Pár stránek navíc

Pár stránek navíc https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454843/bmid_par-stranek-navic-S3b-454843.jpg 4 635 172

Kroniky prachu série

Bonusová kniha pro fanoušky romantického bestselleru! „Nejmilejší Eliso, už je to tady! Vše nejnutnější sbaleno, vše potřebné zařízeno, matka je dokonce spokojená s mým výběrem garderoby. Od středy za týden se vracím zpátky do Londýna.“ Bonusová sbírka epizodních příběhů, dopisů a autorčiných poznámek ke knize Kroniky prachu.... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animants Welt: Ein Buch über Staubchronik , 2019

Emerwen
17.11.2021 5 z 5

Naprosto dokonalé, mohl by být, prosím, Animantin život snem, ze kterého se nebudu muset probudit?

Lucyk01
15.11.2021 5 z 5

Tak tohle bylo něco. V únoru 2021 jsem přečetla za 3 dny Kroniky prachu a nemohla jsem se dočkat pokračování a dodatkové knihy.

Ale je TU recenze na NI! A bylo to boží. Dozvěděla jsem se zajímavé informace ohledně hlavnich postav, ale i vedlejších. Stránky ubíhaly samy od sebe. Dočkala jsem se i pokračování příběhu Animant s Reedem, ale kterého jsem si zamilovala.

Jestli jste četli Kroniky prachu, tuhle knížku nesmíte přehlédnout
Je čtivá. Doplňuje celý příběh a najdete v ní ilustrace s vysvětlením samotné autorky, jak název knihy vznikl, ale i jména postav a jejich charakteristika. No prostě dokonalost sama o sobě.

Moc doporučuji. Nejen Kroniky prachu (5b/5b) ale i tuhle krásku. A ta obálka u obou knížek je prostě skvost, který musíte mít ve své knihovně.

Katri
13.11.2021 5 z 5

Krásné, příjemné, okouzlující. Autorka nás znovu nechává zasnít se do romantického příběhu Animant a Thomase. Ze stránek dýchá mrazivá zimní atmosféra a v kontrastu s ní i hřejivá láska, díky níž se mi na okamžik podařilo zapomenout na okolní svět. Krásná práce.
Mimoto knížka obsahuje zdařilé ilustrace, postřehy, recept na čajové cukroví (který je mimochodem opravdu skvělý) a aby toho nebylo málo, tak i autorčiny komentáře k vývoji a příběhům jednotlivých postav. Tím pádem se vám dílo dostane pod kůži ještě hlouběji.
Styl, kterým je kniha psána, je příjemný, stránky se čtou lehce a plynule. Nemohla jsem se od nich odtrhnout.
Takže pokud jste četli Kroniky prachu a příběh se vám líbil, neváhejte a otevřete Pár stránek navíc. Nebudete litovat.

Ivule_M
11.11.2021 4 z 5

Pěkně zakončen příběh hlavních postav a popsány životy ostatních. A k tomu ilustrace a postřehy autorky. Krásná kniha.

vandalindakova
05.11.2021 4 z 5

Za mě je tento doplněk velmi povedený. Má krásné grafické zpracování a je to příjemný flashback zpět do světa Kronik prachu, mezi známé postavy.
Dost často jsem četla, že je škoda, že tam je méně té hlavní dvojice, já byla naopak ráda. Líbilo se mi, jak to bylo složené ze střípků odevšad. Trochu z minulosti, jak se vlastně stalo, že se jednotlivé postavy setkaly, trochu z přítomnosti a podrobnosti okolo hlavní dějové linky, a taky něco z toho, co se dělo poté.
Mělo to krásnou atmosféru, která se velmi podobala hlavní knize, a bylo úžasné vrátit se zpět do Anglie té doby. Nejvíc se mi asi líbila poslední povídka z období Vánoc.
Brala jsem to jako pohlazení po duši, a oddechovku, která byla ideální v době, ve které jsem ji četla.

dooky
22.10.2021 4 z 5

Hodně věcí se ještě dovysvětlilo. Líbila se mi vánoční povídka. Hezké zakončení celku.

knihavmemzivote
25.09.2021

Tak tuhle útlou knížečku jsem si moc užila. Nejvíc mě na to bavily autorčiny poznámky a recepty.
Není to žádné těžké čtení, ale já Kroniky miluju a tohle je boží doplněnou příběhu

klarka009
27.08.2021 5 z 5

Tahle knížka, to je taková krása. Kdo si zamiloval Kroniky prachu tak jako já, tak stoprocentně doporučuji pořídit si i tuto bonusovou knihu. Autorka zde vysvětluje jak vůbec vznikl název Kroniky prachu, jsou v ní popisy několika postav z autorčina pohledu. Obsahuje tři kratší příběhy. Jak se Henry seznámil s Rachel, jak se Elisa vůbec dostala ke své mecenášce a jak dřív žila. A poslední byla návštěva Animant a Thomase u jeho rodiny, ta byla skvělá :) knížka je také plná krásných ilustrací

jancapen
23.08.2021 4 z 5

Je to takový milý dovětek pro čtenáře Kronik prachu. Dozvídáme se v něm zákulisní informace o tom, jak kniha vznikala a dotvoříme si svoji představu o dalších postavách příběhu (Rachel, Elisa) pomocí doprovodných povídek. V neposlední řadě se podíváme i na úhel pohledu Thomase Reeda k hlavnímu příběhu Kronik prachu. Knížka je zakončena krátkou vánoční příhodou Animant a Thomase. Myslím si, že fanoušky Kronik prachu tahle útlá knížka opravdu potěší.

tessalovesbooks
11.08.2021 4 z 5

Kroniky prachu jsem si naprosto zamilovala, takže když jsem se dozvěděla, že má vyjít volné pokračování, asi si dokážete představit moje nadšení. Pokud jste fanoušci tohoto příběhu, tak se vám toto pokračování určitě bude líbit, ale pravděpodobně budete stejně naštvaní jako já, že je tak krátké. Líbilo se mi, že kromě příběhů o ostatních postavách z Kronik prachu zde byly i různé poznámky samotné autorky o tom, jak kniha vznikala, co jí bylo inspirací, atd. Obrázky byly taktéž skvělým oživením knihy. Pořád jsem čekala, kdy se konečně dostane na Animant a pana Reeda, ale bohužel pokračování jejich společného příběhu přišlo až na konci. A to si na ně autorka vyhradila asi jenom 40 stránek, což mi přišlo hrozně málo, jakmile jsem se jednou začetla, chtěla jsem totiž víc. Nicméně to nic nemění na tom, že i jejich příběh byl skvělý a moc se mi líbilo, že byl i vánočně laděný.

4,5⭐/5⭐ Na Kroniky prachu to rozhodně nemá, ale pokud se vám líbily, tohle pokračování by vás rozhodně nemělo minout.

Jass
04.08.2021 3 z 5

U Kronik prachu jsem psala, že tenhle dodatek má pro mě potenciál celkové hodnocení tohoto příběhu vylepšit. (Kroniky jsem ohodnotila čtyřmi hvězdičkami s poněkud přivřenýma očima.) Se smutkem konstatuji, že tato situace nenastala, celkové vysvětlení Thomasova chování bylo totiž ještě o něco slabší, než jsem si představovala a celkově... ani nevím, co k tomu mám říct, prostě mě to neuspokojilo, námět skvělý, provedení mohlo být daleko lepší. (Na druhou stranu moje výtky jsou velmi subjektivní a specifické, tak se nenechejte odradit.) Asi nejvíc mě zaujal příběh Elisy, ale... celkově prostě... na mě byl autorčin průzkum doby do které příběh zasadila nedostatečný, neustále mě něco z děje vytrhávalo. U Kronik prachu jsem tenhle problém (tolik) neměla, protože jsem byla přesvědčená, že autorka schválně nechává dobu trochu ambivalentní a přimíchává do ní kapku steampunku, jenže tohle přesvědčení se ukázalo jako liché, když autorka udává přesná data, kdy příběh začíná atd... Drobná lekce z odívání, kde mají dámy korzety na holé kůži už je prostě vrchol. (Ano, jsem hnidopich a je mi to srdečně jedno.) Pohled do zákulisí byl jinak fajn, ale celkově mě to celé vlastně trochu zklamalo.

Hoshi
03.08.2021 5 z 5

Tak tohle bylo pohlazení pro mou duši. Jednohubka na klidný večer a příjemný návrat do známého prostředí. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco víc o postavách, přečetla si pár stránek navíc ze života Ani a Thomase. :)

Ayen
29.07.2021 5 z 5

Jelikož si Kroniky prachu ulopily kus mého srdce (vlastně co to kecám, rovnou celé), nad touto knihou nebylo třeba se rozmýšlet. Je to krásné doplnění a můžete nahlédnout i do myšlenkových pochodů Reeda, což je pro mě strop. Ilustrace jsou malá třešnička na konec a Thomas je fešák.

SakiG
28.07.2021 4 z 5

Hezká jednohubka na závěr. Všechno sluníčkové, růžové a šťastné. Moc se mi líbily kresby všech důležitých postav. Kdyby byly barevné, bylo by to top :D

dianaxn
20.07.2021 4 z 5

Už je to delší dobu, co jsem četla Kroniky prachu a i přestože se mi to líbilo, tak jsem si nebyla jistá, jestli se chci pouštět do doplňkové knihy, vzhledem k tomu, že jsem většinou viděla zklamané recenze.

Každopádně jsem se k tomu nakonec dostala (here we are) a v mém případě to rozhodně zklamání nebylo. Jsou tady nějaké informace o jednotlivých postavách, jejich vzniku, ilustrace a několik zmínek o světě, ať už fiktivních nebo pravdivých.

Pak to obsahuje několik příběhů o vedlejších postavách z jejich pohledu, dopisy, pár důležitých quotes z první knihy a autorčiny poznámky o tom, jak vůbec Kroniky prachu vznikly.

Nejvíc se mi líbila kapitola z pohledu pana Reeda, což je hlavní mužský protagonista, takže mi přišlo zajímavé zjistit, jak na věci pohlížel on, a poslední kapitola opět z pohledu Animant, jak společně tráví Vánoce u rodiny pana Reeda (yes, čtu o Vánocích uprostřed léta).

Děj se celkově sice moc neposunul, ale i tak to bylo super a doporučuju, i když jen v případě, že se vám líbila první kniha (což je za mě jedna z nejlepších v žánru), v opačném případě by to nemělo smysl.

brunettlibrary
05.07.2021 1 z 5

Jediné co mi v tomto "bonusu" přišlo zajímavé byly dovětky k hlavním hrdinům. Popravdě mě ostatní postavy příliš nezajímaly. Na jednu stranu bych se bez přečtení tohoto bonusu klidně obešla, na druhou stranu je to hezké ukončení celého příběhu. Přečteno ani ne za jednu hodinu.

anetka.repova
30.06.2021 4 z 5

Krásné dokreslení příběhu Kronik prachu. Nejvíce jsem se těšila na pohled Reeda a byla jsem spokojená. Skvělá tečka za celým příběhem.

padajicidvere
21.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Krásný doplněk k prvnímu dílu, klidně bych přidala více stran vyprávění z Reedova pohledu. Moc se mi líbí vysvětlení od autorky, zajímavosti jak z fiktivního světa, tak i z toho reálného. A oceňuji recept na sušenky. Nejraději bych měla i plnohodnotný druhý díl. Reeda se nemůžu nabažit :D

happy-smile
14.06.2021 4 z 5

Skvělý bonus pro fanoušky knihy Kroniky prachu. Dozvíme se například něco víc o Elise, taky jak to celé prožíval pan Reed nebo co se dělo dál po zasnoubení. Rozhodně doporučuji.

DreamerX9
24.05.2021 4 z 5

Krásná třešnička po Kronikách prachu, takový doplňek co jak a proč, romantické a taky několik pohledů že strany postavy pana Reeda. Autorka je vážně báječná a za mě by bylo skvělé kdyby autoři třeba fantasy knih dělali doplňkové knihy typu jak je to napadlo. Díky této knížce má pak člověk lepší souvislost s dějem v původní knize. Velice oceňuji i ilustrace :)

pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Lin Rina
německá, 1987
2019  87%Kroniky prachu
2020  85%Pár stránek navíc
2021  72%Limea
2022  74%Kufr z nebe
2024  78%Ztracené vzpomínky

Kniha Pár stránek navíc je v