nebude mít za zlé, že jsem z příběhu takřka nic nepochytil. Hlavní je hodně naturalistický popis erotických scén. Je to prostě a bez obalu PORNO. Nemám výtky, určitě pobaví a zaujme svojí (na tehdejší dobu) troufalou neokázalostí.

Juny
03.03.2011 4 z 5

Nepochybuji opravdu čtivá kniha, ale některé kapitoly se mi popravdě řečeně hnusily i číst... Jinak docela pěkné :-)

ŽabákDokvákal
28.02.2011 1 z 5

Nesnáším porno s příběhem..

dusin
14.02.2011 3 z 5

Tuto knihu jsem našel ještě jako náctiletý v nějakém antíku za babku a nevěřil jsem svým vlastním očím. Nikdy před tím ani po tom jsem žádně jiné psané porno nečetl. Musím říct, že to byla zajímavá zkušenost proto ode mne tři hvězdy. Dnes jsem se tu dozvěděl, že to ani nenapsal Wilde - zajímavé.

paulhunter
13.02.2011 2 z 5

Předně: Knihu nenapsal Oscar Wilde a je jen s podivem, proč ji u nás (ano, jen u nás) tomuto autorovi stále přiřazují (a dokonce pod změněným, rádoby vulgárním, názvem).

Chápu, že v devatenáctém století, kdy příběh vycházel časopisecky na díly, jej museli (hanební! a nemorální!) čtenáři dychtivě číst, ale pro současné čtenáře je příběh, alespoň dle mého názoru, nezajímavý a ruměnce na tvářích určitě nevyvolá.

A ano, je to porno od začátku do konce, takže jestli někdo nemáte TV či PC, tak doporučuji.
A teď vážněji: neznámému autorovi nelze zapřít rozvinutý květnatý jazyk, který daleko převyšuje samotný děj ("Ale pane, upřímně - čekal jste snad u porna zajímavý děj?), který by se dal shrnout asi tak do... jedné dvou vět.
Jedno plus se ale odepřít nemůže: navzdory stáří příběhu lze najít mnoho podobností se současností - vilní církevní hodnostáří trestající své oddané ovečky svými vzpruženými pyji ve jménu Pána.. a mnoho dalších a dalších..

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozn. pod čarou:
Nebýt na knize jméno "Oscar Wilde", tak po ní nestříkne ani pes.

Bardislawa
12.01.2011

Luxus :)

Andrejka Myers
11.12.2010 1 z 5

Už jen název napovídá, že se nebude jednat o nic slušného. Nedivím se, že kniha byla v té době zakázána a pálena. Nevím, co víc ke knize dodat. Nezaujala mě.

frenchie
25.11.2010 3 z 5

Nejsem prudérní, takže mě to neurazilo, ale ani nijak nenadchlo. Forma vs. Obsah 1:0.

langova.katka
30.11.-0001

Kdekoli se začtete - se vzrusite!

Frakira
30.11.-0001

Já bych tohleto porno raději nehodnotila, nezavrhuji, ale nehodnotím...pokud to vůbec napsal Oscar :o)

Rockwood
30.11.-0001 2 z 5

Inu, dávám pouze dvě hvězdy. A to jen proto, že jak už to tu psal herdekfilek, jedná se o přepychově napsané porno. Do konce jsem zůstal jen proto, že nerad nechávám nakousnuté příběhy. Příběh byl skutečně napsán dobře a čtivě, ostatně jak jen to Oscar umí. Ale čekal jsem erotický příběh, který všude možně sklízí kladné hodnocení a místo toho jsem se dočkal jen normálního porna.

herdekfilek
30.11.-0001 4 z 5

Dle hodnocení knihy sleduju, že moralistů je na světě ještě veliké množství. Jak pěkné. Ale odpad? Vždyť je to přepychově napsané porno.