Krásny omyl

Krásny omyl https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406521/mid_krasny-omyl-Rt9-406521.jpg 4 927 180

Caina Westa som stretla raz večer v bare. Zazerala som naňho, čo si nesprávne vysvetlil ako záujem. Prihovoril sa mi, no ja som ho bez mihnutia oka poslala do čerta. Vynadala som mu do egoistických klamárov a podvodníkov, až fešák vyvaľoval oči. Viete, pred časom zbalil moju kamarátku, pričom pozabudol na jednu maličkosť. Bol ženatý. A tak som mu vyčistila žalúdok. Vysvitlo však, že som vybehla na nesprávneho. Veď som sa aj čudovala, prečo sa tvári tak nechápavo! Skrátka, trápna situácia. Z podniku som zdúchla a ani mi nenapadlo sa ospravedlniť. Zbytočná strata času. Aj tak toho plejboja už v živote nestretnem, všakže? Presne to som si myslela... až do chvíle, keď som na druhý deň ráno vošla do triedy. Nuž, dobré ráno, profesor West. Som vaša nová asistentka.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Beautiful Mistake , 2017

LivN
14.08.2021 4 z 5

Moje čtvrtá kniha od Ví a začátek nic moc od půlky se to celkem rozjelo. Byla to taková příjemná oddechovka a únik od reality když se všude jen řeší kovid a očkování. Ale četla jsem i lepší knihu od této spisovatelky u mě vede Šéf.

pipa36
14.08.2021 3 z 5

Docela dobrý příběh, nicméně od prvních kapitol hodně předvídatelný. Žádné překvapení, na konci hodně přeslazené. Ale číst se to dalo.

Leniii
06.08.2021 5 z 5

Super oddechovka..náhoda spojila Caina a Rachel dohromady, k tomu trochu sexu, romantiky, hádek a usmiřování :)

trynitrix
28.07.2021 4 z 5

Jak osudové :-) Příběh byl fajn klasika od této spisovatelky příjemné oddechové čtení s trochou dramatu .

badliar_id
12.07.2021 4 z 5

Moje první kniha od Vi Keeland a musím říci, že to bylo skvělé čtení. Děj rychle plynul, postavy byly fajn a všechno bylo hezky popsané..
Rachel byla fajn, občas mi tedy přišla až moc výbušná, ale jinak byla v pohodě!! Caine byl skvělý.. Ty jeho drzé připomínky a celkově, jak furt Rachel vytáčel :Dd. Občas mě tedy taky pěkně naštval, ale pak si to rychle vylepšil :D.. Kapitoly z minulosti mě u Caina bavily. Sice jsem hned odhadla kdo je ta "dívka", ale i tak mě to bavilo. Samozřejmě bylo skoro všechno předvídatelné a klišé, ale já tyhle tipy knih miluju. Konec byl hezký a epilog tuplem! Culila jsem se jako magor :D.. Jsem ráda, že se kniha zaměřila i na vážné téma. Celkově to bylo super čtení, oddechovka jak má být :) ..

Karin94
10.07.2021 4 z 5

Kniha je o dvoch hlavných postavách. O Rachel a o Caineovi. Postavy boli za mňa veľmi sympatické, konečne aspoň jedna autorka ich opísala ako dvoch dospelých ľudí, a nie, že jeden je zmýšľaním ako decko a druhý zas dospelý. Tu bolo jasne vidieť, čo chcú od života, vedeli spolu normálne komunikovať a za mňa boli naozaj skvelá dvojka.

Dej bol taký priemerný. Nebola to kniha z ktorej by som vyslovene odpadávala, ale bola to príjemná ľahká oddychovka. Kniha bola naozaj veľmi čtivá, opäť som sa nasmiala pri niektorých pasážach a naozaj sa to čítalo samo. Koniec bol samozrejme ako inak predvídateľný, ale to vôbec nevadí, od takýchto druhu kníh je to samozrejmé.

Čo sa týka nejakých zvratov v knihe alebo takých wow efektov tak bolo na konci niečo, z čoho by som bola normálne asi prekvapená. Ale ja blbec, ako inak, som zase šmírovala recenzie po internete, a natrafila som samozrejme na spoiler.

Vendulik
30.06.2021 3 z 5

Kniha byla o něco slabší než předešlá kniha, co jsem četla. Moc mi neseděla kombinace studentka - profesor. Takové to právě ořechové mi v příběhu chybělo. A nebyla ani zmínka o otci hlavní hrdinky. A celkově o rodinných příslušnících. Za mě docela průměr.

kh1989
25.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Zajímavý příběh dvou osob, kteří se v mládí poznali v kostele a navzájem se neznali a po několika letech se opět potkávají jako profesor a studentka, kteří se do sebe zamilují a v té chvíli se začne objevovat tajemství z minulosti a tím se vše zkomplikuje.

liletka_a
22.06.2021 4 z 5

Tak musím říct, že mě kniha docela překvapila. Očekávala jsem takový lehce uvolněný příběh o ''sexy'' profesorovi a jeho studentce. Ale děj zabředl do opravdu vážných témat, ale celkově to dávalo v knize smysl. A musím přiznat, že jsem se více začetla do flashbacků z minulosti a celkového rozuzlování než do lechtivých scén, které jsem přelétla. ;)

Dandulka
09.06.2021 5 z 5

Zase jedna parádní knížka! Vynikající! Moc dobře se mi četla a zase jsem si i pobrečela. Jen nechápu proč mě nezaujal "Šéf" když ty další jsou tak skvěle napsané.

alzbeta2843
28.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Knihe som odolávala, hoci mám Vi rada, ale hneď som bola plná predsudku, lebo som si povedala, že to bude iste príbeh zakázanej lásky (profesor a jeho študentka), takže som odolávala, lebo som nechcela byť sklamaná. Ale absták po Vi ma dohnal a tak som sa začítala. Asi do polovice knihy som stále bola nalomená a kniha ma moc neoslovila. A zrazu sa to úplne otočilo a ja som len zostala čítať s otvorenými ústami. Hneď som sa musela autorke ospravedlniť za moje hlúpe predsutky, pretože ten dej by ma ani vo sne nenapadol, že by sa mohol udiať takto. Takže Vi opäť skvelá, ale v porovnaní s jej ostatnými knihami slabšia.

Petronella.k
27.05.2021 5 z 5

Neuvěřitelně čtivá, ostatně jako všechny autorčiny knihy. Rachelino dětství s otčímem mě chytlo za srdce a zainteresování Caina do celého příběhu nemělo jedinou chybu. Čekala jsem klasickou zápletku, jako že porušují pravidla univerzity, ani prd, tohle byla jiná jízda. Krom chytlavého děje, jsem se vyžívala v erotických scénách, bez zbytečných sprosťáren a přesto jsem se culila jak patnáctka před naháčem. Za mě rozhodně plný počet hvězd a určitě nečtu naposledy.

Pralinka1910
24.05.2021 4 z 5

Proč když se to v originále jmenuje Beautiful mistake, se to u nás jmenuje jinak? A další půlhvězda dolu za ten obal. S tím mám opravdu problém. Kdybych četla ve veřejné dopravě, tak se stydím knížku vytáhnout. To, co je na obálce, není ani sexy ani univerzitní profesor.
Vygooglila jsem si originál, tam má Cain na obálce aspoň košili. Sice vypadá spíš jak číšník, ale rozhodne je to lepší než u nás.
Obsah mě ale příjemně překvapil. Není to jedna erotická scénu za druhou…
Moc se mi líbila ústřední linka příběhu s falešným zpovědníkem, muzikoterapie u demence, řeč těla při lhaní …
Samozřejmě jsem si užila dobrý konec, protože v ty já v životě věřím.

Občas si z knihy něco vypíšu. Tady se mi zrovna hodí ze str. 219: “ Všichni děláme chyby. Nedostáváme žádný recept na život.Ten, kdo vás miluje, vám vaše chyby odpustí. Ale pokud je budete skrývat nebo o nich lhát, už to nebudou chyby - budou to rozhodnutí.”

Knihom_olka_
17.05.2021 4 z 5

Tato autorka mě nikdy nezklame, jako vždy skvělá oddychovka.

munka
15.05.2021 4 z 5

Moja prvá kniha od tejto autorky a nesklamala. Správna romantika.

havrmoni
09.05.2021 4 z 5

Jako bavilo mě to, ne že ne. Jen Rachel byla občas náladově labilní. Prostě jsem měla pocit, že její výlevy jsou spíš puberťácké než dospělé ženy. Jinak se příběh četl hezky a rychle ubíhal.

Kristy.Seb
08.05.2021 4 z 5

Jednoho dne se otočíte a udeří vaa to rovnou do tváře, jako by to tam bylo celou dobu, ale vy jste to prostě neviděli. Takhle je to s opravdovou láskou - nevidíme začátek ani konec.

Všichni děláme chyby. Nedostává e žádný recept na živote. Ten, kdo vás miluje, vám vaše chyby odpustí. Ale pokud je budete skrývat nebo o nich lhát, už to nebudou chyby - budou to rozhodnutí.

Vtipné hned od začátku a proto mě příběh tak vtáhnul. Minulost dost drsná, ale Rachel se tomu postavila. Skvělý příběh!

Maruš.D
08.05.2021 5 z 5

Už od první stránky jsem věděla, že se mi kniha bude líbit. Začalo to zcela jako romantické klišé, které se ale zase tolik neomrzí a skončilo to s docela zajímavou zápletkou. Tak nějak je předvídatelná, ale i přesto jsem si užila tu dynamiku mezi Cainem a Rachel.
Jeden z minusů u tohoto typu knih je přeskakování toho důležitého v ději. Vypadalo to, jakože se tu C. a R. jen hádali, a přesto jen stačilo napsat v pár větách, že čas plynul a oni si užívali a poznávali se. I přesto se mi ale kniha velmi líbila. Konec byl smutný, emotivní a krásný zároveň. Rozhodně stojí za přečtení. Možná i vícekrát :-)

Raislin
04.05.2021 5 z 5

Moc hezké romantické čtení! Kniha mě bavila a četla jsem jedním dechem. Takže za mě stojí za přečtení.

Petra38
28.04.2021 5 z 5

Nevím,proč jsem se k ní nedostala dřív? Netuším,co mi na ní vadilo. Ale přiběh mě maximálně chytnul,hlavní hrdiny jsem si moc oblíbila. Děj krásně plynul a osudové setkaní bylo nadherné. Moc povedený přiběh,ke kterému se dá vrátit několikrát