Která stála za vraždu?

Která stála za vraždu? https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22157/ktera-stala-za-vrazdu-22157.jpg 4 183 28

87. revír série

Na prkenné podlaze laciné nálevny, v postýlce střepů a v brouzdališti alkoholu zředěného krví, leží dlouhovlasá rusovláska se čtyřmi střelnými ranami v hrudi. Mrtvá. Proč však ten strašný nepořádek? Byl vrah natolik rozrušený, nebo chtěl prostě zmást stopy? Jak ukazuje první fáze vyšetřování, oběť měla hned několik životních rolí. Rozvedená manželka, která se nechce vzdát svého dítěte. Milenka ženatého pána. Oddaná, schopná a milá spolupracovnice, ale i alkoholička přitahovaná hernami pochybné pověsti. Ve všech životních rolích byla někomu nepohodlná. V které z nich byla ale nesnesitelná? ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Český spisovatel

Killer’s choice , 1957

Johny_H.
04.03.2023 5 z 5

Moc hezká milá detektivka s uvěřitelným a ne brutálním případem, ale tím je poměrně smutný.

ArwenAragorn
28.08.2022 5 z 5

81%

Parádní čtení. Mrtvá žena, jak se později zjistí, žena mnoha tváří. A na 87. revíru mají přírůstek - detektiva Cottona Hawese. Ten pak svým přešlapem způsobí, že je málem zabit Carella.
K přečtení doporučím.

janina66
23.08.2022 3 z 5

Taková příjemná oddychovka. Ale! Spousta nejasností o pátrání jak zloděje tak vraha. O to více o povídaní všech detektivů v rodinném kruhu o přijetí nového detektiva a jeho osudné první zaklepání. Už jsem četla kvalitnější a svižmější.

Olous1
12.06.2022 5 z 5

Jako vždy perfektní počteníčko, divím se nízkému hodnocení. Líbí se mi postupy policie, které se zakládají na zavedené technice pátrání. Na 87.revír mi stačí jeden den a mám přečteno. Za mě 100%.

heavy66
19.04.2022 4 z 5

V kauze zavražděné barmanky Annie, která měla širokou paletu zájmů a známostí, nastupuje do služby v 87.revíru Cotton Hawes a loučí se Roger Havilland. Autor rafinovaně nabídne několik podezřelých, kteří měli dobrý důvod Annii zabít, a nechá vážené čtenáře, aby si vybrali toho pravého. Řekl bych, že český název 'Která stála za vraždu' lépe vystihuje dějovou podstatu než originální 'Killer’s choice'!

Kory98
27.03.2022 4 z 5

Tento příběh je za mě trochu slabší, ale zase v něm poznáváme nové Carellovy kolegy, kteří se budou muset na oddělení 87. revíru teprve zabydlet. Tak vzhůru do dalších dílů série :-) ještě pár jich moje knihovna skrývá.

Pablo70
31.10.2020 3 z 5

Detektivky s Phill Marlowem nebo Maigretem vždycky jedou jako namazaný stroj, tenhle případ s Carellou drncá jako auto jedoucí v kamenolomu, hybridní neučesaný styl a neumělá zkratkovistost... A to má vydání z roku 1969 na obálce vznostně napsáno Detektivní román! Přesto všechno bych chtěl upozornit na sociologické momenty příběhu, které se snaží ukázat běžné rozhovory a starosti policajtů v New Yorku (včetně večeře u Meyerů, kde taťka líčí dětem krvavou historku z práce a mamka ho okřikuje), a pak také na dva nečekané výlety do světa umění: "Jaktěživ neviděl tak studený vzorek moderny. Jako když nešťastnou náhodou šlápne do Picassa. Užuž čekal, kdy ho klepne nějaká ručička z Dalího ciferníku. Měl pocit, že ho do pasti chytil a drží Mondrian." (Kdo z vás zná Mondriana, přihlaste se! Snad aspoň znáte Dalího hodiny...) Na návštěvě u majitele kořalny je to pak ocenění starožitností v bytě. Páni, Ed byl opravdu vzdělaný! Už tolik nepřekvapí, že Carella vyhlížel "jako kobra" a Kling mohl být "tak starý jako Elvis Presley".
Oddechovka.

tygřík2
08.10.2020 5 z 5

Nemůžu přestat číst. Mé srdce momentálně bije jen pro 87. revír! :-)))

katka134
09.08.2020 4 z 5

Když jsem četla tuto knihu poprvé zdála se mi nic moc. Ale s odstupem, možná protože už Hawese znám a mám ho taky ráda, ji považuju za další příjemnou detektivku.

vterinka
30.05.2020 3 z 5

Myslím, že tato detektivka neurazí, ani nenadchne. Celou dobu se tam nic zajímavého pořádně neděje a celá zápletka se vyřeší na posledních deseti stránkách.
Nejvíc mě pobavily dialogy, ve kterých je jen přímá řeč bez další omáčky kolem. :-D
Za mě slabá kniha, ale četla jsem už horší.

ddkk
22.04.2020 4 z 5

Jedna z klasických McBainových detektivních novel. Poměrně nekomplikovaný případ 87. revíru, který sice neohromí, ale ani neurazí. Ve smršti krvavých psychothrillerů úplná oddechovka a příjemné počtení o dobách, které už se nevrátí, i když nejsou pryč zas tak dávno...

Sabina335
07.04.2020 5 z 5

Velmi krásná detektivka z mého oblíbeného 87. revíru.

Milonak
11.10.2019 4 z 5

Opět velice dobrá kniha od McBaina. Ne sice úplně top, ale nemá daleko k 5 hvězdám.

Ivan F
29.09.2019 3 z 5

Vzhľadom na rozsah (novela) je to veľmi podarená detektívka, kde autorovi stačí naozaj pár strán, aby rozohral hru, kde čitateľa povodí za nos a detektívi nájdu riešenie. Vzhľadom k ostatným autorovým dielam toto dielko ťahá za kratší koniec a v rámci žánru nie je ničím prekvapivé. Ovšem, vzhľadom na rok vzniku (1957), je to moc príjemné čítanie, kde sa k výsledku detektívi dopátrajú vytrvalou prácou, použitím sedliackeho rozumu a troškou náhody. A to sa v detektívkach vždy cení, aj keď sú super krátke.

konicekbily
23.07.2019 3 z 5

Velice krátká novela - autor do ní stačil vměstnat přijetí nového detektiva, dvě vraždy a dvě přestřelky na Steva - a nestačilo mu potom místo na podrobné objasnění všech souvislosí. Dobrá odpočinková četba - ale autor napsal lepší knížky.

moudivlacek
13.02.2019 4 z 5

Velice povedená detektivka s klasickou "skládačkou" důkazů a klasické detektivní práce. Nikdy nepodceňujte ženy při páchání zločinu, dokáží vypadat nevinně a přitom být opravdové potvory.

jaroiva
02.10.2018 4 z 5

Opět dobrá detektivka, i když rozuzlení mě až tak nezaujalo.
Ale zjistila jsem, že někdy se nehodí být zdvořilý. To mě vážně pobavilo.

SilvieSisinka
26.07.2018 4 z 5

Prostě klasika od Ed McBaina :-)

xxBILLY
21.07.2018

Pěkné, jako všechny jeho příběhy z 87.
okrsku. Ještě jich musím pár sehnat
a přečíst, ať nemám manko.

soukroma
14.03.2018 4 z 5

Oběť pro mne zůstala nepochopitelně nejasná - až příliš odlišných podob, bez vysvětlení - nebylo ho sice pro objasnění zločinu nakonec třeba, ale vrtá mi to hlavou
Na scénu 87. revíru přichází zrzoun Cotton Hawes z jiného okrsku (lepších lidí a méně těžkých zločinů): sympatie zatím moc nesklízí, protože kvůli němu skoro zastřelí Carellu..., přitom právě Carella mu hned od začátku připadá jako skvělý detektiv a dobrý chlap.
85%

detektivní a krimi romány americká literatura policisté

Ed McBain
americká, 1926 - 2005
2014  76%Tváří v tvář
2006  73%Nenávist
1969  83%Zabiják
2006  84%Brokovnice
2007  83%Postrach

Kniha Která stála za vraždu? je v