Která stála za vraždu?

Která stála za vraždu? https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22157/ktera-stala-za-vrazdu-22157.jpg 4 183 28

87. revír série

Na prkenné podlaze laciné nálevny, v postýlce střepů a v brouzdališti alkoholu zředěného krví, leží dlouhovlasá rusovláska se čtyřmi střelnými ranami v hrudi. Mrtvá. Proč však ten strašný nepořádek? Byl vrah natolik rozrušený, nebo chtěl prostě zmást stopy? Jak ukazuje první fáze vyšetřování, oběť měla hned několik životních rolí. Rozvedená manželka, která se nechce vzdát svého dítěte. Milenka ženatého pána. Oddaná, schopná a milá spolupracovnice, ale i alkoholička přitahovaná hernami pochybné pověsti. Ve všech životních rolích byla někomu nepohodlná. V které z nich byla ale nesnesitelná? ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Český spisovatel

Killer’s choice , 1957

moničina
27.02.2018 5 z 5

Výborný diel, patrí do mojej top 10 kníh zo série 87 revír.

LutherKing
27.11.2017 3 z 5

Tradiční a rychlý McBainův rukopis.

Izu
26.10.2016 3 z 5

Tentokrat slabsi dil.

Jack93
30.12.2015 5 z 5

Poctivá detektivní klasika - přesně to představuje ve světě literatury Ed McBain. Žádná složitá dějová zápletka, velké zvraty, občasná překombinovanost, jak je zvykem u Nesba (v pozitivním slova smyslu). McBainovými ingrediencemi jsou (resp. byly) jednoduchá zápletka, přímočarost a nečekané rozuzlení.

A Stephen Louis Carella, detektiv 2. třídy - největší sympaťák ze všech. Je neuvěřitelné, že McBain ho chtěl nechat zabít ve třetím díle (Překupník) a pokračovat bez něj. Co se nestalo? V průběhu let 1956-2005 vzniklo celkem 55 příběhů o nejslavnějším revíru všech dob. A ve všech se objevil Carella.

87. revír není jen Carella, ale i Meyer, Kling, Hawes, Willis, Parker, Byrnes, Miscolo, Brown, Genero a další. A samozřejmě Teddy Carellová, stojící vždy po boku hlavního hrdiny. A v šesti případech i nepolapitelný zločinec Hluchý.

Je vtipné, že výše zmíněné postavy za těch 49 let zestárli jen o pár let. Vždyť v jednom z posledních dílů jedna z postav dokonce zmínila počítačovou hru GTA! Je dechberoucí, jak dlouho McBain o 87. revíru psal.

Přestože letos uplynulo 10 let od McBainovi smrti, 87. revír a jeho další knihy žijí dál. Z 55 příběhů už mi zbyl jeden jediný - Deset plus jeden. Nezadržitelně se blíží chvíle, kdy dospěji do finiše. Až se tak stane, dám si krátkou přestávku, a pak začnu s 87. revírem úplně od začátku, tentokrát ale hezky popořadě, protože doposud jsem četl vše napřeskáčku, což ovšem vadilo jen trochu.

Disease
23.06.2015 4 z 5

Na 89. revíru není to nejzajímavější, jak se řeší zločiny, ale to, že ten svět žije a knihu od knihy se vyvíjí i soukromý život detektivů. Někdy bych chtěl mít čas přečíst to všechno po sobě.

čef
30.12.2014 5 z 5

Nekomplikovaná klasika pro všechny, kdo mají rádi detektivky. Dávno pryč jsou doby, kdy jsme za totáče žasli nad prvními kousky z 87. revíru jednoduše vyprávěné, samozřejmě neideologické (jinak by to určitě neprošlo) a napínavé do posledního okamžiku. Dnes už je to hodně retro, ale hlavně že pořád zábavné.

Knišíl
24.06.2012 4 z 5

Druhá kniha od McBaina, kterou jsem přečetl a znovu bych se opakoval v přednostech knihy a vlastně celé série 87.okrsku. Z knihy sálá noirová atmosféra a detektivové jsou zde představení jako lidi, kteří také občas dělají chyby.

Lili
30.11.-0001 3 z 5

„Smrt sráží člověka k zemi. Smrt mu bere lidskou důstojnost. Mrtví člověk nedbá, má-li pěšinku ve vlasech. Mrtvá dívka si nedělá starosti, jestli jí čouhá nebo nečouhá kombiné. Smrt zjednoduší lidskou bytost na neladnou hromádku masa."