Křišťálové království

Křišťálové království https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335063/bmid_kristalove-kralovstvi-wdX-335063.jpg 4 335 70

Kroniky Kaninu série

< 3. díl

Milované království se obrátilo proti ní. Dokáže ho zachránit, než bude pozdě? Bryn Avenová – nespravedlivě obviněná z vraždy a velezrady – je na útěku. Jediný, kdo jí může pomoct, je její úhlavní nepřítel, krásný a tajemný Konstantin Black. Konstantin je její jediný spojenec proti těm, kdo se zmocnili jejího království a hrozí zničit všechno, co je jí milé. Ale může mu věřit? Bryn se snaží očistit své jméno a mezitím vycházejí na světlo nejtemnější tajemství kaninských vládců… a celému světu trollů hrozí válka. Odloučí Bryn tento konflikt od Ridleyho Dresdena, jediného muže, jehož kdy milovala? A dokáže dívka spojit síly s Finnem Holmsem a královstvím Tryllů? Nic není, jak se zdá, ale jedna věc je jistá: Epická bitva je na spadnutí – a až skončí, nic už nebude jako dřív…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Crystal Kingdom , 2015

Denisa153
21.05.2018 2 z 5

Poslední díl série byl podle mě nejhorší. Nesmírně se to táhlo, bylo to nezajímavé a od konce jsem čekala něco víc.

Tofinka
14.05.2018 3 z 5

Krásné pokračování, ne tak dobré jak jsem čekala, ale dalo se to.

Teď mluvím o celé sérii když řeknu, že tohle nebyl typ knih u kterých se zasmějete... Když nad tím tak přemýšlím, tak za celou trilogii mi tam moc situací vtipných nepřišlo (MINI SPOILER! Až na smrt Heldgeho... To vtipné bylo :D.)

POZOR SPOILER!

Knize musím vytknout to, že válka se podle mě odehrála až příliš rychle s tím, že se autorka snažila zabít co nejvíc mých oblíbených postav :D... Prostě... Přoč Konstantin? (*likviduje další balení kapesníků*)

KONEC SPOILERU

BarBarBar
01.05.2018 3 z 5

Třetí díl už byl o kousek lepší a zachránil tak celou sérii. Za mě celá série 3,5*

Samira
25.03.2018 3 z 5

Série, která doslova hypnotizovala nádhernými obálkami, hned v úvodu připravila spíše nepříjemné překvapení a příliš nenadchla. Dala jsem ji, ale šanci a druhý díl byl o poznání lepší a na třetí jsem se velmi těšila.
Bohužel se jako poprvé dostavilo spíše zklamání. Základní zápletka se povedla, ale zpracování dějově příliš neplynulo a milostný trojúhelník byl hodně zvláštní a nepropracovaný.
Přečetla jsem ji, docela se i místy bavila, ale na knihu si za nějaký čas zřejmě nevzpomenu a v žánru ji mezi oblíbené a ty, které bych doporučila nezařadím.

Jass
05.03.2018 4 z 5

Tak tohle je docela drsný zvrat a.... autorka získává plusové body. Trochu mě mrzí, že už ji mám krapet přečtenou, takže jsem si celkem spolehlivě otipovala kdo umře (řeknu vám, neomylnost může být pěkně únavná... :D ) a zločince jsem podezírala od prvního dílu a na konci druhého už jsem si byla jistá... ale, asi je mi to vcelku jedno. Užila jsem si to, byla to jízda. Jediné co... SPOILERY Trochu přitažená za vlasy mi přišla celá ta záležitost s Konstantinem, no však víte... celým bych tím klidně prošel znova, ale tentokrát pro tebe... Eeeehhh... ten chlap byl asi vážně nemocnej, tímto mu vyjadřuji svou soustrast...

SarahRoyalAss
03.03.2018 4 z 5

S klidem na duši jsem uklidila knihu na místo. Krásné zakončení série a upřímně, tenhle díl mi dal všechno, co jsem od knihy očekávala. Tak dobře se to četlo, byla tam akce, romantika, překvapení, smutek,... jsem spokojená. Bylo i celkem předvídatelné, co se stane a kdo je hlavním trnem. Nečekala jsem, že autorka dokáže na pár stránkách vypsat tolik akce (po zkušenostech s prvním a druhým dílem). Ale podařilo.
Amen.

Lenka.Vílka
22.02.2018 3 z 5

Hezká obálka, horší obsah. Vlastně stejný jako předchozí dva díly, takže průměr. Ale zpět k obálce. Ze série u mě vyhrál první díl. Ztracená Karkulka na zasněžené pláni (takže to odpovídalo). Ta modrá je prostě jenom hezká a nevyniká ničím, co by mě zaujalo. Na to jak je kniha tlustá, moc stran nemá. Použitý papír dělá své. Látkové záložka tahačka. Jsem ráda, že je tam vydavatelství dávají, ale pokaždé není kvalitní a potom se, natahují se, párají. Asi jsem se na ně zaměřila, protože poslední knihy, které jsem četla (beletrie) ji vždy měly. Tak jsem měla potřebu porovnávat. Když vám stojí na poličce víc podobných knih, máte onu potřebu.

Děj. Hlavní hrdinka je na útěku, protože se proti ní všichni obrátili. Jenže tady je ich forma vyprávění, takže se autorka zaměřuje jen na to, jak je ten Konstantin otrávený a nemělo by se mu věřit, místo popisu toho, co se zrovna děje doma...bylo by to zajímavé, natáhlo děj...takhle se zase dozvíme z vyprávění, ale je to trochu originálnější formou, než bývá zvykem. Na onom útěku je s týpkem, kterému by rozhodně věřit neměla. Na cestě do místa, kde by se všechno mohlo vyřešit. Já vím, takhle je to pokaždé. Taky pokaždé si toho zlobidlu oblíbíte a doufáte, že se všechno vyřeší, bude dobrý a i přes to všechno bude na konci muci muci, protože se hlavní hrdinka vyspí a druhý den přehodí výhybku a dojde jí, koho miluje skutečně a doopravdy (ne, počkat, to bylo v autorky jiné sérii, ne? Já už nevím...podle toho jde vidět, jak to s jejími knihami mám...čtu je, ale za týden skoro nevím, i čem to bylo. Ale v pohodě, pokud jste na tom stejně jako já, hrdinka vám vždy připomene, co bylo předtím a co vedlo k tomu a onomu). V příběhu mě moc nepřekvapilo. Teda kromě toho, že zaklepal bačkorama jeden z aktérů (pochopitelně nemyslím smrt. Myslím, že si všichni na konci sedli do kolečka, sundali si bačkory a klepali nima) a nevykecám kdo. To je v komentářích pode mnou označených spoilerem. Protože nato, jak byl jeho charakter rozebíranej a jak se někam posunul, to je škoda. Narozdíl od toho druhého.
První dvě třetiny to ještě šlo, ale potom se to tak divně sunulo dopředu, že jsem se nudila. Sice se tam stalo hodně věcí, ale předchozí díly se mi četly lépe, tady se všechno táhlo. Ale času stráveného se sérii nelituji. Na chvilku jsem vypla a kniha mě odnesla jinam. A to je myslím hlavní. Jak píšu pravidelně, napíšu to znovu. Být o deset let mladší dávám pět, takhle tři.

kuska
20.02.2018 2 z 5

Tak to ne, tohle už mě teda nebavilo, nevím jestli to bylo táhlým, neatraktivním pokračováním příběhu (teda možná až na ten konec, i když si myslím, že i ten mohl být napsaný více poutavěji) nebo mým rozpoložením během četby, ale bylo to prostě takové nemastné, neslané. Možná, že mi tam chyběly city, postavy byly ploché, zkrátka chyběl mi tam ten impulz co mě nutí pořád číst a neodložit knihu z ruky. Po pravdě jsem už ráda, že jsem knihu přelouskala a můžu se konečně posunout dál.

Lokina
14.02.2018 4 z 5

Obsahuje spoilery!
Musím uznat, že po druhém dílu, který se mi moc nelíbil, se mi do Křišťálového království, které mělo uzavřít celou sérii, moc nechtělo. Ale zvědavost přeci vyhrála.
Třetí díl se mi líbil, ale s mnoha výtkami. Přišlo mi to celé uspěchané, jakoby autorka příběh chtěla mít už z krku. Ale co se musí nechat, je její jednoduchý a lehký styl psaní, takže příběh je díky tomu čtivý a napínavý. Celé to rozuzlení, kdo stojí za velkým spiknutím, to bylo přeci jen překvapivé i motivy hlavních padouchů.
Bryn jsem si moc neoblíbila, bylo to s ní jak na houpačce. Chtěla všechny zachránit, hrát si na spasitele (i když dávala najevo, že žádná hrdinka není) a já jí to nějak nevěřila. Prostě její charakter mi nesedl. Romantická linka s Ridleym mi nijak nevadila a kupodivu jsem jim přála, aby zůstali spolu.
Konstantinova smrt mně hodně vadila, to jakým způsobem umřel, to bylo tak neuvěřitelně stupidní! To aspoň nemohl umřít lépe v nějakém boji muž proti muži?
Celkově sérii hodnotím jako lepší průměr, líbilo se mi to, ale už to číst znova nechci.

KaP
06.02.2018

Celá série se mi moc líbila a četla se mi jedním dechem! Na rozdíl třeba od Divergence jsem měla pocit, že jsou od začátku plánovány 3 díly, a není série uměle doplňovaná. To mě bavilo. Byla jsem napnutná, nadšená i smutná spolu s Bryn.
Jediná věc, co bych vypustila, je přílš "detailní" popisování "postelových" scén. Do příběhu tohoto typu se to podle mě nehodilo.

Efeméra
18.01.2018 3 z 5

Přiznám se, Křišťálové království mě docela zklamalo. Ze všech dílů mi tento připadal nejslabší. Čtenář se tu setká se všemi autorčinými neduhy – citovou plochostí postav, přílišnými popisy prostředí na úkor akce, určitým způsobem strohým stylem psaní. Když tedy na konci začala kosit důležité postavy jako obilí, nezanechalo to ve mně takové pocity, jaké by jiný autor jistě dokázal vyvolat. V tomto díle tekla krev mnohem víc než dřív. Autorka je zvyklá popisovat všechno v tomto směru dost odpudivě a násilnicky… a nereálně. Přestože byl pro Bryn a další postavy trénink největší náplní života, dalo se očekávat, že budou mít boj „na háku“. Ale někdy to bylo už opravdu přes čáru. Abych ale jen nekritizovala, vysvětlení celé zápletky, Minina jednání a toho, jak v tom figuroval Viktor, mě opravdu mile překvapilo. Trošku jsem se bála, že autorka přijde s něčím banálním, ale tohle se mi líbilo. Nejlepší scéna (a od Hockingové vážně zákeřná!) z celé knihy byla těsně před koncem, kdy jsem si přála, aby si Bryn opravdu místo Ridleyho vybrala Konstantina. I kvůli té pasáži dávám Křišťálovému království 3 hvězdičky, jinak bych přemýšlela o horším hodnocení.

klarinka9974
08.01.2018 5 z 5

Kniha je skvělým posledním dílem. Tolik napětí a akce jsem ani nečekala. Jediné co mě zamrzelo je to, proč autorka nechala zabít zrovna tak skvěle postavy... Ale jinak obrovská spokojenost. Doufám, že autorka ve svých sériích bude nadále pokračovat.

Halka2
07.01.2018 4 z 5

Třetí kniha této série podle mého byla nejlepší. Nechybělo napětí, akce, romantika ani fantasie. Dávám 4*.

Market116
01.01.2018 5 z 5

Opravdu krásný příběh. Stejně jako druhý díl, byl i ten závěrečný skvělý. Potěšilo mě, že jsem správně uhodla, kdo v tom všem má prsty…člověk si to dá krásně dohromady. Bryn opět předvedla, jak je statečná a silná. Vlastně jsem i ráda, jak to skončilo. V knize bylo dost napětí, akce i romantiky…
Spoilery! Trochu jsem i čekala, že zemře Amber…už to, jak se loučily. Ale Konstantina mi bylo hodně líto, i když jsem si musela říct „To je blbec!“, zase jí podcenil…A i když by bylo zajímavé zjistit, jak by to bylo mezi ním a Bryn, stejně by určitě byla s Ridleym :)
Jinak se mi celá série moc líbila a mile mě překvapila. Určitě jí doporučuji.

vterinka
26.12.2017 5 z 5

Skvělé završení celé série. Nechyběla akce, napětí, láska a překvapení. Za mě asi nejlepší díl.

Etule
16.12.2017 3 z 5

Závěr série se mi zamlouval, až na konec... To bylo prostě podlé a zákeřné. :( Přečteno během jednoho odpoledne, ačkoliv to bylo dost předvídatelné a místy mi Bryn lezla na nervy. Za mě nejlepší postavou rozhodně byl Konstantin.
Svět trollů se mi zamlouval. :) Jsem zvědavá s čím dalším autorka přijde.

andrea4315
16.12.2017 3 z 5

Hodnotím celou sérii.
Podle mě to byla uplně nejhorší ya fantasy trilogie, jakou jsem kdy četla. Romantická část tak slabá, že kdyby nebyla žádná, bylo by snad lépe. Tak nějak jsem čekala, že Konstantin bude hlavní mužský hrdina, na konci druhého dílu jsem si říkala, no konečně - 2 díly jako úvod k tomu, co už snad doufám přijde fakt přehnané... Akce také poskrovnu, vyjma trojky, ta už byla lepší. Celé toto dílo je plné popisů co si kdo oblékl, jaký je v místnosti lustr a podlaha... a v trojce zas neustále vracečky k tomu, co se stalo předchozích 2 dílech. Takže myslím, že třetí díl by bohatě stačil sám o sobě. První dva vůbec číst netřeba, ztráta času. To, že i málo uvěřitelné, že by takový svět mohl skutečně existovat v současném světě, je pověstná poslední kapička, abych tuto trilogii tady takhle ztrhala.

Alex.Barunka
10.12.2017 2 z 5

2,5/3
Kdyby ten námět a různé okolnosti nebyly tak strašně bláhové. Ale na stranu druhou, na této sérii je něco uklidňujícího :) ..

4laras
03.12.2017 5 z 5

Tak tato kniha bolela... v dobrém slova smyslu. Už od začátku byla plná akce a cestování. Měla jsem ji přečtenou za den. Vrhla jsem se na ni a nemohla se odtrhnout stejně jako u druhého dílu.
Příběh mi doslova plul před očima, protože jsem je měla často - zvláště při konci - příliš zavodněné.

SPOILERY!
Ale na tuhle knihu nezapomenu. Poprvé mě zabolelo u srce, když když Bryn a Konstantina uvěznili Omtové, nebo když je napadli na plese a Konstantin byl zraněj... Ale potom? Co se tam stalo? Když byla zabita Ember, jsem si pomyslela "Dobře, nic horšího nebude...", ale ne... To nejhorší přišlo, když Konstantin políbil Bryn. Byla jsem šťastná že to udělal. A v zápětí se mé knižní srdce rozpadlo, když ho královna zabila.

Allt är mitt, och allt skall tagas från mig. inom kort skall allting tagas från mig. (Všecno je moje a o vše přicházím. Za pár okamžiků o všechno přijdu.)

kaca3606
27.11.2017 3 z 5