Kroky vraha

Kroky vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36947/bmid_josef-bergman-kroky-vraha-2Zg-36947.jpg 4 2157 565

Josef Bergman série

V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zahalující minulost.... celý text

mol378
28.09.2021 2 z 5

Zápletka mě zaujala, jinak velmi slabý průměr, spousta hluchých odstavců, které lze přeskočit _ někdy celé třičtvrtěstránky, aniž by čtenář o cokoli přišel. Není potřeba velké pozornosti při čtení, takže do vlaku to ušlo. Číst od autorky cokoli dalšího mě nijak neláká.

faba
27.09.2021 2 z 5

První kniha od této autorky, co jsem přečetl. Pro mě klasická detektivka, která neurazí. Inspektor Bergman, jak se píše v anonci je sympatický. Mě moc sympatický nepřipadal. Věc vkusu. Trochu divně vedli to vyšetřování a proto na vraha přišli až tak pozdě (na konci knihy :-) ). Tím chci jen říci, že neprohledali ten sklep...
A taky jsem moc nepochopil událost, která se odehrála ve Francii, jakou to mělo souvislost s příběhem. Aby čtenář a Bergman myslel i na vrahy ze zahraničí ;-)
No, dám autorce ještě jednu šanci, ale až později.
Pro mě „dobrá" kniha. Dobrá je za ***, ale dám jen **.

mi-380
23.09.2021 4 z 5

Tak to mi udělalo radost. Ani ne tak postavy románu – studené, poživačné, prolhané, potěšila mě autorka svým důkladným postupem, připomínajícím mé oblíbené Islanďany. Pražská Baba, aukční síně, kočkoland, lesoparky, lokality ožívající mnoha nepříjemnými postavami, z nichž každá má své tajemství, minimálně každá druhá je podezřelá a všechny jsou přesně vystižené. Můj objev světa Michaely Klevisové je jako když Tarzan objevil ztracenou říši Oparu, plnou zlata: krásné ženy špatných charakterů a zdegenerovaní muži, hnaní primitivními pudy.
80 % (aktuálně 1070 hodnotících s průměrem 82 %).

Mája777
20.09.2021 4 z 5

Tuhle sérii mi doporučila kamarádka. Musím říct, že jsem se nejprve nemohla začíst. Přišlo mi to dost zamotané, plno stop a indicií, které nakonec nikam nevedly. Ale tak to má být. Asi v půlce se to zlomilo a já četla a četla. A na konci jsem jenom zírala:). Určitě si přečtu i další díl.
(20. 9. 21 - 22 804 - 61)

Rihatama
16.09.2021 4 z 5

Klevisová upletla složitý, pečlivě promyšlený matrix vztahů, které zatíží nejedním kriminálním zločinem a pochopitelně nějakou tou vraždou. Jedna z obětí žila v takovém malém v pekle na zemi, jak na ní rány osudu v důsledku vztahů s osobami blízkými dopadaly jedna za druhou. Klevisová prostě slušně mátla stopu a já tak vraha neodhalila do samého konce. I když mám taky za to, že mi k tomu chyběla jedna podstatná indicie, kterou autorka vyjevila až v závěru knihy.

Vlastně je až s podivem, jaký úspěch Klevisová zaznamenala u českého čtenáře, který má až v nekritické oblibě zejména severské autory, jejichž díla často překypují brutalitou, násilím a potoky krve, tedy pravý opak Klevisové. Napětí tak nebylo u mne tím hnacím motorem k přečtení/dočtení knihy, protože to se moc nekonalo, ale prostě zájem rozkrýt motivace chování jednotlivých postav a taky odhalit vraha :-). Hodně slušný literární počin na autorčinu prvotinu.

evask
12.09.2021 3 z 5

Detektivka ( příběh) se mně líbila. Literární zpracování mně připomínalo zdařilý školní sloh.

vivalamuff
09.09.2021 5 z 5

První díl s inspektorem Bergmanem a příběh se mi líbil více než Drak spí, to je poslední díl v sérii, který jsem četla. Julie si mě něčím hned získala. Bylo tam plno zvratů, které mě bavily. Juliina dcera a její přítel mi zvedaly mandle, zápletka s kočkami byla originální... Já jsem spokojená, čtení jsem si užila, jen škoda, že to skončilo, jak to skončilo.

Martiiiik
04.09.2021 4 z 5

Moje první kniha od autorky :-) Nebylo to špatné, ale na můj vkus málo akční a takové až příliš okaté svádění na špatnou linku :-) Prostě přesně víte, že takhle to není a stejně je vám to stále cpáno.. :-D Ale dám ještě autorce šanci :-)

petraj30
26.08.2021 4 z 5

České krimi jsem nikdy neměla moc v oblibě, ale tato série mi byla doporučena jako mimořádně dobrá, tak jsem to zkusila.
Ten začátek na mě působil až moc těžkopádně, ale poté, co začalo vyplouvat na povrch víc a víc informací, to bylo mnohem záživnější, ale ten konec mě trochu zklamal. Ten motiv mi přišel trochu postavený na hlavu a k celkovému příběhu mi vůbec neseděl.
Ale byla jsem celkem překvapená, přestože jsem zvyklá číst světové krimi, tato se taky hodně povedla a jsem zvědavá na další díl.
P. S. : Josef Bergman mi byl hodně sympatický, ale z vedlejších postav jen Veronika. Škoda, že to nemělo nějakou dohru a nedozvěděla jsem se jako to dopadlo i s těmi ostatními. Ale jinak jsem moc spokojená

Niu
21.08.2021 3 z 5

Na hodnocení této knihy jsem se musela vyspat. První knihu ze série, kterou jsem četla, byl Ostrov šedých mnichů. Ta mne nadchla hodně. U tohoto dílu jsem trochu skřípala zuby a zatínala čelist. Chápu, že se spisovatelka časem vyvíjí. Čtivost se nedá upřít, také dějové linky je zajímavé sledovat. Bohužel já jsem nějak zhýčkaná fakt detektivkami, které se zaměřují na řešení zločinu. Tak moc mě proto nezajímají osudy několika aktérů. Ráda bych se víc dovídala o vyšetřovacím týmu a práci kriminálky. Většina knihy na mne působila tak, aby vykreslila české muže naprosto v příšerném světle, autorce se podařilo ve mne vzbudit dojem "dej si bacha". Venkovští balíci a hloupoučké nanynky - tohle mě trochu mrzelo (najednou jsem myslela, že čtu Veselí od Třeštíkové). Jsem ráda, že nakonec všichni dostali jakžtakž rozum. Ale ten zločin ...? Já nevím, takové nijaké.

Joyce24
10.08.2021 5 z 5

Po delší době jsem si přečetla českou detektivku a nelituji. Před časem jsem četla v pořadí druhý díl s inspektorem Bergmanem, ale tento se mi líbil o něco víc. Příjemné oddechové čtení a pro mě výborný relax. Mám připravené i další díly, které si s chutí přečtu.

Warty
08.08.2021 3 z 5

Taková oddechová detektivka, žádné moc velké napětí, žádná pořádná akce. Větší část příběhu se vlastně ani vyšetřování netýká. Dobrá volba, jestliže si člověk chce odpočinout od krvavých temných detektivek zahraničních autorů.

BaPe895
02.08.2021 4 z 5

Docela hezká tuzemská detektivka,i když chvílemi to bylo trochu překombinované.

triatlet
26.07.2021 2 z 5

Překombinovaná detektivka, v níž mi byly všechny postavy protivné, že jsem nelitoval ani mrtvé, ani zločince.
Zaujaly mě pouze popisy prostředí a zmínka o Mařenicích v Lužických horách.
Chování postav a dialogy působily nepřesvědčivě. Popis práce policistů a filmařů asi autorka zvládla na základě telenovely.
Pobavil samozvaný detektiv v závěru.
Chybělo mi napětí.
Zarámování příběhu 30 let starou tragédií bylo zbytečné.

fidji
25.07.2021 5 z 5

Jak psal někdo níže, do konce zbývalo jen málo a pořád spoustu otazníků. Pár osobám jsem fandila, pár osob mi bylo líto. Knížka se mi líbila.

Kája95
24.07.2021 5 z 5

Perfektní, opravdu knížky od autorky mě nadchly, všechny bez vyjímky.
Napínavé, mnohem lepší než nějaké zahraniční slátaniny.

klodnerovic
21.07.2021 4 z 5

Slovo se stalo skutkem, sáhla jsem po prvním dílu. Budu pokračovat druhým, ale zjistila jsem, že dodržovat posloupnost není až tak nutné :D. Každopádně, i tentokrát mě "Klevisovka" bavila. Podezřívala jsem úplně každého a dvacet stránek před koncem si říkala, že není možné, aby inspektor Bergman, potažmo autorka objasnila všechno. Omyl. Zvládli to ;-).

katst
18.07.2021 4 z 5

(audiokniha) Neměla jsem žádná velká očekávání a musím říct, že jsem příjemně překvapená.
Poměrně nenáročný, přesto poutavý příběh i zajímavé postavy. Nečekejte severské krimi ani velké napětí, spíš takovou ,poklidnou’ detektivku…

NannyOgg24
18.07.2021 5 z 5

Pěkně napsaná detektivka. Dobře vykreslené postavy a zajímavé rozuzlení.

malen
13.07.2021 5 z 5

Asi jsem už přesycena severských krimi, kde je stále jakoby otevřený konec.. Tahle detektivka na léto pro mě výborná, s ukončeným dějem. Přesto už jsem si koupila další díl :)