Křišťálové království

Křišťálové království https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335063/bmid_kristalove-kralovstvi-wdX-335063.jpg 4 335 70

Kroniky Kaninu série

< 3. díl

Milované království se obrátilo proti ní. Dokáže ho zachránit, než bude pozdě? Bryn Avenová – nespravedlivě obviněná z vraždy a velezrady – je na útěku. Jediný, kdo jí může pomoct, je její úhlavní nepřítel, krásný a tajemný Konstantin Black. Konstantin je její jediný spojenec proti těm, kdo se zmocnili jejího království a hrozí zničit všechno, co je jí milé. Ale může mu věřit? Bryn se snaží očistit své jméno a mezitím vycházejí na světlo nejtemnější tajemství kaninských vládců… a celému světu trollů hrozí válka. Odloučí Bryn tento konflikt od Ridleyho Dresdena, jediného muže, jehož kdy milovala? A dokáže dívka spojit síly s Finnem Holmsem a královstvím Tryllů? Nic není, jak se zdá, ale jedna věc je jistá: Epická bitva je na spadnutí – a až skončí, nic už nebude jako dřív…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Crystal Kingdom , 2015

Malinali
09.12.2019 5 z 5

Napínavé a velmi akční vyvrcholení trilogie. Celá série se mi líbila o to víc, že jsem ji četla v zimním období. Autorky styl psaní se mi líbí, a ačkoli se jedná o yang adult, i pro mně to byl výborný příběh a zážitek.

Natálie740
28.10.2019 4 z 5

Včera jsem skoro jedním dechem dočetla po přečtení prvního dílu i druhý a poslední. Všechny tři díly se mi četly úžasně, až na některé nesmyslné konání postav jsem se do děje plně vžila.
(Spoilery)
Románku Ridleyho s Bryn jsem fandila od začátku do konce. Podle mého názoru si Konstantin zasloužil lepší konec, i když chápu, že zakomponovat ho do života Bryn by bylo těžké, protože jak už víme, Konstantin jí miloval a umřel pro ní. Musím zdůraznit, že mi přišla smrt Ember celkem nesmyslná, (Kdyby Dalilah nepřišla neozbrojená před člena Hödragenu, který tasil kord, tak by jí Ember nemusela zachraňovat a umřít. Ještě když se tohle všechno dělo při probíhající válce.)
Nicméně už od prvního dopisu od Ember na začátku třetího dílu jsem nějak věděla, že umře a dopisy pro Bryn budou připomínkou.
Možná jsem čekala, že konec bude delší, že se stane ještě něco víc po bitvě a to mě asi i trochu zklamalo. Ikdyž jsme se nevyhnuli úmrtí hlavních postav, myslím si, že knihy byly zakončeny šťastným koncem.

Medasek
23.10.2019 4 z 5

Abych pravdu řekla, první polovina knihy byla úžasná. Ve druhé mi přišlo, že autorka dostala asi nějaký skrat. Hlavní hrdinka se začala chovat úplně nesmyslně. Až tak moc, že mi ke konci vyloženě lezla na nervy (a to jsem jí měla předchozí díly ráda).
Jinak se kniha četla stejně dobře jako předchozí díly. Teda až na ten konec, ten byl na můj vkus moc uspěchaný a nelogický.
Pozor SPOILER!!!
Jsem jediná komu příjde, že nechala Ember a Konstantina zemřít jenom, proto aby všichni neměli šťastný konec?

Elize
10.10.2019 5 z 5

Stejná kvalita jako předchozích dvou dílů, četlo se to samo, napínavé, celkem dobrá zápletka a zajímavé národy. Velmi oceňuji konec - nevyhnuli jsme se smrti některých hlavních postav, ale dobré zakončení pro Bryn a Ridleyho. Myslím, že rozhodně patří k sobě. Moc jsem nechápala, proč někteří čtenáři zde uvádějí, že čekali, jak se dají dohromady Bryn s Konstantinem - rozhodně jsem během čtení mezi nimi necítila žádnou chemii, maximálně přátelství a bylo by to i divný, že by najednou Bryn zapomněla na všechny své city k Ridleymu, když do něj byla tak dlouho platonicky zamilovaná. Konec byl napnutý jak kšandy a doufám, že autorka brzy napíše něco dalšího.

Adele02
20.08.2019 4 z 5

Víte, co je fakt nanic? Když taky píšete, a tak znáte myšlenkové pochody autorů. Takže tady mi hned bylo jasné, koho zabije... ale stejně jsem to obrečela.
Spíš 4,5*. Nejlepší díl série.

viki77
12.08.2019 5 z 5

Úžasný zakončení četlo se samo

Paja_Reine
12.06.2019 3 z 5

Tak... Jak se k tomuhle mám vyjádřit?
Kniha jako taková špatná nebyla, proto nevím, čím to je, že mě nějak moc nebavila. Možná už jsem měla tohoto světa až po krk, anebo se mi nezalíbila dějová linka. Kdoví?
Každopádně... Začalo se přesně tam, kde se skončilo, takže hurá, něco málo jsme se dozvěděli. Pro mě ten začátek byl ok, pak to ovšem nastalo. Pomalu u mě upadal zájem o další čtení, už jen z toho důvodu, že mi hlavní hrdinka lezla na nervy.
Abych však nebyla příliš kritická, nakonec mě čekalo něco jako světlo na konci tunelu. Takové projasnění se šťastným koncem.
Knihu bych tedy ohodnotila jako trošku slabší průměr. Pro nenáročné čtenáře bych však vřele doporučila.

Čtenářka602
12.04.2019 4 z 5

Kniha byla skvělá, ale nebylo to úplně to pravé.. Zpočátku vše super, ale za mě až moc předvídatelné. Fakt jsem fandila Ridleymu aby byl s Bryn, ale po jejich prožitým času mě k sobě neseděli. Děj samotný byl skvělý, neuškodilo by, ale kdyby ho autorka trochu zkrátila. Konec byl nejhorší, není mi jasné: Bryn někoho zabila a konec? Děkuji pěkně.. Strhla bych 2*, po 2. díle 1* stačí. :DD
Úplně nedoporučuji mladším dětem

Marsí5
12.03.2019

Celá série přečtená během pár dnů, takže budu hodnotit hlavně celek ;-) Příběh se pěkně rozjel a zápletka se nakonec velice vydařila a překvapila.
Na začátku mi trvalo zvyknout si, že se jedná o trolly, ale vlastně proč ne? Každý z nás si fantasy postavy představuje jinak, nemusí to být vždycky tak, jak napsal Tolkien ;-)
Knihy se dobře četly, není to jen příběh o jiné rase, zčásti je to skoro jako detektivka a při závěrečné bitvě může i slza ukápnout :-P Za mě dobře napsané odpočinkové čtení, i když jsem si chvilkama nebyla jistá, pro jakou věkovou skupinu je to určené :-D

annes
05.03.2019 4 z 5

Zase, začátek se tak nějak táhnul. Mezi hlavními hrdiny už není tolik napětí jako v předšlých dílech...ale zase ke konci to stojí za to. Serii spíše nepořídím, ale přečtu další díly ze světa Amandy :-)

kulave
06.11.2018 4 z 5

Kniha mě bavila, pěkné zakončení cele série.

Ailee
03.11.2018 4 z 5

Kniha mě bavila, i když tento díl byl... já nevím. Něco mi chybělo. Napětí. Ano, to bude ono. Ač se blížilo velké finále, napětí jako kdyby zmizelo. Možná za to může moje momentální rozpoložení, ale nad osudem mých oblíbených postav jsem ke konci ani nebrečela, což mě mrzí. Jasně, věděla jsem, jak to s kým dopadne předem, ale i tak by mě to mělo dojmout, no ne? Zvlášť když to není zrovna happy end? Přemýšlela jsem jen o třech hvězdičkách, ale po druhém díle, který mě nadchl, asi trojce maličko přilepším.

zuzka9645
06.10.2018 3 z 5

Děj byl dost předvídatelný. Slabé 3*.

Barik05
19.09.2018 5 z 5

Super zakončení, super série

Knihomolka10
16.09.2018 5 z 5

Skvělé zakončení série. Konstantin mi neskutečně přirostl k srdci a byl moje nejoblíbenější postava. Nechápu, jak mu to autorka mohla udělat. Ridley byl fajn a v druhém díle jsem mu fandila, ale teď jsem si přála, aby Bryn zůstala s Konstantinem. Bylo zajímavé, jak se postupně odkrývá tajemství Kaninu a líbilo se mi, jak bylo vše propletené. Bylo zde hodně smrti a některé postavy umírali zbytečně. Škoda, že v knížce nebyl epilog a i když poslední kapitola k němu měla blízko, tak jsem čekala, že autorka napíše něco jako o rok později a tak. Knížku a celou sérii hodnotím 5 hvězdičkami.

verulik196
13.08.2018 5 z 5

Poslední díl nezklamal! Rozhodně doporučuji.

KateiBookLover
08.08.2018 5 z 5

Série dočtena a za mě rozhodně super zakončení. Krásně napsané, ale mrzela mě smrt mých oblíbených postav. Překvapilo mě, jak to dopadlo, protože tohle jsem opravdu nečekala. Celá série byla skvělá a moc doporučuji.

Nuray
27.06.2018 2 z 5

Četla jsem asi s ročním zpožděním od prvních dvou dílů... no, četla jsem spíš jen ze zvědavosti, ale žádná sláva .... asi horší průměr, v knize se nic nedělo.. :-)

cibulka 8
23.06.2018 2 z 5

No nevím, jestli tohle je vhodná kniha pro dívky v pubertě. Samé zabíjení...
Podle mě nejlepší díl z celé série byl hned ten první, ale pak už se to jaksi pokazilo.

kkesskka
17.06.2018

Mám z toho takové smíšené pocity, připadá mi, jako by to nemělo konec. Ale jinak se kniha četla skoro sama.

trollové

Amanda Hocking