Kudlanka bezbožná

Kudlanka bezbožná https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26251/kudlanka-bezbozna.png 4 348 47

„Proč bezbožná?“ divil se Honza, když jsem mu před dávnými lety darovala textík Kudlanky. „Protože Kudlanka bezbožná je mnohem horší než kudlanka nábožná,“ pravila jsem záhadně. „Horší? Co může být horšího než se nechat po sexuálním aktu sežrat samičkou?“ „Oženit se s ní,“ odvětila jsem.

Pajinka235
28.10.2023 2 z 5

Po dlouhé době jsem si přečetla knihu této autorky - cca před 10 lety jsem ji četla docela často...tak nějak jsem po těchto tenkých knížkách sáhla vždy, když jsem jsem měla za sebou nějakou "náročnou" knížku, takové odlehčení. Nicméně zdá se, že ta doba je pryč, "Kudlanka" nezabrala, hrdinka mě štvala a tak nějak vůbec... škoda, těžko říct, jaké knížky by autorka psala dnes. Nicméně už se to nedozvíme....

LucieVero
18.02.2023 3 z 5

Kniha celkem o ničem.

Mruskulka
20.06.2022 2 z 5

Tak tohle mi nesedlo. Styl psaní super, proto 2*, ale hlavní hrdinka strašně nesympatická. Ukňouraná. Prostě mi nesedla (a že takových bab na světě je)

Ronny97
07.06.2021 2 z 5

Kniha, která byla podle mě příliš jednoduchá. Ačkoli jsem se párkrát zasmála, nezaujala mě natolik, abych mohla hodnotit lépe, než 2 **.

Hanec
21.05.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je o úplně obyčejné ženě, která ze všeho nejvíc stojí o svého manžela a vzkříšení jiskry v jejich mdlém vztahu. Hezky napsané, čtivé. Nazvala bych to "literární jednohubkou".

ArwenAragorn
23.10.2020 2 z 5

Řekla bych, že knížka patří k těm slabším od autorky. Spisovatelka v nejlepších letech hledá u svého manžela lásku a pochopení. Jen se všechno opakuje pořád dokola. Přesto mně knížka nevadila. Opět jsou tam trefné hlášky, dialogy a přirovnání a navíc Puclík.

jitusbaresova
13.09.2020 5 z 5

Její knihy jsou tak čtivě, že jsem si je zamilovala.

Miretti
04.03.2020 5 z 5

Ač je kniha staršího data vydání, přišla mi velmi aktuální. Dnešní doba je plná nefunkčních vztahů, neschopnosti komunikace. Knihy paní Monyové mám velmi ráda, ač jsou smutné, jsou ze života, pravdivé a bolestné. Ale paní autorka to se slovy umí, proto ráda čtu i tyto neveselé příběhy. Vždy je tam náznak naděje, špetka humoru. Smekám před ní a vzpomínám...

Radka1911
27.06.2019 4 z 5

Další reálná knížka ze života. Na všech jejích knihách je znát, že si s nimi dala opravdu práci, a všechny jsou nesmírně čtivé.

Vendas
19.03.2019 5 z 5

Doporučuji!!!

KURACHJO2018
18.12.2018 1 z 5

Běžně tyto knihy nečtu, dostala se mi pod ruku v knihovně. Možná se zájmem o život a tragický konec p. Monyové, jsem po knize sáhl. Kniha sama o sobě nuda, tragičnosti tomu dodává právě to, že je to volání SOS, které se někde kolem nás dělo. Jinak de facto příběh někoho, kdo se nudí, kdo neumí žít tak, aby mu bylo v tomhle slzavém údolí , nějak přijatelně a vytváří umělé problémy nejen sobě ale i lidem , kteří stojí kolem něj. Smutné.

PetiJelinkova
08.12.2018 5 z 5

Knížka se četla velice dobře. Škoda jen, že její knihy jsou tak tenké :)

Unka
08.10.2018 2 z 5

Po přečtení několikáté knihy autorky nepřestávám obdivovat její trefné výrazy a vtipné příměry, nicméně převažuje splín, který ve mně po poslední stránce zůstává. Jsem ráda, že jsem jako první knihu této autorky nečetla jen neutěšený popis nevydařeného vztahu, kterým je tato kniha.

Pavlička
20.02.2018 4 z 5

Život sám. Kniha se mi četla velmi dobře.

x.capricorne
22.01.2018 4 z 5

Před lety jsem přečetla Monyovou téměř celou. Připadala mi úžasně čtivá a vtipná. Teď jsem se k ní po letech vrátila a už mi tak skvělá nepřipadá. Podle mě má všechno na jedno brdo. Vždy se jedná o partnerský vztah a problémy v něm a skoro vždy (nebo úplně vždy? zatím jsem přečetla jen čtyři knížky) za všechno může chlap.

Aleh
04.12.2017 4 z 5

Klasická "Monyovka". Příběh jednoho poměrně dlouhého manželství, ze kterého léty vyprchalo vše, co dělá z manželství spokojený vztah dvou rovnocenných partnerů prověřený dlouhými léty společného života a množstvím společných zážitků. Kdysi jsem netušila, že mnoho negativního, co ve vztazích mezi těmi nejbližšími rezonuje napříč mnohými jejími příběhy, čerpá autorka bohužel z vlastní zkušenosti. Teď už to vím.

prochajda
13.08.2017 4 z 5

Docela depresivní čtení, až poslední třetina knihy měla spád. Kniha je bezpochyby hodně ovlivněna autorčiným životem. :( Nechápala jsem "brouzdání ve stojaté vodě", když je takových možností...

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

A mě se zrovna docela líbila. Prostě další skvělá Monyovka.

medlovice
25.02.2017 1 z 5

Na tuto knížku jsem se moc těšila a moc se v ní zklamala. Je psána formou deníku a to mě nebaví ale čtenářská výzva to žádá a tak jsem se donutila dočíst. Nebaví mě ženské mého věku, co nemají do čeho píchnout, nudí se a topí ve stojaté vodě svého manželství a nebo neúspěchu v kolektivu , rodině nebo partnerství. Tahle hrdinka mě nudila a proto mě nudila celá kniha.

veronie
09.02.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila, ač patří k těm slabším, které jsem od autorky četla. Tentokrát nesrší humorem, je hodně negativní. Ale i takový život někdy je..

pro ženy

Simona Monyová (p)
česká, 1967 - 2011
2011  76%Srdceboly
2003  82%Tchyně a uzený...
2006  76%Sebemilenec
2005  81%Krotitelka snů