Rozkaz zabít

Rozkaz zabít https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305789/bmid_rozkaz-zabit-Xfb-305789.jpg 4 431 90

Labyrint série

Prequel úspěšné sci-fi série „Labyrint“. Ještě předtím, než byl ustaven ZLOSIN, ještě předtím, než Thomas vstoupil do labyrintu, zasáhly Zemi sluneční erupce a propukla nemoc, se kterou se lidstvo dosud nesetkalo. Mark a Trina přežili erupce, ale to se ukázalo jen jako rozcvička před hrůzami, které je čekají. Nemoc, která se projevuje agresí a šílenstvím, zachvacuje postupně celý kontinent, a nikdo neví, odkud se strašlivý virus vzal. Panují pochybnosti, že v tom mohl být něčí zvrácený zájem… Mark a Trina jsou přesvědčeni, že existuje způsob, jak zachránit ty, které nemoc ještě nezničila. Jejich cesta za lékem na erupci je ale trnitá. V zdevastovaném světě má každý svou cenu, a oni by byli nejcennější jako mrtví...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Sci-fi
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Kill Order , 2012

Bambus
18.03.2019 2 z 5

Knížka mě popravdě moc nebavila. Ze série Labyrint sem byla úplně nadšená, ale tohle už byl takovej slabej odvar.. tuším silně marketingový účel. Za celou dobu se pořádně nic nedělo, furt nesmyslný přesuny sem a tam. Ale supr bylo posledních pár stránek, který byly asi tak jediný klíčový z celý knížky.. Takže, za mě toto ne :).

dontbullshitme
20.02.2019 3 z 5

Hrozně moc se mi líbí to prostředí a nápad. Mám ty knihy dokonce svým způsobem ráda, ale mistrovské dílo to není. Rozhodně bych to nedoporučila náročným čtenářům. :)

Honey0105
27.01.2019 3 z 5

Ze série Labyrint mě zaujal druhý díl - Spáleniště: Zkouška, ale jinak mé nadšení nebylo velké. Každopádně tuto knihu jsem dostala a těšila jsem se, že se dozvím něco o tom, jak to vlastně bylo na začátku. A jen mohu říct, že tenhle prequel opravdu předčil mé očekávání. Velmi čtivé, a i když mi zase dost věcí nesedělo a některé rvačky byli popsány dost krkolomně, tak musím říct, že se mi kniha líbila. Na Spáleniště to nemá, ale Útěk i Vražednou léčbu to rozhodně překonalo.
Samotná hlavní postava Mark mě moc nenadchla, ale velmi se mi zalíbil Alec. Víc by mě zajímal vztah mezi Alecem a Lanou, než-li Markem a Trinou, ale nevadí.
Jinak vzhledem k začátku byl konec předvídatelný.
Myslela jsem, že od autora už nic číst nebudu, ale možná se přeci jen někdy dostanu i ke Kódu horečky. Uvidíme.

Annkag
14.01.2019 3 z 5

Bolo zaujímavé čítať ako to všetko vlastne začalo.Čo všetko sa dialo po erupcii slnka.Ako sa lidia zhlukovali do malých skupiniek a snažili sa prežiť.
A ako to vlastne všetko začalo s vírusom,ktorý svet a podstatu ludstva zmenil nadobro.

Niksalka
08.11.2018 4 z 5

Super kniha. Vědět, jak to všechno začalo je paráda. Konec byl velmi zajímavý a tak trochu předvídatelný. Ale přeci jen série Labyrint je o moc lepší. Moc se těším, až se dostanu ke knize Kód horečky a doufám že to bude stejně dobré jako ostatní knihy ze série.

caroline.aiko
07.09.2018 5 z 5

Další kniha, kterou mám doporučenou od jedné ze svých kamarádek.. je vidět, že si snad knížku sama vybrat neumím :Dd Labyrint jsem nečetla, protože jsem první viděla film a potom už si zásadně knížku nepřečtu (jelikož jsem potom ze zkušenosti z knihy nebo z filmu zklamaná), takže jsem vlastně nevěděla jak autor píše, a byla jsem z toho mile překvapená. Labyrint ve mně nechal mnoho nezodpovězených otázek jako ve většině z vás a byla jsem ráda, že jsem na tuhle knihu nějakým způsobem narazila. Příběh mi přišel dokonalý.. poměrně klidně napsané a v každé druhé kapitole akční část nebo hodně, ale hodně velké napětí, což to vlastně celé oživuje a dává tomu nějakým způsobem duši. Mark mi přišel hodně simpatický a představovala jsem si ho taky hodně barevně.. ostatní postavy mi nějakým způsobem vadily, ale problém jsem s nima vyloženě neměla, jenom mi někdy přišlo, že se chovaly hloupě a mockrát mě jejich rozhodnutí nemile překvapily, ale jinak to vážně nemělo žádnou chybu a opravdu mi to vzalo dech. Hned jak budu mít příležitost, tak si seženu další díl, protože je to něco co by si každý fanda Labyrintu měl přečíst jako povinnost :Dd

juni
06.07.2018 5 z 5

Miluju sérii Labyrint. Patří mezi moje nejoblíbenější sérii, jak v knižním tak i ve filmovém provedení. Je zvláštní zjistit, jak vznikla doopravdy ERUPCE a další zajímavé a důležité věci ze série Labyrintu.

snoraxx
26.06.2018 2 z 5

Pro vysvětlení jak vznikl vir a Zlosin v pohodě. Knihou jsem se ale trapil, pořád jenom někam utikali sem a tam. Opakující se akce. Prokopal jsem se tím, ale druhý prequel jsem ani nezačal číst. Odloženo na neurčito.

jasněblond007
14.06.2018 5 z 5

Kniha nám vysvětluje, co bylo před vypuknutím ERUPCE a jak došlo k jejímu rozšíření. Dle mého realistické líčení toho, co se v budoucnu může stát krutou realitou nejen ze strany přírodní katastrofy, ale i ze strany lidské krutosti, sobeckosti a arogance.

Whobey
26.04.2018 3 z 5

Tento příběh mi ze všeho nejvíce připomínal seriál The Walking dead. Taková apokalypsa a všichni utíkají od někoho, utíkají někam.
Je to o poznání slabší příběh, nicméně dokresluje celkovou podstatu Labyrintu. Pro fanoušky Labyrintu to bude takový základní kámen k celému příběhu. :)

Dodee
05.03.2018 5 z 5

Jako nový (ale velký) fanoušek této série, nesměli prequely chybět v knihovně. Ono by tam bylo tříčlenné skupince Labyrintu smutno. Nevěděla jsem co od knihy čekat. Už jsem neměla možnost porovnávat film s knihou a doufám, že to ani nenastane. Tímto skromným hlášením bych ráda požádala filmaře - prosím, nefilmujte tento příběh (ani kod horečky), nadělali jste paseky dost na Labyrintu jako takovém.
Ke knize. Příběh mě bavil, bylo to něco úplně nového a to mě bavilo. Všechno se na konci dokonale propletlo, což mě baví. Utrousila jsem pár slz - pravda. Příběh měl všechno co měl mít a vyjasnilo se mi tím hodně věcí. Celou dobu jsem trochu očekávala, jak to bude muset skončit, i pravdu o Deedee - ale i tak mě to někde uvnitř zasáhlo. I když jsem věděla, že se to nemůže stát, strašně jsem si přála, aby přišel nějakej čón ze ZLOSINu, PEKu nebo jiné organizace a dal jim lék.

bara5465
03.03.2018

Nejlepší kniha ze série (až na Kód horečky, který jsem nečetla a proto nedokážu posoudit). Je to smutné.

Julinka679
17.02.2018 4 z 5

Obsahuje SPOILERY!
Prequel je opět skvěle napsaný, dobře to vyplnilo a zodpovědělo mnohé otázky, které mi vyvstaly po přečtení všech dílů trilogie.
Bylo zajímavé sledovat příběh Marka, Aleca, Triny, Lany ale i ostatních, jak bojují do posledního dechu bok po boku. Na konci, když si Trina vzpomněla a zašeptá "Marku." tak jsem měla slzy na krajíčku. Přeci jen nebylo vhodnější chvíle než právě v ten okamžik. Prošli si peklem, ona zapomněla a potom na samém konci se mu vrhla do náruče, kam celou dobu patřila :-) to by vehnalo slzy do očí snad každému :-) Příběh malé holčičky Deedee byl také hodně zajímavý a přijde mi, že se Dashner v krutostech vyžíval (když to neudělal v trilogii). Nějak jsem celou dobu tušila, že Deedee je vlastně Teresa. Trochu mi chyběla nějaká větší kapitola v hlavní roli s Thomasem, kterého jsem si za tu dobu hodně oblíbila (něco víc než bylo v trilogii) ale i tak jsem nadšená a rozhodně jsem se nenudila :-) už se těším na další prequel, kde se o Thomasovi snad dozvím mnohem více :-)

Veronicess
16.01.2018 3 z 5

Ja neviem, mne to prišlo slabšie a oproti predchádzajúcim (alebo teda, budúcim) dielom ktoré som zhltla ako malinu, ma to až tak nebavilo. Možno už toho bolo na mňa veľa z jedného súdka a chcelo by to nejakú zmenu.

Kyta
14.01.2018 4 z 5

Obsahuje spoilery!

Před tím, než jsem knihu vzala do ruky, jsem ani trochu nezapochybovala o její kvalitě. A nemýlila jsem se, James Dashner opět nezklamal. Kniha nejspíš nedosahuje kvality prvního nebo druhého dílu série, ze kterých jsem byla úplně nadšená, ale rozhodně se tomu velmi blížila.

Prolog, který byl vyprávěn z pohledu Teresy, se mi moc líbil a asi by mě navnadil na čtení Labyrintu, kdybych ho už neměla přečtený. Na konci prologu bych klidně znovu otevřela první díl a dala se do čtení.
Bylo zajímavé sledovat příběh Marka, Triny, Aleka a Lany. To, co se jim dělo, nebylo tak úplně reálné, ale co už - je to kniha. Napětí tu rozhodně nechybělo. Obdivuju autorův talent na vytváření zvratů vždy tak, aby tím končila kapitola - čtenáře to nutilo pokračovat ve čtení. Ke čtivosti také přispívala délka kapitol; na druhou stranu mi ale občas vadilo, že ty kapitoly jsou tak krátké, protože mě jejich konec vždy trochu vyrušil ze čtení. Hodně poutavé mi přišly flashbacky, kdy se Mark vracel ve vzpomínkách do doby těsně po udeření erupcí. Tyto části mi přišly hodně zajímavé a díky nim bylo vše takové živější.
Postavy mi celkově byly sympatické, zejména Mark s Alekem. Občas jsem se nemohla ubránit srovnání Marka s Thomasem, protože si byli v mnoha směrech podobní. Alek byl racionální muž, který neměl o životě žádné iluze a uvažoval prakticky. Trinu s Lanou jsem si nestihla oblíbit, což je škoda. Všechny postavy jsem litovala, protože jsem tušila, že ten konec bude nejspíš nevyhnutelný, přesto jsem ale celou knihu doufala v něco jiného. Závěr byl tak nečekaný, až jsem nemohla zadržet slzy.

Celkově jsem s knihou spokojená. Líbila se mi návaznost na trilogii, jak v prologu, tak v epilogu. Jsem moc zvědavá na druhý prequel.

Jasnenka000
31.12.2017 5 z 5

Super. Knížka od začátku do konce napínavá. :-)

gabice4
28.12.2017 4 z 5

Na mě trochu moc násilí....člověk by neřekl ,kolik zranění dokáže vydržet 15-letý kluk. Ale aspoň už vím co předcházelo Labyrintu.

monika0356
27.12.2017 5 z 5

Knížka se dobře četla a líbila se mi :)

twdlover
01.10.2017 5 z 5

Myslela jsem, že knížka nebude tak dobrá jako předchozí díly, ale naopak byla úplně úžasná ❤. Hlavní postavy byly všechny sympatické a zamilovala jsem si je. Tuhle knížku doporučuji.

markyticka
28.09.2017 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Asi jako každý, kdo četl sérii, jsem se těšila na prequel, abych se konečně dozvěděla, kde se nemoc erupce, labyrint, Zlosin, placeři a Tom vzali. Jen v příběhu bylo více bitek, útěků a jejich popisů, než bylo nutné.

puberta

James Dashner
americká, 1972
2014  85%Labyrint: Útěk
2015  80%Vražedná léčba
2014  83%Spáleniště: Zkouška
2016  79%Rozkaz zabít
2015  85%Labyrint (1.-3. díl)

Kniha Rozkaz zabít je v