Lady Fuckingham

Lady Fuckingham https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64485/bmid_lady-fuckingham-jT7-64485.jpg 3 2054 416

Slavná krátká erotická novela Lady Fuckingham, jejíž autorství se připisuje irskému spisovateli Oscaru Wildovi, popisuje životní příběh Beatrice, dívky založení spíše nymfomanického. Poprvé navnaděna vyprávěním zvídavé přítelkyně Alice, které se brzkého erotického probuzení dostalo od zmužilého komorníka, Beatrice neváhá a vydává se objevovat erotické taje s Aliciným bratrem Frederickem. Jelikož po ochutnání slastí je pro ni nemožno přestat, postupuje hlouběji a zakusuje potěšení rozmanitého druhu mimo jiné se zúčastňuje orgií tajného Amorózního kroužku, svádí služebné, uzavírá manželství se zhýralým lordem Crim-Conem a nakonec předává své nabyté nepřeberné znalosti dalším nezkušeným.... celý text

Literatura světová Novely Erotika
Vydáno: , Dybbuk

Lady Pokingham

lajbour
25.03.2015 4 z 5

Z experimentálních důvodů (prostě jsem to kdysi slíbil přítelkyni, a ona samozřejmě nezapomněla) jsem vzal do ruky 50 odstínů šedi. Zhruba v polovině jsem knihu odložil, a abych si zachoval alespoň zbytky svého mužství a literáního cítění, přesedlal jsem na jiné "lechtivější" (v tomto případě zdaleka nedostačující termín) dílko. A přestože je kniha značně vrásčitá, narozdíl od kundy hlavní představitelky, potěšila mě, vzrušila, pobavila, vzbudila úsměv i odpor... A přestože byla ve druhé polovině dosti repetetivní, ruku na genitál, vždyť on i ten sex, koitus, šukačka, milování je pořád o tom samém...:-)

NEGR
12.03.2015 3 z 5

Kunda sem, kunda tam.

anisek989
08.03.2015 2 z 5

Do cca strany 100 je to celke zábavný čtení, který mě ničim nepohoršuje ani nepřekvapuje ale od strany 100 do konce mi to přišlo už celkem nechutný. Místama je to až lehce pkleslá literatura ale těch pár hodin čtení nelituju.

Gupi
07.03.2015 2 z 5

Nudný. Nemohla jsem to ani dočíst.

Ivka162
02.03.2015 4 z 5

Celou knížku jsem četla s otevřenou pusou a říkala jsem si:,,Co to sakra je?" :D Ale dílo jako takové je vážně úžasné :)

Salci
26.02.2015 4 z 5

Tuto knihu doporučuji přečíst všem milovníkům literatury. Jedná se o velmi svérázné dílo, díky němuž si v průběhu čtení vybudujete tak silný žaludek, že jste do budoucna schopni přečíst cokoli, co se Vám dostane do ruky.
Bylo by jistě diskutabilní tvrdit, že má Lady Fuckingham valnou uměleckou hodnotu. Dílo je v podstatě psané porno, což je ostatně v komentářích mnohokrát zmíněno. Síla tohoto díla dle mého názoru tkví v naturalismu a surovosti. Fascinuje mě, že kniha napsaná před více než sto lety, i dnes vzbuzuje tak kontroverzní ohlas.
Netvrdím, že se toto dílo bude líbit všem zkušeným čtenářům, ale už jen pro zajímavost (raritu) by si ho měl přečíst každý, kdo tvrdí, že rád čte.

SaDiablo
21.02.2015 1 z 5

Kdybych nečetla lepší porno, dám tomu víc.

TinaBookBlog
07.02.2015 4 z 5

Je to opravdu porno. Chvílema až nechutné, ale asi stojí za to si přečíst.

Misha11
01.02.2015 4 z 5

Ať už ji Wilde napsal nebo ne, já si ji přečetla právě z důvodu jeho jména na obálce. Co do příběhu hodnocena být nemůže, žádný neobsahuje. Jinak? Napsaná jiným úhlem pohledu na tehdejší dobu. Překladatel má můj obdiv, za ty nervy, které ho to muselo stát a taky za neskutečnou slovní zásobu. Je to vtipná knížka a pokud váháte, zda si ji přečíst, zkuste to, přinejhorším ji prostě odložíte no.

krizek
27.11.2014 5 z 5

Krásná ukázka tehdejší doby, je více pramenů, které hovoří o sexu mezi kněžími a vůbec. Pak, že je moderní doba zvrhlá a křesťanství strašně sůpr :)))) Ohromovaly mne detaily, kdo poctivě četl mohl ho i zaujmout popis okolí, popis zvyků dvorních dam... Není to jen o sexu, je to vlastně taková dobová příručka s hlavní sexuálně zvrhlou linií.
(Pozn. Nejlépe se mi četla na nudných přednáškách!!)

Modrina
10.11.2014 1 z 5

No, přečetla jsem to. Ale dost jsem se nudila. Holt jsem čekala Oscara Wilda. :)

knedlik
01.10.2014 3 z 5

Bavila mě. Alespoň zezačátku tedy. Nemohla jsem se neusmívat nad některými slovními spojeními a vůbec i mnohými dialogy. Nicméně jakmile se všechno začalo už jen opakovat, nového bylo pramálo, všude jen samá bezová metla... tak nadšení opadlo. Ale naštěstí se jedná o krátké čtení a na zpestření večera je to příjemná a odlehčující záležitost. :-)

LordSnape
27.09.2014 4 z 5

Nejluxusněji napsané porno, co jsem kdy četl. Ale hlavně, že to dobře dopadlo. Mám rád šťastné konce. :-)

Miška.Miška
25.09.2014 5 z 5

Říkala jsem si to bude zase slabý odvar ale spletla jsem se. Celá kniha je jen o tom jednom a musím říci že autor se nebál zajít do detailu. Některé scénky mi sice přišli přehnané ale kniha se mi moc líbila. Určitě se k ní vrátím.

MonikaKK
26.08.2014 3 z 5

Typ knihy - první díl 50 odstínů. Akorát pouze o tom jednom víceméně.

sarekaslukova
31.07.2014 5 z 5

No když jsem si knížku brala do ruky, věděla jsem, že nějaké erotické scénky tam asi budou, ale spíš něco na způsob 50 odstínů šedi - ne moc obsáhlý. No po přečtení asi 10 stránek jsem dospěla k úplně jinému názoru. Dost jsem se udivovala jak bujarý je výběr výrazů pro jednu věc. Taky jsem byla vyvedena z omylu že 21. století nebo pozdní doba 20. století určitě není začínající dobou pro perverznosti. Celkem jsem se i divila tomu, že ten samý člověk mohl napsat Pohádky. Ale i přes pár nechutností jsem se knížkou prokousala za jeden večer. Určitě nebude patři do mé doporučené literatury, ale i tak je to celkem povedené dílo :-).

Noctuelle
12.07.2014 1 z 5

Na této knize mne nejvíce pobuřuje to, že český čtenář ihned přijme (bez dalšího zájmu) to, co je mu předloženo - v tomto případě autorství. Panu Wildovi je tato novela přisuzována pouze v Čechách, když věnujete chvilku času a anglických znalostí, v originále je autor označován jako "anonymní" a i doba vzniku je zpochybňována a odhadována na mnohem pozdější.
Myslím, že pokud jste četli jeho De Profundis, je na místě pochybnost, proč by tuto knihu napsal, a i kdyby, napsal by jí o dost jinak.
Jinak se jedná o průměrnou porno literaturu, mířící přesně tam, kam daný žánr má. Největší senzaci kolem ní však dle mého názoru tvoří právě domnělé autorství Oscara WIldea. Nebýt jeho jména na obálce, zůstala by myslím vcelku nepovšimnuta, protože (ačkoli jistě znamenitá slovní zásoba, etc.) takováto literatura již dnes není nikterak neobvyklá.

NoelHudson
02.07.2014 5 z 5

Průměrná knížka plná ztrát panenství, mlácení březovou metličkou, análního a skupinového sexu. Zajímavé jak něco takového mohlo vzniknout v "prudérním" světě 19. století... Alespoň je vidno, že sex byl důležitý a milovaný v každé době, jen se to lidi báli přiznat. Oscara obšlehl neznámí autor se svým Deníkem nymfomanky, který byl ještě nechutnější než toto. Obdivuju však Wildeovu fantazii a slovní zásobu. Na druhou stranu se ale divím, že jsem dnes po přečtení takových nechutností byla schopná milovat se se svým přítelem... I proto je mé hodnocení tak vysoké

kleo9554
28.05.2014 5 z 5

Četla jsem to tajně pod lavicí na gymplu:-) Možná je to proto trochu nadhodnocené:-)))

Ven_D
28.05.2014 5 z 5

Když je něco označeno jako pornografie, tak to tak prostě je a kdo podobné věci číst nechce, ať se jim obloukem vyhne. Já se u toho skvěle bavila :) a rozhodně se budu řadit ke skupině, která se k této "odsuzované" knize bude vracet :)